Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich forumowiczów, mój obecny LG D410 L90 znudził mi się po 2 latach użytkowania. Szukam zatem nowego telefonu w okolicach 600zł.
Czy jest coś bardziej opłacalnego do tej ceny niż Xiaomi Redmi 4x? 

Moje główne wymagania:

- W miarę dobra bateria

- Żyroskop

- LTE

- 3 GB RAM

- Średni aparat

- 5' wyświetlacz

 

Jeszcze mam takie pytanie na szybko ile może być warty ten LG? Jest praktycznie jak nówka, w stanie idealnym, nigdy nie naprawiany itd. Ponadto jest na nim szkło hartowane, etui gumowe + karta pamięci 8GB. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

przez moje traktowanie "jak upadnie to upadnie, się podniesie" powoli zaczyna mi się kończyć xperia Z3 (zwykła 6603 nie jakieś "plusy").

 

- tylna szyba ma pęknięcie przez które dostaje się kurz,

- 0,5mm od góry ekranu ma problem z dotykiem,

- NFC też padło,

- wibra też umarła,

- szczelny to on już dawno nie jest,

- głośnik od rozmów jest wyraźnie cichszy od dolnego.

 

Pojawia się pytanie co teraz? Telefon mi wystarczał w 300% jako wygodny kombajn do wszystkiego i nie potrzebuję raczej innych wynalazków.

Może być używka. Zastanawiałem się więc ponownie nad Z3, bo za jakieś 500 PLN używane już chodzą, ale nie znam obecnej rynkowej konkurencji i ciekaw jestem czy ma sens powrót do telefonu z 2014?

Znaczy "trochę grzebałem" ;) ale nie widzę lepszego telefonu do 1k+ PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi sprawdzales? Niektorzy lubia inni uciekaja jak od ognia "bo chińskie" ;] Ale taki Mi A1 chyba ma speca duzo lepszego niz ta Z-tka.

No właśnie niczym poza +1GB RAM nie szokuje. Snap 625 też nie powala w stosunku do 801 mimo, że 8 jajowy.

Rozważałem Mi A1 i NOTE 4, ale oba w porównaniu do zdecydowanie tańszego (i sporo starszego) Z3 jakoś specjalnie nie powalają. Może jestem w błędzie, ale czytając ich recenzje tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że Z3 w swojej cenie nie ma konkurencji. Czytając recenzje Snapów 625 vs 801 też pojawia się konkluzja - Jeśli telefon nie jest dla Ciebie zabawką do gier to 801>625.

Oczywiście porównujemy cenę używki z 2014 (jako nowy chodził sporo ponad 2k PLN) i nówki z 2017 za 1100 PLN w PL i w okolicy 800 PLN na Ali, co samo w sobie jest absurdem, ale nie muszę mieć nówki i zatem czy w cenie Z3 (od 500+ PLN) naprawdę przez te kilka lat nie wydano nic lepszego?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sromotnie się mylisz. 801 to przestarzała 32 bitowa grzałka. 625 to nowoczesny, bardzo energooszczędny SoC. Co do GPU to na papierze 801 ma je nieco szybsze.

Mi A1 to bardzo ciekawa propozycja. Jeśli ma pasmo B20 to na ta chwilę byłby mój nr 1. Ja obecnie posiadam Redmi Note 4 z polskiej dystrybucji (ze Sferis'a) i jestem bardzo zadowolony, ale MIUI czasami jest zbyt przekombinowane i zdecydowanie wolałbym czystego Androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sromotnie się mylisz. 801 to przestarzała 32 bitowa grzałka. 625 to nowoczesny, bardzo energooszczędny SoC. Co do GPU to na papierze 801 ma je nieco szybsze.

Mi A1 to bardzo ciekawa propozycja. Jeśli ma pasmo B20 to na ta chwilę byłby mój nr 1. Ja obecnie posiadam Redmi Note 4 z polskiej dystrybucji (ze Sferis'a) i jestem bardzo zadowolony, ale MIUI czasami jest zbyt przekombinowane i zdecydowanie wolałbym czystego Androida.

Mi A1 mnie kusi i to nawet bardzo, ale nie za tą cenę i nie z 18 miesiącami Android one i wystającym aparatem. Ile oni tych Andków przez ten czas wydadzą? 1? Typowy chwyt marketingowy.

Dla mnie jest wart sporo mniej niż te 800 PLN (Ali) czy 1100-1200 po Januszowemu w PL. Pewnie trochę po premierze zejdzie.

Bardziej do mnie przemawia już NOTE 4X.

