Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ultra touch cos nad Omnie przedstawia ? Jak wyglada hierarchia wsrod Samsungow ? Musze zobaczyc jak wyglada menu Omni, bo narazie jestem zachwycony obsluga HTC. Moglbys powiedziec jak wyglada sprawa odtwarzania video w Omni, jakie formaty i ew. problemy. Omnia to hit i w ogole, ale nigdy mi sie nie przydarzylo na nia trafic i tak jestem troche w nie wiedzy ;/

 

Co do WM to powiem ci tyle ze za te sama kwote moge miec WM lub jakis os producenta, wiec wybor dla mnie jasny. Jest to jednak szereg mozliwosci, a mnie szybko nudzi all..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra touch cos nad Omnie przedstawia ? Jak wyglada hierarchia wsrod Samsungow ? Musze zobaczyc jak wyglada menu Omni, bo narazie jestem zachwycony obsluga HTC. Moglbys powiedziec jak wyglada sprawa odtwarzania video w Omni, jakie formaty i ew. problemy. Omnia to hit i w ogole, ale nigdy mi sie nie przydarzylo na nia trafic i tak jestem troche w nie wiedzy ;/

 

Co do WM to powiem ci tyle ze za te sama kwote moge miec WM lub jakis os producenta, wiec wybor dla mnie jasny. Jest to jednak szereg mozliwosci, a mnie szybko nudzi all..

Omnie mam to Ci opiszę.

Co do Video , rombie wszystko płynnie bez przeskalowania .... pakujesz divixa czy inny format w normalnej rozdziałce i jest płynnie przeskalowywane bez zacinek , proc 624 swoje robi ..no i 8 lub 16G szybkiej wbudowanej pamięci.

Co do menu , to nie używam menu omni tylko nakładkę SPB polukaj http://www.spbsoftwarehouse.com/pocketpc-s...re/mobileshell/

zresztą takie jak w HTC też można zrobić ale SPB jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na omnie wrzucasz Manile 2D i masz słynne touch flo z HTC... Ale i tak SPB miażdży manille z miejsca :]

 

Parę screenów jak wygląda SPB

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "<<< Screeny"
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam teraz 2 telefony w plusie i myślę, zę najrozsądniejsza propozycja to E52, E66 i 5800. O E52 i E66 się naczytałem ale czekam na ewentualne podpowiedzi. 5800 wpadła mi do głowy w ostatniej chwili. W sumie plusem duży wyświetlacz będzie miał tylko przy przeglądaniu stron. Wie ktoś może jak długo trzyma w niej bateria? Nie doczytałem wielu wad tego telefonu ale jakoś nie jest popularny czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem wielu wad tego telefonu ale jakoś nie jest popularny czemu?

Jak może nie być popularny telefon którego 1 milion sztuk zostało sprzedanych praktycznie w pierwszych dniach? Na świecie jest popularny, a na nasze realia, w momencie premiery, po prostu był za drogi. 5800 deklasuje rywali nie tylko wielkością ekranu, ale przede wszystkim rozdzielczością. Najlepszą baterię ma e52, ale jej szybki procesor (600MHz) wsysa ją całkiem sprawnie, więc czas czuwania e66 i e52 będzie podobny. 5800 z baterią 1320mAh radzi sobie całkiem nieźle, średnio ~3dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmiana koma. I mam pytanie, jak wygląda sprawa "delikatności" telefonów z dużymi, dotykowymi ekranami? Osobiście robią na mnie wrażenie bardzo delikatnych. Boje się że jak upadnie to za dużo z tego tft nie zostanie. Moja obecna E51 nie raz już latała i chyba śmiałop moge napisać, żę jest dość "pancerna". Prosze użytkowników o opinie. Interesują mnie głównie samsungi i htc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ostatnio rozjechał iPhona 3G 16GB, 1500kg podnosnikiem magazynowym na kołach. iPhone spadł i jedno z kół wazacego 1,5tony pojazdu przejechało po nim. Wyświetlacz przeżył, telefon działał, ale jak się rozładował to teraz już nie chce się włączyć i tylko świeci na biało ; [

 

 

Ale generalnie i tak niezle ze LCD przeżył oraz że fon nie zginął na miejscu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Omnia HD vs. HTC Hero ??

 

Prosze o krotkie podsumowanie swojego typu

To Hero w ogóle coś ciekawego oferuje? Samsung 8910 ma symbian, 8 mpix aparat dobry jakościowo, oled 3,7", szybki procesor, świetnie kręci filmy ... po prostu super maszyna ... a hero ? Hero ma badziewny wyświetlacz z 65 tys. barw (moja stara NOKIA ma 16,7 mln ) o niskiej rozdzielczości , aparat tylko 5 mpix, w porównaniu do tego 8910 po prostu trzeci świat. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Omnia HD vs. HTC Hero ??

