Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

simic Rozważ BB Bold 9700. Podobno jest to najlepszy BlackBerry a, jak przyznałeś, cena nie gra tu szczególej roli. Solidnym rywalem jest też E72, to właśnie te dwa modele są ze sobą zestawiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie najbardziej podoba mi się E72 - jest ultra cienka. Drugie miejsce ten 9700 Bold - wydaje mi się, czy tutaj jest lepsza klawiatura niż w E72?

 

Jakieś komentarze co do E72 vs. 9700 ??

 

Reszta odpada w przebiegach, bo jest albo niefunkcjonalna, albo ma dotykowy wyświetlacz. Lub jedno i drugie ; )

 

Może wyciągniecie coś jeszcze?

 

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BlackBerry Bold 9700 review: Dare you go - GSMArena.com

Nokia E72 review: The business of messaging - GSMArena.com

 

Ja jako osoba bez założeń biznesowych wybrałbym Nokię bo jest ładniejsza. Blackberry mocno przoduje w mailu i w niższych kategoriach cenowych to np. Curve 8900 byłby moim wyborem na QWERTY ponad innymi telefonami. Oba urządzenia są bardzo dobre, oba są dobrym wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Nokia E75? Porządne qwerty, spory wyświetlacz, a po złożeniu wygląda jak hybryda E72 z E52.

 

Procesor - 369 MHz (co przy 600 MHz dla E52 wygląda dość skromnie).

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

A może Nokia E75? Porządne qwerty, spory wyświetlacz, a po złożeniu wygląda jak hybryda E72 z E52.

 

Procesor - 369 MHz (co przy 600 MHz dla E52 wygląda dość skromnie).

 

Czy tylko ja marzę o skoku wydajności na mobilnych cepach porównywalnych do premiery Core 2 Duo vs PeniumD MHz przy MHz?

 

Taktowanie jest sprawą drugorzędną IMHO jeśli chodzi przede wszystkim o czas na baterii i funkcjonalność do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem jest, że poza E52 i ogólnie baterią BP-5L, to producenci są obecnie w lesie jeśli chodzi o wydajność (trzymanie) baterii. 6310i nadal kopie im tyłki.

Generalnie całość idzie w zupełnie złym kierunku. Podajcie przykład telefonu, który:

- ma baterię tak wydajną jak E52

- ma ekran 2.4/2.6 cala

- ma duże przyciski (jak w 6500S)

- ma aparat przynajmniej 3MPix z AF + Flash

- ma szybki system operacyjny lub przynajmniej na tyle rozgarnięty soft, aby można było z niego zrobić użytek (blokowanie rozmów, notatki, kalendarz, alarmy, poczta z SSL)

- całość nie rozsypie się po miesiącu, nie wygląda jak szczyt kiczu, ma sensowne rozmiary i możliwość zmiany wyglądu całego menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BB poczta lepiej działa, przede wszystkim szybciej wpada do skrzynki niż na E72 w której czasem zdarzają mi się opóźnienia. Jednak to Nokia jest bardziej uniwersalna, chociażby ze względu na nawigację, lepszy aparat i lepszą jakość dźwięku, o ile są to parametry które mogą Cię w ogóle interesować.

Warunkiem sensownego korzystania z BB jest wykupienie usługi BIS, bez tego urządzenie tylko ładnie wygląda i co najwyżej pozwala komfortowo pisać smsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to Nokia jest bardziej uniwersalna, chociażby ze względu na nawigację, lepszy aparat i lepszą jakość dźwięku, o ile są to parametry które mogą Cię w ogóle interesować.

 

I to są konkrety o które mi chodziło - potwierdza to tylko słowa napisane w recenzji która została przytoczona wyżej.

 

Co do E52 - jest to jakieś sensowne wyjście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując do E72. Zauważalnie gorsza jakość obudowy. Tylna klapka co prawda z aluminium, ale grubości prezerwatywy. Dużo mniej wygodna klawiatura, szczególnie te wystające u góry przyciski i klawisz nawigacyjny. Aparat bez AF, więc ciężko zrobić wyraźne zdjęcie tekstu, wizytkówki, itp. Baterią bije E72 i większość dostępnych obecnie na rynku telefonów. Moja lepsza połowa w gotowaniu używa E52, podobnie jak i moja mama - za każdym razem kiedy biorę ich telefony do ręki przekonuję się, że E72 jest znacznie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko. Znajomemu popsuł się jego htc m3000 i potrzebuje coś co mu zastąpi ten telefon i zaoferuje minimalnie taka sama funkcjonalność.

 

Wymagania:

-wyświetlacz powyżej 3"

-system operacyjny (najlepiej wm, albo symbian jakiś)

-bateria na te 2 dni

-cena do 300 zł z przesyłka (w tym że gwarancją niepotrzebna i obudowa może być w złym stanie)

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem jest, że poza E52 i ogólnie baterią BP-5L, to producenci są obecnie w lesie jeśli chodzi o wydajność (trzymanie) baterii. 6310i nadal kopie im tyłki.

