Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem z czego ironizujesz, bo pierwszy i trzeci problem jest poważny.

 

Mogę wydać max. 700zł, więc Omnia W ani Lumia 800 nie wchodzi w grę.

I ja pytam nie o HTC Radar, tylko Mozart - a ten jest bardzo zachwalany właśnie za aparat. - sorry, nie wiem skąd mi się to wzięło ;]

Edytowane przez meq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest poważny bo nie ma znaczenia czy głośność będzie ujednolicona czy nie. Transfer innych plików niż multimedia na kartę pamięci to też sytuacje wyjątkowe więc mam powód do ironizowania. Radar, Mozart, Trophy - jeden pies.

HTC 7 Mozart najbardziej zawodzi oczekiwania – a wysoka rozdzielczość matrycy i ksenonowa lampa tylko zaostrzają apetyt. Potencjał 8-megapikselowej matrycy (3264 x 2448) marnuje się przez agresywną redukcję szumów i dużą kompresję, przez co tracimy bardzo dużo szczegółów. Kolory zdjęć są mocno wyprane, nieciekawe. Nie ma opcji zmiany ekspozycji, za to dostajemy kilka podstawowych stylizacji zdjęć i możliwość wybrania sposobu pomiaru naświetlenia. Ksenonowa lampa błyskowa jest zaskakująco słaba i na dodatek zdjęcia zrobione z jej użyciem są zbyt niebieskie. Krótko mówiąc: słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smartfon z 16-megapikselowym aparatem od Polaroida

 

16mpx, 3x zoom optyczny, Android i chyba xenon - tak to na focie wygląda ;)

 

No, powiedzmy, że to już jest to coś ciekawego. :) Szkoda tylko, że aż 16Mpix na małej matrycy, szkoda też, że obiektyw ciemny, no ale z zoomem, więc przeboleję. Faktycznie rozejrzę się za tym telefonem bo jest bardzo ciekawą propozycją dla mnie, martwi mnie też tylko 512ramu , kiedy 1GB zaczyna być standardem. No nic, dzięki za owocny link. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to się rozglądaj ale Ty chiałeś telefon z aparatem a nie aparat z Androidem. Poza tym:

It's a pretty original product, but we weren't much impressed with any particular aspect of it — the hardware feels cheap and plasticky, the software is slow, and neither the photos nor printing of them are up to the standards of competing smartphones or instant shooters. Let alone a Polaroid Land Camera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to się rozglądaj ale Ty chiałeś telefon z aparatem a nie aparat z Androidem. Poza tym:

 

Ma telefon, ma smsy, ma GPS i WiFi , chyba mi starczy. Chociaż na pewno nie kupię go w ciemno i to o czym piszesz może być zmorą tego telefonu. Rozejrzeć się warto, ale jak dostanę w ręce i zobaczę, że działa to beznadziejnie to oczywiście podziękuję... Mam jeszcze trochę czasu do zmiany telefonu w ramach abonamentu, mam nadzieję, że coś się pojawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest poważny bo nie ma znaczenia czy głośność będzie ujednolicona czy nie. Transfer innych plików niż multimedia na kartę pamięci to też sytuacje wyjątkowe więc mam powód do ironizowania. Radar, Mozart, Trophy - jeden pies.

 

Na noc wyciszysz sobie telefon do 0 i tym samym wyciszasz sobie budzik do 0 czyli nie możesz używać budzika w telefonie przy jednoczesnym wyciszeniu dzwonków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyszedł czas by się pożegnać z Symbianem i powitać Androida. Sprzedałem swoją Nokię N97 gdyż nie starczała mi już do moich potrzeb. Uważam to za dobry fon, głównie do pisania sms'ów i dzwonienia czy nawet na upartego do czytania ebooków i jako nawigacja GPS. Teraz chcę poraz pierwszy wziać telefon na abonament. No i tu jest problem. Bo z reguły oferty sieci są marne. Ale zaciekwiła mnie oferta Oragne. Wiem że nie jest najlepsza, a wręcz ma opinię najgorszej sieci. Ja tam mam numer u nich od 2 lat i ogólnie nie narzekam. Dość tanie połączenia na internet.

