Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz dotykowego Samsunga to tylko i5700 lub i5800. Jest jeszcze LG Shift, ale ten ma ekran oporowy (słabsza czułość) - wszystkie 3 mają Androida. Nie bierz żadnych dotykowców bez systemu bo to głównie porażka, a nie telefony. Monte to jest Avila w innej obudowie i chyba ciut lepszym HW - brak systemu operacyjnego. Tak więc nie polecam.

 

No jak by były dostępne w Orange i w jakiejś dobrej cenie to bym oczywiście wziął, ale niestety nie ma więc wybór ogranicza się do E52 i Monte. Reszta telefonów albo mają cenę z kosmosu albo nic ciekawego sobą nie prezentują.

Pytanie właśnie czy dopłacać 300zł żeby mieć tą Nokie czy spróbować dotykowego i najwyżej za pół roku wymienić na coś innego przy okazji przedłużania kolejnej umowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monte ogólnie rzecz biorąc nie jest złym telefonem. Taki najprostszy dotykowiec. Czasami może doskwierać brak systemu, ponieważ okazuje się że wbudowane aplikacje nie mają takiej funkcjonalności jakbyśmy chcieli. Niekiedy może również przeszkadzać szybkość działania. Poza tym ma chyba większość funkcji jakich można wymagać od telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla tych rzeczy chętnie bym zmienił, dodatkowe gniazdo 3,5 jack było by fajnym rozwiązaniem bo często słucham radia/mp3 jak jadę do pracy. dużo ludzi właśnie narzeka na słabą obudowę-serio aż tak źle jest?

 

moim zdanie obudowa w e52 jest dużo bardziej tandetna i delikatne. podobnie sprawa wygląda z klawiszami, ale to tylko moja subiektywna opinia.

najlepiej podejdź do jakiegoś sklepu i obejrzyj na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie obudowa w e52 jest dużo bardziej tandetna i delikatne. podobnie sprawa wygląda z klawiszami, ale to tylko moja subiektywna opinia.

najlepiej podejdź do jakiegoś sklepu i obejrzyj na żywo.

 

Nie tylko Twoja. Klawiatura to najbardziej żenująca rzecz w tym telefonie. "Skrzypienie" klawiszy w telefonie za kilka stów? Jakość w porównaniu z E51 faktycznie wypada słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to subiektywna ocena tylko fakt.

Uzywalem E51 dosc dlugo, po wzieciu E52 do reki pierwsza mysla jaka wpadla mi do glowy to "O kutwa, jaka tandetna atrapa" A Tu TADA!!! i atrapa sie uruchamia...

To co bylo rzecza fajna w E51 czyli dosc solidna obudowa, zamienili na marny GPS. Brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fakt obudowa w E52 to nieporozumienie. Telefon z serii Biznesowych czyli założenie CZĘSTE używanie, ale przy tej obudowie może to być kłopotliwa gdyż chyba nie wytrzyma tego. Moja z dnia na dzień zyskuje jakby większych luzów. Tzn za każdym razem gdy ją biore do ręki to słychać skrzypienie zle spasowamej obudowy. Najbardziej odczuwalne to jest na górze tele. Zastanawiam się czy nie oddać go na gwarancji chociaż nie wiem czy może to być powodem do oddania do serwisu. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spotkał się ktoś z Nokia C6? Mam zamiar przeznaczyć na telefon ok. ~800zł szczególnie przyciągnęło moją uwagę qwerty + wifi, a może jest lepszy wybór w tej kwocie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie fakt obudowa w E52 to nieporozumienie. Telefon z serii Biznesowych czyli założenie CZĘSTE używanie, ale przy tej obudowie może to być kłopotliwa gdyż chyba nie wytrzyma tego. Moja z dnia na dzień zyskuje jakby większych luzów. Tzn za każdym razem gdy ją biore do ręki to słychać skrzypienie zle spasowamej obudowy. Najbardziej odczuwalne to jest na górze tele. Zastanawiam się czy nie oddać go na gwarancji chociaż nie wiem czy może to być powodem do oddania do serwisu. ?

 

 

To ze rozchodzi sie z boku, w gornej czesci obudowy to norma...

Mozesz poslac to na gwarancje jako wade fabryczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Spotkał się ktoś z Nokia C6? Mam zamiar przeznaczyć na telefon ok. ~800zł szczególnie przyciągnęło moją uwagę qwerty + wifi, a może jest lepszy wybór w tej kwocie?

 

Pozdrawiam

 

Dorzuć 200 zł i kup sobie motorolę milestone...

