Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

wady N9

 

Jeśli zaś chodzi o słabe strony telefonu, póki co wiadomo, że najprawdopodobniej nie będzie możliwości przerzucenia danych z i do pamięci telefonu na zasadzie podpięcia pamięci masowej, na przykład do laptopa. Wszelki transfer będzie zapośredniczony przez specjalną aplikację, która będzie się instalowała po podłączeniu telefonu do komputera.Oprócz tego, przedstawiciele Nokii przyznają, że zintegrowana przeglądarka internetu nie obsługuje technologii flash. W zamian natomiast telefon ofiaruje wsparcie html5. Brak także możliwości edycji dokumentów. Czy to tekstowych, czy excelowskich tabel. N9 gwarantuje możliwość ich odczytania i na przykład przesłania do wydruku, ale edycji już nie. To tyle z wad, które udało nam się dostrzec, bez możliwości przetestowania sprzętu.

 

Nokia N9 - Nowy telefon, nowy system i nowy... wymiar dotyku

 

jak na nowy telefon, pewnie za ponad 2000zł to to trochę w plecy... symbian więcej oferował (oprócz flash)

 

HTC z androidem wydaje mi się fajny bo bawiłem się ich tabletem, przeglądarka www działa łądnie ze stronami i logowaniem na nie,

jest możliwość edycji offica i pdf, a z tym ekranem.... oled/amoled wyglądają hmm cudnie ! kolory jak żywe, iphona niechce, już miałem jednego i szybko się pozbyłem tego mało przydatnego gadżetu, a gry nie są konieczne

 

PS, a tu porównanie hts S i SG2

http://www.chip.pl/artykuly/porownania/2011/05/pojedynek-htc-sensation-kontra-samsung-galaxy-s-ii

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mowa o grach - to na sgs2 są problemy z większością gier, bo samsung sobie zastosował inny sposób działania cieniowania czy tam świateł z Open GL, który nie jest kompatybilny z tymi, które są w Adreno / Power VX / Tegrze - przez co wszystkie gry muszą być SPECJALNIE przerabiane / robione osobno przez deva, żeby ruszyły bez błędów na SGS2... (tak wiem, jest Chainfire, ale to nie działa z większością gier niestety, a jak działa to masz jakość grafiki parokrotnie gorszą).

 

Problemem jest to, że gry Gamelofta nie są zgodne ze standardem OpenGL ES 2.0, zastosowano inne formaty kompresji tekstur. Pozostaje pytanie, czy to bardziej wina deva, że nie trzyma się norm, czy producenta GPU, że nie przewidział innych schematów niż oficjalny. Ot i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż nadchodzi kres mojej 3120....

Czas kupic coś innego.

Wymagania :

Mp3

Radio ( czuły odbiornik )

Aparat foto niekoniecznie..

Nie musi byc nowy i bez bajerów typu wyswietlacz dotykowy.

i wytrzymały jak 3310 ( 3120 tez sporo przeszła ;) )

 

Myslałem nad N 6300 ...tylko doczytuje sie ze radio nie jest rewelacja i słabo "słyszy" aparat foto to camera obscura ale nie jest to zbytnio problemem..

 

Ma ktoś jakies inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTC z androidem wydaje mi się fajny bo bawiłem się ich tabletem, przeglądarka www działa łądnie ze stronami i logowaniem na nie,

jest możliwość edycji offica i pdf, a z tym ekranem.... oled/amoled wyglądają hmm cudnie !

 

Jak już Rikki pisał, HTC używa SuperClear-LCD a nie oled/amoled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc już o tym, że te cudne kolorki (Super)AMOLED(+) są w rzeczywistości nienaturalne i jaskrawe. Z tego co pamiętam to w tej chwili Samsung zachowuje wszystkie SuperAMOLEDy dla siebie bo nie produkuje ich wystarczająco dużo by dostarczać innym firmom. Nokia używa zwykłych AMOLEDów i to jeszcze z inną rozdzielczością (nHD) więc pewnie to jest powów dlaczego je posiadają. Ciekawostką jest to, że Sony w tej chwili używa ekranów 'Reality Display' z technologią 'Bravia Engine'. Nie wiem praktycznie nic o tych wyświetlaczach, podobno są niezłe i konkurują z Retiną więc jeżeli tak ci zależy na ekranie to możesz rozważyć Xperię Arc.

