Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie znalazłaby się jakaś aplikacja do tego na Symbiana/WM/Androida.

Ja zaś mam pytanie, czy jest taki telefon:

- dobrze byłoby jakby miał dotykowy wyświetlacz, ale niekoniecznie

- koniecznie fizyczna klawiatura, najlepiej QWERTY, ale też niekoniecznie

- wi-fi

- dobry aparat, koniecznie z autofocusem

- żadnych poważnych niedoróbek typu wieszanie się, gubienie zasięgu czy niedopracowany soft (tak jak np. w E50, która nie ma blokady klawiatury i trzeba wgrać samemu program do tego)

- najlepiej nie Symbian

- możliwie jak najtaniej, do 400 zł

Z tego co widziałem N95 mogłaby spełnić te warunki (oprócz Symbiana), ale nie jestem do niej całkowicie przekonany. Może jest jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze aktualnie najciekawszy jest Orange Pantera 99pln. Do tego Samsung Wave za 299pln (przy umowie na 24mce) ktory powinien pojsc na allegro za okolo 1300pln i jestes 1000pln do przodu. Albo umowa na 36miesiecy i Samsung Wave za 1pln co daje 1300 "zysku".

Moja kolezanka z pracy przy przechodzeniu z Plusa do Orange (w abonamencie Pantera 99pln) dostala pierwszy miesiac za 1pln (podobno w zwiazku z miesieczna procedura przeniesienia numeru)

 

No i sytuacja szybko sie zmienia. Samsung Wave przy abonamencie Orange Pantera za 99pln (przy umowie 24mce) kosztuje juz 1pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znalazłaby się jakaś aplikacja do tego na Symbiana/WM/Androida.

Ja zaś mam pytanie, czy jest taki telefon:

- dobrze byłoby jakby miał dotykowy wyświetlacz, ale niekoniecznie

- koniecznie fizyczna klawiatura, najlepiej QWERTY, ale też niekoniecznie

- wi-fi

- dobry aparat, koniecznie z autofocusem

- żadnych poważnych niedoróbek typu wieszanie się, gubienie zasięgu czy niedopracowany soft (tak jak np. w E50, która nie ma blokady klawiatury i trzeba wgrać samemu program do tego)

- najlepiej nie Symbian

- możliwie jak najtaniej, do 400 zł

Z tego co widziałem N95 mogłaby spełnić te warunki (oprócz Symbiana), ale nie jestem do niej całkowicie przekonany. Może jest jeszcze coś innego?

 

Moze Nokia E72..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie. Czy jest taki tel. komórkowy, który ma opcje napisania sms i wysłania go o danej godzinie. Potrzebuje tego, gdyż pracuje w takim miejscu że nie mogę używać telefonu, a chciałbym żeby on sam wysłał o określonej wcześniej godzinie napisaną uprzednio wiadomość. Dzięki

 

Program SMS Wishes na Androida. Wcześniej napisana wiadomość, o określonej godzinie do określonej osoby lub osób, z opcją powtarzania codziennie, co parę dni etc.

 

Ja zaś mam pytanie, czy jest taki telefon:

- dobrze byłoby jakby miał dotykowy wyświetlacz, ale niekoniecznie

- koniecznie fizyczna klawiatura, najlepiej QWERTY, ale też niekoniecznie

- wi-fi

- dobry aparat, koniecznie z autofocusem

- żadnych poważnych niedoróbek typu wieszanie się, gubienie zasięgu czy niedopracowany soft (tak jak np. w E50, która nie ma blokady klawiatury i trzeba wgrać samemu program do tego)

- najlepiej nie Symbian

- możliwie jak najtaniej, do 400 zł

Z tego co widziałem N95 mogłaby spełnić te warunki (oprócz Symbiana), ale nie jestem do niej całkowicie przekonany. Może jest jeszcze coś innego?

 

HTC Dream aka Era G1?

W zasadzie jest wszystko (dotyk ekran + qwerty fizyczna, wifi, 3.2mpix z af, nie symbian a android, a jak sobie wrzucisz soft 1.6 by cyanogenmod.com to już w ogóle będzie chodził piknie)

Tylko cenowo 350-500 zł - zależnie od stanu telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Powinno być tanio i dobrze, tj jak najtaniej i jak najlepiej. W abonamencie, który wybrałem LG za 1zł, Samsung za 99.

