Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sgs 1 jest niby większy ale nie ma led'a więc funkcja latarki odpada co czasami bardzo się przydaje. Po za tym chyba nie kupię nowego ani prawie nowego w tej cenie.

 

Sga2 już lepiej wygląda ponieważ posiada diodkę i cena wydaje się być bardziej przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nexusa i z wad napewno slot karty pamieci, 13gb to sporo ale zawsze lepiej miec niz nie. Druga sprawa to kiepski i cichy glosnuk zewn.. trzecia wada jest kiepski zasieg wifi/gsm. Napewno lepiej bylo w sgs1 ktorego mialem przed nexusem. Na duzy plus napewno najlepsze wsparcie softwarowe, ktore pewnie jeszcze bedzie przez dobre dwa lata. Co do gs2 sie nie wypowiadam bo nie mialem do czynienia

 

Tapatalk @ Galaxy Nexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja wygląda tak :

 

Jakieś 5 miesięcy temu kupiłem Galaxy Nexusa...Ogólnie telefonik spoko tylko okazało się, że jest za duży...

 

Dlatego wpadłem na pomysł taki : Kupiłem tablet Nexus 7 , będzie on mi służył do przeglądania internetu, muzyki itd.

 

A Galaxy Nexusa mam zamiar sprzedać i kupić coś w cenie 300 zł. Co polecacie ?

 

A i jeszcze jedno pytanie : Jako że nie znam się na tych nowych sprzętach to uważacie, że to dobry pomysł ? Kupić tablet + komórka do dzwonienia i SMSów zamiast Smartfona ? Cenowo będzie to podobnie wyglądać także kwestia finansowa jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście ważne pytanie - co będziesz z tym sprzętem robił? Kukanie w Internety na pewno jest wygodniejsze na tablecie niż na telefonie z ekranikiem wielkości paczki fajek (3", 3,5", 4,5" - wszystko za mało, wyżej to już nie telefon tylko tablet właśnie), oglądanie filmów też przestaje męczyć oczy, czytanie e-booków - tutaj bez mydła wygrywa e-papier i dedykowany czytnik, żaden tablet nie ma szans. Dzwonienie + SMSy - kto poza rasowymi nerdami, tak licznie zgromadzonymi na tym forum, robi na telefonie coś więcej? Wystarczy cokolwiek z fizyczną klawiaturą i baterią trzymającą dłużej niż 3 dni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tefeon ma spełniać swoją pierwotną rolę to może to być Nokia E51, ale za 300 to raczej cięzko. Osobiście miałem N95-1 i bateria trzymała ok 2 dni ,ale wygoda w użytkowaniu zdecydowanie lepsza. Nie zmieniałbym jej gdyby nie zaliczyła kąpieli. . Do przeglądania netu może wystarczyć 4.5 Smartfon jeśli ktoś to robi sporadycznie .Tachanie ze sobą 7' tabletu też nie każdemu pasuje skoro już ktoś porzuszył ten temat.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam nokie E51. Chyba ze chcesz tylko z niego pisać. Nie jest to mój pierwszy egzemplarz a jak poprzedniczka ma duże problemy z jakością prowadzonych rozmów. Zarówno z mikrofonem jak i głośniczkiem a wymiana nie przynosi spodziewanych efektów. Po rozmowie z kilkoma osobami posiadającymi te telefony to jest raczej wada fabryczna. Moim zdaniem to najszybsza nokia jaką miałem jeśli chodzi o obsługę wyszukiwanie kontaktów itd, ale gdyby nie drugi telefon to dawno bym się jej pozbył.

 

PS. Jeśli chodzi o problem z cichą głośnością E51 wujek googel okazał się bardziej efektywny niż sam serwis ;). Nokie E51 maja za gęste siteczko chroniące głośnik - pot, kurz i woskowina zapychają je. Wystarczy dobrze wyczyścić i problem znika w 90% przypadków. Z mikrofonem podobnie czyszczenie albo wymiana (Ciekawe czy w domowych warunkach przy pomocy hota i preheatera da się go wymienić :) ). Chyba zamiast nowego "smarta" zrobię lifting nokii.

