Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj ciebie rozczaruję

w nowych romach dotyk działa w Omni rewelka :)

co do Omni HD , to już lepiej Omnię 2 łyknąć ...

Tutaj chodzi tylko o romy? Działanie dotyku w zwyklej omni jest nie do przyjęcia i chcesz mi powiedziec ze wystarczy zmienić rom i będzie git? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o to, że w omni żeby coś wcisnąć trzeba zrobić to bardzo mocno. Moje odczucie jest takie gdyż posiadam iPoda touch.

to musiales trafic na jakas uszkodzona, mialem w rekach 2 sztuki i w kazdej dotyk reagowal w zasadzie tak samo jak w posiadanym wtedy przezemnie htc kaiser czyli bardzo przyzwoicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musiales trafic na jakas uszkodzona, mialem w rekach 2 sztuki i w kazdej dotyk reagowal w zasadzie tak samo jak w posiadanym wtedy przezemnie htc kaiser czyli bardzo przyzwoicie

Dokładnie .... u mnie wystarczy leciutko doknąć ... a czułość zależy m/i od romu ..... do tego pierwsze sztuki od Plusa były tragiczne pod tym względem. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .... u mnie wystarczy leciutko doknąć ... a czułość zależy m/i od romu ..... do tego pierwsze sztuki od Plusa były tragiczne pod tym względem.

Z dwoma sztukami miałem doczynienia i miały ten sam problem. Co więcej sami właściciele się na to uskarżają. No ale mniejsza przejdę się pomacać Omnie HD bo mnie zaciekawiła.

 

Mam jeszcze pytanie do znających temat. jak to jest teraz z simlockami? bo np. widzę dużo telefonów bez simlocka i niby z gwarancją producenta dla przykładu tutaj: KLIK. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, aktualny telefon odmawia posłuszeństwa, muszę nabyć coś nowego.

Cena najlepiej do 600zł.

Wymagania:

-wifi koniecznie, gps tez by się przydał

-stonowany, 'biznesowy' design

-wytrzymała bateria i obudowa

 

Myślę nad e71, macie panowie jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwoma sztukami miałem doczynienia i miały ten sam problem. Co więcej sami właściciele się na to uskarżają. No ale mniejsza przejdę się pomacać Omnie HD bo mnie zaciekawiła.

 

Mam jeszcze pytanie do znających temat. jak to jest teraz z simlockami? bo np. widzę dużo telefonów bez simlocka i niby z gwarancją producenta dla przykładu tutaj: KLIK. Mógłby ktoś się wypowiedzieć na ten temat?

gosc mogl kupic telefon np w media markt czy tez prosto od producenta, wtedy takie telefony sa bez simlocka i z gwarancja producenta oczywiscie ;)

 

inna sprawa iz od jakiegos czasu polscy operatorzy sprzedaja telefony rowniez bez simlockow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosc mogl kupic telefon np w media markt czy tez prosto od producenta, wtedy takie telefony sa bez simlocka i z gwarancja producenta oczywiscie ;)

 

inna sprawa iz od jakiegos czasu polscy operatorzy sprzedaja telefony rowniez bez simlockow.

Obecnie Opy sprzedają fony bez simlooka i brandowania softu .

Napewno w Play kupując fona dostajemy taki jak np. z MM czyli bez simlooka z niebrandowanym softem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście doradzili mi w sprawie kupna telefonu. Maksymalna kwota to 600zł. Od telefonu wymagam by był funkcjonalny wifi, mp3, aparat oraz by nie był zbyt delikatny. Bateria no te 3 dni to pasowało by trzymał.

 

Tak dzisiaj na szybkiego przeglądałem i P1i jest ciekawy tylko podobno wiele problemów z nim.

I550 ? - o tym telefonie akurat nie wiem nic ...

 

Z góry dziękuję za udzieloną mi pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w łapy nokia 6303 i w zasadzie chętnie bym ją zatrzymał bo mi się bardzo podoba, ale jest problem - po wpisaniu 70 znaków w sms'ie przeskakuje na kolejną wiadomość, sprawdzałem już bez polskich liter jest to samo, ktoś coś wie co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .... u mnie wystarczy leciutko doknąć ... a czułość zależy m/i od romu ..... do tego pierwsze sztuki od Plusa były tragiczne pod tym względem.