 

Wiem, że Samsung już ma Andka 2.1, a LG jedynie 1.6, aczkolwiek planowana jest aktualizacja na lipiec.

 

Jakieś sugestie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG to LG, a samsung to samsung. Mimo, że żadna z tych firm nie cieszy się moim wielkim zaufaniem, to i tak zdecydowanie wyższe ma samsung. Miałem parę telefonów LG i jakość ich wykonania jest na baaardzo niskim poziomie. Jeżeli chodzi o podzespoły i soft, to wielkich różnic nie ma (biorąc pod uwagę update od LG). Samsung ma jednak większe wsparcie i od strony producenta i od strony użytkowników. Ja zdecydowanie dołożyłbym do samsunga. Nie jest to duża różnica w cenie a w jakości zapewne tak (choć nie jestem pewien, bo nie miałem swifta w ręku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie dla osób w temacie. Czy ktoś ma jakieś info na temat wprowadzenia do polskich operatorów telefonu Samsung Galaxy-S (i9000) ? Na necie wyczytałem że telefon będzie w Polsce od lipca. Jednak nie mogę znaleźć żadnych informacji o wprowadzeniu go do polskich operatorów. Dzwoniłem do PLAY i ORANGE - twierdzą że nic o nim nie wiedzą... Ma ktoś może jakieś informacje kiedy gdzie i za ile ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avila czy Cookie?

 

Który z tych telefonów radzilibyście wybrać.Od tygodnia w sieci szperam w poszukiwaniu informacji o tych dwóch modelach i nadal nie mogę się zdecydować.Moje "kryteria" :

 

-dynamika (ogólnie w menu,w przeglądaniu karty pamięci etc.)

-obsługa większości multimediów

-szybkie przeglądanie stron internetowych

-fajne dodatki (nawet takie duperele jak pogoda,czy efektowny zegar mnie zachwycą)

-opcja google maps

 

Na który z nich byście się zdecydowali ? Uwaga,ja mogę wybrać albo jeden,albo drugi lub w ogóle.Wiem,że są bardziej opłacalne opcje,ale w takim stanie rzeczy co byście wybrali ?

Pozdrawiam

Edytowane przez ULLISSES
dopisanie modeli telefonów (po łączeniu tematów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jestem ślepy ale napisz o jakie modele ci chodzi bo nie widzę nigdzie informacji ?

 

Lanc - takie info jak twoje sam znalazłem ale u operatorów cisza. Dzwoniłem do orange i play, nic się nie dowiedziałem. Chyba jednak zdecyduję się na wave w orange ale liczę że może do 10 lipca pojawi się galaxy-s u nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jestem ślepy ale napisz o jakie modele ci chodzi bo nie widzę nigdzie informacji ?

 

Moja wina, przepraszam. Przyłączyłem temat i nie skopiowałem nazw telefonów z tytułu wątku. Chodziło o modele Avila i Cookie. Już dopisałem w poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie dla osób w temacie. Czy ktoś ma jakieś info na temat wprowadzenia do polskich operatorów telefonu Samsung Galaxy-S (i9000) ? Na necie wyczytałem że telefon będzie w Polsce od lipca. Jednak nie mogę znaleźć żadnych informacji o wprowadzeniu go do polskich operatorów. Dzwoniłem do PLAY i ORANGE - twierdzą że nic o nim nie wiedzą... Ma ktoś może jakieś informacje kiedy gdzie i za ile ? :P

 

Wczoraj popoludniu bylem w Salonie Orange w Katowicach (3Maja) pytajac o Xperie X10 oraz i9000. W grubianski sposob "pan sprzedawca" oznajmil ze telefonow nie bylo i nie ma. Na moje pytanie czy beda stwierdzil ze skad on to ma wiedziec. Nieco zniesmaczony postanowilem brnac dalej i pytam kto w takim razie moze wiedziec. Bezczelnie odpowiedzial ze jak beda na stronie internetowej to beda w salonie, poczym wrocil do demotywatory.pl. I pomyslec ze to ja jestem klientem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avila czy Cookie?

...

 

Jesli chcesz miec szybki internet to z tanich dotykowcow polecam Lg Ku990 (nie Lg Ku990i) ten z 'i' to nowsze wersja, ale gorsza. Poszperasz w necie zobaczysz czym sie roznia.