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung seria Solid. Wygląda jak kupa, ale ma latarkę i klasę szczelności IP54, wygodną klawiaturę, do tego trzyma ładne kilka dni na jednym ładowaniu. Aha, można z niego dzwonić i nie wygląda się jak idiota z pięciocalową deską do krojenia przy uchu :>

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam spory problem z wyborem telefonu, mianowicie szukam czegoś gdzie

- dobrze trzyma bateria

- dobra nawigacja offline (tutaj nokia góra)

- aparat robiący dobre zdjęcia tekstu (potrzebny do robienia szybkich notatek, do zdjęć poważniejszych mam cyfrowke)

- bardzo dobre wykonanie, telefonu używam do pracy, nie jako wisi w ramce na ścianie

- mocna integracja z gmailem (kontakty, kalendarz, dwa konta pocztowe)

- szybkość i stabilnosc

 

Czego nie potrzebuje

- rozdzialki hd zdzerajacej baterie

- urządzenia do przeglądania neta (od tego mam ipada)

- nie mam przywiązania do konkretnego systemu, nie potrzebuje miliarda aplikacji

 

 

Moje typy:

Nokia n8

Nokia n9 (tutaj cena będzie trudna do przeskoczenia ale podoba mi się fakt możliwości wrzucenia androida jak by mi sie zachcialo jednak bawić troszkę)

Nokia e6 (aparat chyba nie spełnia wymagań)

 

I teraz pytanie, czy nokie spełniają mój wymóg odnośnie integracji z googlem?

 

Od razu zastrzegam - wyświetlacz 2,5" jest dla mnie wystarczający do nawigacji, qwerty fajna sprawa ale nie konieczna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne wymagania do Twoich, przez długi czas używałem telefonów Nokii (N81,N85,N97). Myślałem również nad Nokią N8, ale zdecydowanie najlepiej cenowo wychodzi HTC HD2, ma Androida, GPS działa, synchronizacja z Gmailem. Zdjęcia też ku mojemu zdziwieniu zrobił z wakacji świetne. Nie rozmawiam bardzo dużo, więc bateria starcza mi na 2 dni. Nie jest to kosmiczne osiągnięcie, ale ładowanie baterii nie jest problemem.

 

Lepiej popatrz na jakieś fajne telefony z Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiś inny telefonik prócz E51 ? Co doradzacie ?

 

Potwierdzam słowa Jonasa, posiadam dwa takie telefony. Samsung B2100 i B2370. Ten pierwszy model jest bardziej pancerny i wykonany z grubszego tworzywa, zaś ten drugi ma lepszą baterię, dzięki temu dłużej trzyma. Oba mają latarkę, która niejednokrotnie uratowała mi rzyć. Jakość rozmów bardzo dobra, nawet w dużym hałasie, dobrze słychać mnie jak i rozmówcę. Porównania można wygooglać Dołączona grafika

Edytowane przez oldskul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camilos - mam wrażenie, że android mi się przejadł, za dużo tego miałem przez ostatnie 3 lata - i5700, lg swift, desire z, xperia ray, live with walkman. Jak bym miał do andka wracać to chyba byłby to ray - za wymiary które są ewnementem, tak małego telefonu z tak dobrym wyświetlaczem nikt nie ma :-)

 

No ale to nie rozwiązuje problemu - chce telefonu który działa :P a nie musze wrzucać miliona romów żeby działał jako tako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia e6 (aparat chyba nie spełnia wymagań)

Seria E ma od dawna aparat charakteryzowany przez "jest", zdarzają się nawet modele tej serii bez autofocusa - zapomnij o czytelnych zdjęciach tekstu.

 

Integracji swojej N8 z Googlem czy tam Gmailem nie sprawdzałem, nie umiem ci pomóc, imma hoarse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... To w takim razie ciężko mi jest Ci pomóc, ale ja osobiście przestałem być zwolennikiem Symbiana i jego pokrewieństw. Zauważ, że w Androidzie chociaż masz szansę coś zrobić, a na Symbiana nie ma nawet zbyt wiele aplikacji i nie bardzo ze zmianą oprogramowania. Ewentualnie Nokia N9, ale jest droga i można w tej cenie coś z Androidem znaleźć.

 

Jeżeli chcesz coś co zawsze działa, to polecam iShit, ale jego ceny są jak dla mnie chore. (iPad 2 jest w fajnej cenie :)

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś co zawsze działa, to polecam iShit, ale jego ceny są jak dla mnie chore. (iPad 2 jest w fajnej cenie Dołączona grafika

 

Imo systemy ogryzka oferują podobną "wolnośc" do systemu Nokii rzekłbym nawet że mniejszą.