Nie zalezne od romu, ale w nowszych wersjach jest zastosowany lepszy element odpowiedzialny za dotyk. (nie pamietam nazwy)

Generalnie jak starsze omnie trafialy na serwis, to "przy okazji" wynieniane zostawaly wyswietlacze na te czulsze.

 

A co dotyku w Omni HD. Bardzo dobry.

 

Wpadła mi w łapy nokia 6303 i w zasadzie chętnie bym ją zatrzymał bo mi się bardzo podoba, ale jest problem - po wpisaniu 70 znaków w sms'ie przeskakuje na kolejną wiadomość, sprawdzałem już bez polskich liter jest to samo, ktoś coś wie co z tym zrobić ?

Wiadomosci->Ust.Wiadomosci->Wiadomosci SMS->Obsluga znakow i ustaw uproszczona.

 

Panowie, aktualny telefon odmawia posłuszeństwa, muszę nabyć coś nowego.

Cena najlepiej do 600zł.

Wymagania:

-wifi koniecznie, gps tez by się przydał

-stonowany, 'biznesowy' design

-wytrzymała bateria i obudowa

 

Myślę nad e71, macie panowie jeszcze jakieś pomysły?

Samsung i780:

- Procesor 624Mhz, 128Mb ramu.

- Windows 6.1 (mozliwosc instalacji 6.5)

- Ekran dotykowy (posiada funkcje myszki - porusznaie sie po systemie bez dotykania ekranu)

- GPS, WiFi

- Klawiatura Qwerty

- W zestawie 2 baterie 1480mAh + Ladowarka do ladowania samej baterii bez udzialu telefonu.

Jedynie obudowa bez elementow metalowych jak w E71.

 

Witam ponownie.

 

Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście doradzili mi w sprawie kupna telefonu. Maksymalna kwota to 600zł. Od telefonu wymagam by był funkcjonalny wifi, mp3, aparat oraz by nie był zbyt delikatny. Bateria no te 3 dni to pasowało by trzymał.

 

Tak dzisiaj na szybkiego przeglądałem i P1i jest ciekawy tylko podobno wiele problemów z nim.

I550 ? - o tym telefonie akurat nie wiem nic ...

 

Z góry dziękuję za udzieloną mi pomoc.

Samsung i550w - jest z modulem WiFi (bez literki 'w' nie posiada). Dostepny byl tylko w Play'u. (Dlatego ja kupowac to tylko z PEWNA GWARANCJA (aneks/umowa/paragon) PLAY - W przypadku zepsucia problem z serwisowaniem. Na serwisie samsunga nie potrafili naprawic a i wymienic nie mogli z powodu braku telefonu. A bez umowy z Play co umozliwi wymiane na inny model o nie gorszych parametrach, pozostanie sie tylko ze swistkiem na wymiane, bez mozliwosci dokonania tego)

 

Nokia N82 - WiFi, dobry GPS, jeden z najlepszych aparatow w telefonie, Solidny "klocek". (Jestem z niego bardzo zadowolony - pomimo codziennego patrzenia na setke telefonow)

 

Ewentualnie Samsung i780 (Tylko ze tak bardziej za 650zł), Nokia E71/E63.

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w łapy nokia 6303 i w zasadzie chętnie bym ją zatrzymał bo mi się bardzo podoba, ale jest problem - po wpisaniu 70 znaków w sms'ie przeskakuje na kolejną wiadomość, sprawdzałem już bez polskich liter jest to samo, ktoś coś wie co z tym zrobić ?

Jak miałem taki problem to "geniusz" z punktu ery rzekł że tak ma być x-P ... teraz mam kolejny telefon i już jest korzystnie dla mnie (czyli niby nie prawidłowo :lol: ).

