Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam xperię sola i nie jestem zadowolony, miejscami to x8 chodziła lepiej za sprawą cyanogenmod, który dla soli nie jest za dobrze dopracowany. 

 

Myślę nad czymś z win 8 i na chwilę obecną waham się między nokią 520, a 620. Jaka jest różnica w mapach, tych z wersji z plusem i tej bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić jakiś telefon do 600zł max, myślę nad Samsung Galaxy S Advance albo lumia 620, bo idzie takie do tej kwoty wyhaczyć na alledrogo. Co byście polecili? nie wiem co lepsze wp czy android, używałem więcej androida i wydaje mi się lepszy ale mało do czynienia z wp miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem więc lumie 620 i jak narazie to stwierdzam  że chyba nigdy nie byłem tak niezadowolony z zakupu, ten system to jest droga przez mękę, non stop jakieś zapytania o logowania synchronizacje konfiguracje co bym tylko nie nacisnął... a do tego wszystkiego IE bez zakładek!! chyba na e52 przyjemniej mi się internet przeglądało. Najgorzej że nie  widzę dobrej alternatywnej przeglądarki. Jak by to tyle nie kosztowało wywalił bym ten telefon chyba przez okno, no ale na razie się pomęczę z jakiś tydzień może się przekonam.... w każdym bądź razie czuje że szybciej to sprzedam niż kupiłem, oby się tylko chętny znalazł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem więc lumie 620 i jak narazie to stwierdzam  że chyba nigdy nie byłem tak niezadowolony z zakupu, ten system to jest droga przez mękę, non stop jakieś zapytania o logowania synchronizacje konfiguracje co bym tylko nie nacisnął... a do tego wszystkiego IE bez zakładek!! chyba na e52 przyjemniej mi się internet przeglądało. Najgorzej że nie  widzę dobrej alternatywnej przeglądarki. Jak by to tyle nie kosztowało wywalił bym ten telefon chyba przez okno, no ale na razie się pomęczę z jakiś tydzień może się przekonam.... w każdym bądź razie czuje że szybciej to sprzedam niż kupiłem, oby się tylko chętny znalazł. 

 

myślę nad taką nokią właśnie, powiedz mi, czy ten system na serio działa mega płynnie jak to na yt i w recenzjach piszą? 

 

O co chodzi z tymi pytaniami? Nie można raz zatwierdzić i spokój?

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę nad taką nokią właśnie, powiedz mi, czy ten system na serio działa mega płynnie jak to na yt i w recenzjach piszą? 

 

O co chodzi z tymi pytaniami? Nie można raz zatwierdzić i spokój?

 

@piotreek

ogólnie jest płynnie ale nie ma tak żeby czasami coś nie przycięło, męczę się z tym już drugi dzień, doszedłem do ładu z paroma rzeczami znalazłem nawet w miarę wygodna przeglądarkę ( UC Browser ) ale meczy mnie ten system, uważam że jest po prostu nie dorobiony,przerost formy nad treścią, głupich mp3 nie można nawet przewijać a jak odpalisz to się tego tym przyciskiem cofnij nie da zamknąć (pewnie znowu trzeba będzie szukać jakiejś aplikacji) nie mówiąc o tym że wrzucasz folder z mp3 to zamiast móc go normalnie przeglądać to masz jakieś karty do przewijania kilka razy z tym samym..... samo zamykanie procesów jest uciążliwe a do tego masa innych głupich rzeczy, jak na razie to osobiście nie polecam, nie widzę żadnych plusów ale nie mam zabardzo porównania bo to mój pierwszy smartphone,  powinni to jednak lepiej zrobić przed wypuszczeniem, tym bardziej że to już 8...

Edytowane przez rebul4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega rebul4 cosik [ciach!]ły opowiada. Używałem HTC 8S i uważam WP8 za wyznacznik płynności i spójności. Porównywać z iOS nie ma sensu, nie ten segment cenowy.

 

Jedyny problem nazywa się: aplikacje. Chcesz blokadę reklam - sorry, nie ma. Menedżer plików, przeglądarkę WWW, odtwarzacz filmów, you name it - nie ma. Jeden znajomy, użytkownik Nokii 620, pokusił się nawet o zaklasyfikowanie Windows Phone jako Feature Phone. Trudno mi się z tym nie zgodzić, bo komórkowy Windows to coś w guście Meego czy Bada. Ale ponosząc taką cenę, dostajemy naprawdę solidne oprogramowanie, gdzie najpopularniejsze usługi świadczy sam MS. Znajomy śmie nawet twierdzić, że Facebook czy Youtube przyjemniej się sprawuje na WP niż na Androidzie. Że nie wspomnę jak Android działa na 512MB ramu, a jak WP8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N@rawyolks

ale ja nie powiedziałem że nie jest płynny bo jeśli o to chodzi to działa bardzo dobrze, co nie zmienia faktu że przy używaniu zdarzyło się kilka chwilowych zacięć więc mówię jak jest.

