Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając ten temat to ręce i cycki opadają. Można się dowiedzieć, że HTC to nikomu nie znana firma, że aparat w telefonie to najważniejsza sprawa oraz że nawigacja na symbiana ma jakikolwiek sens.... Ludzie zacznijcie myśleć czasem. Nie piszcie bzdur.

Możesz rozwinąć? Wg mnie...

 

1. HTC dopiero raczkuje na polskim rynku porównując z Nokia, Motorola czy Samsung. Chociażby patrząc na wybór tel. tej firmy w sieciach czy komisach.

 

2. Obecnie każdy telefon potrafi dzwonić i wysyłać SMSy. W takim razie na co patrzeć, jeśli nie na aparat fotograficzny? Jest to IMO jeden z podstawowych kryteriów zaraz po wyglądzie, marce i cenie.

 

3. Sugerujesz, że nawigacja na Symbianie nie ma sensu? Więc jaka ma sens? Oddzielna? Skoro w C702 (bez Symbiana) się w miarę sprawdza, to dlaczego na Symbianie ma się nie sprawdzać? Poza tym duża część palmtopów z nawigacją (o ile mi wiadomo) działa na Symbianie.

 

Poza tym wybierając telefon z nawigacją/aparatem, godzimy się ma kompromis - wiemy, że nie będzie to na tyle idealne, na ile są te urządzenia osobno.

 

BTW: Gdy ktoś szuka telefon z Symbianem, to zalecam przeglądnąć wersje softu na poszczególnych telefonach - do sprawdzenia tutaj.

 

Wracając do tematu, to co powiecie o 5320? i450 nadal jest moim liderem.

 

I jeszcze wyjaśnienie, dlaczego zwracam uwagę na dobry aparat z autofocusem w telefonie. Otóż czasami zachodzi potrzeba zanotowania czegoś szybko i wtedy najprościej zrobić fotkę. Przykład:

Nie byłem na zajęciach a wykładowca dał zakres materiału na kolokwium - drukowana kartka A4. Aby nie bawić się w przepisywanie, robię fotkę telefonem a w domu przepisuję sobie na kartkę. W przypadku braku AF nawet w telefonie z 2MPix obraz nie będzie specjalnie czytelny, szczególnie jeśli jest to tekst drukowany małą czcionką. Dzisiaj taki test przeprowadził kumpel swoim E51. Niestety, aby odczytać treść trzeba by się nieźle namęczyć, ale i tak nie gwarantuje to odczytania całości.

 

Zakładając, że mam do wydania około 600 PLN, to czy warto uzbierać na i550/i550w/i560?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. HTC dopiero raczkuje na polskim rynku porównując z Nokia, Motorola czy Samsung. Chociażby patrząc na wybór tel. tej firmy w sieciach czy komisach.

W sieciach HTC jest dostepne od dawna. W komisach za specjalnie tego typu urządzeń nie znajdziesz. Za to na allegro jest tego pełno. I nie patrzmy na wybór telefonów bo HTC to nie nokia, motorola czy samsung i nie robią urządzeń kosztujących ponizej 100złotych.

 

Poza tym wybierając telefon z nawigacją/aparatem, godzimy się ma kompromis - wiemy, że nie będzie to na tyle idealne, na ile są te urządzenia osobno.

Akurat w przypadku urządzeń na WM nawigacja niczym nie rózni się od osobnych urządzeń, bo to ta sama konfiguracja sprzetowo programowa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieciach HTC jest dostepne od dawna. W komisach za specjalnie tego typu urządzeń nie znajdziesz. Za to na allegro jest tego pełno. I nie patrzmy na wybór telefonów bo HTC to nie nokia, motorola czy samsung i nie robią urządzeń kosztujących ponizej 100złotych.

U mnie w mieście sporo leży w komisach Magicanów, Wizardów i Polarisów. Ostatnio też widać Omnie i Diamondy.