 

Prosze o krotkie podsumowanie swojego typu

Tutaj akurat zdecydowanie Omnia HD , hero brałem za przedłużenie umowy , nic specjalnego i zamula , miewa zacinki przy odtw. filmów i muzy , nie wiem może to już poprawili ..... Omnia HD jest szybsza ( moim zdaniem ładniejsza ) , Ale wybór to czy Symbian w Omni czy Android w hero .... osobiście już wolę symbiana.Zdecydowanie lepszy LCD.

Omnią HD tylko się bawiłem 10 minut i byłem pod wrażeniem , Hero miałem 3 dni zanim znalazł nowgo właściciela ..... zresztą z tą myślą był kupiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Jak patrze na cenniki innych operatorow (jestem w trakcie decyzji - przedluzyc w Erze czy przejsc gdzie indziej), to ceny sa w zasadzie porownywalne, jedni maja telefon X tanszy, a Y drozszy, drugi odwrotnie, a trzeci ma akurat Z w promocji.

 

Na Orange jeszcze nie patrzylem, ale ta siec jest na dalekim koncu mojej listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Playu ceny telefonów się nie zmieniają. Wakacje się skończyły i za przedłużenie umowy dają dodatkowe minuty do wszystkich lub tylko do playa.

 

Odnośnie hero, czy omnia hd - zdecydowanie omnia. Kolega wziął ostatnio G1 i wszystko ładnie, pięknie, ale na baterii wytrzymuje 1 dzień (przy wyłączonym 3g), poza tym ekran w samsungu jest nieporównywalnie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Jako że w grudniu kończy mi się umowa w Play to chciał bym ją przedłużyć , z punktu info dowiedziałem się że mogę to zrobić już teraz .

 

Z dostępnych modeli po eliminacji zostały tylko 3 sztuki :

 

LG Ku 990i , Nokia N73 Music Ed. , Samsung U800 .

 

Który według was będzie najlepszy ?

 

Początkowo skłaniałem się ku LG ale podobno brak mu rysika i słuchawek ( kabel danych mam od swojego obecnego LG ) , niby ma mocny aparat 5 mpix , ale Nokia ma lepszą optykę co może zaważyć na jakości zdjęć , LG 990i to taka uboga wersja zwykłego 990 , którego w Play już nie ma .

 

Same zdjęcia to raczej tak od czasu do czasu , od masowego ich robienia mam normalny aparat .

 

Najbardziej interesuje mnie opcja mp3 - który najlepiej gra i jaka jest jego głośność ( mam porównanie mojego obecnego LG Ku250 do mp3 Sandisk Sansa C240 i różnica jest spora na korzyść Sansy ) , jak z obsługą MP3 VBR ( trochę ich mam ) , karty microSD 4+ GB .

 

Samsung ma z całej 3 największą pamięć - co by dawało w połączeniu z moją kartą microSD 512 MB - ~ 1,5 GB pamięci na mp3 .

 

Jak są wykrywane telefony - wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania czy wystarczy to co ma Win , pamięć jest widoczna cała czy tylko karta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Omnia HD vs. HTC Hero ??

 

Prosze o krotkie podsumowanie swojego typu

no ja bym przeczekał ze 2 tygodnie .... właśnie wchodzi na rynek omnia II i to będzie

najlepszy wybór ... z najistotniejszych zmian :

proc 800

wyświetlacz AMOLED 480x800 3,7"

WM 6.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omnia II ma mieć tylko 5 mpix aparat ... to już wolę 8910 .

A po kiego więcej pixeli w komurce , 8 ki wcale lepszych fotek nie robią a do zdjęc są aparaty nie telefony .

I jeszcze jedna sprawa 8910 nie ma WM tylko Symbian i to jej największa wada ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po kiego więcej pixeli w komurce , 8 ki wcale lepszych fotek nie robią a do zdjęc są aparaty nie telefony .

I jeszcze jedna sprawa 8910 nie ma WM tylko Symbian i to jej największa wada ....

Aparaty w telefonach nie mają zapisu RAW ... i nie da się obejść mocnych filtrów rozmywających jednolite fragmenty i wyostrzających kontury, FATALNEJ jakości kompresji jpeg itp ... jedyny sposób by odfiltrować w miarę te zniekształcenia to skalowanie w dół. Kiedy przeskalujesz z 5 mpix zdjęcie do 25% zostanie Ci fotka o rozdzielczości 1280x960 ... nawet na tapetę się nie nadaje bo za niska rozdzielczość. Od 8 Mpix można mówić o jako takich zdjęciach (Samsung 8910) czyli rozdzielczości użytecznej po skalowaniu w dół do 25% pow. na poziomie 1600x1200.

