Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon dla synka 10 lat.

MyPhone Fun3 aka Q-Smart czy będzie dobrym wyborem ?

Mile widziane opinie osób które go używają bo na papierku rządzi.

Trochę słaba bateryjka jak na ten ekran, a wymiary obudowy też spore jak na 10-latka.

Moja dziewczyna używała Fun2 i da się z nim żyć.

Chociaż ja wolałbym coś mniejszego, a markowego.

Ewentualnie żeby baterię miało lepszą - F70?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K&M Drive i sobie chwale - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/krugermatz/drive/KrugerandMatz-Drive.html

Teraz jest tez Drive2 z Andkiem 4.3 i dwoma bateriami (4000mah i 2000mah) - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/krugermatz/drive2/KrugerandMatz-Drive-2.html

Tez 4,5 cala tak jak Myphone, a troche mniejszy.

Bateria wymiata - to najwieksza zaleta tego telefonu.

Poza tym w sumie nie mam zastrzezen, czysty Andek robi swoje.

Wiadomo aparat sredni (tak samo jak w Myphone), ale wystarczy.

Edytowane przez agr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no strasznie słabe podzespoły. Dodatkowa bateria 4000mAh jest super ale niestety jak mu się Angry Bird Go będzie cięło to go walnie w kąt. Aparat z przodu też musi być w miarę ok bo będzie selfiki strzelał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wyborem telefonu, który jest mi potrzebny do internetu (nie facbook, a raczej używanie do przeglądania giełdy papierów wartościowych), czasami jakaś gra i muzyka. Zdjęcia powinny być znośne czasami po prostu trzeba zrobić zdjęcie a nie ma aparatu pod ręką. Preferuje Androida.


Jeżeli chodzi o telefony to zainteresowały mnie:


HTC One (m8) 


HTC One (e8) 

Samsung galaxe note 3 lub 4

LG G3 czy może coś innego polecicie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8 sobie daruj i g3 również.

Jak chcesz przeglądać giełde to im większy ekran tym lepiej więc zdecydowanie Note. W dodatku zalety rysika (wycinanie, zaznaczanie) multiwindow i inne.

Który? Oba są bardzo dobre, od Ciebie zalezy czy chcesz dopłacic. Note 3 ma mieć za chwile aktualizację do androida 5,0 i mieć wygląd UI jak w Note 4 i nawet kilka jego funcji ma zostać dodanych. Różnica w cenie to prawie 1000zł więc jak dla mnie zbyt duża w stosunku do możliwości.

 

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, jak na ekran 5,7 cala i przyciski nie ekranowe:

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/LG-G3,Samsung-Galaxy-Note-3,HTC-One-M8/phones/8347,7984,8242

 

Najlepiej idź do skelpu i sprawdź sam. Media markt, saturn, rtveuroagd.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś w rozmiarze 4.6" ostatnio miałem w ręce xperie M2 i odrobinkę za duża dla mnie zwłaszcza jeśli chodzi o szerokość(chcę bez problemu trzymając w jednej ręce odblokować telefon kciukiem). Wiem, że jest LG G2mini z 4.7" ale ten przycisk z tyłu... Budżet to tak 720zł za nowy ze sklepu.

Obecnie mam xperie neo v i od dłuższego czasu mam problem z wydajnością, gry już nie chcą chodzić, a nawet ciężko nowszą wersje antywirusa zainstalować, bo tak mało ma pamięci wewnętrznej. Ogólnie rzadko gram na telefonie więc nie jest to takie istotne, ale żeby miał wbudowaną pamięć 4GB+ i slot na karte microsd(jeśli będzie mieć 16GB wbudowanej to slot na kartę microsd nie jest wymagany) ,ram przynajmniej 1GB, a najlepiej więcej. Wymagany dobry GPS i LTE do jazdy na rowerze. Dobra bateria i koniecznie z możliwością wymienienia. Do tego dobry ekran, najlepiej IPS bo telefon będzie często używany na rowerze, więc żeby było coś widać jak słoneczko przyświeci.
Znajdzie się coś takiego w tym budżecie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierealne oczekiwania. Budżet, LTE, wymienna bateria, a szczególnie rozmiar ekranu <4.6,4. 8)