 

Swoją drogą - też próbowałem przywrócić "korzystność" na starym telefonie poprzez zmianę kodowania i nic się nie zmieniło (dalej dzieliło na kilka sms'ów).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Opy sprzedają fony bez simlooka i brandowania softu .

Napewno w Play kupując fona dostajemy taki jak np. z MM czyli bez simlooka z niebrandowanym softem.

Era simlocka nie zaklada, ale soft nadal branduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Era - bez locka/brand

Orange - simlock/wlasny soft/wlasne pudelka/wlasna karta gwarancyjna/wlasne logo na telefonie/wlasne...

Plus - bez locka/brand/czasami logo na telefonie

Play - bez locka/czasami brand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 6020 oraz 3310. Problem w tym, że bateria w 3310 odmawia współpracy a do tego niebieskie diody mocno walą po oczach i ciągną baterię.

 

Kumpel dał mi do testów 2600 i o ile funkcje telefonu bardzo mi się podobają (filtrowanie połączeń, arkusz kalkulacyjny), o tyle sam telefon już mniej. Pomijając już niefortunną klawiaturę z przyciskami "C" oraz "Power" w dziwacznych miejscach, to jest jeszcze mydlany ekran. Do tego ten egzemplarz od kumpla ma zjechany głośnik i słaby zasięg. Czyli generalnie ten egzemplarz odpada.

 

Potrzebuję więc telefonu do 100 PLN.

Czy warto kupować 2600? Dlaczego ten model ma tak tragiczną ostrość? Czy możecie mi polecić coś innego w tej kwocie?

 

Wymagania: Ma dzwonić, wysyłać smsy, mieć normalne przyciski bez joya, czytelny wyświetlacz, dobra bateria. Mile widziane filtrowanie połączeń przychodzących (jak w 2600) oraz możliwość wgrania innych dzwonków - "Nokia Tune" wyszło z mody, a klasyczne "Ring Ring" ciężko znaleźć - w 2600 jest "Desk Phone".

 

Generalnie jestem nastawiony na Nokię. Motka, LG, Samsung też wchodzi w grę. Totalnie odpada jakikolwiek SE oraz inne wynalazki - myPhone, Alcatel, Siemens, Sagem.

 

Rozważałem zakup zwykłego 3310, bo nadal uważam go za najlepszy telefon na świecie, ale... wolałbym jednak coś z bardziej nowoczesnym menu. Drugi 6020 to już przesada - dobry model, ale znam go na pamięć. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzuciłem na szybko Allegro i mam typ: 1661. Co o tym sądzicie? Na pierwszy rzut oka to bliźniak 3110c. Parametry te same praktycznie (tylko brak aparatu, BT i USB), ale wg specyfikacji na stronie Nokia, posiada filtrowanie połączeń i smsów. Ktoś może to potwierdzić? Jak z awaryjnością tego modelu? Wiem, że to dość nowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacie potrzeba biznesowego telefonu. Krótka piłka:

Ma być intuicyjny, wręcz banalnie prosty w obsłudze

Będzie wysyłane dużo maili, więc niezbędny push i albo wygodny dotykowy wyświetlacz, albo qwerty. (Teraz tata ma jakiegoś przedpotopowego palma na WM5 i sobie dziubie w niego rysikiem.

Porządne wykonanie i dobra bateria to podstawa.

Myślę albo o Nokii E71/72/63 choć nie lubię symbiana. Albo o jakimś HTC albo Samsungu, bo ostatnio mają zatrzęsienie fonów. Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BB. A jeśli interesuje Cię Nokia E72, to wstrzymaj się chociaż kilka dni - weszła do sprzedaży w PL przedwczoraj. Obserwując allegro widzę że cena z chwili na chwilę lekko spada - każdy chce być na górze listy wyszukiwania ;) Teoretycznie można by zaoszczędzić i kupić E71, ale E72 została pozbawiona wad związanych z zasięgiem.

 

Również uważam, że nie ma sensu żaden telefon dotykowy, jeśli tych maili jest rzeczywiście dużo.