Wiadomo, że więcej zdecydowanie jest zabawek typu Nokia itp bo mają lepsze aparaty :wink:

Co do dedykowanych nawigacji to teraz na rynku stała się sprawa dziwna. Urządzenia z biedronki po 200zł mają praktycznie taką samą funkcjonalność jak sprzęty po 1000. Czasem jednak opłaci się kupić gotowe droższe rozwiązanie w zestawie z np. automapą na cała Europę. Wychodzi to taniej.

Co do telefonu to nie wyobrażam sobie używania aparatu bez dotykowego ekranu i klawiatury sprzętowej. Uzależniłem się od htc universala. Jego wady to: duży, ciężki i wielki ekran i klawiatura qwerty. Zalety: ciężki i wielki ekran i klawiatura qwerty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sieciach HTC jest dostepne od dawna. W komisach za specjalnie tego typu urządzeń nie znajdziesz. Za to na allegro jest tego pełno. I nie patrzmy na wybór telefonów bo HTC to nie nokia, motorola czy samsung i nie robią urządzeń kosztujących ponizej 100złotych.

Nu w sumie racja, coś w tym jest. To zapewne jest przyczyną mniejszej ilości tych urządzeń na rynku.

 

Akurat w przypadku urządzeń na WM nawigacja niczym nie rózni się od osobnych urządzeń, bo to ta sama konfiguracja sprzetowo programowa..

Z drugiej strony istnieją nawigacje (aplikacje) dość znane na Symbiana i nawet Java. Zapewne nie dorównują one tym z WM, ale jakoś sobie radzą, gdyż ludzie z nich korzystają na co dzień - tzn z tych pierwszych, z tych drugich korzystać się nie opłaca.

 

Więc jak z tą Nokią 5320? I co sądzicie o Toshiba G500? To pytanie kieruję głównie do Przemol^N, bo po sigu i avatarze wnioskuję, że kilka smartphone'ów miał w swoich rękach. A pytam dlatego, iż w jakimś sklepie internetowym (nie pamiętam teraz gdzie) widziałem pod tym telefonem 4 wypowiedzi i 2 było na tak, a 2 bardzo na nie. Użytkownicy psioczyli, że WM ma (tu cytat) "wszystkie wady Windowsa z PC", czyli wiesza się, profile same się przełączają i kilka tam takich innych rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi się potrafią przełaczac ustawienia itp... gdy wrzuce pda do kieszeni bez zablokowania ekranu. Z systemem problemów tez nie mam a 6.1 Pro jest bardziej rozbudowany od tego co wsadzają do telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toshibe G500 miałem jeszcze jakiś miesiąc temu i nie polecam. Przełączające się profile to akurat wada niektórych egzemplarzy tylko. Na standardowym wm 5 chodzi bardzo wolno. Po zainstalowaniu wm 6.1 daje radę. Jednak po tygodniu używania telefon jest denerwujący strasznie. Niby nie duże problemy, ale irytujące przy codziennym używaniu telefonu. Stwierdziłem, że jak WM to tylko z dotykowym wyświetlaczem - ale i tak wole symbiana :D I przerzuciłem się na E65.

 

Jeżeli chcesz korzystać bardzo dużo z nawigacji to WM ma przewagę (AutoMapa) - w innym wypadku Symbian. Takie moje zdanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż naszła mnie ochotą na wybranie porządnego telefonu, ale raczej na abonament. Myślałem nad Iphonem w Orange. Do przeglądania netu w sam raz. Spory wyświetlacz robi swoje. Teraz pytanie czy opłaca sie to brać ? Czy może wybrać jakiejś innej firmy. Ważne by był w Orange.. ;) Może pytanie się wydać tendencyjne, ale to będzie mój 1 telefon na abonament, więc wolałbym wybrać coś w miarę dobrego, a nie stać mnie na razie na kupno takiego telefonu. Czekam na propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? I co sądzicie o Toshiba G500? To pytanie kieruję głównie do Przemol^N, bo po sigu i avatarze wnioskuję, że kilka smartphone'ów miał w swoich rękach. A pytam dlatego, iż w jakimś sklepie internetowym (nie pamiętam teraz gdzie) widziałem pod tym telefonem 4 wypowiedzi i 2 było na tak, a 2 bardzo na nie. Użytkownicy psioczyli, że WM ma (tu cytat) "wszystkie wady Windowsa z PC", czyli wiesza się, profile same się przełączają i kilka tam takich innych rzeczy.

