Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos z uzytkownikow bawil sie/ mial w posiadaniu blackberry storm ewentualnie nokie n97 (o ile ta juz jest dostepna) za 2 miechy konczy mi sie umowa w vodafoone i trzeba cos wybrac a wybor niestety nie jest duzy ;/ moge jeszcze zmienic operatora ale wtedy nici z bonusow ;(

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Stałem przed wyborem E51 i E63. Wybrałem tą drugą i mogę powiedzieć, że dobrze zrobiłem. Większy wyświetlacz, ciut szybsza, qwerty i normalne wejście słuchawkowe to już bardzo dużo :-) No i nie można zapomnieć o baterii, 1500mah wykorzystywanej w E71 i comunikatorze :) Jakby ktoś chciał kupić E71 a go nie stać to warto wziąć E63. Niby uboższa wersja, ale kilka rzeczy ma poprawionych (dużo czulsza antena, nie gubi zasięgu jak E71, normalne wejście słuchawkowe no i taniość:))

Chyba zostane fanem rozwiązań ekonomicznych :-)

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem N73 od nowości przez 8 miesięcy i plastik był naprawdę do [gluteus maximus], skrzypiał, a zasuwka aparatu miała takie same luzy jak zawieszenie 30-letniego wartburga. oprócz tego pod szybką wyświetlacza nagminnie zbierał się kurz a telefon był 2 razy w naprawie. Teraz mam motkę e8, ale ona jest znowu niedorobiona od strony software'owej. Następny fon: Nokia E55/HTC/Iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SE serii K i C to wszystko fajnie, ale K850 będzie chyba moim ostatnim SE. Z przykrością muszę przyznać, że firma nie wyciąga wniosków ze swoich błędów. Wszystkie te telefony są zwyczajnie wolne. Nie jakoś przesadnie, ale postęp od czasów K700 jest niewielki. Poza tym brak WiFi. Cichy głośniczek do rozmów. Są to kombajniki do zabawy: MP3, fotki. Te elementy są niezłe. Mój K850 robi niezłe zdjęcia, muzykę też ładnie odtwarza. Co fajne posiada gniazdo na M2 oraz Micro SDHC (Chyba jako jedyny SE z serii K/C). Telefon dobry na wakacje. Plusem jest budowa jak z klocków lego. Jeśli coś padnie, to nie ma większego problemu z wymontowaniem i zamontowaniem nowego elementu. Do tego części są tanie. Jednak do codziennego szybkiego użytkowania chyba bardziej bym obecnie wolał coś typu E63. Cegłofony typu Xperia jakoś mi nie odpowiadają.

C702 nic poza bezużytecznym A-GPS nie wnosi do tematu. Co do C902... no ludzie za te pieniądze można naprawdę coś lepszego kupić. Poza tym, to zwyczajnie odchudzony K850. Nadal platforma A2. No i zmniejszyli ekran z 2.2" do 2" i wywalili Micro SDHC i chcą za to więcej pieniędzy. Największą różnicą jest soft aparatu, gdzie w C902 dodano rozpoznawanie twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z uzytkownikow bawil sie/ mial w posiadaniu blackberry storm ewentualnie nokie n97 (o ile ta juz jest dostepna) za 2 miechy konczy mi sie umowa w vodafoone i trzeba cos wybrac a wybor niestety nie jest duzy ;/ moge jeszcze zmienic operatora ale wtedy nici z bonusow ;(

n97 jest już w preorderze w USA za 700$ w gratisie dostaje się słuchawkę BT Nokia BH-703 wartą 85$, ewentualnie można wbić kod i obniżyć sobie cenę. Parę dni temu było więcej zniżek i telefon + słuchawka były za 454$ :blink:

