Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@KaszaWspraju, masz na myśli pierwszą generację Moto G czy Moto X? Nie licząc krótkiego kontaktu z Moto X Play dziewczyny (głównie zabawa z konfiguracją telefonu i aplikacji), to z innymi modelami z serii X nie miałem do czynienia. Natomiast od początku 2014 roku korzystam z Moto G 2013 na sofcie producenta (i również od jakiegoś czasu mam ochotę zmienić ten telefon). Moto X Play faktycznie mógłby być niezłym następcą, szczególnie biorąc pod uwagę jakość zdjęć i pojemną baterię (na tle konkurencji - mowa o nowych telefonach). Ciężko mi natomiast powiedzieć, jak na dłuższą metę sprawdzi się Snapdragon 615, bo demonem wydajności raczej nie jest. Pierwsze wrażenia odniosłem raczej pozytywne, chodzi to żwawiej od Snapdragona 400 w Moto G 2013, choć sporadycznie można zauważyć chrupnięcie animacji (mnie to nie przeszkadzało). Nie wiem natomiast jak z radzeniem sobie z wielozadaniowością - postaram się nim więcej pobawić. Teoretycznie przy 2GB ramu powinno być całkiem nieźle. Zamiast 16GB pamięci wewnętrznej mogli dać 32GB... Na pocieszenie pamięć można rozszerzyć kartą microSD. Ogólnie uważam, że 1100 zł (cena sklepowa) to wciąż za wysoka cena jak za ten telefon. Nam udało się kupić używkę z końca grudnia w świetnym stanie i z dodatkami (szkło nillkina, dwa etui - diztronic i incipio) za 1000 zł, dlatego się na niego zdecydowaliśmy (dziewczynie głównie zależało na zdjęciach, więc Snap 615 i 2 GB ramu powinno Jej raczej spokojnie wystarczyć, a mnie odeszła zabawa w zakup szkła i etui). Ale w cenie poniżej 1000 zł byłby imho niezłym wyborem. W recenzjach był raczej chwalony.

 

Osobiście rozglądam się za czymś z Chin. Moją uwagę przykuł Xiaomi Redmi Note 3 Pro (ekran 5,5 cala, Snapdragon 650, 3GB ramu, 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia, aku 4000 mAh; jest też wersja z pamięciami 2/16). Tylko szkoda, że pod względem jakości zdjęć ustępuje Moto X Play, ale coś za coś... Można go kupić w okolicach 900 zł (oczywiście ściągając z Chin). W podobnej lub nawet ciut niższej cenie ciekawy wydaje się również Xiaomi Mi4c (ekran 5 cali, Snapdragon 808, 3 GB ramu, 32 GB pamięci wewnętrznej bez możliwości jej rozszerzenia; jest też wersja z pamięciami 2/16).

 

//edyta:

Przed zakupem Moto X Play rozważałem jeszcze LG G Flex 2, również ciekawy telefon - w sklepach ~1200 zł - ekran 5,5 cala, Snapdragon 810, 2GB ramu, 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia, jakoś zdjęć porównywalna do LG G3, ciekawy zakrzywiony kształt, ale bateria "tylko" 3000 mAh i nie wiadomo, czy LG zdecyduje się wydać do niego jeszcze jakieś aktualizacje.

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegos na prezent komunijny (tylko prosze bez wstawek typu na komunie to sie daje biblie i lancuszek).

Cena do 500zl, tylko nowe, z polski i tylko popularne marki (sam mam chinola i sobie chwale, ale to nie dla mnie).

Wymagania:

-wymiary tak do 130-135mm wysokosci

-sensowny aparat, mile widziany 8mpx, ale dobra 5 tez bedzie okej

-android

-min 1gb ram

-sensowna bateria

-pamiec wbudowana conajmniej 8gb

 

Ponad rok temu byl do kupienia Lg g2 mini obecnie nowki nie dam rady wyrwac.

Z Lg widze jakies Spirit i leon, ale opinie o tym pierwszym bardzo zle, a Leon aparat slaby.

Z Samsunga w tej cenie porazka, inne firmy co patrze, albo chinole, ale drogie, albo wielkie.

 

Ktos cos podrzuci? Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moto G 2gen? Co prawda jest nieco wieksza od tego co oczekujesz (141,5 mm) ale poza tym to naprawde swietna sluchawka, niedawno staniała do takiego poziomu.. reszte wymagan spelnia. ;)

Z tego co sie orientuje dostala nawet update do Androida 6.0

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylaby okej, ale wymiary troche za duze.

To ma byc prezent dla 9 latka, wiem, ze dzieci miewaja i wieksze patelnie, ale tu zyczenie bylo, aby wymiary byly w miare przyzwoite.

W kazdym razie dzieki, czekam na inne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuce jeszcze ostatnia propozycje, Moto E 4G mimo niskiej ceny (ok 400 zł) wyglada bardzo ok, jest najmniejszy z calej trojki (niecale 130mm), normalny cpu nie zadne mediateki no i takze dostal Androida 6.0

Co do aparatu to musisz chyba troche zweryfikowac swoje wymagania przy tym budzecie. ;)

 

http://www.x-kom.pl/p/227705-smartfon-telefon-fablet-lenovo-moto-e-lte-czarny.html

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, na wlasna reke znalazlem jeszcze Lg Bello, jakas 1 ostatnia sztuka do kupienia.

Jak jeszcze bedzie aktualny to problem rozwiazany, jak nie to widze, ze bede musial z czego zrezygnowac kosztem reszty, albo wymiary, albo aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie, ze i tak go nie ma.