Jedyne co przychodzi mi w miarę sensownego do głowy to HTC Desire 601. Cokolwiek innego to, albo budżet x2, albo procesor trup (A7 itp.).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja, jednak stwierdziłem, że do puki ten mój trup się nie rozpadnie to czekam na marzec/kwiecień co wyjdzie. Interesująca jest też MOTO G LTE. Dzięki za propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co to jest to a7, bo jak tak patrzę na te procesory to htc i moto g są na Qualcomm Snapdragon 400 , a xiaomi na 410

 

Jedyna różnica między nimi to wygląd, lepsza bateria li-po dla htc i dual sim dla xiaomi, a tak to wygląda na to samo, aparaty 5Mpx dla htc i moto g oraz 8Mpx dla xiaomi. Właściwie to xiaomi całkiem nieźle się prezentuje, ale wytłumacz mi o co chodzi z tym a7, bo po wpisaniu w google wylatuje AUDI :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARM Cortex-A7

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ARM_microarchitectures

 

Na Twoim przykładzie: "Snapdragon 400" to jest układ scalony (SoC - System On Chip), w środku którego siedzi (w większości przypadków) procesor "Cortex-A7" i grafika "Adreno 305", obydwa komponenty cieniutkie (delikatnie mówiąc).

Oczywiście do Messengera i Spotify wystarczające, ale choćby wczytanie pełnej strony onetu zajmuje kilka(naście) sekund, o płynnym przybliżaniu i przewijaniu zapomnij. Piszę to jako były użytkownik Moto G.

 

/edycja:doprecyzowanie

Edytowane przez KPiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że pierwszy raz widzę, by użytkownik Moto G stwierdzał, że ten model ma słaby procesor. Większość recenzentów i użytkowników rozpływa się w zachwytach nad podzespołami tej zabawki.

 

Osobiście byłem posiadaczem Moto E i jakoś wydajności mi w niej nie brakowało, strony działały bez problemu - chociaż przyznaję, że nie otwierałem ich kilka na raz.

 

Nie wydaje mi się, aby Moto G była złym wyborem przy podanych kryteriach. W kwestii wydajności będzie znaczna różnica względem Neo V, bo to inna epoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO większość "zachwytów" wzięła się z dwóch* powodów:

  • Ceny - na zachodzie kupujesz ten telefon za dniówkę;
  • "Czystego" systemu - nie ma żadnych tzw. bloatware.
Polski recenzent i użytkownik nie ma za wiele do dodania. Jakby wysilił mózg przez minutę i pomyślał, to by dołożył stówę do (leciwego już) LG Nexus 4 i wpadł na: "a wydawało mi się, że motka chodziła jak żyleta."

 

* plus w mniejszym stopniu: ślepe hołdowanie Google i nieufność do chińskich marek

Edytowane przez KPiN
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co porównywać do neo v, bo to rzeczywiście inna epoka. Dodatkowo chciałbym zauważyć, że na początku na moim telefonie chodziły wszystkie aplikacje i nie było z nim żadnych problemów, dopiero później zaczęły wchodzić nowsze aktualizacje i przestały chodzić aplikacje. Ten xiaomi wychodzi mi, że to najlepsza dla mnie opcja więc na razie będę się na niego nastawiać, ale poczekam aż ten mój padnie całkiem lub na wiosnę gdy będę potrzebować telefonu jako GPSa na rower. Procesor to dla mnie rzecz drugorzędna tak jak pisałem. Ważny jest GPS, LTE, bateria, wyświetlacz, na którym będzie coś widać jak słońce przyświeci i fajnym dodatkiem będzie dual sim. Telefonów z pamięcią ram 1.5GB+ w tym budżecie i z tymi wymaganiami jakoś nie widzę, więc niestety ram odpuszczę. Dzięki za pomoc, gdyby telefon mi nie padł w najbliższym czasie, a wiosna przyszła późno to zapytam się jeszcze za jakiś czas czy jest coś lepszego w tej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tego ericssona masz z możliwością odblokowania bootloadera (jak kupiony w PL to NIE z Orange) to możesz w ramach ostatniego namaszczenia wgrać czystego Androida. Tylko nie zdzwiw się jak spojrzysz na datę ostatniego wydania :D