 

Ale do rzeczy. Jestem zainteresowany kupnem Samsunga Galaxy S + I tu mam sporę wątpliwości. Powiem krótko telefon będzie wykorzystywany również do gier. Więc zależy mi na wydajności. Ponoć + ma słabsze GPU od zwykłej wersji S. Oczywiście gry nie są priorytetem. Ale przeglądanie internetu i wygodne pisane sms'ów. Bawiłem się Glaxy ACE mojego brata i powiem że nieźle to się sprawuje. Telefon jest szybki, a wyświetlacz reaguje dość szybko. Na tyle dobrze by zrezygnować z QWERTY w N97. Abonament to 70 zł , a cena telefonu 129zł. Pierwsze 3 miesiące 35 zł. Nie jest to strasznie dużo i jak dla mnie do zaakceptowania. Co myślicie o tej ofercie? .Ew. polećcie coś innego do podobnych zastosowań. Lepiej żeby to był Androd. No i cena telefonu do 150 zł i abonament max do 80 zł i ani zł więcej. Wolałbym zachować numer z Orange. Oczywiście nie musi być to ta sieć. Czekam na opinie zanim złoże zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekcja pierwsza - sprawdź sobie ile możesz zaoszczędzić biorąc abonament bez telefonu. Znajomy niedawno przedłużał umowę w Play i duuużooo taniej jest kupić telefon na Allegro, a w Playu wziąć abo za pół ceny.

 

SGS to bardzo sympatyczny telefon.. Plus to świetny ekran i dobre wsparcie dev-ów, dzięki któremu masz MIUI i bety ICS. Wady to brak lampy i niestandardowe gniazdo na słuchawki (w niestandardowych nie działają przyciski ani mikrofon).

A poza tym, to może przeczytaj sobie reckę na gsmarena.com czy innym portalu, zamiast polegać tylko na poradach forumowiczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play też ma dobrą ofertę, ale koszty za połączenia do Playa niektórzy znajomi mają spore. W zależności chyba od sieci i wybranej taryfy. To że częściej korzystam z internetu i wysyłam sms'y a dzwonie mniej to ilość darmowych minut nie musi być specjalnie duża. Tu Orange, w tej taryfie co mnie interesuje, daje 225 minut/sms'ów do wszystkich i 1 wybrany numer do kilku sieci.

 

Z tego co widzę abonament w Play mniej więcej podobny i cena telefonu również. Można się przenieść numer. Nie sprawdzałem jeszcze ile dają darmowych minut. Ale szczerze to Play mnie średnio interesuje. Jeszcze się zastanowię.

 

Meq to że branie telefonu na abo jest nieopłacalne to ja to dobrze wiem i to od dość dawna. Tyle że teraz dali dość dobry telefon, więc oferta jednak jest troszkę lepsza. Zwykle wciskają telefony za 1-150 zł , których nie chcę. Zastanawiam się jeszcze nad HTC Desire Z. Ale jak mówiłem gotwóką obecnie mnie nie stać. Może po wakacjach, a do tego czasu i tak potrzebuję telefonu zastępczego. Orange mi jak dotąd nie przeszkadzam, ale miałem go na kartę a to co innego. Doładowanie za 25 zł mi starczało z powodzeniem i od czasu do czasu trzeba było doładować. Dlatego szukaj jak najbardziej możliwie niskiego abo przy dobrym telefonie. Przejrzę ofertę dokładnie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak spojrzalem na oferte orange i w abo do 70PLN to Samsung Galaxy S+ bedzie chyba najlepszym wyborem. Jest to odkurzona wersja Galaxy S ( dali troche gorsze gpu, podkrecili procesor do 1,4ghz oraz zostala zastosowana troche pojemniejsza bateria). W porownaniu do ACE to Galaxy S+ bedzie bez porownania szybszy i do tego ekran tez ma duzo lepszy. Oficjalny android 2.3.6 i prawdopodobnie brak oficjalnego ICS. Nieoficjalne wsparcie jak na razie jest kiepskie (brak oficjalnego CM i MIUI). Moze z czasem to sie zmieni i pojdzie w slady starszego brata :)

Z innych telefonow mozna zwrocic uwage na LG Black, choc ten ma troszke gorsze parametry i "jedzie" jeszcze na froyo, na dniach ma byc oficjalna aktualizacja do andka 2.3. Custom romow tez nie ma za duzo na Blacka.