Ku990 ma HSDPA, a Avila i Cookie jedynie EDGE, takze szybki net tylko w Ku990, chociaz jesli mieszkasz w mniejszym miescie to pewnie i tak zlapiesz najwyzej EDGE.

 

Co do reszty wymagan to dynamika w Ku990 nie zachwyca, ale w Avilii czy Cookie tez nie jest super.

Reszta jest baaardzo podobna.

 

Z tych 3 to Lg Ku990, jesli zostaja jedynie Avila i Cookie to Avila ciutke lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj popoludniu bylem w Salonie Orange w Katowicach (3Maja) pytajac o Xperie X10 oraz i9000. W grubianski sposob "pan sprzedawca" oznajmil ze telefonow nie bylo i nie ma. Na moje pytanie czy beda stwierdzil ze skad on to ma wiedziec. Nieco zniesmaczony postanowilem brnac dalej i pytam kto w takim razie moze wiedziec. Bezczelnie odpowiedzial ze jak beda na stronie internetowej to beda w salonie, poczym wrocil do demotywatory.pl. I pomyslec ze to ja jestem klientem....

 

X10 jest na pewno w Erze. Tzn nie wiem czy już dostępna czy nie, ale cennik + atrapa wisi w salonach Ery w moim mieście [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X10 jest na pewno w Erze. Tzn nie wiem czy już dostępna czy nie, ale cennik + atrapa wisi w salonach Ery w moim mieście [;

 

A jest to prawda. Ale w takich cenach ze chyba sie na glowy pozamieniali - od 600 do 1250. Juz nie komentujac atrakcyjnosci oferty abonamentowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotkie pytanie: N82 vs i5700. Z gory thanks za odpowiedz;].

 

Moje wymagania:

- Dobra jakosc rozmow, cos na poziomie w810i, 5310 nokii, nie tak jak samsung e1080 - jakosc troche pozostawia do zyczenia.

- Aparat koniecznie do robienia zdjec notatek z sql. Na jakosci tak nie zalezy, aby byla dobra ostrosc notatek cos jak w810i.

- Bateria na poziomie minimum 4-5 dni oczywiscie w stanie bezczynnosci, podczas obciazenia 2-3 dni.

- Dobrze spasowana obudowa

- Wi-fi obowiazkowo

- Jakosc dzwieku w sluchawkach cos na poziomie w810i, k750i@w800i, na glosniku raczej nie zalezy, chociaz byloby to mile widziane.

- Stabilny, szybki system (Android, Symbian) w celu odczytania plikow doc, txt itd.

- Jezeli dotykowy to o niebo lepszy niz LG Cookie (porazka w tym modelu) i lepszy od samsunga avili (lepiej ale to jeszcze nie to). Cos blizej do iphona.

- Wygodne pisanie smsow.

Edytowane przez paku2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Bateria na poziomie minimum 4-5 dni oczywiscie w stanie bezczynnosci, podczas obciazenia 2-3 dni. - nie ma szans na androidzie, chyba że twoje obciążenie to 5 smsów dziennie + zero używania telefonu ;] Max 2 dni osiągniesz przy wyłączonej transmisji danych w tle. A żeby odczytać doc, txt itd to na Androida musisz sobie ściągnać dodatkowy soft, bo tak to nie otworzysz tego bez problemu.

 

Dotyk w i5700 jest o niebo lepszy niż w tym low endowych dotykowcach, ale ajfon to jeszcze nie jest (chociaż jest blisko)

 

Wygodne pisanie sms - HTC IME mod i jest mega wygodnie [;

 

Jakość dźwięku - jak trafisz na model, który nie trzeszczy przy mp3 to będzie jakość dźwięku dobra jak na telefon. Chociaż kurde od kiedy to telefony mają dobrą jakość dźwięku na słuchawkach -.- Masz aby jakieś dobre słuchawki czy używasz teraz słuchawek od SE ? Bo jak od SE to i tak różnicy nie zauważysz...

 

AF w i5700 jest ok, tak więc notatki ze szkoły (sql :lol: :mur: ) bez problemu odczytasz ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić Sony Ericsson Vivaz.

