Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszły zimne dni, wyciąganie dwóch dłoni z kieszeni kurtki by przyjemnie obsługiwać Motorolę Razr nie jest mile widziane. Czas skończyć z tą "patelnią" i przerzucić się na coś o kształtach odpowiadających moim dłoniom. Poszukiwany jest zatem telefon z wyświetlaczem 3.5-4", prędkością działania nie ustępujący Razr, koniecznie nowy i perfekcyjnie wykonany - przynajmniej tak jak Motorola. Android nie jest konieczny.

Budżet wynosi około 1000 zł.

 

Poza Nokią Lumią 800 jest coś wartego uwagi?

Edytowane przez fructo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar kupic zonie Nokie Lumie 800 (do pure view 808 nie dozbieram). Przesiada sie bedzie z jej starunkiej N95 (v1).

Jest ona fanem Noki wiec niewiem czy inny phone bedzie ok.

Niemoge sie jej zapytac co chce bo juz nie bedzi prezentu.

Jaki inny tel byscie polecali tak do 200€ ....myslalem o samsungu Galaxy Ace II (podobna cena)...

Do czego ma byc telefon:

Nawigowanie po telefonie musi byc dziecinnie proste

-dzwoninie (musi byc proste...nie jak w andku 2.3.4)

-Zdjecia ( aparat musi byc lepszy nic w N95 V1)

-Szybki (brak zamulki jak np na mojej Xperi Pro)

-Facebook (sie rozumie:))

-Smsy (wiem ze przesiadka z klawiszy na dotyk boli ale aby byla jak najmniej bolesna).

Odpalanie filmow,musyki,GPS i inne bajery jak gry sie nie licza. Mato byc telefon do tradycyjnych rzeczy (..poza facebookiem..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N8 ma dość niezła optykę. Na pewno lepiej wypadnie niż również całkiem niezły N95. Również ten bym polecił. Do tego ma fajny wygląd i myślę że Twojej się spodoba. Z tą różnica że teleon ponoć lubi sobie chrupnąc przy niektórych czynnościach. Mimo wszystko 680 mhz dla Symbiana może i starczy, ale wciaż mam mieszane uczucia po N97, która co prawda miała wolniejszy procesor 430 zamiast 680, ale strasznie lubiła mulić. Na plus w 8 na pewno jest więcej pamieci 256 MB zamiast 128. Do nawigacji i przeglądaniu netu i zwykłego użytkowania powinno wystarczyć. Co do Facebooka to jest na Symbiana. Ja bym się zastanowił jeszcze nad Lumią.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia N8, nie wiem tylko jak z tym fejsikiem, nie mam tam konta.

 

W nokia są różne śmieci społecznościowe (raz zainstalowałem i usunąłem) ... nie dam głowy czy były tam rzeczy do fejsa, ale na 80% tak.

 

Z tą różnica że teleon ponoć lubi sobie chrupnąc przy niektórych czynnościach.

 

"Chrupnąć"? Tzn. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie szukasz koniecznie najmocniejszego sprzętu który miałby zastąpić konsolę, lustrzankę i żelazko, to moim zdaniem gwarancja zawsze najnowszego systemu w nexusie jest punktem przeważającym całą dyskusję. Gdyby nie rysik i wszystko co się kręci wokół niego w notce, używałbym dzisiaj nexusa bez chwili wahania. Ale to tylko moja opinia.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie boli trochę ten kiepski procek i grafika no i gabaryty, chyba jednak wolałbym coś mniejszego. Ale z drugiej strony wysoka rozdziałka, więcej pamięci . W sumie absolutnie idealnym telefonem, którego szukam byłaby Motka Razr i, ale cena na Allegro to jakiś joke, a do tego jeszcze producent wycofuje się z Europy więc w ogóle mogiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka nie określiłbym jako kiepski. Galaxy SII ma taki sam i chodzi przyzwoicie a należy pamiętać, że czysty Android jest lżejszy niż taki usmażony przez Samsunga (z TouchWizem). Większy powód do zmartwień to moim zdaniem bardzo przeciętny aparat.