Smartfonów niestety nie używałem za długo bo używam PDA od czasów palma m105. Dalej gdzieś leży w szufladzie. Toshiba G500 jest jednym ze smartfonów. Mi tego typu rozwiązania nie odpowiadają kompletnie. Pamiętaj, że dotyk jest dobry :rolleyes: . W tej cenie znajdziesz spokojnie HTC Artemisa znanego z Orange jako SPV M650 lub z Ery jako MDA III Compact. Sensowny nieduży pda z gsm. Tani. http://wiki.xda-developers.com/index.php?p...ame=HTC_Artemis Wersja z Ery nie ma wifi niestety. Dlatego jest tańszy od SPV M650.

Pamiętaj, że najwiekszym plusem urządzeń od HTC jest zabawa romami. Nawet do starych PDA są dostępne nieoficjalne garażowe wersje nowszych systemów operacyjnych.

 

PS. Avatar jest nieaktualny i muszę zmienić.

 

SGJ dlatego lubię universala bo po prostu go zamykam.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie bylo do ciebie ;P Przemol zacytowal post do ktorego sie odnosi ;P

 

HTC Touch, Omnia, E51, Kc910, Ku990 tymi sie zainteresuj. Wejdz na telepolis i okresl priorytety ;P bo kazdy ten fon ma inne zalety, jedna maja system operacyjny inne nie i to tez czasem plus a czasem minus. Na telepolis na pewno beda recenzje ich, ku990 wlasnie czytam ;P i sa nawet przykladowe fotki. Iphone za te cene to pomylka.

Pamietaj ze nie oplaca sie ich brac w malych abonamentach bo one musza miec dostep do neta by sie nieznudzily ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam co polecacie jako godnego nastepce N73 ?

 

kupilem E71 i jednak seria E to nie to co seria N, czuje lekki niedosyt po przesiadce z N73 ktorego nie rekompensuje nawet klawiatura qwerty,

mysle zeby zmienic jednak na N-ke tylko nie wiem na jaka no i czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 5310 XpressMusic czy Nokia 6650 ?

 

Wszystko wskazuje na to żeby wziąć tą drugą. Jednak słyszałem o jakiś problemach z nią (serwis).

Nawet nie "jakichś" problemach - po sprzedaży telefony wracały, nieraz tego samego dnia, do naprawy. I nie że naklejka krzywo albo klawisz pani tam stuka - nie włącza się, nie ma zasięgu, takie sprawy. Fatalny model, Nokia coś usiłuje poprawiać i tuszować, ale niesmak pozostaje.

Dopóki nie określą, co dokładnie jest nie halo z tym modelem, omijałbym szerokim łukiem.

 

Inna rzecz, że i 5310 to żaden szał. Jest coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytania:

1. Coś sensowniejszego do 250zł (używka) niż K500i/K750i się znajdzie? Byle miało karty pamięci, mp3, siakieś 2mpx coby to w ogóle obraz utrwalało.

2. Ew W880i (z racji wyglądu)?

 

Znajomy szuka... Przeglądamy razem Allegro/używki i tylko to nam się narazie nasunęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytania:

1. Coś sensowniejszego do 250zł (używka) niż K500i/K750i się znajdzie? Byle miało karty pamięci, mp3, siakieś 2mpx coby to w ogóle obraz utrwalało.

2. Ew W880i (z racji wyglądu)?

 

Znajomy szuka... Przeglądamy razem Allegro/używki i tylko to nam się narazie nasunęło

mysle ze do 250zl moze znalezc k800i, i nie wiem czy to nie bylby najlepszy wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Jaki smartphone do 650 zł?

Zastanawiam się nad Toshibą G900.

