Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zapytam prosto z mostu, bylby ktos w stanie pomoc znalezc takie oprogramowanie Garmina ?

no wiadomo, ze oczywiscie wersje piracka, nie stac mnie na pareset zlotych na oprogramowanie ....

 

nie pisze zeby udostepnic takie informacje bezposrednio w temacie lecz o jakas pw z pomoca, nie oszukujmy sie, maly ulamek procenta uzytkownikow korzysta z legalnego oprogramowania ....

 

 

// Już nie musicie szukać. Kolega właśnie dostał wakacyjny urlop na 14 dni

/narcyz

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój SE k770i powoli odmawia współpracy (czasem nie działa mikrofon, prawa strona klawiatury z trudem łapie etc.) szukam innego telefonu do kwoty 1000-1200zł max. Telefon będzie używany do pracy, pisze też dużo smsów, zdjęcia też robie.

 

Moje wymagania:

- bateria - fajnie gdyby trzymała dłużej niż 2 dni :P

- w miare przyzwoity aparat

- byłbym bardzo zadowolony gdyby miał klawiature qwerty

- ekran dotykowy może być, ale nie musi

- gps nie, mam dwa zwykłe to po cholipe mi kolejny

- WiFi koniecznie

- w miare konkretny wyświetlacz

- system operacyjny mniej istotny

- classic lub slider, byle nie klapka :P

 

Z tych najważniejszych to chyba tyle. Przygladałem sie Nokii E71, E75, Toshibie G900. W sumie jestem tak do tyłu z telefonami, że sam nie wiem co brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój SE k770i powoli odmawia współpracy (czasem nie działa mikrofon, prawa strona klawiatury z trudem łapie etc.) szukam innego telefonu do kwoty 1000-1200zł max. Telefon będzie używany do pracy, pisze też dużo smsów, zdjęcia też robie.

 

Moje wymagania:

- bateria - fajnie gdyby trzymała dłużej niż 2 dni :P

- w miare przyzwoity aparat

- byłbym bardzo zadowolony gdyby miał klawiature qwerty

- ekran dotykowy może być, ale nie musi

- gps nie, mam dwa zwykłe to po cholipe mi kolejny

- WiFi koniecznie

- w miare konkretny wyświetlacz

- system operacyjny mniej istotny

- classic lub slider, byle nie klapka :P

 

Z tych najważniejszych to chyba tyle. Przygladałem sie Nokii E71, E75, Toshibie G900. W sumie jestem tak do tyłu z telefonami, że sam nie wiem co brać...

Wszystko wymienione ma E71, zwłaszcza baterię - Nokia przestała się wygłupiać i zaczęła dawać rozsądne akumulatory (1500 mAh w tym przypadku) do swoich zabawek. Przy dużej ilości rozmów to nadal jest 4 do 6 dni. Nawet aparat, przynajmniej na papierze, wygląda przyzwoicie - 3,2 MPix z AF rodzi nadzieje na coś więcej niż dotychczasową "jakość" w rodzaju VGA uzyskiwaną z serii E (mimo deklarowanych pierdyliardów MPix).

Na temat E75 niewiele wiem (ale czas czuwania jakoby nędzny), o Toshibie w ogóle nic.

 

---linia cięcia---

Pomargałem modele, sorry.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze moja nokia n95v1 ma juz prawie 2 lata i bateria powoli mnie zaczyna irytowac - max 24 godz bez ladowania, czy jest cos wartego uwagi za cene max 1500zl.

cos z lepsza bateria, rozsadna nawigacja i rozsadnym aparatem, ktory nie bedzie zbyt czesto uzywany

zwykla klawiatura numerycza (t9 wystarcza, bo wiecej dzwonie)

myslalem o e52, ale trzeba to przemyslec

 

 

z gory dzieki za odp i sugestie

 

pozdrawiam

Edytowane przez Yoszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam przy okazji, ze wykonanie e52 nie jest z tak dobrych materialow jak e51/e66/e71. Zebyscie sie zbytnio nie sugerowali obrazkami na necie ;-)

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonas:

qwerty + dobry aparat to raczej nie osiągalne - przynajmniej w znanych mi modelach.