Kolejnym telefonem jest Neo V. Bardzo dobry telefon z jedna imo istotna wada - obudowa jest bardzo slabej jakosci i potrafi skrzypic na "starcie", co dla mnie jest nie do akceptacji. Zawsze mozna kupic sobie jakiegos case'a by telefon po kilku miesiacach nie byl jedna wielka rysa na tylnej klapce, do tego odrapana na srebrnych bokach i skrzypiaca jak stary mebel :) SE ma zapowiedziana oficjalna aktualizacje do ICS. Ekran 3.7" z technologia bravia engine, ktora niektorzy chwala, inni krytykuja. Podobno ekran jest dosyc ciemny i czesc osob to irytuje. Trzeba samemu sprawdzic i przetestowac w jakims salonie GSM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na noc wyciszysz sobie telefon do 0 i tym samym wyciszasz sobie budzik do 0 czyli nie możesz używać budzika w telefonie przy jednoczesnym wyciszeniu dzwonków.

 

zalezy jaki budzik

sa takie ktore rowniez przy mute dzwonia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Kolejnym telefonem jest Neo V. Bardzo dobry telefon z jedna imo istotna wada - obudowa jest bardzo slabej jakosci i potrafi skrzypic na "starcie", co dla mnie jest nie do akceptacji. Zawsze mozna kupic sobie jakiegos case'a by telefon po kilku miesiacach nie byl jedna wielka rysa na tylnej klapce, do tego odrapana na srebrnych bokach i skrzypiaca jak stary mebel :) SE ma zapowiedziana oficjalna aktualizacje do ICS. Ekran 3.7" z technologia bravia engine, ktora niektorzy chwala, inni krytykuja. Podobno ekran jest dosyc ciemny i czesc osob to irytuje. Trzeba samemu sprawdzic i przetestowac w jakims salonie GSM.

 

Skrzypi to prawda, lewa strona na wysokości baterii z tym, że... aby porządnie to usłyszeć trzeba przygnieść solidnie telefon z tej strony, Sądzę, że wymienianie tego jako konkretna wada telefonu jest lekko na wyrost. Przecież podczas rozmowy nie zagłuszy nas nagle skrzypiąca obudowa, a ogólnie telefon jest dobrze spasowany i nic w nim nie lata. Każdy telefon można dobrze przyrysować. Szukając SGSów do ~900zł nie znalazłem żadnego którego bym kupił. Były podrapane jakby używały ich kury.

 

Tak, ale po podliczeniu jednak zszedłem na ziemię. Już kiedyś sobie przysiągłem że nie wezmę niczego na abo. S+ można dostać za ok 1200 zł na Allegro. Odłożę kasę i za parę miesięcy sobie go kupię za gotówkę.

 

Bracie, z pełną odpowiedzialnością polecam ci SE Neo V. We Wrocku do 840zł znajdziesz nówkę. Miałem podobne priorytety co Ty szukając słuchawki. Po 2 latach jazdy na cyjanach i innych tego typu zmodowanych wynalazkach zakupiłem ten telefon i nawet nie mam ochoty go modować bo wszystko pięknie działa na stockowym 2.3.4. SGS+ ma tylko 400mhz lepszy procek, układ graficzny ten sam, tyle samo RAM, ekran AMOLED co faktycznie dla niektórych to wielki plus, choć dla mnie wyświetlacz w NEO V jest bardzo dobrej jakości. Do gier ten telefon jest tak samo dobry jak Xperia Play, bo oba mają te same bebechy, poza padem w Xplay. ICS pewny, na SGS+ jeszcze nic nie wiadomo, a szczerze polecam zakup telefonu, który będzie miał wsparcie do przodu, bo choć Cyanogen stawiał na nogi nawet najsłabsze modele, to zawszę są jakieś tego wady, na które każdy indywidualnie może ponarzekać.