 

@piotreek  

co do tych pytań/informacji to chodziło mi o to że np. masz dużo opcji łączenia kont (Facebook, Google, itp ) jak cie to nie interesuje to siadło by to wywalić a nie non stop na to trafiać i to w kontaktach gdzie często zaglądasz (teraz mam jeszcze taka "zakładkę?" też w kontaktach i jest tam informacja "zgromadź rodzinę i znajomych w jednym miejscu stwórz grupę" nie chce mi się tego robić bo mi to nie potrzebne, czuje się jak bym non stop tam trafiał na reklamę, a wywalić tego nie umiem)

 

poza tym takie typowo windowsowskie zboczenia, kończy się pamięć na karcie sim to ci co jakiś czas będzie truł dupę że mało miejsca, jest jeszcze kilka tego typu niuansów, nie będę tego opisywał bo w sumie ciężko mi to wytłumaczyć.

 

Kolejna dla mnie irytująca rzecz to to że jak zaczynam sesje i łączę się z internetem to nie informuje mnie czy łączy się przez wifi czy operatora, potem np siedzę gdzieś na necie myśląc że mam wifi a ono w trakcie padnie to telefon automatycznie będzie łączył przez operatora i kroił kasę a ja nic o tym nie będę wiedział. Akurat tutaj gdzie przydała by się informacja dla użytkownika to tego nie ma.

 

Brak normalnego Playera mp3 to skandal, Jak ktoś ma jakąś dobra aplikacje to niech poleci.

Edytowane przez rebul4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem co wybrać. Sola jest na aukcji i mam nadzieję, że się sprzeda.

 

Może napiszę na czym mi zależy, to coś doradzicie.

 

Chcę, aby telefon działał płynnie, wiadomo, nie osiągnie się takiej płynności na smartfonie jak na nokii 3310, ale wiadomo o co chodzi. Teraz jak odbiorę połączenie, to muszę czekać sekundę lub dwie, aż telefon to ogarnie, wybranie numeru na stockowym dialerze też zajmuje dłużej, bo zanim się załaduje to mija trochę czasu, to samo z sms, ratuję się alternatywami, ale i tak nie jest idealnie. 

 

Odnośnie aplikacji, to w sumie wielkich wymagań nie mam, przydała by się jakaś nawigacja, online może być, offline jeszcze lepiej, dostęp do internetu, aplikacja do banku (sync), e-mail, aparat z autofocusem i diodą (latarka bardzo się przydaje), bateria przy kilkunastu minutach rozmowy dziennie i kilku sms, żeby przynajmniej te dwie doby wytrzymała (bez włączonego neta), jakość rozmów (sola jest bardzo cicha jeśli chodzi o rozmowy i dzwonki), dobra jakość wykonania, rozmiar ekranu nie mniejszy jak 3,5 a nie większy jak 4 cale, a najlepiej coś pomiędzy. 

 

Interesuje mnie coś nowego na gwarancji producenta, albo coś w idealnym stanie, ale kilkumiesięczne, cena wiadomo, im niższa, tym lepsza, ale 700 zł, to górna granica. 

 

Sola to mój drugi android, pierwszym była x8, podzespoły miała podłe, ale i tak podstawowe czynności na niej działały tak samo, albo i lepiej niż na soli, bo x8 miała bardzo dobre wsparcie developerów, z czym przy soli jest delikatnie mówiąc słabo. Nie obawiam się rootowania, odblokowania bootloadera itp, ale wolałbym nie musieć tego robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jestem w tej samej sytuacji co piotreek, też mam do wydania około 600-700 zł na telefon. Wymagania podobne, więc podzielę się wynikami mojego researchu w internetach.

Sony Xperia P z jednej strony jest dobrym telefonem, ale ma dwa główne problemy. Pierwszy z nich to dziwna obsługa trzech dotykowych przycisków sterujących; w tym modelu są one zatopione w tym przezroczystym kawałku plastiku pod wyświetlaczem, a problem polega na tym, że przyciski załapują z obu stron, z przodu i z tyłu, więc łatwo przez pomyłkę kliknąć przycisk "wstecz", czy inne menu, co może być z czasem denerwujące. Drugą bolączką SXP jest tzw. death grip, na punkcie którego jestem uczulony, bo to samo miałem w Samsungu Galaxy S (objawia się to tym, że po złapaniu telefonu za jego dolną część, zasięg spada praktycznie do zera, co wg mnie dyskwalifikuje telefon - po co mi coś, z czego nie mogę normalnie zadzwonić, tylko zastanawiać się, jak by tu go złapać, coby jaśnie urządzonku było miło i przyjemnie).