 

Yoszka:

Pomyśl nad 6220 - 5MPix, GPS, WiFi, Symbian. Tylko bateria taka sobie. E52 o ile mi wiadomo nie ma AF, więc do szpiegostwa przemysłowego (tudzież łapania notatek z wykładu) się nie nadaje.

Ooo... już narcyz mnie uprzedził. ;]

 

gollumek:

Nie napisałeś czego oczekujesz od telefonu, ale rzuć okiem na wymieniony wyżej 6220. Jeśli nie potrzebujesz Symbiana i WiFi/GPS, to może 6500 Slide?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gollumek:

Nie napisałeś czego oczekujesz od telefonu, ale rzuć okiem na wymieniony wyżej 6220. Jeśli nie potrzebujesz Symbiana i WiFi/GPS, to może 6500 Slide?

hm, 6220 jakos mi wygladem nie podchodzi, wolalbym jednak slidera, co do 6500, bawilem sie tym chwile i jakos nie szczegolnie mi przypadlo do gustu.

 

Co do wymagan - wifi jak najbardziej mile widziane, w kaiserze uzywalem czesto, gps - tez kilkarazy zdazylo sie go uzyc ale niezbedny do zycie mi on nie jest. Dlatego tez pytam o ta nokie e66, z wyglada mi pasuje, z wnetrznosci tez tylko nie za wiele o nim wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad zakupem LG GC900 . Wszystko byłoby super gdyby nie brak otwartego systemu operacyjnego, który jest konieczny by GPS nadawał się do użytku. Czy jest jakaś w pełni działająca nawigacja pod JAVA nie używająca "Assisted" (ciągnącego dane przez sieć) o funkcjonalności podobnej do Garmin (aby toto gadało i było w stanie doprowadzić z A do B) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest ból, że fajnie wyglądające od środka telefony kisza się na Javie. Z GPS-em będzie ciężko, wiem że np na SE był TrekBuddy i takie tam i jakoś to działało ale z Garminem czy TomTomem to raczej wiele wspólnego niema (możliwości, pokrycie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat kupił Nokię N95 w pełni sprawną za 200 zł, sam zaś nie chciał bym tego telefonu, nawet za darmo. Obudowa jest zniszczona , orientuje się ktoś, jaka obudowa (kompletna - przyciski, panele) z allegro będzie najlepsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być wytrzymałe to nie ma sensu kupować nic tańszego niż ~70-80zł. Coś takiego byłoby ok http://allegro.pl/item717620476_oryginal_o..._klawiatur.html

Jeśli znajdziesz komplet gdzie będzie slider i wszystko będzie kosztować ~100-120 to nie będzie oryginalny, bo w przypadku nokii slider jest najdroższą częścią zamienną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy przy wyborze telefonu. Poczytałem kilka ostatnich stron i nawet trochę podobne zapytanie wystosował poca, chociaż mam ciut inne wymagania, no ale coś tam już się dowiedziałem.

 

Otóż tak - obecnie mam Nokię 6300. Jest okazja by moja rodzicielka dostała nowy telefon - tak naprawdę ten nowy telefon byłby dla mnie, a ja dałbym jej 6300. Generalnie to 6300 mi bardzo pasuje bo dzwoni i SMSuje - a tego głównie od telefonu wymagam, no ale jak jest okazja dostać coś nowego to czemu nie skorzystać? Na początku porwałem się na maxa, czyli chcę-wszystko-co-tylko-możliwe. Oczywiście w granicach przyzwoitości, bo mama szuka telefonu za 1,- zł (Play Mix najprawdopodobniej).