 

Nie ma sensu się pakować w symbiana -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc przeanalizowałem sytuacje i faktycznie lepiej będzie dopłacić, za ok. ~1k. można dorwać używaną Nokię N900 opartą na systemie Maemo (Debian) co brzmi już bardzo ciekawie ze względu na ogrom dostępnych repozytoriów. Teraz zastanawiam się między Milestone a N900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę że wszyscy wieszają psy na E52 więc chyba wezmę na 100% Samsunga Monte :) będzie to mój 1szy dotykowiec więc mam nadzieje że mi się spodoba i kolejne telefony też będą wyposażone w tą technologie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc przeanalizowałem sytuacje i faktycznie lepiej będzie dopłacić, za ok. ~1k. można dorwać używaną Nokię N900 opartą na systemie Maemo (Debian) co brzmi już bardzo ciekawie ze względu na ogrom dostępnych repozytoriów. Teraz zastanawiam się między Milestone a N900.

 

 

Jak mam byc szczery to nie zastanawialbym sie nawet ;]

Milestone jest spopro fajniejszy... no ale kwestia na czym tak naprawde Ci zalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja z szybkim pytaniem. Poszukuję telefonu klapki, może być używany, możliwie jak najtańszy, który ma najlepsząantenę/jakość rozmów. Mam abon. w play i wg mnie ta sieć ma koszmarny zasięg/jakość połączeń. Wiem, że ludzie z np. e51 (myślę, że ten kom. ma dobrą antenę) dużo mniej narzekają na jakość połączeń. Najbardziej podoba mi się z używek 6131 nokia.

BTW: czy Wy też macie takie problemy w play? - zrywanie połączeń, zajętą sieć, potrójne smsy gdy wysyłam jednego, zero zasięgu w budynku mimo że sieć plus obsługuje, itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6131 jest fajny, tylko nie wiem jak sprawuje się przycisk na dłuższą metę. Generalnie Nokia zrobiła wiele klapek w serii 6xxx więc wybór jest spory - szkoda tylko, że wszystko zabytkowe już.

Z nówek masz 2720, którą można wyrwać w granicach 200 PLN. Niestety w żadnym wypadku nie wiem, jak wygląda sprawa zasięgu u nich, przy czym nówka daje Ci gwarancję. Mama używa jej w Plusie i problemów z zasięgiem nie ma.

 

Jeśli chodzi o samą sieć Play, to trzeba wejść w ustawienia telefonu/połączeń, dać ręczny wybór sieci i wybrać "PLUS GSM". Mam tel. w Plus oraz w Play i nie mam problemów z zasięgiem w swojej okolicy w żadnym z nich. 6020 dla Play i 1661 dla Plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ULLISSES

o kurde, ale trik z tym plusem. Wyprobuje. mam w rodzinie 6 komórek w play i wszyscy narzekają. komy wszystkie nokie:6230,e66,jakaś badziew klapka itp:). spróbuję z tym ustawieniem. ten 6131 najbardziej nabywcy pasi - miał taki kiedyś ale zgubił, tylko jak wyrwać model w dobrym stanie z baterią co działa więcej niż 2 dni? na allegro to strach brać, choć ceny atrakcyjne:). dzięki za pomoc.oby pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest tragiczny w 6131. Kupujesz tel za około 150 (jak ma jeszcze jakoś wyglądać) i zapewne nie obejdzie się bez nowej baterii.

Ja bym się porwał na 2720 jednak, bo 6131 to już stracony model, a nówki raczej nie dostaniesz w normalnej kasie.

Kolejne klapki (inne modele) są już tylko droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witma nadszedl czas wymienic mojego se p990 na cos nowszego i tu rodzi sie pytanie na co. Generalnie chodzi oto zeby telefoik radzil soie dobrze z internetem i tu pienoiazki wydaje na hd2 ale zalezy mi na flashu a dokladnie na mozliwosci ogladania filmow z serveisow typu megavideo bo z tego co wiem iphone 3g/gs sobie z tym nie radza. A teraz prawdziwe meritum czy HD2 radzi sobie z tym zadaniem (najlepiej jak by sie wypowiedzial jakis posiadacz tego htc) i czy nie ma jakiegos innego telefonu ktory radzio sobie z tym filmami ale jest poprostu tanszy. Powiedzmy ze mam 700zl a jak niema innej opcji to trzeba bewdzie kupic tego hd2 za 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jednak okazała się że jest jeszcze jedna alternatywa: Samsung Wave S7230 :) mogę go mieć za 19zł więc cena wg mnie bardzo dobra.

Od pełno wartościowego Wave S8500 różnie się:

- bateria 1200 zamiast 1500

- zwykły ekran a nie Super Amoled

- CPU 450Mhz a nie 1Ghz

- ekran 240x400 zamiast 480x800

- nie ma nagrywania HD i nie odtwarza DivX'ów

- no i 90Mb pamięci zamiast 2 czy 8GB

 

Myślę że jest to bardzo ciekawa alternatywa. Na pewno lepiej się prezentuje niż Samsung Monte przede wszystkim za sprawą tego iż nowy Wave posiada system Bada zbudowanym na SDK 1.1, ma lepszy aparat (AF i LED), WiFi n oraz BT 3.