O stormie tutaj możesz poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki psz3mo mimo multimedialnego wygladu storm ma powazne wady:( coz jeszcze 2 miesiace moze cos ciekawego pojawi sie w ofercie vodafone. n97 tez mnie jakos nie przekonuje szczegolnie ten slider z klawiatura qwerty napewno to wygodne tylko pytanie jak z trwaloscia. mam juz n81 8gb w ktorej slider jest poluzowany a sama obudowa smiesznie skrzypi i wolalbym nie miec takiego czegos w nowym telefonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka bardzo ogólnych słów o Nokia 6650 Fold ... nie testowane dokładnie więc mogą zajść zmiany:

+ telefon działa szybko (o wiele szybciej niż LG KP235)

+ stosunkowo wysoki transfer przez bluetooth (kilka razy szybciej niż z LG)

- mam dziwny różowy zafarb na fotografiach w centrum ... zauważyłem po wczorajszym dłuższym użytkowaniu GPS ... obecnie zafarb jest nadal ale jakby mniejszy

... fotka zafarbu - w centrum widać różową plamę:

Dołączona grafika

- aparat jest dosyć zaszumiony (wysokie ISO, krótki czas naświetlania {tu teoretycznie plus} ... brak możliwości regulacji ... może się pojawi po aktualizacji lub instalacji softu alternatywnego ... jeśli istnieje)

-+ - matryca aparatu jest zorientowana pionowo (dłuższy bok czyli 1600 pix w pionie)

+- GPS łapie kilka satelit w budynku (4-7+) ale jest to dosyć zależne jak go trzymamy i odświeżanie np. na kompasie jest powolne ale możliwe że winne jest standardowe oprogramowanie... położenie jest określane prawidłowo {wysokość ... wsp. jeszcze nie kontrolowałem}

 

------------------- EDYCJA -----------------------

 

Dzisiaj (dzień później niż poprzednie zdjęcie) wykonałem ponownie test różowej plamy :

Dołączona grafika

 

jest znacznie mniej widoczna ... dziwne ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed wyborem E51 i E63. Wybrałem tą drugą i mogę powiedzieć, że dobrze zrobiłem. Większy wyświetlacz, ciut szybsza, qwerty i normalne wejście słuchawkowe to już bardzo dużo :-) No i nie można zapomnieć o baterii, 1500mah wykorzystywanej w E71 i comunikatorze :) Jakby ktoś chciał kupić E71 a go nie stać to warto wziąć E63. Niby uboższa wersja, ale kilka rzeczy ma poprawionych (dużo czulsza antena, nie gubi zasięgu jak E71, normalne wejście słuchawkowe no i taniość:))

Chyba zostane fanem rozwiązań ekonomicznych :-)

Gdyby nie to, że E63 ma tylko UMTS (384kb/s i nienajlepsze pingi), to pewnie bym ją wziął. Ale koniecznie chcę coś z szybszym netem, więc wybór padnie chyba na 6650 fold (HSDPA 3,6, ładne pingi). na Wi-Fi mi nie zależy, bo pakiet 500MB mogę mieć za 15zł...

Pytanie tylko co z tymi sensorami 6650 na przedniej pokrywie - ponoć lubią same namieszać, gdy telefon jest w kieszeni. [ Kyle, czekam na info ;p ]

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co z tymi sensorami 6650 na przedniej pokrywie - ponoć lubią same namieszać, gdy telefon jest w kieszeni. [ Kyle, czekam na info ;p ]

Dzisiaj nic nie namieszały (telefon noszę w plecaku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tak na próbę włóż do kieszeni, co ?

BTW, czy tymi zewnętrznymi "przyciskami" można odrzucić/odebrać połączenia? Szczerze mówiąc tego się najbardziej boję :P

Teraz zrobiłem test - wsadziłem telefon do kieszeni i zadzwoniłem ze stacjonarnego ... wyciągając telefon z kieszeni nic nie zrobiłem ... naciskając podczas rozdzwaniania po przyciskach zewn. (sensorach) nic się nie działo - dzwonił dalej. !!!!! - więc chyba jakieś mity o tym telefonie że się coś dzieje w kieszeni skoro ja po wyjęciu tymi sensorami nic nie mogłem zrobić i to "z zamiarem" ... paluchami ... telefon nadal sobie spokojnie czekał na otwarcie :razz:

 

ps. fajnie mi mówił kto dzwoni !!! (po polsku !!!) ... choć głośny dzwonek dosyć to zatłumiał

 

Aha jeszcze jeden MIT o NOKIA 6650 Fold - ktoś mówił że dzwonki są ciche ... że tak powiem gXXXX ( NIE ) prawda ! Dzwonki są głośne a nawet nie mam ustawione MAX (jeszcze 2 kreski) ... zewnętrzny głośnik na prawdę jest donośny (choć to zależy od dzwonka ... znalazłem taki co był cichy, ale chyba normalne że na cicho nagranym dzwonku będzie ... cicho).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. fajnie mi mówił kto dzwoni !!! (po polsku !!!) ... choć głośny dzwonek dosyć to zatłumiał

Już od dłuższego czasu jest to w nowszych telefonach ;) Nawet moja E70 ma taki myk :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do aparatu - w trybie nocnym można znacznie zredukować szumy ale pojawia się większe rozmycie ... ahh ... przydała by się dodatkowa manualna regulacja czasu naświetlania i ISO. Może jest jakiś aparat pod symbian w którym po wgraniu jest możliwość głebszej regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C702 i C902 są straszliwie wolne. Nie polecam - miałem oba w ręce. W 902 strasznie kiepsko wygląda rozsuwanie aparatu - jest luźne.

Wcale nie są wolne. Nowe softy w tych telefonach sprawiły że włączają się 2 razy szybciej niż na starych softach i jeśli nie mamy włączonej jednocześnie muzyki w odtwarzaczu to wszystko śmiga szybko i płynnie. Wiem bo mam ten telefon i zdążyłem poznać go od podszewki a tylko co po niektórzy piszą ,,aa bo jest wolny bo to A2 itd,, a to nie do końca jest prawdą, takie opinie krążyły dotychczas w necie ale uległo to IMO zmianie. Fakt nie jest to K800i/K550i ale nowa platforma poprostu jest od nich nieco wolniejsza ale nie popadajmy w paranoje że jest straszliwie wolna. K850i jest pełny bugów, jest na A2 ale v1 a C702 i C902 to już A2 v2, poprawione softy względem K850i.

 

A tak wracając do aparatu - w trybie nocnym można znacznie zredukować szumy ale pojawia się większe rozmycie ... ahh ... przydała by się dodatkowa manualna regulacja czasu naświetlania i ISO. Może jest jakiś aparat pod symbian w którym po wgraniu jest możliwość głebszej regulacji?

Samsung i8510 innov8 jest na symbianie i ma manualne ISO (max 800)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung i8510 innov8 jest na symbianie i ma manualne ISO (max 800)

Chodziło mi o program-aparat który mógłbym zainstalować na swoim telefonie (bo to że są aparaty z domyślnie wgranym softem z regulacją na symbianie to wiem). No chyba że aparat (soft) z Samsung i8510 inno8 można skopiować ?

 

Przykładowe zdjęcie z Nokia 6650 Fold - poranek część kadru w cieniu, część w słońcu, jadący samochód, tryb normalny z wyłączonym flash, max jakość, zdjęcie obrócone w jpeg lossless rotator.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek, Miałem C702 więc miałem okazję odpalić na obydwu marka. Wynik zbliżony. Tak samo jak działanie. Co do bugów to na R1FA035 od roku żadnego nie uświadczyłem. Prędkość działania telefonu rzecz względna. Każdy zadowoli się czym innym. Jednak trzeba przyznać, że SE do najszybszych nie należą. Zgodzę się też, że seria C jest poprawiona względem serii K. K850 to chyba poza W910 jeden z najbardziej niedopracowanych modeli SE. Niestety coraz częściej słyszę taką opinię o C902.

Panowie z SE (czy teraz już chyba samego S) gdzieś pobłądzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość działania telefonu rzecz względna.

NIE. Można zmierzyć czas opóźnienia przy przechodzeniu do kolejnych pozycji na liście kontaktów lub zmierzyć czas ładowania popularnych funkcji.