 

Pierwszy wybór padł na Samsunga i780. Jest WM, jest GPS, jest WiFi. Zacząłem trochę o nim czytać i są malkontenci, którzy wskazują jakoby wyświetlacz a właściwie rozdzielczość sprawiała problemy przy niektórych aplikacjach. Touchpad też ponoć nie zawsze jest ok, no i pisali też o tym, że surfowanie po necie bywa kłopotliwe (dlaczego to nie wiem). Poza tym na pierwszy rzut oka wygląda przeokropnie, ale jestem w stanie wznieść się ponad to i go przygarnąć. Jest problem jednakże -- nie ma go już dostępnego w ofercie, no i trzeba by brać ofertę maksymalną, co też matce się nie widzi za specjalnie.

 

No to lecę dalej - jest Samsung i550w - standardowa bryła, ma wszystko, tylko zamiast WM jest Symbian (poza tym co mam w 6300, co OSem takim prawdziwym nie jest, styczności z tym czymś nie miałem, także nie wiem czy lepiej brać Symbiana czy WM, z WM jakąś tam przelotną znajomość zaliczyłem jak się bawiłem HTC kumpla).

 

Przed listą moich wymagań wspomnę o GPS -- myślałem, że to dobry pomysł mieć wszystko w jednym, ale teraz sam nie wiem. Navi mam - Mio 200PL (zł4m4n3g0 z AM), chociaż jakbym gdzieś wyjechał na dłużej to on pewnie zostanie przy moim rodzicielu, no ale na mapach się znam, chociaż wiadomo, że jak się nie zna trasy to lepiej jechać "jak po sznurku" słuchając komend navi, ale teraz sobie tak myślę, że nie znajdę po prostu takiego za 1,-, który miałby wszystko, więc GPS odpuszczam. Niech będzie WiFi i BT i jakoś sobie poradzę.

 

OK, to teraz czego szukam w telefonie:

- solidny;

- mp3 jako dzwonki (taki mam kaprys);

- WiFi;

- fajnie jakby miał jakąś dobrą baterię, byle nie trzeba było co wieczór go ładować to przeżyję;

- nie przepadam za klawiaturami QWERTY - mam wielkie dłonie i paluchy to chyba ciężko by mi było takim czymś się posługiwać;

- chciałbym mieć dotykowy ekran, ale to nie jest konieczność;

- aparat nie jest dla mnie ważny - może być taki jak w 6300 (2Mpix) - fotografią zajmuję się amatorsko i nie profanuję zdjęć komórką;

- fajnie jakby był już ten WM, chyba, że przekonacie mnie do Symbiana;

 

Tak na szybko to widzę Toshibę G500 za 1,- w takiej ofercie mixa jaka by pasowała - tylko czy to dobry telefon? Na różnych portalach ma dobre oceny. Piszą też, że jak zmieni się z WM 5 na 6.1 to jest zdecydowana poprawa jego działania. Miałem jakiś model Toshiby w rękach kiedyś i przyznam, że podobał mi się. Jak jest z awaryjnością tych modeli, wiecie może? Pod pojęciem solidny widziałbym właśnie brak awaryjności, tak żeby tel. był częściej u mnie a nie w serwisie.

 

Jak mi się przypomni coś jeszcze to dopiszę, póki co wracam przekopywać sieć dalej i czekam na odpowiedź.

 

edit - jeśli chodzi o muzykę to też mi to, pisząc brzydko, zwisa - mam "mp3" samsunga od grania gdy jestem w podróży, także tel. może nawet wcale nie odtwarzać muzyki (tylko oczywiście zależy mi na dzwonkach mp3 :P).

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz głównie dzwonić i wysyłać SMSy, to dotykówkę sobie odpuść. Brat też miał taki chory kaprys, a ja mu odradzałem. Kupił F480 i teraz sprzedaje, bo ten telefon to zabawka nie nadająca się do codziennego użytku - szczególnie w samochodzie.

 

WiFi to też taki średni pomysł. Net nawet na 2.6 cala to nadal nie jest rewelacja - szczególnie bez QWERTY. No chyba, że uczysz się/studiujesz i zamierzasz czas przeznaczony na zajęcia szkolne spędzić z komórką w ręku gdzieś w okolicach Hotspota.