 

Kwazor Ile chcesz wydać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już Rikki pisał, HTC używa SuperClear-LCD a nie oled/amoled.

 

wiem wiem, temu dałem przecinek jako ze osobno dodatkowo mi sie podoba

a nie "zawierał" ten ekran, sam ekran widziałem w jakimś telefonie w salonie ery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że gry Gamelofta nie są zgodne ze standardem OpenGL ES 2.0, zastosowano inne formaty kompresji tekstur. Pozostaje pytanie, czy to bardziej wina deva, że nie trzyma się norm, czy producenta GPU, że nie przewidział innych schematów niż oficjalny. Ot i tyle.

 

To wina Samsunga. Z uporem godnym lepszej sprawy wpycha do telefonów tylko OGLES 2.0 i same są z tym problemy, bo się okazuje, że wypasione GPU można sobie wsadzić... W Omnii 2 było to samo - niby zarąbisty telefon, a cała konkurencja kopała go po zadku graficznie, bo Samsung napisał tylko stery do 2.0, i to nieudolnie.

 

A ja z kolei stałem się szczęśliwym posiadaczem HTC Desire Z. Telefon zaskoczył mnie swoją wagą - jak na telefon to koszmarnie ciężki jest. Za to przynajmniej solidnie wykonany (zobaczymy, jak na dłuższą metę z zawiasami będzie). Za to jeśli chodzi o soft, to nie dziwę się, że kucharze wszelkich marek starają się przeportować Sense na telefony innych producentów. Tak dobrze zorganizowanego i sprawnie łączącego różne moduły ze sobą softu dawno nie widziałem.

Aha, projektanta słuchawek dołączanych do kompletu należałoby wybatożyć jego własnym produktem. Grają, powiedzmy, akceptowalnie (w autobusie/tramwaju/metrze i tak nie robi mi to różnicy) i mają sterowanie odtwarzaczem na kablu, ale niewygodne są koszmarnie. A oczywiście nie wpadli na prosty pomysł zrobienia gniazda minijack za pilotem, żeby można było podpiąć dowolne słuchawki, bo po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi - tylko trochę czasy się zmieniły. Dziś smartfonów sprzedaje się jednak więcej, a ilość Galaxy II zaczyna iść w 4 milion po 2 miesiącach od premiery. Dla deva trudno olać ten segment i musi się dostosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi: nie ma większego sensu, praktycznie każde lepsze słuchawki przenośne można dzisiaj kupić w wersji mikrofonowej - tyle możemy być wdzięczni ajfonowi.

 

Ja, fanatycznie wierny fanboj nokii nabyłem ostatnio wildfire s... Boże, jaki głupi byłek latami wyznając religię nokii i kupując ładnie opakowane guano z metką "madeinfinland". Zgadzam się co do sense, nic dziwnego że powstaje tyle podróbek, jest po prostu dobry. Telefon zadziwiająco nie gra źle - pasmo nie jest równe i góra jest minimalnie zapiaszczona, ale jest poprawnie, do tego separacja na wysokim poziomie, a scena zadziwiająco szeroka - z zune nie ma co się mierzyć, ale clipa bije spokojnie, a nawet dzięki scenie i separacji wolę jego granie od ciasnego jak (!) Z5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tu nie o sam mikrofon się rozchodzi, ale też o sterowanie playerem w nim zintegrowane. A takich nie znalazłem, albo źle szukam.

 

Costi - tylko trochę czasy się zmieniły. Dziś smartfonów sprzedaje się jednak więcej, a ilość Galaxy II zaczyna iść w 4 milion po 2 miesiącach od premiery. Dla deva trudno olać ten segment i musi się dostosować.