Samsung Galaxy S3 mini wg mnie niczym nie zachwyca, to jest klon Galaxy S Advance, tylko w innej obudowie, równie tandetnej i słabo wykonanej. Płacimy w tym przypadku za jechanie na renomie pełnoprawnego S3. Dziękuję, postoję.

Z tych, co ja wynalazłem, jest HTC Desire X. Bebechami nie zabija, jak wszystkie powyżej, ale przynajmniej nie udaje czegoś, czym nie jest. Zwykły smartfon (właśnie, smartfon, a nie konsola do gier, dlatego mega grafiki tu nie uświadczymy - niezbyt wydajne w grach Adreno 203, ale to jest tylko telefon, for God's sake!), radzący sobie całkiem nieźle w codziennych czynnościach. Nie za wielki, bo 4", całkiem nieźle radzi sobie na słuchawkach z muzyką, jakość rozmów też podobno dobra, słychać czysto obie strony. Design jest kwestią osobistą, ale wg mnie całkiem ładny. Gumowana tylna klapka, ładnie wyglądające aluminiowe wstawki przy wyświetlaczu. Poza tym jest dioda powiadomień, co wg mnie jest całkiem przydatne, a nie wiem dlaczego, przez większość twórców telefonów obecnie zapomniane. Ofkorz są też wady, czyli wcześniej wspomniana grafika, poza tym telefon nie nagrywa podobno filmów w HD. Nie mam pojęcia dlaczego, lekko dziwne zagranie ze strony HTC, ale mi ono akurat lata, bo przez ostatni rok nie nagrałem ani jednego filmiku i nie zamierzam. Aparat też tylnych części człowieka nie urywa, ale do podstawowych fotek na szybko wystarczy, a do konkretniejszych zdjęć to jednak istnieją urządzenia, które są jedynie ku temu przeznaczone i robią to lepiej. No i szkło na wyświetlaczu to nie jest Gorilla Glass, więc może się porysować z czasem (ale zawsze można nakleić folię, ewentualnie przyjąć, że to jest jednak sprzęt użytkowy, a nie obraz w galerii, który ma być wiecznie piękny; druga opcja pozwala zlewać na brak małpki chroniącej wyświetlacz i korzystać z telefonu jakby nigdy nic).

Jest jeszcze LG L9, ale to z kolei ma już wyświetlacz podchodzący pod rozmiary patelni (co dla jednych jest zaletą, a dla drugich wadą, kwestia podejścia). Design jest bardzo plastikowy, fakt, ale wygląda to lepiej, niż w przypadku chociażby SGS3 mini. Plusem na korzyść LG jest lepsza grafika, więc gdyby się kto uparł, konsolę można z tego zrobić. Minusem są z kolei lagi przy odbieraniu połączenia (sytuacja identyczna jak opisywał piotreek w soli, trzeba dać urządzeniu momencik na ogarnięcie się, że ktoś chciałby porozmawiać) i bateria, która pomimo pojemności 2150 mAh, nie wypada nadzwyczaj wydajnie (chociaż najgorzej nie jest, dwa dni bez włączonych internetów powinien pociągnąć). Podobno zdarzają się też niewielkie szumy podczas rozmowy, choć nie wiem, jak one wpływają na ogólny jej przebieg. Jeszcze jeden z plusów, o którym sobie właśnie przypomniałem, jest całkiem niezłe nieoficjalne wsparcie, więc w razie wielkiej chęci, można sobie pozmieniać romy, kernele i inne takie takie.

Podsumowując wywód, oba telefony mają (jak to mawiał mój nauczyciel od geografii w liceum) swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Mają, bo mieć muszą, bo nie są flagowymi modelami, tylko aktualnie klasą średnią. Ja prawdopodobnie więcej modeli szukał nie będę, tylko wybiorę ten, który uda mi się taniej kupić.

Specjalnie napisane drobnym druczkiem, jak to robią mądrzy ludzie w reklamach. Powyższe opinie są a) jedynie moimi opiniami, więc mogą wam się nie podobać; b) wygłaszane są na podstawie opinii wynalezionych w internetach i wideorecenzji, więc mogą odbiegać nieco od rzeczywistości (jeżeli jest tu ktoś, kto miał do czynienia z danym modelem, może się wypowiedzieć i zbluzgać moją osobę i wystukane przeze mnie wypowiedzi - obiecuję nie pójść w ramach pokuty na kolanach do Częstochowy, ale przynajmniej przeczytam).