 

Zależy mi na:

-wzglądnie małe gabaryty

-aparat

-wi-fi/internet przenośny

-możliwość otwierania *.pdf itp.

 

Moje pytanie brzmi - jakie mam alternatywy poza wyżej wymienionym modelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, opłaca się kupić nokię 5130 z wszystkimi akcesoriami jak z salonu, plus do tego karta 2 gb w dobrym stanie za 160 zł~~ Wydaje mi się, że tak ale wolałbym się upewnić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zainwestowaniem w nowy telefon, bardziej praktyczny niż aktualny S7350.

 

Tego czego potrzebuje:

System operacyjny: WM6 lub Android

Obsługa: dotykowy ekran o dobrym kontraście i czułości

GPS: TAK ale układ pełen bez potrzeby używania połączenia internetowego i kosztów jak A-GPS (potrzeba korzystać za granicą)

Bateria: wiadomo jak najdłużej działająca

Wielkość ekranu: 3 cale i więcej, ale HD2 z 4.3 cale ledwo mieści się w kieszeni więc nie bardzo.

Producenci: HTC, Samsung i chyba, że przekonacie mnie, że inny będzie o wiele lepszy

Ile może kosztować: max 1000-1500 zł

Wbudowane WiFi: bardzo miło widziane

Procesor: musi być szybki, wiele programów uruchomionych w tle więc min na moje oko 600MHz

 

Może iPhone: Nie, brak GPS (oprócz nowego 4G) go dyskwalifikuje, za droga zabawka.

 

Może i9000 lub HD2: Za drogie telefony, HD2 za duży.

 

Kolejne pytanie do osób posiadających Androida: Posiadasz GPS? używałeś go na jakich mapach, jak się spisują, jakie jest pokrycie, nie szaleje, nie jeździ po jeziorach i polach. WM wiadomo ma bardzo wiele programów nawigacyjnych, nikt jednak nie napisał dokładnie jak sprawują się tego typu programy w Android. Ważne - Google Maps to nie nawigacja, jedynie programy korzystające tylko z samego GPS.

 

Co proponujecie i dlaczego. Szukałem informacji na ten temat ale wiadomości są mocno nieprecyzyjne i nie popiera przykładami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 ZTCP to chyba iGO ma dobre mapki na androida w trybie offline a w kwocie podanej ten Desire jest naprawdę ciekawym kawałkiem plastiku IMHO.

 

Ale navi na 3.2" jest dla mnie nadal rzeczą nie do przyjęcia - mało czytelne jak powiesi się na szybie telefonik IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC Desire - jeden z sensownych, zastanawiam się nad nim. Interesuje mnie właśnie jak działa GPS na Android, jakie mapy i jakie pokrycie (prawdziwe) Polskich dróg.

HD2 - duży i za drogi jednak

Touch Pro2 - grubaśna bestia, klawiatura ma być w ekranie, nie potrzebuje oddzielnej.

 

Orgiusz - nawigację to ja mam w samochodzie oddzielną, mi potrzebne jest jak nieraz jadę innym samochodem i takowej zapomniałem zabrać albo jak jestem w innym mieście i potrzeba dojść w dane miejsce. HD2 ma fajny ekran ale cholera ledwo do kieszeni się zmieściło a ja jednak potrzebuje by do dzinsów weszło nieraz bez futerału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moim zdaniem wybór prosty: HTC Desire. Jest to jeden z Androidów o najlepszej specyfikacji, jest ładny no i jakość wykonania HTC.

3.7" powinno jako-tako spisywać się w roli nawigacji a nie wierzę, by nie było tutaj dobrych rozwiązań na tak popularną platformę.

 

/edit Widoczność pewnie tak jak na innych AMOLEDach: kiepska. Ludzie zachwycają się tym typem ekranów a ja za każdym razem zadaję sobie pytanie: dlaczego? Moim zdaniem jedyny plus to głęboka czerń i przez to mniejsze zużycie energii bo często przerysowane kolory mnie nie bawią. No ale cóż: taka moda. Fajne porównanie różnych rodzajów ekranów w topowych urządzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje tylko przetestować Desire w słoneczny dzień bo wszystko inne wygląda świetnie - gabaryty jak mojego padła przy większej przekątnej i fajnej rozdzielczości, bateria 1400mAh, zegarek 1GHz z duża pamięcią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...