Natomiast ze spraw które mnie bolą pozostaje:

1. Nadal nie mogę się z nim spokojnie wywalić przy fali na plaży (bardzo istotne, bo mam talent do topienia telefonów),

2. Nadal nie podepnę go pod PS4.

 

Może inaczej, szukam czegoś o cechach Z3, ale we współczesnym wydaniu. Nie żeby Z3 mnie czymś raziło. Dla mnie jak już pisałem wyrabiał 300% normy, tylko się zużył i myślałem, że przez ten czas rynek poszedł bardziej do przodu.

Co do Snapów 800 to owszem grzałki nie zaprzeczam, tylko co to ma za znaczenie? Chłodzenie telefonu to ogarnia.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi A1 mnie kusi i to nawet bardzo, ale nie za tą cenę i nie z 18 miesiącami Android one i wystającym aparatem. Ile oni tych Andków przez ten czas wydadzą? 1? Typowy chwyt marketingowy.

(...)

Co do Snapów 800 to owszem grzałki nie zaprzeczam, tylko co to ma za znaczenie? Chłodzenie telefonu to ogarnia.

A to android one jest licencją czasową? Oo Kurka, muszę obczaić bo możesz mieć rację. Choć mnie osobiście to rybka, bo softy pewnie i tak bym z XDA zbierał.

Obecnie mam LeEco Le2 na mediateku 10-core. Jakoś to daje radę, ale jako że wspomniałeś o tym jak sobie telefon z ciepłem powinien radzić, to muszę napisać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, Polska i fale upałów niekoniecznie muszą być środowiskiem o jakim projektant telefonu pomyślał. Po drugie, jeszcze nie miałem telefonu (choć Le2 radzi sobie najlepiej) który by nie krzyczał z bólu podczas 20h ciągłego nawigowania w trasie (UK-PL). Więc nie uważam, że można ot tak bagatelizować kwestie temperatur proca. Ale to moje zdanie oczywiście. Sam wiesz najlepiej jak używasz swojego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to android one jest licencją czasową?

No niestety tak. W tym przypadku niezbyt długą.

Słabe to dość zwłaszcza z punktu widzenia narzekaczy na MIUI, które zwykle jest wspierane 4-5 lat.

Czysty Andek jest bardzo spoko, ale jak dla mnie wydają go jak gdyby był systemem na 1 sezon, a nowsze wersje niewiele wnoszą.

Podsumowując, dla mnie starcie Mi A1 vs Note 4 wygrywa Note. Czyli w zasadzie to samo tylko z większą baterią, na MIUI i tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIUI bez nowszego Androida to wnosi chyba tylko nowe kolorki. Posiadacze popularnego Redmi Note 3 raczej Nougata nie dostaną i co za tym idzie funkcji podwójnego ekranu, Quick Swiutch i innych.

Mi A1 ma 4GB/64GB, więc jest droższy od RN4 3/32GB, ale już porównywalny cenowo z z RN4 4/64GB. Androida Oreo I P dostanie na bank, a platforma Android One zapewni ogromne wsparcie developerów z XDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIUI bez nowszego Androida to wnosi chyba tylko nowe kolorki. Posiadacze popularnego Redmi Note 3 raczej Nougata nie dostaną i co za tym idzie funkcji podwójnego ekranu, Quick Swiutch i innych.

Mi A1 ma 4GB/64GB, więc jest droższy od RN4 3/32GB, ale już porównywalny cenowo z z RN4 4/64GB. Androida Oreo I P dostanie na bank, a platforma Android One zapewni ogromne wsparcie developerów z XDA.

Z ceną bym akurat dyskutował...

Mi A1 - 250$

N4 Global 4/64 (Andek 7 z Miui 8.5.4) - 200$

Miui wnosi ciągle poprawki bezpieczeństwa.

A1 nadal więc pozostaje dla mnie chwytem marketingowym za którego licencję Android one trzeba dopłacić ową różnicę w cenie.

Co do wsparcia XDA to zgadzam się w pełni. To ogromny plus dla kogoś kto trzyma długo telefon. Jednak gdy wymieniasz smartfon średnio co 2 lata, mija się to już z celem bo zwykle tyle wspiera go sam producent.

Sam jestem wieloletnim użytkownikiem XDA i reanimowałem z ich pomocą takie zabytki jak S1 (robi ojcu za nawigację wpiętą na stałe w aucie) czy SE Xperia X1 (przerobiony na Andka jako komunikator z czatem dla chrześniaka).

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacisz tylko podatek od nowości. RN4 w wersji 4/64GB pojawił się w marcu stąd duże przeceny.