 

To prawda że na Androida jest najwięcej aplikacji dzięki temu ten system żyje, można instalować masę softu który raz się użyje i potem zostaje. Z tym że wydaje mi się że 75% z tych aplikacji to "śmieci" napisane przez amatorów. Tak oceniam swoje 7 miesięcy używania Androida i nie chcę do tego wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się instaluje po 30- 40 aplikacji z których się rzadko korzysta w niczym to nie przeszkadza. ICS 4.04 działa przy tym płynnie, a mam ponad 40 aplikacji. Oczyiwście połowa i tak z czasem poleci do kosza. Nie zachwalam Androida bo na 2.3.x faktycznie lubił mulić, ale dla mnie i tak wystarcza do codziennego użytku czyli telefon, sms, internet i GPS + aplikacje użytkowe jak pdf reader parę prostych gierek dla zabicia czasu w kolejce (lekarz, urząd) itp. Przez jakiś czas miałem też Symbiana i też nie narzekałem. Za to do Windows Phone jakoś się nie przekonałem pewnie dlatego że za krótko się nim bawiłem. iOS jest szybki owszem, ale czy wart dopłacania do sprzętu... Jak widać cięzko o system idealny dla każdego.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo szybciej byłoby wymienić jakie aplikacje (z tych najpopularniejszych/najlepszych) są na Symbiana, niż jakich nie ma... To system, który był dobry w 2005 roku i niewiele później się zatrzymał. Reeder, Tweetbot, dropbox, tapatalk, Skype, TeamViewer, Automapa, Instagram, Snapspeed, Feedly to kilka programów używanych przeze mnie i przez bardzo wiele osób każdego dnia. Na Symbiana chyba żadnego z nich nie ma. Nie wiem nawet czy ma jakiś swój sklep, zakładam, że ma, bo jak nie to by była już całkowita katastrofa. Poza tym symbian zdecydowanie został w okolicach 2005 roku jeśli chodzi o chmurę - synchronizacje, migrowanie między telefonami. To nawet android jest pod tym względem 100 razy lepszy, bo co prawda nie da się odtworzyć dokładnej kopii systemu na kolejnym telefonie, ale przynajmniej można zainstalować szybko programy które się miało wcześniej.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko jasne. Nawigację (darmową i przyzwoitą) mam na pokładzie, Skype używam tylko na komputerze, podobnie Dropboxa, reszty tych diabelstw nawet nie kojarzę, a chmurze nie ufam, bo zbyt często jestem w miejscach, gdzie prąd nie jest oczywistością, nie mówiąc o dostępie do jakiejś sieci komunikacyjnej (co potrafią zrobić zakłócenia elektromagnetyczne z zasięgiem GSM, to można by doktorat napisać).

A, sklepik z apkami jest na Symbiana, nazywa się OviStore i za cholerę nie wiem, co tam jest, nie zaglądałem. W pierwszej chwili sądziłem nawet, że to jakiś program do obliczania cyklu miesiączkowego (ovi, owulacja, te sprawy, był jakiś Samsung czy LG z takim ficzerem).

 

No i trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że kaloszoroby z Nokii przespali modę i histerię rozpętaną przez iPrzedmioty i z czoła peletonu spadli gdzieś poza podium, a teraz chaotycznie próbują znów na nie wpełznąć.

Edytowane przez jonas
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu ma nerdyzm do tego. Osobiście nawet i tak nie gram bezcelowo nawet na komputerze, bo mi się już to dawno znudziło. Mam wolną chwilę to odpalam Gyro np w autobusie czy w kolejce. Jak mam ochotę na co innego to czytam książke w wersji elektronicznej lub papierowej. Lepsze to niż wpatrywanie sie w mordy innych ludzi lub zamyślanie się jakie to życie na szym pięknym kraju jest.

 

Telefon ma służyć moim celom i mało mnie to obchodzi czy ktoś uważa czy jest to nerdyzm czy nie. Potrzebuje paru aplikacji to je mam Dołączona grafika Symbian też mi do tego służył, ale jak wspomniał skinny był dobry kiedyś. Miałem potem Nokię N97 mini przez krótki czas po utracie N95'ki i telefon tak potrafił mulić i do tego ciągle wywało że brak pamęci podczas przeglądania netu. Może są jakieś modyfikacje na to. Ja tam nie czekając sprzedałem telefon i wziałem SGS+. Będę chciał coś innego to wezmę, ale na pewno nie z iOS'em bo po prostu za drogie. Android ma wszystko czego mi trzeba i działa przy tym dobrze. Czysty fakt potwierdzony osobiście, a nie że ktoś tak napisał. Obadam jakiś fon na WP i mi się spodoba to moze wezmę jako następce SGS+. Np bardzo ładna Nokie Lumie 800 lub co innego co będzie pod ręką.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Króliczku, albo chcesz telefon do dzwonienia i SMSów z sensownym czasem czuwania i wygodną klawiaturą, albo Nexusa tyle że Mini, o ile coś takiego w ogóle istnieje. Jeśli to pierwsze to racz doprecyzować oczekiwania, jeśli to drugie to nie umiem ci pomóc, jestem koniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim milestone ma fabrycznie przetaktowany procesor z 1GHz na 500MHz więc trzeba koniecznie ściągnąć np. Milestone Overclocking żeby przywrócić pełną prędkość. Natomiast ze wspomnianym i5700 dzieli go przepaść, zupełnie inna klasa telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...