Widać Samsungowi słabo zależy, albo te 4 miliony są jednak na tyle małym ułamkiem rynku, że nie warto. W sumie to Samsung ma trochę racji promując 2.0, ale korona by im z głowy nie spadła, jakby dołączyli sterownik do obu wersji OGLES.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rikki zzizzy : dzieki za zainteresowanie ale zdobyłem za 50zł 6300 wiec temat uznaje za wyczerpany.. ( dla mnie telefon im tanszy tym lepiej bo i tak zabiję go w ciagu roku max 2 lat )

 

Wziełem na kilka dni od mojej pięknej sony ericson J105i... po tylu latach przyzwyczajenia do nokii troche główkowania miałem...ale baterie to ŻRE.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi zajrzyj na stronę słuchawek MONSTER, o ile pamiętam niektóre modele miały obsługę playera dla HTC (przynajmniej częściową).

 

Edit/ http://www.monstercable.com/headphones/

Jeżeli słuchawki mają pilota 'Control Talk Universal' to obsługują wiele modeli HTC, może też i Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję telefonu na którym będę mógł wygodnie przeglądać strony internetowe korzystać z gg i paltalka- taki komunikator. Co byście polecili? Właśnie padła mi nokia n95 8gb i nie chce mi się jej naprawiać.. kasy nie wiele max 1000zł może być używany. im mniej zapłacę tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba telefony są z wyższej półki, więc czy filmy, czy flash nie będą problemem dla żadnego z nich.

Za Sensation przemawia większa ilość RAM oraz wyższa rozdzielczość ekranu. Ale czy warto za to dopłacać prawie 500zł?

 

Wziąłem jednak HTC Sensation. Sprawiał solidniejsze wrażenie. Obeznani ze smartfonami mogą mieć jakieś krytyczne uwagi (można znaleźć w necie), ale dla mnie telefon-bajka. Świetnie się na nim przegląda neta, czy czyta książki. Dodatkowo dokupiłem Case-Mate Tough (tu do innego modelu). Teraz telefon praktycznie sam się trzyma dłoni i można go odkładać bardziej niedbale bez obawy o jakieś zarysowania obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granat1166 - za 1100zl mozna dostac nowke Desire HD, wiec uzywke dostaniesz pewnie taniej. Taniej jest Samsung Wave, ale tutaj nie wiem jak z dostepnoscia aplikacji pod Bada OS.

 

Edit: jesli nie zalezy Ci tak bardzo na szybkosci i widocznosci ekranu w sloncu, to taniej bedzie Samsung Galaxy Ace.

 

Edit down: Kwestia potrzeb/gustu, mi 3.5' na iphone zupelnie styka do netu, a wielkosc DHD momentami jest problematyczna. Patrzac na 4 cale i wiecej, to jeszcze HD2.

Edytowane przez Cruel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

granat1166 - za 1100zl mozna dostac nowke Desire HD, wiec uzywke dostaniesz pewnie taniej. Taniej jest Samsung Wave, ale tutaj nie wiem jak z dostepnoscia aplikacji pod Bada OS.

 

Edit: jesli nie zalezy Ci tak bardzo na szybkosci i widocznosci ekranu w sloncu, to taniej bedzie Samsung Galaxy Ace.

 

Gościu chce wygodnie przeglądać WWW, a ty mu proponujesz malutki ekran w Wave i Ace :blink:

 

@granat1166

Jeśli nie przeszkadza ci ceglastość telefonu (a skoro miałeś N95 to przypuszczam, że nie) to bierz Xperię X10. Najtańsze cztery cale na rynku.