Poza tym ja bym czekał na polską dystrybucję z Proline lub Sferis bo oni mają modele Global z pasmem B20.

 

Twoje 200$ za RN4 to 714 zł. Teraz jest mocne golenie na VAT, więc jest duża szansa, że się zrobi z tego około 880 zł, a to już tylko 100 zł taniej od kupna tego modelu w powyższych sklepach z 2 letnią gwarancją i serwisem na miejscu.

 

Poza tym zgaduję, że nigdy nie miałeś przygody z MIUI skoro stawiasz go nad Android One. Wersje Global czy Stable nie ważne. Takie babole potrafią wypuszczać, że ręce opadają. Z moich obserwacji tak co 3 update.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B20 jest w wersji Global za 200$ od chińczyka.

DHL sprytnie omija przepisy z dodatkowymi opłatami.

Co do czystego Andka miałem przykrą przygodę z Nexusem 5 (patologia z wifi czy baterią) i od tego momentu jestem przeczulony na ślepą ufność w markowanie produktów ich logo.

 

Ale wracając do tematu jednak. Czy na rynku jest coś (może być używka) co znacząco wyprzedza Z3 jednocześnie nie będąc od niego ekstremalnie droższym, czy może 4 lata nie wniosły zbyt wiele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi a1 za 250$? W prawie kazdym sklepie jest ten model w przecenie i na gearbest dalo sie go wyrwac za 208$, sam kopiłem na toptom za 215. Co do czystego androida i jego plusów. Ogromnym plusem android one jest to ze nie trzeba prosic sie xiaomi o odblokowanie bootloadera tylko robi sie to samemu w pare sekund i w pare sekund można go zablokować. 3 moich znajomych ma telefony xiaomi z czego jednemu z nich xiaomi odrzucilo prosbe o odblokowanie BL chociaż każda prośba wyglądała tak samo. Poza tym customy pojawią sie bardzo szybko bo sam fanem czystego andka nie jestem, ubóstwiam za to ressurection remix. Co do Z3. Zauwaz ze gdy go kupowales, był to model flagowy zapewne, nie wymagaj by aktualne flagowce były w cenie 500 zł bo za tyle jest z3. Ja mając galaxy Note 3 tez uważałem ze to jest najlepszy telefon, szybki i w ogóle, a co sie mogło zmienić na rynku przez 2/3 lata gdy go mialem. Zakupilem oneplus 3 i w zyciu bym do note 3 nie wrocil.. Rożnica w działaniu miedzy tymi telefonami to istna przepaść. Bierz tez pod uwagę ze jeśli nie potrzebujesz flagowca, to ten Mi a1 mimo wszystko jest telefonem nowym a nie używką 4 letniego telefonu za 500 zł. Zrobisz jak uwazasz, ale więcej chyba do dyskusji na ten temat wnieść sie nie da. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiała być faktycznie przecena, bo zarówno na gearbest jak na ali jest za minimum 250$.

Ponownie nieco przeryłem rynek i dochodzę do wniosku, że następnym cenowo telefonem jaki może mi zastąpić Z-ke jest dopiero... obleśny S7 od Samsunga, a telefony jakie mogłyby mnie satysfakcjonować zaczynają się od 2300PLN o.O

Poczekam sobie zatem aż Z-ka padnie do końca i być może w tym czasie ceny zejdą nieco na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym wymienić swojego Note 2 na coś mocniejszego, zależy mi żeby był dobry aparat i bateria. Waham się między dwoma pułapami cenowymi tj. 1 tys. i 1,5tys. Używane telefony nie wchodzą w gre. Co moglibyście mi polecić?

 

Do 1k Redmi Note 4 Global 4/64GB z Proline, od paru dni maja rewelacyjna cene.. (899 zł.) jeszcze miesiac temu ten wariant chodzil po ok 1000-1100 zł.

 

Dodam jeszcze ze kupowanie Redmi Note 4x to jest zwykły kretynizm, niczym sie nie rozni od Redmi Note 4 Global poza tym ze jest przeznaczony na inny rynek (RN 4x to wariant na rynek azjatycki, z racji tego nie obsluguje pasma B20) a kosztuje tyle samo co RN4 Global. Do tego RN 4x nie ma certyfikatu CE wiec sprowadzajac go z Chin jest ryzyko ze zostanie zatrzymany w UC. (jesli ktos podlega pod WER Przemyśl to macie jak w banku ze zostanie zatrzymany)

