Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowanie takiemu dziecku telefonu jest nieodpowiedzialne , kup mo fonka i niech sie cieszy że ma kontakt z kimkolwiek.

Fonek – test telefonu dla dzieci.

 

Jak tym rzuci w kąt to tylko się obradowujący popłacze, że mu się prezent nie udał.

Mamy 2011 rok i dzieci słuchają mp3 i oglądają mp4.

Albo się z tym godzisz i masz to pod kontrolą albo Twoje dziecko samo będzie kombinowało i rodzic na tym dobrze nie wyjdzie.

W teście bardzo mi się podoba sprzeczność pojęć.

Odradzają najmłodszym kupowanie zaawansowanych telefonów ale za przykład funkcji "RODZIC" podają, że telefonik sam wysyła SMS, że dziecko dotarło....uwaga...do przedszkola :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 2011 rok i dzieci słuchają mp3 i oglądają mp4.

Albo się z tym godzisz i masz to pod kontrolą albo Twoje dziecko samo będzie kombinowało i rodzic na tym dobrze nie wyjdzie.

 

Zgadzam się z tym, wyżej wpisani widocznie nie mają kontaktu z dziećmi w tym wieku i nie wiedzą jak "to" szybko rośnie i robi się bezczelne. Siostrzeniec miał rok temu komunię i sorry, ale za takiego "fonka" by was wyśmiał, albo przynajmniej stwierdził "ale żal" i schował do szuflady, "bo wstyd przed kumplami". Jasne, że nie musi to być super wypasiony "ajfon", ale w tym wieku spokojnie można dawać normalny telefon, siostrzeniec dwa lata już używa K510i (nie na komunię nawet nie chciał nowszego, wolał inne rzeczy) i zapewniam was, że posługuje się nim nie gorzej od każdego z was. Podstawowe pytanie rosolini zanim zaczniesz szukać, to "ustalenie płci dzieciaka". :wink: Jeżeli to ma być aparat dla normalnego chłopaka, to pamiętaj o dwóch rzeczach: 1. nie za drogi - będzie "gubiony" przynajmniej raz w miesiącu; 2. wytrzymały na regularne upadki z 1 metra wysokości. Oczywiście inna sytuacja jeżeli to dla dziewczynki/grzecznego syneczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG P500 tudzież Samsung Gio. Tylko nie wiem czy Andek dla 8-latka będzie OK...

 

Ten LG jest całkiem OK a samsunga za diabła nie mogę namierzyć na allegro. Czy to jest model S5660?

Znalazłem też coś takiego - HTC Wildfire - jak on się ma do powyższych?

 

Telefonik jest dla chłopaka - nie do końca spokojnego - i koniecznie ma być "dotykowiec". Myślę, że z Andkiem sobie poradzi, ma smykałkę do elektroniki ;)

Z tym "fonkiem" to przebitka - nie chcę zostać wyśmiany ;) Moja 8-mio letnia córka sama dzwoni i pocina w gierki na e51. Dzieci bardzo szybko się uczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rosolini

Wildfire ma kiepską rozdzielczość ekranu (320x240), gdzie LG P500 ma 480x320.

 

@Konar

Nagrałem dzisiaj filmik Huaweiem Ideos X5 i jakoś bardzo nie klatkuje. FPS wyszedł na poziomie 23 klatek/s, niestety jakość według mnie kuleje ;)

Do obcenienia:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest cudnie, ale przyznam widywałem znacznie gorsze nagrania. Niestety na 720p to nie wygląda, fpsów rzeczywiście więcej niż 16. Gdyby znaleźć w rozsądnych pieniądzach to przyznam czemu nie. Chociaż myślę, że zakasam rękawy i jednak skupie się na HD2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosolini moze jeszcze Xperia X8?

 

Konar w Hd2 bateria długo nie potrzyma (1 dzien, w porywach 2 dni).