Z tych dwóch wybrałbym Nexusa.

Edytowane przez wayne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie z tych dwóch? Może właśnie SII albo Xperia P? Szczerze nie jestem przekonany ani do One S ani do Nexusa. W ogóle wydaje mi się, że jest jakaś dziura w tym segmencie cenowym. I jakaś dziwna tendencja z zabieraniem slotów do microSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem SII i byłem bardzo zadowolony. Lekki; plastikowy, ale dobrze wykonany i dobrze siedzi w ręce (lepiej mi się go używało niż SIII); dobry aparat. Jeśli znajdziesz w interesującym cię przedziale cenowym warto wziąć IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do telefonu za ok. 1000zł - też już od jakiegoś czasu szukam czegoś w tej cenie. Po przeczytaniu mnóstwa testów i opinii i pobawieniu się po kilka minut każdym rozpatrywanym telefonem wybór padł ostatecznie na Xperię P.

Zakup bedę finalizował na dniach to napiszę czy jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zamiar kupić smartfona z Androidem do ok.700zł(Allegro) może on być nowy lub używany(w bdb stanie).Mam parę sztuk na oku m.in: Samsung GalaxyS+, Sony Xperia P, Sony Xperia U, Sony Xperia J, Sony Ericsson Xperia Arc S.Rozważę też wasze propozycje.Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze bys sie zastanowił nad HTC Evo 3D lub HTC Sensation , jak posiedzisz troche na allegro to dostaniesz w b.dobrym stanie za 800pln (sam za tyle kupiłem). A jest to telefon klase wyzej niż te co podałeś , myśle że warto dołożyć stówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest tu ktoś kto używał przez dłuższy czas iphone'a i przesiadł się na androida (a najlepiej konkretnie na S3)? Zastanawiam się nad wymianą, ale chcę się upewnić, że jak się na nią zdecyduję, to nie będę żałował.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam S3, wcześniej miałem S2 a jeszcze wcześniej iPhone 4 (krótko - dałem go mamie). Nie wiem, co mogę ci napisać. Ja preferuję Androida, wygodniej mi się go używa. Dla mnie jest prostszy - nie trzeba robić dziwnych kopyrtek (synchronizacja przez iTunes), kiedy chcesz wrzucić jakiś plik na telefon. Poza tym bardzo podoba mi się trzymanie kontaktów na gmailu - nie muszę robić backupu do Outlooka po kablu, co jakiś czas tylko backup robi się sam w czasie rzeczywistym po sieci gsm. Jedno, co rzuca się w oczy i co mi się podoba w iPhone - taki iP 4 w stosunku do S2 czy nawet S3 zapie*dala jak szatan. Jeśli jesteś iPhoniarzem nie mam pojęcia czy podpasuje ci Android.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mamy odwrotne doświadczenia. Dołączona grafika Itunes'a używałem zanim miałem iphone'a bo dobrze się nim ogarniało dużą bibliotekę pełną muzyki, dopiero potem stwierdziłem, że fajnie byłoby ją mieć przy sobie razem z telefonem. icloud synchronizuje wszystkie kontakty kalendarze, notatki, przypomnienia i inne paści, także te z gmaila, więc żadna przewaga, ale o dziwo z kolei mój iphone wcale nie wydaje mi się szybki. Wręcz czasem raczej przymula. Może to wina winterboarda, ale czuję, że 4-ka robi się powoli przestarzała. SGS3 bawiłem się parę minut i nie wiem ocb z tą szybkością, działał idealnie. Jakbym zmieniał to albo na 4S, bo to dla mnie najlepszy iphone (5-tki się nie tykam bo za droga, a po miesiacu i tak by wyglądała jak Drezno po drugiej wojnie światowej) albo na S3 bo do internetu i żeby ZAWSZE trafiać klawisze jak coś wpisuję przydałby mi się większy ekran. Do tego mam ochotę spróbować czegoś nowego, a S3 zwyczajnie podoba mi się z wyglądu. Ale nie chcę być zawiedziony, więc wolę znaleźć jakiegoś królika doświadczalnego, który już tą zmianę przechodził. Dołączona grafika