Howto

Odblokowanie

ADB + Fastboot

CyanogenMod (prosto od FXP, nowszy niż oficjalny)

Aplikacje Google

Jakbyś potrzebował pomocy, ale konkretnych (na "nie działa, pomocy" mam alergię), to śmiało pisz na forum.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym myślałem, ale nie wiedziałem jak się za to zabrać, pewnie troszkę przyśpieszy "staruszka". Jak coś to będę męczyć na prv. Jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wybrać - Sony Xperia Z3 Compact czy Samsung Galaxy Alpha? Jeden i drugi jest w takiej samej cenie w abonamencie, który chce wybrać tylko zastanawia mnie ta ilość rdzeni u Samsunga(4 x 1.8 + 4 x 1.3). Do tego Alpha ma znacznie wydajniejszy RAM. Czy to nie jest jakiś chwyt marketingowy i faktycznie działa to wydajniej niż te 4 x 2.5 w Z3 Compact? 

 

http://versus.com/pl/sony-xperia-z3-compact-vs-samsung-galaxy-alpha

 

Ktoś coś podpowie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Właśnie dlatego się też zastanawiałem. Na samym początku chciałem Z3 ale jednak jest dla mnie za drogi no i trochę za duży dlatego zdecydowałem się na Z3 Compact, ale zobaczyłem że Alpha w takiej samej cenie ma 8 rdzeni i pomyślałem, że to jest niemożliwe no i tak też jest bo to nie 8 x 1.8 tak jak myślałem na początku a na niektórych stronach tak podają. 

 

Za zwykłe Z3 musiałbym wziąć abonament 90 złotych +VAT żeby zapłacić za niego ~800 złotych +VAT a Z3 Compact w PLAY z oferta dla firm jest do wyjęcia za ~750 złotych +VAT w abonamencie 70 złotych +VAT.

 

Policzyłem, że jakbym wziął abonament bez telefonu(albo z jakimś za złotówkę) i telefon na raty to w sumie wychodzi na jedno i to samo no ale warunek jest, że na firmę. W sumie zastanawiam się czy tak nie zrobić. Chodzi mi tutaj o to, że jak bierze się ofertę na 24 miesiące na przykład to koszt jest taki sam tzn.

 

70(abonament)*24(miesiące)=1680 + 750(cena telefonu w PLAY) = 2430 

30(abonament)*24(miesiące)=  720 + 10*170(rata za telefon w RTVEUROAGD)= 2400

 

Jak widać koszt w czasie jest taki sam. Tyle, że w tym drugim przypadku można wybrać opcje abonament na 15 miesięcy i wtedy po tych 10 miesiącach telefon już jest nasz i wychodzi taniej o te 300 złotych, no ale w tym samym przedziale czasowym jest to samo. 

 

Oczywiście trzeba założyć, że jakaś wybitnie korzystna oferta pojawi się po tych 15 miesiącach, no ale nie wiem jaki jest trend zmieniania się cen abonamentu z roku na rok. Bo tak to w sumie jest to samo. 

 

Przynajmniej nie będzie syfu od operatora. 

Edytowane przez Neris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoi miejscu jak nie chcesz tela i abonamentu łączyć to kupiłbym xperię Z za gotówkę (600-700) a resztę abonament albo karta, tel bardzo podobny, na plus wieksza rozdziałka tylko troche gorsze bebechy (któch pewno i tak nie odczujesz używając normalnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...