Generalnie całość idzie w zupełnie złym kierunku. Podajcie przykład telefonu, który:

- ma baterię tak wydajną jak E52

- ma ekran 2.4/2.6 cala

- ma duże przyciski (jak w 6500S)

- ma aparat przynajmniej 3MPix z AF + Flash

- ma szybki system operacyjny lub przynajmniej na tyle rozgarnięty soft, aby można było z niego zrobić użytek (blokowanie rozmów, notatki, kalendarz, alarmy, poczta z SSL)

- całość nie rozsypie się po miesiącu, nie wygląda jak szczyt kiczu, ma sensowne rozmiary i możliwość zmiany wyglądu całego menu

 

Samsung i8510 / Innov8 ;] Moze nie do konca z bateria, bo u mnie trzyma 4 dni, w E52 pewnie wiecej - ale reszte zalozen spelnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysluguje mi wymiana w playu za jakis czas i mam dylemat pomiedzy 3 telefonami:

Motorola Milestone

HTC Legend

HTC Desire

 

Za motka przemawia klawa fizyczna,a z htc support i lepsze procesory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC Legend nieco odstaje od dwóch pozostałych jeżeli chodzi o szybkość (procesor Texas Instruments podobno jest mimo wszystko szybszy niż Qualcomm) i ekran (0.5" robi różnicę). Odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz fizyczne QWERTY i będziesz miał odpowiedź co wybrać. Weź jeszcze pod uwagę, że w przeciągu miesiąca ma wyjść Droid2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung i8510 / Innov8 ;] Moze nie do konca z bateria, bo u mnie trzyma 4 dni, w E52 pewnie wiecej - ale reszte zalozen spelnia.

 

Przyznaję, że całkiem niezła propozycja. Cena nówki jest lekko zaporowa. Jak wygląda sprawa używek - można brać czy trzeba się liczyć z jakimiś typowymi usterkami?

Co ewentualnie jeszcze można szukać? SE z góry odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze, że w Milestone łatwo podkręcić procka, dzięki czemu może być nawet dwa razy szybszy ;-) 1GHz w zasięgu bez problemu.

No i generalnie ma lepszy układ 3D z tego co wiem.

 

Droid2 wyjdzie za miesiąc tylko w USA, w Europie będzie trzeba jeszcze poczekać +minie duuuużo czasu zanim pojawi się ten telefon w jakiejkolwiek sieci komórkowej w Polsce ;-) Tak było w przypadku Milestone

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas kończy mi się dwuletnia umowa w Play, mogę ją przedłużyć już teraz. Mam obecnie LG KU990. Co polecacie w rozsądnej cenie w LongPlay 69 (co się płaci 59 zł)? Myślałem o HTC Wildfire.

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wildfire jest gorszy od Hero - proszę spojrzeć na rozdzielczość ekranu chociażby - to taki HTC dla mas. Jednak w gruncie rzeczy do stówki w tym abonamencie (sam właśnie rozważam podpisanie umowy z Playem w tej samej taryfie co Ty Miguel) nie ma nic lepszego. Jest Samsung i5700, jednak wolałbym mimo wszystko Wildfire, ewentualnie zostaje Nokia E52.

Tak przy okazji - z dostaniem Wildfire jest mały problem, we wszystkich okolicznych salonach u mnie nie ma, w eshopie aktualnie również brak.

 

A tutaj zdjęcie ekranu WF w porównaniu do dziadka Magica:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz wsparcia 3D w telefonie to brałbym jednak Samsunga I5700 - zdecydowanie lepszy ekran. Rozdzielczość ekranu Wildfire (jak na smartphone) w dzisiejszych czasach jest trochę za mała... Dodatkowo Samsung może pochwalić się lepszym procesorem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5700 > Wildfire

HTC ma za mała rozdzielczość jak na Androida, może być problem że znalezieniem działających gier i programów, bo 320x240 to nie jest standardową rozdzielczość androida. Do tego ten telefon ma procesor taki sam jaki ma hero i magic. Tak więc według mnie najlepszą opcja będzie jednak Samsung :)

 

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wildfire dostanie Andka 2.2 oficjalnie, Spica raczej nie - to też może wpłynąć na wybór.

No i jakość wykonania zdecydowanie po stronie HTC...

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zależałoby na jak najlepszym aparacie. W tej chwili w moim Viewty mam 5,0mpx z lampą błyskową i optyką Schneider - Kreuznach: jakość w zupełności mi wystarczała. W HTC Wildfire również jest 5,0mpx z lampą błyskową. Spica ma zaś 3,2mpx bez lampy, ale podobno jakość jest bardzo dobra. W Playu internet jest wliczany poza abonament, także te wszystkie aplikacje wolałbym ściągać tylko i wyłącznie w zasięgu sieci bezprzewodowej. Po prostu nie chcę, by poza zasięgiem telefon łączył mi się z internetem "robiąc" mi rachunek. Słyszałem też, że Play sprzedaje Spicę ze starym Androidem póki co. Mam nadzieję, że nie ma problemów z aktualizacją do 2.1 Playowej Spicy.