Gosc mi doradzil Lg Magna i jego wezme, bo w sumie poza naciaganymi wymiarami reszta pasuje.

Przy tak malym wyborze i tak nie ma szans co innego znalezc.

W kazdym razie dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

od jakiegoś czasu przymierzam się zmienić mojego leciwego już SGS2, wybór padł na Samsung Galaxy S5 (nie Neo) lub LG G3. Chciałbym, aby telefony były nowe, co w przypadku SGS5 już jest nie możliwe.

 

Przeglądając ceny na Allegro i porównaniu ich do polskich dystrybucji są bardzo niskie. Mam pytania odnośnie tych aukcji, w których telefony są sprowadzane z zagranicy od azjatyckich dystrybutorów. Czy takie telefony są nowe (czy to możliwe w przypadku SGS5), jak wygląda sytuacja z pewnością dostawy i oryginalnością produktu? Czy warto się pchać w coś takiego? Widzę po aukcjach, że kupują ludzie. Napisałem to ze względu na SGS5 (ku niemy bym się skłaniał) a zależy mi, aby był nowy.

 

Proszę o odpowiedzi i dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałeś sgs5 nowego już nie kupisz. Tylko używany ale zdarzają się w bdb stanie z ponad 6 miesięczną gwarancją. Myślę że warto bo sam sprzedałem swojego 2 tyg temu za 800zł w stanie idealnym. Co do tych z zagranicy to telefony sa odnawiane i sprowadzane z chin także ja polecam jednak poszukać używki. W te tzw nówki bym się nie pchał.

 

Wysłane z S7 Edge

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z xkom z 2 letnią gwarancją do października tego roku. Od nowości porządne etui i folia na ekranie. Telefon naprawdę wypieszczony i nowemu właścicielowi jeszcze spokojnie posłuży ponad rok. Jestem pewny że coś znajdziesz w podobnym stanie. Popatrz na olx tam też jest mnóstwo ogłoszeń. Ewentualnie szukaj już s6 ale trzeba bedzie trochę dołożyć no i zależy też ile chcesz przeznaczyć kasy.

Powodzenia w szukaniu :)

 

Wysłane z S7 Edge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję telefonu dla 10-letniego szkraba (argument, który uwielbiam "wszyscy w klasie mają" :D ). 

Budżet to max 400 zł. 

Czy na Androidzie coś sensownego da się wybrać?

Sam mam Lumię 535 (399zł) i jestem bardzo zadowolony. Czy na androidzie coś w tej cenie podobnej klasy i działające płynnie jest coś do dostania?

Nie ma parcia na andka, bo w domu jest  tablet, tak że system nie jest priorytetem.

 

W ramach ciekawostki ostatnio od chińczyków sprowadziłem Lumię 920 (oczywiście refubrished - koszt 320zł) i powiem, że póki co jestem pod dużym wrażeniem. Tylko tu jeśli coś się stanie, to na żadną gwarancję liczyć się nie da.

 

Czyli podsumowując:

Lumia 535 czy coś na androidzie? (choć szkrabowi ta 920 bardziej się podoba, ehhhhh)

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej android bo zaraz będzie marudził ze nie ma takiej i takiej gry a inni mają.

W dodatku musi być to coś wytrzymałego. Ja bym szukał Motoroli moto g pierwszej generacji i do tego etui grip shell do kupienia na aliexpress za 5 dolarów + szkło ochronne na ekran za niecałego dolara. Etui świetnie pasuje, wygląda świetnie i bardzo dobrze chroni. O samym telefonie nie ma co sie rozpisywać, w swoim czasie był fenomenalny a i do teraz daje radę ze wszystkimi grami. Trzeba jednak wziąć pod uwagę brak slotu na kartę pamięci, więc może lepiej będzie dopłacić do moto g drugiej generacji na które też jest etui grip shell.

 

Tapatapatap Flex2

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Stoję przed wyborem telefonu, który będę brał na abonament. Zastanawiam się między modelami:

- HTC Desire 626

- Samsung Galaxy j3

- Samsung Galaxy j5

- Huawei P8 Lite

- HTC Desire 530

 

Bardzo prosze o pomoc w wyborze. Faworyt z wymienionych to Huawei :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na baterię nie narzekam .

 

W moim P8L aktualnie trzyma ~6,5 dnia i ma jeszcze 35% .

 

Tyle że praktycznie nic na nim obecnie nie robię .

 

Zresztą Honor 4C ma baterię tylko o 350 mAh większą , procek i pamięć mają tą samo a 4C ma 8GB pamięci wbudowanej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz - nic na nim nie robię , czyli w zasadzie telefon leży prawie nie używany - raz na jakiś czas gdzieś zadzwonię czy wyślę SMS-a .

 

Wifi czy sieć 3G włączałem w tym tygodniu na chwilę .

 

Choć kombinacja endomodo + włączony gps potrafi ładnie żreć baterię z tego co pamiętam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie Samsunga A5(2016) P8 czy Honor 7? Zastosowanie FB, Snap, Internet, Nawigacja, sporadycznie proste gry. Na początku chciałem A5 ze względu na wyświetlacz i przywiązanie do Samsungów a teraz już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego to wystarczy LG Spirit, ewentualnie "na bogato" Samsung A3 2g

Aktualnie mam S3 i której już dużo brakuje i chciałbym się przesiąść na coś konkretnego i mieć spokój z telefonem na 2- 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...