Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam obecnie nokie 3300 i chcialbym ja zmienic, max cena to 500 zl i telefon musialby byc rownie muzyczny jak moja nokia, tzn. radio, mp3 i wymienne karty pamieci i nie moze byc to n-gage ;] w 3300 brakuje mi bluetootha, wygodnej klawiatury i dobrego wyswietlacza.

 

Istnieje taki telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Mógłbyś najpierw przeczytać pare postów wstecz tam było że do 500zł kupujesz Motke E398 i wgrywasz monstera E1 i masz najlepszy tel w tej cenie . Bluetooth jest,wygodna klawa raczej tak, jak dla kogo, wyświetlacz 65@256tys po monstrze.Radia chyba nie ma, ale nie jestem pewny, mp3 graja spoko. Wymienne karty TransFlash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K750i -> takie o to cos chodzi mi po glowie :wink:

 

Pytanie : Czy warto , czy moze jest cos lepszego -> ewentualnie co warto brac . Oferte prosze zaczerpnac z Orange Biznes bo akurat konczy mi sie umowa i podobno jakies ciekawe atrakcje moga mi zafundowac [;

 

Ja swoja edukacje gsm zakonczylem na 6310 , ktora byla dla mnie idealem i zmienilem ja na SX1 :blink: :lol: , ktory ma wszystkie bajery jakie moze miec fon tyle , ze problem polega na tym , ze nic z nich nie potrzebuje :lol: A sprawy najwazniejsze dla mnie czyli sam telefon jakos niezbyt modelowi SX1 wychodza :lol:

 

Glownie chcialbym aby chociaz te 3-4 dni bateria wytrzymala <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Motkę E398 z monsterkiem E1 w tej chwili, ale chcę ją sprzedać.

Myslę nad 3 modelami:

Samsung D600 - chyba najlepszy wyświetlacz, ale nie wiem jakz szybkoscią działania i jakoscią mp3. A jak w samsungach z grami? Duża dostepność w necie?

Motorola E1000 - nastepca mojej, znacznie szybsza, ma gierki w 3d. Jednak mało znana w pl, do tego 300zł tańsza od reszty

SE K750i - Ma wsyzskto co telefon potrzebuje, jednak chbya troskzę gorszy od D600 za tą samą cene. No i nieszcżesne MS Duo.

Co wybrać? :/ Pomóżcie. Zależy mi na szybkości działania, łatwosci pisania esów, grach i mp3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma takie dwa pytania: czy w K750i MP3 można słuchać bez słuchawek? I czy lepiej kupić normalnego K750i czy z softem od W800i(np. 2063052[/snapback]

K750i -> takie o to cos chodzi mi po glowie :wink:

 

Pytanie : Czy warto , czy moze jest cos lepszego -> ewentualnie co warto brac . Oferte prosze zaczerpnac z Orange Biznes bo akurat konczy mi sie umowa i podobno jakies ciekawe atrakcje moga mi zafundowac [;

 

Ja swoja edukacje gsm zakonczylem na 6310 , ktora byla dla mnie idealem i zmienilem ja na SX1 :blink: :lol: , ktory ma wszystkie bajery jakie moze miec fon tyle , ze problem polega na tym , ze nic z nich nie potrzebuje :lol: A sprawy najwazniejsze dla mnie czyli sam telefon jakos niezbyt modelowi SX1 wychodza :lol:

 

Glownie chcialbym aby chociaz te 3-4 dni bateria wytrzymala <_<

Jeśli możesz zapłacić poniżej 100zł, to warto ;]

Jednak pod uwagę mógłbyś wziąć jeszcze Nokie 6230i oraz N70 z tej oferty. A no i SPV M3000, ale skoro już masz dosyć niestandardowych telefonów, to lepiej sobie darować;]

Jak chcesz, to się na gg odezwij- mam ten telefon już dłuższy czas, więc jakieś tam wyrobione zdanie o nim mam. Nie chce mi się po raz kolejny wypisywać wad i zalet, bo to już było pisane wiele razy i to nie koniecznie wjednym temacie:>

 

 

(...) No i nieszczęsne MS Duo.

A się czepie, co mi tam;]

Co w nich nieszczęsnego? Są ogólnie dostępne, małe i cena na allegro też jest do przyjęcia.

 

/edit

srekal, to rzeczywiśie poważny argument :|

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy w jakości mp3, ponieważ mają one ten sam modułdźwiękowy. Różnica między K750i, a oryginalnym W800i może wynikać jedynie z jakości słuchawek (na plus dla w800i). A w Twoim przypadku nie będzie żadnej różnicy.