 

W ostateczności można wziąć punkt odniesienia i powiedzieć że coś jest szybsze lub wolniejsze od czegoś innego (jak ja to zrobiłem).

 

Moim zdaniem w PROFESJONALNIE przeprowadzonych testach powinny być pomiary. Swoją drogą zna ktoś stronę z porządnie wykonanymi testami telefonów? (pomiary prędkości działania metodą jak napisałem wyżej, testy aparatu w studio, testy prędkościowe bardziej syntetyczne określające prędkość procesora itd. itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE. Można zmierzyć czas opóźnienia przy przechodzeniu do kolejnych pozycji na liście kontaktów lub zmierzyć czas ładowania popularnych funkcji.

 

W ostateczności można wziąć punkt odniesienia i powiedzieć że coś jest szybsze lub wolniejsze od czegoś innego (jak ja to zrobiłem).

 

Moim zdaniem w PROFESJONALNIE przeprowadzonych testach powinny być pomiary. Swoją drogą zna ktoś stronę z porządnie wykonanymi testami telefonów? (pomiary prędkości działania metodą jak napisałem wyżej, testy aparatu w studio, testy prędkościowe bardziej syntetyczne określające prędkość procesora itd. itd.)

Najbardziej przepastne i szerokie testy piszą ruski z mobile-review.com

Ich test jednego urządzenia czyta się przez pół dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ogólne pytanko gdyż szykowałbym się za jakiś czas na Nokie N95 8GB. Zależy mi najlepiej na opinii kogoś kto miał styczność z tym telefonem. Wiem że jeśli chodzi o jakość muzyki na słuchawkach to ta Nokia robi za bardzo dobrego playera. Interesowała by mnie głośność na wbudowanych głośnikach zewnętrznych... ;] Głośność, np. telefon będący w kieszeni podczas hałasu w mieście daje radę? Jak to wygląda gdy muzyka jest odtwarzana z mp3 playera itd. Chodzi mi o realne odczucia a nie tabelkowe ,,level of noise,, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle, Chodziło mi o to, że dla jednego szybko, wcale nie musi oznaczać tego samego dla drugiego. Każdy ma inne wymagania. Dla jednego 120km/h to szybko, dla drugiego to średnia prędkość. Coś takiego miałem na myśli. W tym sensie prędkość działania telefonu to rzecz względna. Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre laugh.gif

Z rozpędu napisałem jeszcze to zewnętrzne ale to było o słowo za dużo, niema się co wyśmiewać bo treść jest chyba zrozumiała :huh: Pytanie o głośniki nadal aktualne.

EOT.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przepastne i szerokie testy piszą ruski z mobile-review.com

Ich test jednego urządzenia czyta się przez pół dnia.

na GSMArena.com też jest co czytać ;)

 

Mam takie ogólne pytanko gdyż szykowałbym się za jakiś czas na Nokie N95 8GB

N95 8GB jest imho głośnym telefonem. Miałem okazję porównywać go z moim N81 i szczerze powiem, że na głośnikach grał tak samo głośno jak nie głośniej. Nie ma problemu z usłyszeniem telefonu,. Gdy słuchasz muzyki i telefon zadzwoni to muzyka jest wyciszana, a po zakończeniu połączenia powoli robi się głośniej. Co do jakości muzyki to N81 gra lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

Mam n95-2 i jakoś nigdy nie testowałem wbudowanego playera na ulicy, ale teraz siedze przy kompie, ogólnei w domu cichutko i włączyłem ElPolako Gurala. Basowego pier*****cia się nie spodziewaj, ale przy głosności 40%-50% mi starcza, powyżej 80% jest głośno,że mi przeszkadza, zbyt trzeszczaco.

W przypadku innego utworu. Next na playliscie jest 3doors here without you. To już da się słuchać przy 80, ale dla mnie aktualnie w pokoju dalej za głósno. Przy 50% jest bardzo dobrze. W żadnym innym telefonie nie spotakłem się z takim dzwiękiem na głosniku (K800, muzyczne SE, N70).