Z tego co się dowiedziałem to S7230 nie ma nic zrobionego z softem! a telefon ma być kupiony w Orange.

Będzie to mój 1 dotykowiec więc myślę, że na start bardzo fajny telefonik :)

 

Jak myślicie ? Wave S8500 za 549zł czy nowy Wave S7230 za 19zł

Edytowane przez giecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie to mój 1 dotykowiec więc myślę, że na start bardzo fajny telefonik :)

Z podobnego założenia we wrześniu wyszedlem (pierwszy android, na początek i5800 wystarczy) i dość szybko poglądy zmieniłem - 240x400 przy wifi boli..na szczeście Galaxy S juz czeka ;)

 

Jak myślicie ? Wave S8500 za 549zł czy nowy Wave S7230 za 19zł p

A gdzieś pośrodku tej kwoty nie masz Swifta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podobnego założenia we wrześniu wyszedlem (pierwszy android, na początek i5800 wystarczy) i dość szybko poglądy zmieniłem - 240x400 przy wifi boli..na szczeście Galaxy S juz czeka ;)

 

A gdzieś pośrodku tej kwoty nie masz Swifta ?

 

LG Swifta mogę mieć za 1zł:) niestety nie mam przekonania do produktów od LG :/ jakoś nie mam o nich dobrego zdania.

 

wifi na telefonie będę bardzo sporadycznie używał. do tego celu kupuje laptopa 12-13,3 cala.

 

pozatym trochę szkoda wydawać mi na telefon 550zł tym bardziej że niedługo będę mieć remont i kupno wspomnianego laptopa więc 500zł napewno się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swift swoim wyświetlaczem (jakość dotyku) Cię zniechęci. Bo jest po prostu mało czuły (moja Omnia miala lepszy/porównywalny dotyk). Monte to syf, bierz tego Wave za 19 zł. Napewno nie będziesz żałował i jest on na 100% lepszy od Monte. A rozdziałka ta sama tak więc nic nie tracisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LG jest ekran oporowy i to jest największą bolączką. a tak to dość fajnie się prezentuje. choć jak wspomniałem jakoś nie mam przekonania do telefonów lg więc chyba pozostanę przy wave 723.

aha i z tego co doczytałem to jednak procek jest 450 a nie 600mhz :/ ciekawi mnie czy to wystarczy jak na taki telefon :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy i5800 ma bodajze 675Mhz i juz czuc, ze to jest zbyt malo jak na taki telefon. Nie wiem jak sie zachowa Bada przy 450Mhz, ale na cuda bym nie liczyl - z mojego otoczenia w ciagu miesiaca dwie osoby kupily pelnego Wave'a i sa zachwycone, ciezko sie do czegokolwiek przyczepic.

 

W ogole, jest jakakolwiek sensowna konkurencja dla Wave'a w jego cenie? Jeden kumpel wyczail nowke za 870zl, drugi uzywke 2tyg za 750zl. Telefon smiga jak opetany, bateria 4 dni, aparat bdb, potrzebne aplikacje da sie znalezc, dzwiek mp3 bdb, wykonanie b. solidne, przegladanie netu tylko troszke wolniejsze niz iPhone.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje telefonu do 250zł maksymalnie 300 zł, ale wolałbym zmiescic się w 250zł.

Jeśli chodzi o wymagania to przede wszystkim wifi, wytrzymała bateria, system, dobra jakość odtwarzanej muzyki, bo telefon służy mi jako mp3, solidna obudowa, w miare duży wyświetlacz, fajnie by było jakby oprócz zwykłych klawiszy miał też ekran dotykowy.

Jeśli chodzi o marki to wykluczałbym LG. Telefony z klapką odpadają, slider ewentualnie mógłby być.

 

Prosiłbym o jak najwiecej propozycji, zależy mi na nowoczesnym designie, telefony zmieniam rzadko, także chciałbym już coś nowoczesnego. Symbian w nokiach jest rozwijany ? Bo ten w SE z UIQ3 już nie, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje telefonu do 250zł maksymalnie 300 zł, ale wolałbym zmiescic się w 250zł.

Jeśli chodzi o wymagania to przede wszystkim wifi, wytrzymała bateria, system, dobra jakość odtwarzanej muzyki, bo telefon służy mi jako mp3, solidna obudowa, w miare duży wyświetlacz, fajnie by było jakby oprócz zwykłych klawiszy miał też ekran dotykowy.

Jeśli chodzi o marki to wykluczałbym LG. Telefony z klapką odpadają, slider ewentualnie mógłby być.

 

Prosiłbym o jak najwiecej propozycji, zależy mi na nowoczesnym designie, telefony zmieniam rzadko, także chciałbym już coś nowoczesnego. Symbian w nokiach jest rozwijany ? Bo ten w SE z UIQ3 już nie, prawda?

 

Za 300zl nie kupisz madrego dotykowca z wifi, do tego o nowoczesnym designie. Predzej zwykly telefon SE z serii Walkman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...