O to mi chodziło. Jeżeli to ma zależeć od suchawek to chyba lepiej dać parę groszy więcej za same org. słuchawki od W800i tak żeby pasowały do K750i i mamy ten sam telefon. Chodź jak bym miał bym wybierać pomiędzy K750i@W800i a W800i(bez modów) to bym wybrał tego W800i(wolę troche dopłacić chociaż do ładniejszej(wg. mnie) obudowy. Funkcje w zasadzie te same. POZDRO

P.S: "narcyz"-->Ten K750i w białej odbudowie podałem dla przykładu-mnie też ona za bardzo nie pasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać, to wolałbym oryginalnego W800i. Jego średnia cena to 1100zł, a ma on już w zestawie kartę 512mb wartą ok. 110zł i słuchawki wartę ok. 120zł. A k750i z podstawowymi słuchawkami i kartą 64mb kosztuje ok 920-950zł.

Więc wynika z tego, że nawet nie opłaca się kupować k750i po to, żeby potem dokupić kartę i lepsze słuchawki.

 

PS. Ceny z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung D600 - chyba najlepszy wyświetlacz, ale nie wiem jakz szybkoscią działania i jakoscią mp3. A jak w samsungach z grami? Duża dostepność w necie?

Potrafi pokazac pazurki, kilka zalet i wad masz w pierwszym poście :wink:

 

i warto przestudiować http://www.gsmarena.com/samsung_d600-review-55.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechu1777 - niestety motka e1 jest mniej muzyczna od 3300 gdyz nie ma radia ;] i o to sie rozchodzi. tak na prawde moim wymaganiom jedynie k750/w800 sprosta a ze ten telefon przekracza dwukrotnie moj budzet to chyba jestem skazany na 3300

 

a co do dyskusji co lepie kupic k650 czy w800 w pelni zgadzam sie z narcyzem - k750 + sluchawki z w800 + karta 512 mb wychodzi drozej niz kupno od razu w800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi pokazac pazurki, kilka zalet i wad masz w pierwszym poście :wink:

 

i warto przestudiować http://www.gsmarena.com/samsung_d600-review-55.php

W pierwsyzm poście nie ma nic o D600... Czy wady D500(mało softu) tyczą się też D600?

A moze Motka V3x? Na tyle lepsza od E1000 by dopłacać 400zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No przecie obudowe od W800 do K750 przełożyć to nie problem :) Po co kupować słuchawki od W800 jak lepiej kupić lepsze na minijacka + przejściówke za 10zł max. Możesz słuchać bez słuchawek, tylko że najpierw musisz włączyć odtwarzacz, potem już możesz używać przycisku play/pause i poglaśniać/sciszać/blokować klawe.Ej no co kogo obchodzi że masz w domu inną karte? DLatego MS pro duo są nieszczęsne?Sa właśnie super. Szybkie,małe,cena stała się przystępna dość, jeżeli kogoś stać na K750 to na takową karte też...D600vsK750 tu to chyba zależy dużo od designu, bo funkcje są bardzo bardz podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

No to jak "tak samo" to po co pisać "nieszczęsne" !? Ms Pro Duo są spoko. srekal34 ja polecam K750, bo mam i wiem co to takiego. D600 to prawie to samo więc to zależy od Twojego gustu. Noi E1000 dla mnie nie dorasta do tych 2 poprzednich modelów. W800 to też kwestia gustu, lecz zawsze możesz se zmienic K750@W800(design&soft) jak Ci sie gwarka skończy :] Ale przecie K750 ma ładnieszą obudowe :) <hihi>

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o palmphonach typu:

Motorola A925/A920

SE P800

 

zastanawiam sie nad zakupem ktoregos z w/w. Za A925 przemawia GPS ale rozmiar powala. Moglbym prosic urzytkownikow obu telefonow o wypowiedzenie sie na ich temat. Integresuje mnie dokladnie jak dziala ten GPS w tej motce(czy jest cos wart czy tlyko dla picu) i jak lezy w rece i czy da sie go jakos w kieszeni zmiescic :D

 

Powiem Ci tak po roku użytkowania.