Edytowane przez grzegrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze i tak będę się zastanawiał. Jestem obecnie bez konkretnego telefonu. Wciąż się wahal nad tą ofertą Orange. Niby wychodzi więcej po przeliczeniu no ale raz że przez 3 miechy płacę tylko połowę to 70 zł miesięcznie nie jest dla mnie udręką. A przecież mam jeszcze darmowe minuty i sms'y. Oglądałem w sobiote ten telefon w salonie. Co tu dużo pisać. Wyświetlacz o którym wspomniałeś to niebo, a ziemia w porównaniu do tego w Noki N97. Wystarczy lekkie dotknięcie wyświetlacza. Reaguje błyskawicznie i te kolory. System działa szybko. Katowalem go przez 10 minut. Otwierałem galerię, jakieś gry i przeglądarkę. Wszystko płynnie i bez najmniejszego zacięcia. Do tego jednak ekran 4 cale, a 3.7 (SE Neo V) też robi różnice. Kasę i tak bym odłożył później, więc jakbym miał brać gotówką to pewnie tego SE, chociaż nigdy nie przepadałem za tą firmą. Na razie się wstrzymuje, ale tak mnie przekonał ten SGS+ że jestem skłonny pierwszy raz w życiu wziąć telefon na abonament wbrew moim założeniom.. Zwłaszcza że nie nadwyręży mi to zbytnio budżetu. A odkładać kase można bez przerwy. Po drodzę może go nawet sprzedam i wymienie na coś jeszcze lepszego, albo przeznaczę na co innego. W ciagu tego tygodnie podejmę decyzję. Promocja trwa do końca stycznia.

 

W tym SGS+ siedzi Andreno 205. To dość wydajne GPU ? Wiem że w zwykłym SGS było lepsze GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym SGS+ siedzi Andreno 205. To dość wydajne GPU ? Wiem że w zwykłym SGS było lepsze GPU.

 

Miałem Andreno 205 w Huawei'u u8800 i byłem zadowolony. Każda gra na nim chodziła. Nawet udało się w GTAIII pograć z lekkimi przycinkami.

Zanim sprzedałem ten telefon to słyszałem, że nowe sterowniki się miały pojawić dla tego układu zwiększające wydajność w 3D nawet o 50%, ale szczegółów nie znam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przejrzałem parę filmików i gość grał płynnie w Dead Space i Quake 3 Arena na DesireZ, a to ten sam układ graficzny. W zasadzie to jutro jadę do sklepu i pewnie podpisze tą umowę. Ale jeszcze popatrze na ofertę T-Mobile i Play. Do Plusa nie podchodzę z racji "burzliwych" przejść z tym... operatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzypi to prawda, lewa strona na wysokości baterii z tym, że... aby porządnie to usłyszeć trzeba przygnieść solidnie telefon z tej strony, Sądzę, że wymienianie tego jako konkretna wada telefonu jest lekko na wyrost. Przecież podczas rozmowy nie zagłuszy nas nagle skrzypiąca obudowa, a ogólnie telefon jest dobrze spasowany i nic w nim nie lata. Każdy telefon można dobrze przyrysować. Szukając SGSów do ~900zł nie znalazłem żadnego którego bym kupił. Były podrapane jakby używały ich kury.

 

Mialem HTC, a teraz mam Motorole i jakosc wykonania tych telefonow jest bez porownania lepsza od SE, dlatego trudno by mi bylo zaakceptowac obudowe w NEO. Motke mam prawie 3 miesiace, nie uzywam zadnych case'ow itp. (staram sie tylko nie miec nic innego w kieszeni oprocz telefonu) i obudowa wyglada jak nowa. Kazdy ma inne priorytety kupujac sluchawke, ja wole poswiecic troche mocy telefonu na rzecz jakosci wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to jest już za późno bo na półce leży nowiutki SGS+. Czekam tylko na aktywacje karty SIM. Sprawdziłem telefon pod wifi i miód i malina. Gier jeszcze nie testowałem jeszcze. W każdym razie telefon jest kozacki ;)

 

No i wszystko dziala jak nalezy

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już jest źle. Właśnie zainstalowałem Dead Space. Gierka kozak. Chociaż jeszcze muszę sie przyzwyczaić do grania na dotykowcu.

 

Edit ktos zna jakies sztuczki na dluzsza baterie w SGS? Na razie wylaczylem synchronizacje i ustawilem siec 2g. Wylaczylem tez Wifi i BT. Menadzer zadan nie pokazuje zadnych programow w tle.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...