 

Mam jeszcze pytanie - jak jest z ekranem Spicy? Wyczytałem, że potrafi wyświetlić 16mln kolorów, ale ograniczone jest to do 64k kolorów... Obecnie w swoim LG mam 262k.

 

Jeden człowiek mówi mi jeszcze coś zupełnie innego - by brać Nokię 5800 XM. Z tym, że ona ma podobno gorszy aparat, no i to już jest Symbian, nie Android...

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stałem przed wyborem nowego też myślałem o 5800 Xpresie. I bardzo się cieszę że wziąłem Samsunga. Ale pakiet netowy jest na zapas tak to wszędzie działa na WiFi. W Twoim przypadku jednak Galaxy odpada bo to jest 3.2 na optyce dobrej ale nieporównywalnie gorszej niż firmowe. Do tego potrzebujesz zupełnie czegoś innego niż dotykowiec na Symbianie czy Androidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że całkiem niezła propozycja. Cena nówki jest lekko zaporowa. Jak wygląda sprawa używek - można brać czy trzeba się liczyć z jakimiś typowymi usterkami?

Co ewentualnie jeszcze można szukać? SE z góry odpada.

 

Ja swojego kupilem dokladnie rok temu jako nowke za 1300zl - ale szczerze mowiac, to dawno nie widzialem lepiej wykonanego telefonu, wiec sadze ze uzywka jak najbardziej. Obudowa jest bodajze z duraluminium, nie rysuje sie,

slider po roku czasu zero luzow jakichkolwiek, klawiatura jak w nowce, ekran podobnie bez rys, przy aparacie jest automatyczna zaslona, nie wiem w sumie co w tym telefonie mogloby sie z czasem psuc. Wada - support Samsunga, ciezko liczyc na aktualizacje softu,

trzeba szukac po forach co ludzie wrzuca; ja uzywam Nigeria Jan09 i jest ok, szybki i bateria trzyma jak nalezy. Z usterek przypomina mi sie ze niektorzy ludzie narzekali na gromadzenie sie kurzu pod ekranem (o ile to mozna nazwac usterka),

ale u mnie nic takiego nie wystapilo. Aparat foto - mistrzostwo swiata.

 

A cos innego przy tych wymaganiach? Hm... ciezko, ja szukalem pod katem: wykonanie + bateria + aparat 5mp+ + klawiatura fizyczna i chyba tylko Nokie N82 rozwazalem jako konkurencje, ew. Samsunga G810. Teraz doszla Nokia E72, ale tutaj juz ciezko o duze klawisze.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przymierzam się do zmiany telefonu i szukam optymalnego dla siebie modelu. Cena do około 600zł. Podstawowe wymagania to:

- przede wszystkim, żeby dobrze służył jako telefon, czyli dobra jakość rozmów,

- musi mieć wifi, mile widziany gps,

- dobrze byłoby gdyby miał jakiś przyzwoity os, z tego co czytam to chyb a najlepszym wyborem byłby android, ewentualnie symbian.

Narazie wytypowałem dwa modele, tj. HTC G1 i nokie e63, która niestety nie ma gpsa i nie nie wiem czy moje wielkie paluchy będą w stanie ogarnąć te małe klawisze, ale za tą cenę można kupić nowy model tego telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 600zł Samsung Galaxy Spica i5700 nie ma sobie rownych, w tej cenie mozesz kupic tel w b. dobrym stanie i z gwarancja.

Jest i android (+zapowiedziana aktualizacja, a np. na G1 juz nie bedzie aktualek), masz wifi, gps'a i wiele wiele innych.

 

Edit:

Patrze na allegro i do 600zł już sie spokojnie nowki kupi.

Troche stanialy i calkiem sporo ich.

Edytowane przez agr
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mając do wyboru HTC Wildfire, a Samsung Galaxy Spica i5700 zdecydowałem się jednak na Spicę. Od razu poprosiłem operatora Play o aktualizację przed wysyłką, także będę to miał z głowy. Osobie z rodziny zamówiłem HTC Wildfire, także będę miał porównanie. Za Spicę zapłacę 1zł w ofercie LongPlay 69 za 59 zł miesięcznie, za darmo do Play i 350 minut do innych sieci :).

 

Dlaczego wybrałem Spicę? Głównie ze względu na ekran. Do zdjęć w domu zawsze mogę potem wyciągnąć LG Viewty :D. W sumie z lampą za dużo zdjęć nie robiłem (zawsze robiłem to przy dobrym oświetleniu), zaś zdaje mi się, że HTC mimo 5mpx aż tak dobry nie jest pod tym względem...

 

Być może wziąłem coś za 600 zł, a nie 900 zł, ale ja ten telefon będę użytkować, a nie sprzedawać po kupnie :D.

 

Do tego zapewne dojdzie pakiet 100MB za 5 zł.

Edytowane przez Miguel707
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...