 

WM to system, na który wiele użytkowników narzeka. Wystarczy przerzucić parę stron wstecz tego wątku, aby poczytać o jego zaletach i wadach.

 

Symbian jest bardziej przystępny, ale z nawigacji działa tam głównie Garmin. Jest jeszcze bodajże TomTom, ale słabo wypada (omawiany chyba stronę wcześniej).

 

Generalnie jeśli weźmiesz telefon z systemem, to przyzwyczaj się do częstego ładowania telefonu.

 

Wybrany przez Ciebie G500 jest dość tani jak na funkcje które oferuje. Zanim jednak go weźmiesz, poczytaj koniecznie na temat WM. Możesz też iść do Play i pobawić się kilkoma modelami. Bywa, że to co wygląda genialnie na papierze, w praktyce jest denerwującą zabawką w użytku codziennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi właśnie dlatego chciałbym mieć gdyż planuję w przyszłości poruszać się to tu, to tam. Wiem, że czasami przydaje się coś sprawdzić w necie, a ciężko ciągle nękać kolegów by sprawdzili w domu i oddzwonili z wynikami. Pomyślałem też, że może dzięki WiFi dałoby się też przeboleć brak GPS - przed wyjazdem mógłbym sobie może (tak teoretyzuje bo nie wiem jak to w praktycie wyjdzie) sprawdzić trasę na zumi czy czymś takim, zapisać ją (w offline czy w obrazku) i w razie potrzeby tym się posiłkować.

 

Staram się wyzbyć wszelkich sprzętów, które ograniczałyby moją mobilność w przyszłości i mieć takie, które w wielu sytuacjach będą najbardziej przydatne.

 

Jeszcze mi się przypomniało -- na wyjeździe raz ratowałem się navi gdy zachciało się coś oglądać. Miałem na karcie SD nagrane parę odcinków pewnego serialu i fajnie się tak oglądało - chociaż bez rewelacji (22" to to nie były) - także może też trochę przesadziłem jedynie z tym dzwonieniem i SMSowaniem.

 

Dzięki w każdym razie za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , ja tez mam pytanie : obecne aparaty cyfrowe w jakich rozdzielczosciach robia zdjecia? (czy te aparaty z Allegro po 100 nowe maja 320x240?) Czy ktos orientuje sie w modelach telefonow z aparatami , ktore zrobia cos w 1280x720? Jakies konkretne modele? Czy sa w ogole tansze aparaty komorkowe z takim aparatem cyfrowym czy to kwoty rzedu 1000 zl? Nie znam sie na tym , doradzac zle nie chce :| Te aparaty nie musza miec bajerow w stylu wifi , muzyki itp. Wystarcza aparat cyfrowy klasy opisanej wyzej.

 

Jeszcze jedno - czy do kazdego aparatu da sie wgrac mape? Ponoc te z java maja taka mozliwosc. Czy kazdy aparat z cyfrowka ma jave?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ULLISSES - a gdyby iść tak już całkiem minimalistycznie - na placu boju zostały mi takie najtańsze, bez tego czego szukałem, ale zawsze to coś nowego by było (ewentualnie będę się z rodzicielką zamieniał :P): Samsung GT-S5230 Avila, LG KP500 Cookie, Sony Ericsson C510 (pamiętam, że wspominałeś o jego dobrej baterii)? Przyznam, że podobają mi się wizualnie te dwa "dotykowce" - któryś lepszy wyraźnie??