 

Wady:

-Wymiary 148x60x24 dla porównia N6310i 129x47x21

-pisanie smasa w samochodzie jedną ręką (rozwiązanie instalacja programu z pełnoekranową klawiaturą aby móc paluchem pisać)

-czas czuwania przy korzystaniu z GPSa i UMTS. ale UMTS mozna wylaczyć co poprawia znacznie długosc działania telefonu

-przeglądarki pod symbiana cieżko sobie radzą ze stronami www banków (logowanie do banku i wykonywanie przelewów itd)

-standardowe oprogramowanie nie pozwala na włączenie VIBRY jednoczesnie z dzwonkiem, ale od czego mamy SYMBIANA i gogle ;-)

 

Zalety:

UMTS

GPRS

WAP 2.0

Java

Symbian

GPS

WBUDOWANY ZESTAW GŁOŚNOMÓWICY

bluetooth

irDA (podczerwień)

klient email

pakiet quickOFFICE (word, excel itd)

tryb lotniczy - możliwośc wylączenia modułu GSM

świetna ksiązka telefoniczna z przydatym podziałem kontaktów na kategorie wg własnego uznania

ekran duży dotykowy 208x320

normalne strony WWW na sensownym ekranie a nie jakies 128x128

odtwarzacz MP3

dzwonki polifoniczne i MP3 (dowolny utwór)

slot kart SD/MMC

fimy Divx na pełnym ekranie z napisami

masa, masa oprogramowania

gry, emulatory konsol itd

wyposażenie zestawu (2xładowarka, 2x akumulator, stacja dokująca, słuchawka bluetooth, słuchawki stereo, karta pamieci, futerał)

stosunek ceny do możliwosci i wyposażenia

 

 

Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie użytkowania telefonu z zamkniętym systemem operacyjnym czyli bez Symbiana albo Windowsa.

 

Niestety z motką własnie się żegnam (sprzedaję) bo kupiłem HTC czy inaczej SPV M3000 z windowem Mobile 5.0

 

Co do GPSu

Ja używalem/używam programu nhGPS i własnoręcznie przygotowanych map (wyeksportowanych z nawigatora i skalibrowanych na podstawie jego współrzędnych)

-na podszybiu w samochodzie, albo w uchwycie motrola dość szybko łapie fixa/satelitę, ale jak jest kiepska pogoda to są z tym problemy. na allegro są już anteny zewnętrzne z wtyczką do A925 ale mi jakos nie była potrzebna.

 

Dokladosć z jaką działa GPS zalezy od tego jak dokładne mapy zrobiłeś/ściągnąłes. na dzień dzisiejszy w zasadzie cała Polska jest dobrze przygotowana dla A925. polecam poszukac map na róznych forach poświeconych temu telefonowi np www.matrax.net

 

Jak mam jechać w nieznany teren, to odpalam na pececie NAWIGATOR MAPA POLSKI z niego eksportuje sobie dany fragment mapy do pliku BMP zmieniam PAINTem na JPG i przerzucam na kartę pamieci. Potem na podstawie wspólrzednych z NAWIGATORA kalibruję mape w nhGPS i po sprawie.

 

Ja na GPS nie narzekałem a sporo kraju zjeździłem. fakt nhGPS to nie AUTO MAPA (twórcy automapy porzucili projekt przystosowania jej do symbiana) i trasy zadanej nie wyznaczyszysz ani pani jadzia nie podpowie "skręc w lewo za 200m" ale za sam program AutoMapa zapłacisz tyle co za motorolę A925 z całym zestawem. A tu musisz kupic auto mapę ok500zł, palmtopa z funkcją telefonuGSM np1000zł i odbiornik GPS 300-500zł

 

nhGPS,jest po polsku, pokazuje ci gdzie jesteś na mapie, prędkość z jaką jedziesz, wysokośc nad poziomem morza, współżedne. dodatkowo mozesz w roku ekranu uruchomic graficzny kompas. masz też możliwość ustawienia punktow orientacyjnych np. FOTORADARÓW ;-) i automatycze przełączanie map gdy wyjeżdzasz z jednej mapy do drugiej. programik ma też swoje wady, automapa zresztą również wystarczy poczytac wypowiedzi poirytowanych użytkowników którzy wywali na nią kupę kasy a błednie pokazuje trasy.

 

Wada działania GPS to masakryczne pożeranie bateri (dlatego motorola daje dwie w zestawie) --> wskazane jest używanie stałego zasilania w samochodzie. Ale tylko oryginalna ładowarka samochodowa motoroli, przetestowałem wiele tanich podróbek i nie były w stanie udziwgnąc prądowo zasilania tej motki, wiec w koncu kupiłem oryginalną ładowarkę.

 

i potrafi sie czasem jakiś program (np nhGPS) wywalic np po 2-3 godzinach działania wtedy trzeba właczyc i wyłaczyc telefon. ale cóz to już uroki otwartych systemów w których mozna sporo mieszac. nie jest to telefon dla idiotów czy fanów prostych menu ala nokia, tylko dla ludzi którzy lubią grzebać w ustawieniach itd.