 

Jak chcesz to nie wiem mogę Ci to jakoś nagrać. Jutro sprawdze głośność na ulicy. Jakbyś był zainteresowany jakimś innym testem PW.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie ktoś kompetentny hehe ;) odezwe się na PW.

EOT.

 

Za około 800zł można by wyrwac Pixona. Ktoś może miał okazję się co nieco pobawić tym telefonem? Z tego co wiem ma jeden z lepszych aparatów 8mpx w swojej klasie. Niby brak systemu operacyjnego, na Samsungach różnie to bywało z grami. Jakaś namiastka GPS-a jest. A tak to bardzo pozytywnie.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek, Miałem C702 więc miałem okazję odpalić na obydwu marka. Wynik zbliżony. Tak samo jak działanie. Co do bugów to na R1FA035 od roku żadnego nie uświadczyłem. Prędkość działania telefonu rzecz względna. Każdy zadowoli się czym innym. Jednak trzeba przyznać, że SE do najszybszych nie należą. Zgodzę się też, że seria C jest poprawiona względem serii K. K850 to chyba poza W910 jeden z najbardziej niedopracowanych modeli SE. Niestety coraz częściej słyszę taką opinię o C902.

Panowie z SE (czy teraz już chyba samego S) gdzieś pobłądzili.

Ja po migracji na R1FA035 w moim W910i szybko wróciłem do R1FA030 nie tylko na 30 filmy chodzą elegancko przy max bitrate ale ogólnie jest stabilniej i lepiej gdy słucham nuty na mp3 telefon chodzi ok zwalnia dopiero przy aac+ no i jak narazie wykryłem 2 bugi, jak weźmiemy apart i ustawimy panorame to pojawia się nie ładna "cerata" od góry wyświetlacza w niczym nie przeszkadza to wystarczy wziąć wstecz i jest normalnie co do odtwarzacza to kilka razy otwieramy slidera i jak w odpowiednim momencie wciśniemy play bądź jeden z przycisków funkcyjnych to wysypuje się player nie telefon :D i to tyle po wielu próbach. Co do K850i tak wesoło nie jest ciągłe resety są na porządku dziennym w niektórych egzemplarzach :D ale fon fajny ale i tak wole W910i :D

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym innym telefonie nie spotakłem się z takim dzwiękiem na głosniku (K800, muzyczne SE, N70).

Zbytnio są rozreklamowane produkty typu Walkman Sonego Ericssona czy N-ki z Nokii.

Weź sobie z czystej ciekawości odpal te utwory na bezequalizerowym Benq Siemens EF81.

Jeżeli nie opadoszczęk Cię spotka to chociaż chłodniejsze podejście do hiper produktów N i W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio są rozreklamowane produkty typu Walkman Sonego Ericssona czy N-ki z Nokii.

Weź sobie z czystej ciekawości odpal te utwory na bezequalizerowym Benq Siemens EF81.

Jeżeli nie opadoszczęk Cię spotka to chociaż chłodniejsze podejście do hiper produktów N i W.

Wprawdzie nie słuchałem ani jednego ani drugiego, bom żaden telefoniczny meloman, ale polecanie komuś sprzętu, którego serwis, ba - producent już nie istnieje, jest chyba lekko ryzykowne? :>

 

Co do przereklamowania Nokii N czy SonyEricssonów W - zgadzam się w sensie ogólnym (nie tylko muzycznie), zbyt dużo szumu o zbyt mizerne osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie, szukam czegoś ciekawego do 300-400 zł. Soniaków już raczej nie chcę, miałem ich zbyt wiele. Moja miłość do modyfikowanych (e)motek też minęła. Szukam czegoś funkcjonalnego, szybkiego, z empe 3, jakimś aparatem (nawet 1,3 mpx), dotykiem i systemem. Może być to starsza konstrukcja, byle by była możliwość wgrania WM 6. Na WiFi się nie obrażę, a wręcz jest wskazane. Co myślicie o SPV m3000 i pochodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...