 

Firekage - trochę nie rozumiem składni na początku - obecne aparaty cyfrowe robią spore zdjęcia, chyba, że pytasz o telefony z wbudowanym aparatem - także zdjęcia są spore jeśli chodzi o rozmiar, ale wiadomo, że do cyfrówki się to nie umywa. Na ten przykład moja Nokia 6300 robi zdjęcia w rozdzielczości 1600x1200 (ekwiwalent 2Mpix = 2 mln pixeli, 1600x1200=2mln, a dokładnie 1,92, ale to jest przybliżenie - chwyt marketingowy). Także jeśli Ci o to chodzi to spora część aktualnych telefonów zrobi Ci takie fotki. Niektóre z tych nowszych mają nawet po 5Mpix, ale pamiętaj, że to tylko telefon a nie aparat. O jakości zdjęcia decyduje optyka i przetwornik a nie ilość Mpix upchanych na przetworniku o wielkości główki od szpilki. Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi, czekaj na speca jakiegoś. ;P

Edytowane przez John M. Kane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@John M. Kane

A obadaj sobie nokię 6220 classic.

Optyka Carl Zeiss, Xenon, niezła bateria.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Firekage - trochę nie rozumiem składni na początku - obecne aparaty cyfrowe robią spore zdjęcia, chyba, że pytasz o telefony z wbudowanym aparatem - także zdjęcia są spore jeśli chodzi o rozmiar, ale wiadomo, że do cyfrówki się to nie umywa. Na ten przykład moja Nokia 6300 robi zdjęcia w rozdzielczości 1600x1200 (ekwiwalent 2Mpix = 2 mln pixeli, 1600x1200=2mln, a dokładnie 1,92, ale to jest przybliżenie - chwyt marketingowy). Także jeśli Ci o to chodzi to spora część aktualnych telefonów zrobi Ci takie fotki. Niektóre z tych nowszych mają nawet po 5Mpix, ale pamiętaj, że to tylko telefon a nie aparat. O jakości zdjęcia decyduje optyka i przetwornik a nie ilość Mpix upchanych na przetworniku o wielkości główki od szpilki. Na drugie pytanie nie znam odpowiedzi, czekaj na speca jakiegoś. ;P

Tak , mialem na mysli telefony bo i wyzej jest "kupujemy telefon komorkowy", nie sprecyzowalem ;)

 

Generalnie rzecz rozchodzi sie o to w jakich cenach sa takie aparaty , ktore robia cos ala 720p. Pamietam, ze 3 lata temu to dobre telefony robily cos ala 640x480. Dzis w jakich cenach sa juz 720p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tak wydaje, że pisząc 720p liczysz na jakość "hd ready" a to niemożliwe jeśli chodzi o takie zwykłe aparaty. Nawet nie wiem czy jakiś topowy robi zdjęcia o "jakości" zbliżonej do HD. Omnia HD kręci filmy HD, chociaż nie wiem jak to naprawdę wypada w praniu.

 

Tak jak pisałem, moja Nokia 6300 robi zdjęcia 1600x1200, czyli teoretycznie większe nawet niż 1080p - bynajmniej nie są to jednak zdjęcia w jakości HD, o nieee :D Jakość jest straszna (patrząc z punktu widzenia fotografa-amatora mającego cyfrówkę i hybrydę). A jeśli po prostu chcesz zrobić w miarę duże zdjęcie to szukaj telefonu z matrycą 1,3-2Mpix. Cenowo na allegro używki będą w przedziale do 300 zł tak na oko (albo zaszalej i 3,2 i wzwyż kupuj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, moja Nokia 6300 robi zdjęcia 1600x1200, czyli teoretycznie większe nawet niż 1080p - bynajmniej nie są to jednak zdjęcia w jakości HD, o nieee :D Jakość jest straszna

Na palcach jednej ręki stolarza z długim stażem można policzyć Nokie, które robią zdjęcia nadające się do wyświetlenia na czymś innym niż własny ekranik.

 

Niedawno wszedłem w posiadanie SE K750i - mam pewne opory przed słowem "kupiłem", bo kosztował mnie dwie puszki Pepsi. Nie jest jumany, zalany albo coś, po prostu zawadzał koledze w szufladzie. Obudowa jest okrutnie styrana, ale to tylko plastik. Najważniejsze - zdjęcia, załączam kilka w celach poglądowych (sterowniki standardowe, wersja 5.5, soft niebrandowany, wersja R1CA021 - sam sobie wrzuciłem programikiem XS++ przez standardowy kabelinek USB). Zdecydowanie lepiej radzi sobie w dobrze oświetlonych miejscach, w ciemniejszych pojawiają się okrutne szumy. W K800i jest znacznie lepiej, więc jeśli aparat w telefonie jest priorytetem (a przynajmniej stoi wysoko na liście wymagań), w tej cenie nie ma niczego lepszego. A już na pewno nie Nokii.