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój iphone wcale nie wydaje mi się szybki. Wręcz czasem raczej przymula. Może to wina winterboarda, ale czuję, że 4-ka robi się powoli przestarzała. SGS3 bawiłem się parę minut i nie wiem ocb z tą szybkością, działał idealnie.

Może to dlatego, że moja mama nie ma poinstalowanych żadnych dodatkowych aplikacji i nie ma żadnego jailbreaka czy innego hacka.

S3 - owszem - działa idealnie, ale jak na telefon z Androidem Dołączona grafika Ten iPhone mamy w stosunku do niego naprawdę zapieprza.

Co do pisania... iPhone ma IMO "lepszy" ekran. Nie wiem jak to sprecyzować, ale lepiej mi się pisało na iPhone czy nawet Nokii N8 niż na S2/S3 Dołączona grafika

Ja wychodzę z założenia, że w niektórych kwestiach nie przekonasz się, póki nie spróbujesz. Jak kusi cię ten S3 to IMO go weź - zawsze możesz sprzedać i kupić 4S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów. Czytam, czytam i w sumie już zdecydowałem. Lubej stara 6300 zaczyna niedomagać i czas rozejrzeć się za czymś świeższym. Wybór raczej padł na N8. No właśnie gdzie najlepiej coś takiego kupić? Zwykle chadzam do sklepu O2 i tam coś biorę, ale nie mają już tego telefonu. Gdzie najlepiej coś takiego kupić i w jakim przedziale cenowym. Najlepiej coś nowego, myślałem o tym http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B0042JSKFC/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new ale coś tam jonasz straszy jakimiś chińskimi podróbami i sam nie wiemDołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobinę zastanowienia - podróbka N8 kosztuje 400-600 zł, oryginał 1000+ zł. Nie ma w okolicy punktu Nokia Care? Sprowadzą co będziesz chciał z oferty, cenowo piczy nie urywa niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W najbliższym czasie czeka mnie zakup trzech budżetowych telefonów. Pierwsze dwa mogą być takie same - mają być dla rodziców, a więc liczy się prostota, niezawodność, długi czas pracy na baterii. Telefony będą wykorzystywane tylko do dzwonienia i sms. Cena tak do 100-150zł, ewentualnie jak będzie naprawdę warto, to mogę dołożyć do 200zł.

Trzeci telefon jest dla nastoletniej dziewczyny. Też mam na wydanie max. 200zł. z tym, że chciałbym, aby miał on dotykowy wyświetlacz. Wiem, że cudów nie dostanę w takiej cenie, ale może znajdzie się coś w miarę solidnego i nie zacinającego się.

Pomóżcie w wyborze. Każda propozycja będzie mile widziana.

Edytowane przez Jurek9491

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie czeka mnie zakup trzech budżetowych telefonów. Pierwsze dwa mogą być takie same - mają być dla rodziców, a więc liczy się prostota, niezawodność, długi czas pracy na baterii. Telefony będą wykorzystywane tylko do dzwonienia i sms. Cena tak do 100-150zł, ewentualnie jak będzie naprawdę warto, to mogę dołożyć do 200zł.

 

Jeśli mają być nowe, to Nokia 101 (dwie karty SIM), C1-01, C1-02 lub 1800, Samsung E1100, E2121, E1200 lub E1190 (klapka). Z daleka od MyPhone (niedopracowany soft, słabe baterie i nędzna jakość wykonania) no i chińczyków, wiadomo.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...