 

Z tego co pamiętam to Ty jesteś gdzieś poza PL, więc jeszcze sprawdź dostepność Motki Milestone/Droid - dotykowiec, ale z wysuwanym qwerty i Androidem 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Ty jesteś gdzieś poza PL, więc jeszcze sprawdź dostepność Motki Milestone/Droid - dotykowiec, ale z wysuwanym qwerty i Androidem 2.0.

Droid (Milestone) nie ma tej klawiatury takiej rewelacyjnej, zdecywowanie lepsza jest we wspomnianym przeze mnie Touch Pro2 (podobno najlepsza QWERTY w telefonach). Choć ja i tak uważam, że wielce osławiony klient email BB będzie w tym przypadku najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj wiemy to tylko z (zagranicznych) recenzji. Dlatego też biorę na to popawkę. Poza tym już różne wersje czytałem, więc żeby ostatecznie rozstrzygnąć musiałbym sam sprawdzić.

Poza tym nie każdemu może odpowiadać mechanizm otwierania w TP2. I tak my dajemy tylko propozycje, a Sysak sam zdecyduje.

 

Sam od dawna czekałem na E72, a zdrowy rozsądek cały czas każe mi czekać na bardziej przyzwoitą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Era - bez locka/brand

Orange - simlock/wlasny soft/wlasne pudelka/wlasna karta gwarancyjna/wlasne logo na telefonie/wlasne...

Plus - bez locka/brand/czasami logo na telefonie

Play - bez locka/czasami brand

A od jak dawna tak jest? Bo patrze na allegro i ludzie albo o tym nie wiedzą albo mają simlocki. Np. taka 5800 jest ich masa na plusa, co mi nie odpowiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś od wakacji (lipiec?). Brałem 6500S oraz 5130XM (pierwszy Play, drugi Plus) i obydwa były bez Simlocka. W Play pani zapytała, czy chcę simlocka - poprosiłem o ściągnięcie (oczywiście za darmo i od ręki). W Plus zamawiałem przez biuro obsługi (przedłużenie abonamentu) i pani poinformowała mnie, że telefon "oczywiście bez blokady simlock".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o HTC Touch HD? Przeogromny wyświetlacz, dobre bebechy, gniazdo na standardowego jacka, sensowny aparat i gps w rozsądnej cenie.

Z racji ogromnej popularności HTC na naszym forum :D sam sobie odpowiem, przy okazji zostawiając informację dla potomnych.

 

HTC Touch HD. No właśnie - i tak, i nie. Dobrze, że przejechałem się po komisach i obadałem wszystko organoleptycznie.

Pierwsza zaleta to jak już pisałem wcześniej przeogromny wyświetlacz. Druga - menu HTC. Nie ma co ukrywać, że produkty HTC są bardziej dopracowane od konkurencyjnych opartychch na Windowsie. Jednakże jest nieporęczny, a kabura to obowiązkowy wydatek. Dla mnie odpada.

W związku z tym, dziś zakupiłem zamiast niego Hero (czyli po polskiemu bodajże G2). Chyba najdłużej zaklepie stołek :lol:

Rozmiary na poziomie akceptowalnym, ekstra wyświetlacz wypełniający całą obudowę (a nie jak w niektórych 1cm ramki dookoła), dobrze rozplanowane przyciski i trackball oraz możliwości Androida, czynią z niego aktualnie imho najlepszy telefon. Aparat i kamera może być (choć już lepsza była nawet w N95). Obsługa największych serwisów na poziomie systemu (Facebook, Flickr, Tweeter i YouTube) aż zachęca mnie do rejestracji i korzystania z tego (mimo iż jestem przeciwnikiem nawet Naszej-Klasy :D ). Wyszukiwarka, która przeszukuje wszystko (włącznie np. z opisem zdjęć, które wstawiliśmy - lub nasi znajomi - na Flickra). Dawno nie spotkałem tak sympatycznego systemu, który ma w sobie wszystko (i w przystępnej formie) od razu po wyjęciu z pudełka.

Ciekawskich zapraszam do wideorecenzji (eng.), która ładnie wszystko obrazuje:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...