Lepiej poczytaj o Defy - bylo tu pare ciekawych opinii, mnie np. przekonaly i jak bede sie przesiadal z Hd to wlasnie na Defy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG jest całkiem OK a samsunga za diabła nie mogę namierzyć na allegro. Czy to jest model S5660?

 

Tak, S5660 to Gio. :) Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosolini moze jeszcze Xperia X8?

 

Konar w Hd2 bateria długo nie potrzyma (1 dzien, w porywach 2 dni).

Lepiej poczytaj o Defy - bylo tu pare ciekawych opinii, mnie np. przekonaly i jak bede sie przesiadal z Hd to wlasnie na Defy.

 

A to istnieje smartfon tej klasy, który przy kilku smsach i paru minutach dziennie wytrzyma +2 dni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Chyba jednak zdecyduje się na Play All inclusive MAX 85 za 75zł

 

Z telefonów za 1zł jest Galaxy 5510, HTC Hero, Galaxy ACE no i Galaxy Gio ale Ace i 5510 raczej są od niego lepsze.

 

Galaxy 551 wygląda ciekawie z racji androida i QWERTY, ACE i Hero mają aparat 5mpx ale przyznam, że nie jest to najbardziej używana przeze mnie rzecz w telefonie.

Edytowane przez Ludovic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych to chyba tylko Ace. 551 ma już trochę, a Hero to zabytek.

 

QWERTY w 551 ma sens, jak zamierzasz pisać długie maile lub posty itp.

 

Natomiast Ace ma większy aparat i mocniejszy procek. Mi najlepiej pisze się smsy na klawiaturze 3x4 z włączonym słownikiem - tylko stary wyjadacz będzie szybszy na qwerty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co maja Motke Defy.. dostepny jest oficjalny Android 2.2 przez soft od motoroli :)

 

Z tego co czytam na forum androida to 2-3 dni spokojnie wytrzymuje bateria w Defy - Ile wam wytrzymuje bateria? - Forum Android.com.pl

Ale jak zwykle ilu ludzi tyle opinii.

Wiekszosc postow jednak pozytywnych, takze przy rozsadnym uzytkowaniu powinien te 3 dni dac rade.

 

Jezeli telefon ma Ci sluzyc tylko do tego zeby lezal na polce to owszem.. 3 dni wytrzyma... ale jesli bedziesz dzwonil, slal smsmy.. od czasu wejdziesz na neta... to nie licz ze starczy na dluzej jak na 24h. Jak jestem w robocie... i vcommunicator + facebook chodza.. to bateri w Defy starcza na 12-14h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahoj Towarzysze!

 

Wiem, wiem, było sto razy na ostatnich kilku stronach - co sensownego do 500zł?

 

Do wczoraj chciałem brać Wave 723 w abo Orange 50zł za 39zł ale stwierdziłem, że lepiej mi zostać przy Play Fresh, szczególnie, że jeśli korzystam z Internetu, to jest to zazwyczaj WiFi.

 

Wymagania:

-WiFi

-GPS offline (niekoniecznie domyślnie, ważne, żeby dało się go zmusić do działania offline)

-mjack 3,5mm

-czas czuwania przy wyłączonym WiFi i GPS min +/-4 dni

fajnie by było, gdyby:

-miał radio i radio internetowe odtwarzał

-dało się zastosować jakąś aplikację do VOIP

-nie był "plastikowy" i nie złapał luzów po tygodniu używania

 

I teraz moje propozycje:

Wave 723 (bada, która jest stosunkowo nowa i... no właśnie; słabszy procek niż w poniższych dwóch)

Galaxy i5700/i5800 (android, lepszy ekran, ponoć lepszy gps, ale gorszy aparat)

Nokia E5- qwerty kusi;)

 

 

To przyszło mi do głowy ale jestem otwarty na propozycje. Będę bardzo wdzięczny za pomoc:)