Po przesiadce z 6310i mam mieszane odczucia - z jednej strony dobry aparat (jak na telefon), radio, mp3 w jednym pudełku, z drugiej średnio wygodna klawiatura i konieczność ładowania częściej niż co dwa tygodnie. Ale nie można mieć wszystkiego.

post-6941-1251573462_thumb.jpg

post-6941-1251573469_thumb.jpg

post-6941-1251573475_thumb.jpg

post-6941-1251573481_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w K750 zostaje zabawa ze sterownikami. Nieoficjalne naprawde sporo potrafią dać - wiem bo sam męczę od ~2,5 roku swojego, przeżył już swoje upadki i kompiele, i jak narazie poza styraną obudwą nic mu nie jest. Raz tylko z na wpół nie działającą klawiaturą wylądował na serwisie - gwarancja uznana bez problemu.

 

W październiku kończy mi się umowa i mam cieżki zgryz co brać :/. Moze ktoś coś polecić do abonamentu ~50zł w Orange ?? (oczywiści w znośnej cenie, max ~250zł).

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

przymierzam się do zmiany telefonu,tacie niedlugo konczy się umowa i jeśli będziemy mieli atrakcyjną ofertę to ją przedluży i dla mnie będzie telefon.Zależy mi na:

-wi-fi,

-szybkiej transmisji danych,

-qwerty lub ekranowej klawie,

-szybkości dzialania,

-os,

-może być dotykowy ekran,

-w miare możliwości dobry czas dzialania na bateri,

-dobra przeglądarka www i e-mail lub możliwość dogrania czegoś dobrego.

Podobają mi się:Google G1,Htc Magic,Nokia e71,Htc Hero ale za tego będzie pewnie trzeba sporo doplacić.Który z tych telefonów będzie najwytrzymalszy;czasem mi spadnie itp?Ewentualnie co innego ale podobnego do w/w by się nadalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się tak wydaje, że pisząc 720p liczysz na jakość "hd ready" a to niemożliwe jeśli chodzi o takie zwykłe aparaty. Nawet nie wiem czy jakiś topowy robi zdjęcia o "jakości" zbliżonej do HD. Omnia HD kręci filmy HD, chociaż nie wiem jak to naprawdę wypada w praniu.

 

Tak jak pisałem, moja Nokia 6300 robi zdjęcia 1600x1200, czyli teoretycznie większe nawet niż 1080p - bynajmniej nie są to jednak zdjęcia w jakości HD, o nieee :D Jakość jest straszna (patrząc z punktu widzenia fotografa-amatora mającego cyfrówkę i hybrydę). A jeśli po prostu chcesz zrobić w miarę duże zdjęcie to szukaj telefonu z matrycą 1,3-2Mpix. Cenowo na allegro używki będą w przedziale do 300 zł tak na oko (albo zaszalej i 3,2 i wzwyż kupuj).

Tu masz ze zwykłej Omni :

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie nokię n95 8gb

Myślałem o zmianie, a telefon jakiego szukam musi spełniać w zasadzie 3 warunki.

1. qwerty

2. aparat, którym zrobię w 100% czytelne zdjęcie tekstu (takiego powiedzmy czcionką 14)

3. Musi mieć jakiś system operacyjny

 

Generalnie rzecz biorąc baaaardzo mi się podoba Nokia E71. Niby ma to czego potrzebuję, ale brat ma taką i ku mojemu zdziwieniu AF, który w niej jest to chyba jakiś automat, który nie do końca działa jak należy.

 

Da się coś innego znaleźć?? Jestem gotowy na jakąś dopłatę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...