 

A co do systemu operacyjnego - równie dobrze mogę napisać że wadą komórek z Windows jest .... ich windows ... ale nie jestem ani FANBOYEM windows mobile ani symbiana ... byle było jedno z nich aby chodził garmin lub inna aplikacja do nawigacji.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparaty w telefonach nie mają zapisu RAW ... i nie da się obejść mocnych filtrów rozmywających jednolite fragmenty i wyostrzających kontury, FATALNEJ jakości kompresji jpeg itp ... jedyny sposób by odfiltrować w miarę te zniekształcenia to skalowanie w dół. Kiedy przeskalujesz z 5 mpix zdjęcie do 25% zostanie Ci fotka o rozdzielczości 1280x960 ... nawet na tapetę się nie nadaje bo za niska rozdzielczość. Od 8 Mpix można mówić o jako takich zdjęciach (Samsung 8910) czyli rozdzielczości użytecznej po skalowaniu w dół do 25% pow. na poziomie 1600x1200.

 

A co do systemu operacyjnego - równie dobrze mogę napisać że wadą komórek z Windows jest .... ich windows ... ale nie jestem ani FANBOYEM windows mobile ani symbiana ... byle było jedno z nich aby chodził garmin lub inna aplikacja do nawigacji.

No jak do Navi to winda , a nie garmin pod symbianem .... po drugie wywołanie zdjęcie z omni normalnej zwykłego formatu wygląda czasem lepiej niż z 4 letniego aparatu 3,2 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG Ku 990i , Nokia N73 Music Ed. , Samsung U800 .

Lepiej napisz ile chcesz wydać na telefon i w jakim abonamencie :)

N73 - stary symbian, wolny procesor, mało ramu, technologia sprzed 3 lat. Jedyne co ją ratuje to przyzwoity aparat (długo zapisuje zdjęcia) - generalnie będziesz się z nim męczył.

Ku990i - 'ociacha' wersja ku990. Brak kabla, rysika, słuchawek, aparat został pozbawiony ksenonowej lampy (za to ma pojedynczą diodę). Ze względu na brak możliwości włączenia 'trybu nocnego' bateria wytrzymuje max 2 dni. Dźwięk całkiem ok, ale musisz dokupić przejściówkę na słuchawki.

U800 - mały ekran (przynajmniej dla mnie), menu czasami lubi zamulić, średniawa bateria.

 

Po typach wnioskuję, że bierzesz abonament za 45zł i telefon do 100. Moim zdaniem zainteresuj się czymś innym: nokia 6220 za 49zł, bo samsung s7220 ostatnio podrożał, ewentualnie do 100zł masz jeszcze SE C510

 

Ja ostatnio odpuściłem sobie dotykowy 3" ekran (sprzedałem kp500), i przy wyborze telefonu zrezygnowałem z lepszego aparatu (6220), na rzecz trochę większego ekranu (niż w 6220) i qwerty. Przedłużyłem umowę z E63 i nie żałuję. Szybki soft, poręczny, wifi, symbian, świetne spasowanie elementów i bardzo dobrej jakości materiały. Do e71 musiałbym dopłacić 400zł, a to sporo jak za 1,2MPx w aparacie (który i tak nie powala), moduł gps, 3g i nie do końca metalową obudowę.

Jednak pisanie na qwerty wchodzi w krew :rolleyes: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki psz3mo za pomoc .

 

Z tego co wiem to u mnie w mieście jest tylko LG 990i .

 

Co do abonamentu to interesował mnie ten za 25 zł ( obecnie mam za 30 zł ) ale ten za 45 zł też można rozważyć .

 

Na sam telefon wolę wydać do 50 zł , ostatecznie ~ 100 zł .

 

Faktycznie , ta 6220 wygląda fajnie - tyle tylko że umowa musiała by być na 36 m-cy ( swoją drogą czas trwania umowy to mnie średnio obchodzi ) .

 

No nic , jutro przejdę się do salonu i spytam się o dostępność tej 6220 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak do Navi to winda , a nie garmin pod symbianem ....

Obecnie mam Garmina pod Symbian i nie narzekam ... dobrze prowadzi.

 

po drugie wywołanie zdjęcie z omni normalnej zwykłego formatu wygląda czasem lepiej niż z 4 letniego aparatu 3,2 ....

Tutaj nie zaprzeczam - to się nazywa postęp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...