Edytowane przez ddmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje wymagania spelnia praktycznie kazdy telefon na androidzie... nie liczac bateri.. tyle zaden dzisiejszy smartfon nie wytrzyma :) Co do obudowy tez ciezko... 99% telefonow jest jednak plastikowych ;) Z tego co podales to tylko galaxy... nokia zostanie wykupiona przez microsoft i w przyszlym roku pojawia sie nokie na windowsie... ovi sklep raz dziala raz nie... i wyboru za duzego w nim nie ma... a na bade moim zdaniem nie warto zawracac sobie glowy... malo softu, brak sensownej nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGS - nadal całkiem schludnie tylko dlaczego nie ma tam leda :mur: (jak się zmuszę to przeboleje), obudowa trochę kontrowersyjnie

HTC HD2 - im więcej czytam tym bardziej mnie zaskakuje, szczególnie pomysł na 2 OSy (andek i wp7, używanie tego co w danej chwili potrzebne), ma leda, wysuwa się na pozycję lidera.

HTC Desire HD - nie wiele wykopałem do tej pory

HTC Desire zwykłe - pojawia się w porównaniach, ale też w sumie niezbyt wiele konkretów na jego temat wyczytałem.

Moto Milestone i Defy - jakoś tam się czają cichaczem, ale też nie do końca przekonany jestem.

 

Ostatnio samemu szukalem telefonu na andku do 1k zl i moj wybor padl na SGS'a. Jego wada jest brak lampki LED, ale da sie to przebolec. Obudowa mimo ze wyglada tandetnie na zdjeciach az taka zla nie jest, chociaz do takiego HD2 sporo brakuje. A tak telefonik sprawuje sie bardzo dobrze. Ostatnio dzialal mi blisko 4dni na jednym ladowaniu (sporo muzyki, troszke gier na przerwach w szkole). Najwieksze plusy to android 2.3.4 (jakies 3 dni temu wyszedl), wysoka wydajnosc w 3D, ekran. Tak wiec z tego zestawienia bralbym SGS'a smialo, opcjonalnie Defy, gdy telefon narazony jest na czeste upadki, zabrudzenia, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia padła moja wysłużona już Nokia E50. Potrzebowałem czegoś na szybko, tanio i dobrze. Wybór padł na LG GS101 (promocje w Auchan mięli - 79zł). No i powiem wam, że jako telefon do gadania jest czymś niesamowitym. Jakość rozmów jak to w LG - najwyższy poziom, zasięg bardzo dobry, przegadałem do tej pory około 4h, a bateria nawet nie zeszła z jednej kreski. Co do wad, które zauważyłem w ciągu tych 3 dni używania - klawisze mają głośny 'klik' (niektórym to może nie przeszkadzać), tylko 3 tapety do ustawienia, z czego jedna użyteczna - pozostałe dwie zawalają ekran, że godziny nie widać, wchodzenie do sms-a odbywa się przez wykonanie 2-ówch czynności - opcje->pokaż, budzik przy profilu 'cichy' tylko wibruje. Nie ma również opcji wgrania czegokolwiek, ale to nie jest telefon do takich czynności.

 

Sumując - jak najbardziej warto, ale tylko dla ludzi, którzy potrzebują telefonu do rozmów, ewentualnie sms-ów, kalendarz jest, budzik jest - czego chcieć więcej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Niby Galaxy Ace ma gorilla glass ale spotkalem sie na forach z opinia, że i tak sie rysuje. Swoja droga pisaly to osoby swiezo zarejestrowane na forach z 2ma postami wiec nie wiem czy to nie marketing szeptany.

 

Nigdy nie korzystalem z dotykowca. Jakis wplyw na uzywanie ekranu ma folia? Polecacie jakies?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ekran jest wykonany z wysokiej jakości szkła to przy standardowtym dbaniu o telefon nic się nie porysuje (np. Gorilla Glass). Zapobiegawczo można jednak nakleić folię ale jakąś dobrej jakości bo tańsze są pozbawione przyjemnego poślizgu i/lub za grube czy też wycięte z ostrymi krawędziami. No i mniej trwałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...