Edytowane przez Marasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak "tak samo" to po co pisać "nieszczęsne" !? Ms Pro Duo są spoko. srekal34 ja polecam K750, bo mam i wiem co to takiego. D600 to prawie to samo więc to zależy od Twojego gustu. Noi E1000 dla mnie nie dorasta do tych 2 poprzednich modelów. W800 to też kwestia gustu, lecz zawsze możesz se zmienic K750@W800(design&soft) jak Ci sie gwarka skończy :] Ale przecie K750 ma ładnieszą obudowe :) <hihi>

A ja polece ci W800i, bo tak jak napisał narcyz, dopłacanie do karty i słuchawek przy k750i to gorszy interes i co to za problem ze zrobieniem z W800i@k750?? (design&soft... chodz z softem bym tu nie kombinował)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecież jeszcze tańszy jest D750 - czego nie ma d co ma k i w? :P

jak narazie moim faworytem jest motka e1000 tania i za kasę którą zaoszczędzę dokupię sobie jeszcze giga transflasha ;] tymczasem siedzę na 6230 ojca i wcale mi się to nie uśmiecha ;]

Wiecie może keidy będie dostępna E2? Bo zastanawiam sie jeszcze czy na nią nie poczekać.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostalem Motorole E1 Rokr i jestem naprawde bardzo pozytywnie zaskoczony :)

Teraz pytanie - jak za pomoca kabla dolaczonego wrzucic cos na nia? Jakis sterownik potrzebny?

BTW. Baterie formatujemy standardowo - 3x po 12h ładowania?

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 122zł to warto, ale chyba się pomyliłeś :D

Dlaczego warto -> mozesz to poprzec jakimis argumentami , czy tak po prostu sobie napisales bo wyrabiasz norme dzienna postow ?

 

Co do ceny to sie nie pomylilem . Za 5dni bedzie u mnie kurier z nim i aneksem z Orange dlatego sie pytam o ten telefon bo jakby co to go po prostu nie odbiore i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Baterie formatujemy standardowo - 3x po 12h ładowania?

Baterii nie trzeba formować w ten sposób. Bo te 12h niewiele może Ci dać skoro telefon może być naładowany już po 3h i "odetnie" zasialanie. Więc jak zauważysz, że telefon jest już naładowany, to wyjmij wtyczkę z ładowarki na chwilę i włóż ją ponownie na jakiś czas, żeby to się "upchnęło".

Powtórz takie ładowanie jakieś 3 razy, a potem rób co chcesz ;) Oczywiście wskazane abyś za każdym razem rozładował telefon do końca, tylko najlepiej przez normalne użytkowanie, a nie włączanie wszystkich dostępnych funkcji na pałę, żeby tylko jak najszybciej bateriapadła.

 

 

Niewiem jak ze skutecznością sposobu (bo nieraz wykonuje formowanie w dość przyspieszony sposób), ale przytaczam tylko to co było już kiedyś podawane na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostalem Motorole E1 Rokr i jestem naprawde bardzo pozytywnie zaskoczony :)

Teraz pytanie - jak za pomoca kabla dolaczonego wrzucic cos na nia? Jakis sterownik potrzebny?

BTW. Baterie formatujemy standardowo - 3x po 12h ładowania?

Musisiz mieć pst i program do przesyłania plików. Polecam forum matrax.net tam dowiesz się wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego warto -> mozesz to poprzec jakimis argumentami , czy tak po prostu sobie napisales bo wyrabiasz norme dzienna postow ?

 

Co do ceny to sie nie pomylilem . Za 5dni bedzie u mnie kurier z nim i aneksem z Orange dlatego sie pytam o ten telefon bo jakby co to go po prostu nie odbiore i tyle...

Sorki, ale wydawało mi się, że kupuje w jakimś komisie albo na allegro. Przepraszam za pomyłkę, ale nie było za dużo wiadomości o kupowanym telefonie.

 

 

Musisiz mieć pst i program do przesyłania plików. Polecam forum matrax.net tam dowiesz się wszystkiego.

Ja jeszcze polezam stronkę http://motoe398.pasjagsm.pl/. To jest serwis tylko o Motoroli E398, Ty masz E1, ale to prawie to samo :D

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przecież jeszcze tańszy jest D750 - czego nie ma d co ma k i w?

Jak dla mnie praktycznie to samo- w D750i nie ma zasłony obiktywu(takiej typowej jak w K750i(no tej zasłony-typowej też nie ma w W800i chodź jak na tej klasy telfon powinna być) ale w D może być taka zasłona jak w K500i ale sie nie orientuje), o odbudowa od K750i/W800i mnie się bardziej podoba. Poza tym W800i to typowy "walkman" od SE. To są te argumeny-ale jeżeli mogę dopłacić do lepszego wg. mnie telefonu 100zł to tak bym zrobił. POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...