Feel free to comment & flame.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi są strasznie wykonane, plastik fantastik i wyglądają jak mydelniczki, a poza tym nie lubię tej firmy, mam jakiś uraz do niej, sam w sumie nie wiem z jakiego powodu. 

 

Na sony też się już naciąłem, przecież żeby mieć laga przy odbieraniu połączenia mając dwa rdzenie i 512 ram, co jeszcze nie tak dawno było standardem w komputerach domowych (wiem, inna architektura, no ale proszę was, to są dwa rdzenie o taktowaniu 1 ghz!)

 

Tego desire x też chciałem wziąć, ale nie znalazłem w dobrej cenie, za sole 1 marca dałem 510 zł, nówka zafoliowana z salonu, ze wszystkim co daje producent - zobaczcie po ile one teraz stoją. Więc za niewielką różnicę w wyposażeniu nie chcę do htc dopłacać tyle kasy, bo na bank nie będzie to to, czego oczekuję. 

 

Cały czas skłaniam się ku nokii na WP8, za niedługo ma wyjść WP 8.1, gdzie dodadzą pasek powiadomień, na wzór tego z androida i kilka innych rzeczy poprawią. Przeglądałem sklep z aplikacjami i na prawdę to co mi jest potrzebne, to tam znajdę. Ja w głównej mierze korzystam z telefonu normalnie, czyli pogadać troszkę i wysłać kilka sms. Pewnie zapytacie, to po co mi smartfon. A po to, że chcę mieć smartfona, bo tak, a po drugie zdarza się, że wykorzystuję w pełni jego możliwości, szczególnie siedząc na nudnych wykładach. Nawigacja też się przydaje, nie mówiąc już o przeglądaniu internetu na szybko, gdy nie chce mi się odpalać laptopa.  

 

Sprzeda się sola i zobaczymy, jak mnie natchnie na coś, co zobaczę na allegro, to pod wpływem impulsu zanabędę i po sprawie, w końcu to komórka tylko, którą można odsprzedać z małą stratą. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotreek, powiedz mi jeszcze jedną rzecz, bo po zdjęciach na allegro widzę, że masz w zestawie te wisielce do nfc. Faktycznie przydatne toto, czy bardziej taki pic na wodę, który ma dodać tylko fajerwerków do specyfikacji, żeby było ładniej i więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to sprawdziłem tylko czy działa, no i działa :)

 

Może to być przydatne np. jak ktoś dużo jeździ autem, może sobie taga wkleić do uchwytu, a jak zainstaluje w nim telefon, to włączy się np. bluetooth do zestawu głośnomówiącego, nawigacja i np. apka do nagrywania trasy. 

 

Dla mnie to nie miało żadnej funkcjonalności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem, 620 jako słuchawka do gadania słabo się nadaję (marna jakość dźwięku). I taka ciekawostka, po czterech miesiącach padła i pojechała na serwis, wróciła z wymienioną płytą.

Do tej pory jako zapasowy telefon mam Lumię 510 i pod względem głośności i wyrazistości dźwięku jest bez zarzutu. Więc w nowszym i "wyższym" modelu chyba gorzej być nie powinno?

 

http://www.phonearena.com/reviews/Nokia-Lumia-620-Review_id3242

earpiece performed well, voices were loud and clear.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Potrzebuje telefonu, nowego. Wymagania niewielkie, wejście na słuchawki, wifi oraz klawiatura qwerty.
Rozważam na tą chwilę lg c195 oraz alcatela ot815d. Przejrzałem opinie w internetach i wiem tyle, że "koledze sie alcatel zepsuł to ten pewnei też jest do kitu". Ktoś miał styczność z powyższymi modelami i może coś skrobnąć? Chcę wydać~200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jako zapasowy telefon mam Lumię 510 i pod względem głośności i wyrazistości dźwięku jest bez zarzutu. Więc w nowszym i "wyższym" modelu chyba gorzej być nie powinno?

 

http://www.phonearena.com/reviews/Nokia-Lumia-620-Review_id3242

Czytamy ze zrozumieniem! Jakość dźwięku jest marna, nie "głośność i wyrazistość"Dołączona grafika pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wyleczyłem się z tego windowsa, jeszcze nie pora na niego. 

 

Czy w takim razie jest coś nowego do 700 zł, co warto kupić na androidzie? Desire x jest fajny, ale kurde brak filmów w hd to kpina lekka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...