Wogole sprowadzanie tego konkretnego modelu jest kompletnie nie oplacalne bo ceny w Polsce juz sa porównywalne z tymi na Aliexpress / GB minus macie bezuzyteczna gwarancje na rok bez jakiejkolwiek ochrony prawnej czy rękojmi.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowaliście mocno Samsunga Galaxy S7, miałem go przez długi czas, niedawno przy przedłużeniu umowy z playem wziąłem Samsunga Galaxy S8 (przywiązanie do marki) i moim zdaniem różnica jest bardzo duża. Może nie jest widoczna tak od razu, ale mam wrażenie, że S8 to krok, albo dwa do przodu w porównaniu z S7 i z pewnością jest wart swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie nie było hehe ale wracam z pytaniem.
Kobieta posiada P8 Lite i wymienia teraz telefon co polecacie ? Ma do wyboru P10 Lite , P9 Lite 2017 . Samsung Galaxy J5 2017, Nokia 5, Sony Xperia XA1. 
Głównie bedzie dzwonic ,pisac FB itp no i zdjęcia robi i filmiki nagrywa często i gęsto telefonem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki , bo i ja mam okazje zmienić telefon. Podona mi sie osobisie S7 Edge ale mam do wyboru jeszcze P10 Huawei. Sam siedzę na P8 i jedyne co mnie wkurza w Huawei to OLEWANIE z aktualizacjami. WIęc mam dylemat co brać - czy S7 Edge czy Huawei P10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, stoję przed wyborem nowego telefonu. Szczerze mówiąc nastawiłem się na Samsunga Galaxy S8, ale naczytałem się trochę o różowych ekranach i boję się "delikatności" tego telefonu (słyszałem, że łatwo się tłucze). Sam nie jestem do końca zorientowany w rynku telefonów i chciałbym się zapytać, czy warto inwestować w S8, czy może powinienem rozpatrzyć jakiś inny model lub poczekać na premierę jakiegoś innego smartfona? Nie musi być to konkretnie Android, trochę zaczynam zastanawiać się nad Iphonem 8s. Jeżeli chodzi o budżet, to myślę, że maks to jakieś 3400, ale kusi mnie też promocja Samsunga, bo aktualnie oddają za S8 400 zł. Co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S8 to głównie design i efektowny ekran. Różowymi ekranami bym się nie przejmował bo to były chyba tylko problemy pierwszych partii. Nie jestem pewny jak było z gwarancją w ich przypadku ale zamawiając cokolwiek z neta masz 2 tygodnie na zwrot. Tylko, że samsungi mają problemy z utrzymaniem wydajności (i aktualizacjami), z czasem mocno spada, RAM się zapycha, przynajmniej na oficjalnym systemie.

Jak wolisz coś w podobnej cenie, z maksymalną wydajnością, zoptymalizowanym systemem i dobrą pracą baterii to polecam OnePlus 5T

Dobre jest to że w równo godzinę ładuje się do 90%, chyba najszybciej ładujący się telefon

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą wydajnością to już się naczytałem a naczytałem :D Ale czytałem opinie, że ponoć Samsung się z tym trochę ogarnął. Ja aktualnie jestem na S6 Edge i po tych 2,5 roku czuję, że wydajność spadła :) Zgodzę się, że to głównie design i efektowny ekran, ale chyba wypada nie zapomnieć o tym, że ma niezły aparat.

 

Co do OnePlus 5T zaraz ogarnę, a chciałbym jeszcze zapytać co sądzicie o Huawei P10 Mate Pro? Aktualnie trochę drogi, ale też wydaje się być niezłym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy ci na dobrym aparacie to mozesz rozwazyc HTC U11, absolutna czolowka jesli chodzi o mobilne pstrykanie. Generalnie wyjatkowo udany flagowiec z 2017 r. (jeszcze nie tak dawno lider na DxOMark)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup telefonu, zastanawiałem się nad S7, nie wiem czy warto dopłacać do edge'a. Czy może polecicie jakiś inny dobry telefon podobny cenowo do S7. Zależy mi na dobry aparacie. Zastanawiam się jak kolega wyżej nad Huawei mate 10 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup telefonu, zastanawiałem się nad S7, nie wiem czy warto dopłacać do edge'a. Czy może polecicie jakiś inny dobry telefon podobny cenowo do S7. Zależy mi na dobry aparacie. Zastanawiam się jak kolega wyżej nad Huawei mate 10 pro

 

Akurat Huawei nie jest cenowo podobny do S7, jest droższy od S8 :D Wczoraj miałem go w rękach i wygląda fajnie, solidniej niż S8, dlatego sam nie mogę się zdecydować. Plus Samsung teraz ma promocję, że oddaje 400 zł w gotówce za S8...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...