Jump to content

Recommended Posts

Witam!

Poszukuje telefonu dla dziewczyny, musi spełniać pare warunków: po pierwsze ma być to rozsuwany telefon z klawiatura (side slider) albo coś w ten deseń, musi być wytrzymały i najlepiej żeby był dość szybki. Budżet można powiedzieć że nieograniczony ale nie musi być to telefon za 1000zł ale jak będzie tyle kosztował i będzie wart tej ceny to spoko. Liczę na waszą pomoc, z góry dzięki :)

We wrześniu kupiłem Desire Z, ale niestety nie jestem zadowolony z tego telefonu. Klawiatura może i niezła, procesor i gpu też, ale strasznie ciężki i duży jest ten telefon. Nigdy nie narzekałem na gabaryty słuchawek, ale ta mnie ewidentnie irytuje. Poza tym wkurza mnie system otwierania klawiatury. Pomijam jego dość delikatną naturę, bo nie sądzę żeby wytrwał 2 lata. Ale jak dojdzie do tego strasznie lekko chodzący mechanizm, który praktycznie sam się otwiera przy chwytaniu telefonu to w codziennym użytkowaniu nie jest już tak fajnie. Wiem, że na pewno chciałbym zostawić sprzętowe qwerty więc zakres możliwości mocno się zawęża. Obecnie mam na oku HTC ChaCha lub ewentualnie Xperia Mini Pro. Ostatnie telefony jakie miałem przed Androidami to Nokie E61i i E63 z których byłem strasznie zadowolony. Nawet myślałem, że może Nokia E6 byłaby jakimś rozwiązaniem, ale jednak mam spore obawy przed powrotem do Symbiana i ogólnie to samej platformy obecnie i jej przyszłości. Nie mniej jednak ChaCha byłaby czymś łączącym oba światy. Obawiam się jednak małego ekranu, w sensie czy nie będzie za mały. Już przejście z 4 na 3,7" jest odczuwalne, a co dopiero na 2,6". Oczywiście sterowanie jest wtedy inne, ale mimo wszystko. Od razu zaznaczam, że absolutnie nie interesuje mnie strona multimedialno-rozrywkowa telefonu: nie robię nim dużo zdjęć, nie słucham mp3, nie gram w gry, nie oglądam filmów. Jedynie YT wieczorkiem jak się kładę spać.

Witam,

myślę nad zmianą noki 6300 już się powoli starzeje,

myślałem nad nokią 6700 classic czy też C5-00 z 5Mpix, jednak jak wklepałem porównanie w necie to wszędzie mogłem przeczytać, że w tej cenie będzie coś lepszego. Pytanie tylko co byście polecili? Jeśli chodzi o wymagania to właśnie te telefoniki by mi pasowały, bateria jednak nie jest dla mnie aż tak ważna, dobry aparat by mi się przydał, GPS i darmowe mapy nie zaszkodzą. Internetu nie planuje uzywac, dotykowe tez mnie nie bawia.

Kwestia jest taka, że nie chcę też przepłacać, więc mogę kupić coś podobnego od kokurencji, jak tez ewentualnie coś lepszego w tej cenie. Kwestia estetyki, cóż te nokie jak dla mnie nie są brzydkie, więc pewnie coś zbliżonego.

Zapewne wszyscy co się udzielają w tym wątku, są dużo lepiej zorientowani w nowościach i "planach na przyszłość" różnych marek. :)

Czy w niedalekiej przyszłości, ma się pojawić jakiś telefon z xenonową lampą błyskową ?

Póki co mam SE Satio, do zdjęć malina, ale dotyk zaczął już padać a kupować znów to samo trochę mi się nie widzi. Fajna jest droga rozwojowa Samsunga, ale ciągle widzę LED LED LED Flash, Jezu, czy oni na prawdę nie widzą różnicy ? ;)

Czy w niedalekiej przyszłości, ma się pojawić jakiś telefon z xenonową lampą błyskową ?

Chodzi ci o wyładowczą, nie jakieś smętne diodki? Pojawił się w przeszłości, nazywał się K800i. Jakby robili go nadal, kupiłbym sobie, dobry szajs do zdjęć i dzwonienia.

Chodzi ci o wyładowczą, nie jakieś smętne diodki? Pojawił się w przeszłości, nazywał się K800i. Jakby robili go nadal, kupiłbym sobie, dobry szajs do zdjęć i dzwonienia.

Cała ta seria ma Xenony, tak, wyładowcze. :) Moja Lepsza Połowa ciągle ma wymienionego K800i , K850i gdzieś leży i obecny Satio też ma taką lampę, wiem, że zżera to dużo więcej baterii, ale dziś i tak trzeba co wieczór / co drugi wieczór wkładać telefon do ładowarki, więc...

Z nowszych telefonów to chyba tylko Nokia N8 ma xenonowy błyskacz. LEDy się sprawdzają więc nic dziwnego, że nikt nie szaleje za xenonami.

Tak, wiem, jednak jakoś nie powala, no i szczerze powiedziawszy, Symbian jest średni. ;) Najlepszy byłby Android, bo zbliża mi się pisanie kilku projektów na ten system. Co do "sprawdzania się" LEDów , to po pierwsze tracimy sporo kontrastu, po drugie zasięg jest co najmniej 3 razy krótszy.

Zastanawiałem się już też nad teorią spiskową, ponieważ w momencie premiery, SE Satio robił porównywalne zdjęcia do pstrykaczy za 200-250zł, może jakiś pakt ? ;) No nie mam pojęcia czemu usuwają opcje z aparatów, wywalają Xenon, stabilizacja chyba też już jest rzadkością ? No gdzie ten rynek zmierza :(

Szybkie pytanie - siostra przdłuża abonament w orange i nie wie co wybrać. do wyboru m.in.:

Samsung Galaxy Ace

Motorola DEFY

SE Xperia X8.

Potrzebny smartfon do wszystkiego po trochu.

Defy najlepsza pod kazdym wzgledem.