Toshiba g900 to nie smartphone. Akurat tego modelu nie polecam. Są z nim problemy (niestandardowa rozdzielczość) no i nie można mieszać romami. Polecam coś ze stajni HTC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tego modelu nie polecam. Są z nim problemy (niestandardowa rozdzielczość) no i nie można mieszać romami. Polecam coś ze stajni HTC.

Z tego co znalazłem na necie już można mieszać romami, oczywiście jeżeli o takie mieszanie chodzi: http://forum.mobione.pl/index.php/topic,6909.0.html

Ponadto pisze że większość jakiś dziwnych problemów została wyeliminowana (m.in słaba jakość rozmów).

A co z tą niestandardową rozdzielczością? Chodzi Ci o to, że w nic nie pogram?

 

Właśnie patrzałem na HTC na allegro. Strasznie drogo, ponadto nie znalazłem w takiej cenie sensownego i ładnego modelu z klawiaturą QWERTY.

 

Pomóżcie mi wybrać coś sensownego, najlepiej z klawiaturą QWERTY + dotykowy wyświetlacz. Byłbym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem na necie już można mieszać romami, oczywiście jeżeli o takie mieszanie chodzi: http://forum.mobione.pl/index.php/topic,6909.0.html

A co z tą niestandardową rozdzielczością? Chodzi Ci o to, że w nic nie pogram?

Pomóżcie mi wybrać coś sensownego, najlepiej z klawiaturą QWERTY + dotykowy wyświetlacz. Byłbym bardzo wdzięczny.

Jeśli chcesz telefon do gier to niestety rozczaruje Cie, Żaden PDA nie nadaje się do tego celu bo nie ma precyzyjnego sterowania. Gry są również wyjątkowo słabe.

Romami można się bawić, lecz nie jest to tak popularny sprzęt jak HTC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuje telefonu ponieważ już znudziły mi się te ekrany dotykowe.

Obecnie mam SE P1i i LG KU990. Pewnie sprzedam obydwie i mam zamiar coś kupić.

Na czym mi zależy?

- szybkość działania

- porządną baterie

- wygląd "byle pół gimnazjum z tym nie latało :)" (tylko nie wyskakiwać mi z 8800 sirocco za 3,5 tyś.)

- apart (wiem że od tego jest cyfrówka ) ale czasem naprawdę się przydaje pyknąć jakaś fotke (urządzenia , części itp ) różne są okazje.

- nie używam sms (sporadycznie)

Cena ? Jeśli naprawdę warto to dam ok 1300 zł.

 

ZOBACZ

 

Coś ktoś wie na temat tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

również dołączam do poszukujących nowego komórczaka. Od ponad 3,5 roku mam nokię 6170 i jestem z niej ciągle zadowolony. Czas jednak na zmiany. Chciałbym mieć coś fajnego dizajnersko, z aparatem x>2pix, chętnie klapka, mp3 i karta pamięci, radio. Chciałbym też by bateria była możliwie trwała...5 dni. Na komórce nie gram, może bedę słuchał czegoś, nie używam gps (choć fajnie by było ją mieć), gadam ok. 15min dziennie i pisze z 5 smsów. Czego nie lubię: dotykowych ekranów, wielkich rozmiarów (vide jeżynka), kolorowych obudów itp zbędnych bajerów. Mam abonament w pleju na czas nieokreślony za 50pln i to mi w zupełności wystarcza lecz nie pozwala na wymianę aparatu za grosze. Także szukam czegoś z allegro w kwocie....hmmm....350pln nówka/używka. Podobały mi się 7390, e50 .... tyle ...

jesli ktoś może cos zasugerować będę wdzięczny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ktoś wie na temat tego modelu?

tutaj jest tańszy 3197139[/snapback]

jesli ktoś może cos zasugerować będę wdzięczny.

7390, moto v9, se z610

 

 

*********************

 

są już recki nokii 5800 http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressm...-review-308.php :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje ale jak ktoś zna i tamte firmy to i armaniego.

Teraz u nas robi się to bardzo popularne.

Niezła cena w tym sklepie. Kupował tam już ktoś? 1000 zł za ten telefon super.

Coraz bardziej skłaniam się to stwierdzenia ALLEDROGO.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...