 

W przeciwnym wypadku polecam nieśmiertelnego Galaxy S, albo trochę droższego LG Optimus Black / White.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem smartfona, a teraz nadarzyla sie okazja ;) mam do wyboru kilka htc: desire - 1 zl, hd2 - 1 zl, legend 400 zl, desire hd - 450 zl. Nigdy nie interesowalem sie takimi telefonikami i nie mam zbyt wygorowanych wymagan... ma dzwonic, miec dobra obudowe, nawigacje i ekran nadajacy sie do przegladania od czasu do czasu netu. Grac na telefonie nie zamierzam :P Czy te modele za zlotowke posiadaja jakies powazniejsze wady, ktore moga mnie sklonic do doplacenia do czegos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile wytrzyma bateria jezeli nie bede sie nim bawil? Pociagnie ze 2-3 dni, czy tez musi codziennie ladowac na ladowarce?

 

btw widzialem, ze niektore telefony maja wyjscia hdmi. Do czego to moze byc przydatne? Tylko puszczanie filmow na tv?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd!: HD2 to raczej około jednego dnia przy normalnym użytkowaniu, i do tego dość mocno rysującą się obudowę i wyświetlacz ma ten telefonik

 

 

Teraz pytanie ode mnie :) Zastanawiam się nad telefonikiem w okolicach 900zł, najlepiej android, qwerty mile widziane, spory wyświetlacz 3,7+, i teraz tak: póki co wpadły mi w oko milestone i desire z

Teraz tak, milestone się bawiłem dość sporo, podoba mi się jakość wykonania tego telefonu, solidny slider, wygodne qwerty, martwi mnie to, że to konstrukcja już wiekowa i czy wystarczy mi i moim wygórowanym wymaganiom (choć teraz póki co wytrzymuje jeszcze z i5700 XD).

desire z nie miałem jeszcze w rękach, tylko tyle co w salonach pooglądałem sobie go i poczytalem o nim - martwi mnie strasznie jakość wykonania i sposób w jaki telefon się rozkłada, te zawiasy nie wyglądają na zbyt wytrzymałe :/

Może zamiast tych dwóch to zrezygnować z qwerty i jednak brać np. samsunga i9003 SCL, niezła grafika, procek, wygląda podobnie do S a troche tańszy :)

 

Co o tym myślicie? A może jakieś inne propozycje? Troche już zgłupiałem a w przyszłym tygodniu coś musze sobie wybrać na 100% bo dostaje już szału ze swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkNd!: HD2 to raczej około jednego dnia przy normalnym użytkowaniu, i do tego dość mocno rysującą się obudowę i wyświetlacz ma ten telefonik

 

Jezeli bede sie nim bawil to nie mam nic przeciwko dniu pracy, ale pytalem o wykorzystanie telefonu tylko do rozmow, powiedzmy 10-20 min dziennie. Czy te "smartfony" chodza na pelnych obrotach nawet jak nie sa uzywane? Nie pociagnie 2-3 dni wykorzystywany jak normalny telefon? :/

 

btw apropo rysujacego sie wyswietlacza... szukalem jakiejs wideorecenzji i natknalem sie na cos takiego http://pda.pl/news/porzadny_test_wytrzymalosci_ekranu_htc_hd2_na_zadrapania/ :blink: rozumiem, ze to jakas sciema? To moze lepiej dolozyc te 4 stowki do desire hd? Na obudowie mi zalezy, zeby telefon nie wygladal po 2 latach jak smiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bede sie nim bawil to nie mam nic przeciwko dniu pracy, ale pytalem o wykorzystanie telefonu tylko do rozmow, powiedzmy 10-20 min dziennie. Czy te "smartfony" chodza na pelnych obrotach nawet jak nie sa uzywane? Nie pociagnie 2-3 dni wykorzystywany jak normalny telefon? :/

 

btw apropo rysujacego sie wyswietlacza... szukalem jakiejs wideorecenzji i natknalem sie na cos takiego Porządny test wytrzymałości ekranu HTC HD2 na zadrapania - (2009-11-30) :blink: rozumiem, ze to jakas sciema? To moze lepiej dolozyc te 4 stowki do desire hd? Na obudowie mi zalezy, zeby telefon nie wygladal po 2 latach jak smiec ;)

 

Żadna ściema, mój HD2 wygląda jak nowy. Nie jest porysowany ani z przodu, ani z tyłu - noszony w kieszeni bez pokrowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...