Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat przeciwko masie/wadze nie mam nic. Przynajmniej bede czul telefon, bo niektore wydmuszki to nie wiem czy mam w kieszenii...  Chociaz zaden smartphone nie przezyje tyle co moj C901 kiedys. Upadek z roweru na beton przy 50km/h, przytrzasniecie drzwiami etc, notoryczna saune. Akurat z telefonami obchodze sie delikatnie, tyle ze tutaj ciazyla na mnie klatwa usterek. Ostatni przypadek to moja wina, uslizg na pumeksie i machnalem reka z telefonem wpizdu na szczycie [;

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn z tym brandem chodziło raczej o to, że czasami brandowane telefony mogą mieć jakieś ulepszenia/poprawki dla danej sieci.

Uhm, po wywaleniu jelly bean'a od plusa galaxy core trzyma mi 2x dłużej na baterii i debilna muzodajnia nie odpala mi się nieproszona 3x dziennie przy odblokowywaniu telefonu.

 

Nie wiem, dlaczego każdy w tym kraju chce ja jednym kliencie zarabiać kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, po wywaleniu jelly bean'a od plusa galaxy core trzyma mi 2x dłużej na baterii i debilna muzodajnia nie odpala mi się nieproszona 3x dziennie przy odblokowywaniu telefonu.

No weź, takie rzeczy to się na starcie robi. Najpierw reset ustawień, a potem wyłączanie śmietnika. W S4mini jest tego ponad 70 pozycji, a to jest zabawka bez brandu. No ale ja nie używam FB, Picassy i całego tego śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajde jakas sensowna strone gdzie mozna porownac zdjecia z aparatow? Burdel na necie taki, albo ja nie potrafie znalezc. A co mi po recenzjach jak kazdy telefon ma fote zrobiona w innym miejscu i ni ch... porownac jak zachowuje sie kamera oraz jak wyglada obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki.

Lumia 925 robi troche lepsze zdjecia od 920, obraz jest duzo ostrzejszy, tylko ze kolor troche odbiega... geez.

Jeszcze jacys rywale, bo juz prawie zamawiam...

 

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

obecnie mam penragram ego i ogolnie jestem zadowolony. Jednak android 4.0.4 zaczyna robic problemy z aplikacjami(brak kompatybuilnosci),

 

co taniego z androidem 5.0 i dual simem pod aero2 moglibyście zaproponować. W sumie poza andkiem 5+, aero2, do około 4,5" oraz aparatem porównywalnym do tego z aero (8Mpx) na niczym mi szczególnie nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o starej Moto E, to ona jeszcze nie ma 5.0 i nie dostatnie - mistrzowie z Moto stwierdzili, że przeskoczą od razu na 5.1. Jednak coś marnie im to idzie i może się skończyć tym, że Moto E (2014) utknie na 4.4 na zawsze.

 

Nowa ma 5.0, ale nadal jest źle zaprojektowaną cegłą i kiepskim aparatem. Przesiadka z tego Pentagrama może być trudna, bo był on wyjątkowo dobrze zrobiony jak na markę budżetową - świetny stosunek wymiarów zewnętrznych do wymiarów ekranu.

 

Podaj jeszcze budżet, ale generalnie z tanich to ciężko będzie o coś poręcznego, z dual sim, dobrym aparatem i markowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie pentagram to nie jest markowy telefon ;) Obiecywali andka 4.1 i się nie doczekałem w ogóle :)

 

chodzi mi raczej o coś budzetowego, na nastepne 2 lata. Ale spokojnie moge doplacic jesli bedzie warto(np za pewnosc aktualizacji do 5.1+ itp) z tego tez powodu nie ma jakiegos limitu, nie chce po prostu placic za modele z wyzszej polki bo nie ma takiej potrzeby (telefon glownie lezy, jak uzywam to dla mapy, jednej badz dwoch apek, najczesciej poza sms/tel korzystam z aparatu nie gram na telefonie itd...)

Edytowane przez Esper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór rzeczywiście nie jest duży - dualsim psuje strasznie statystyki. Ale 4.5" to nie jest ośmieszanie się - nie każdy chce nosić cegłę.

 

Chińczyki to brak gwarancji w Polsce, niedorobione tłumaczenia, kiepskie baterie mimo (czasami) dużej pojemności i procesory MediaTek.

 

Poleciłbym S4mini, ale on zostanie już na Kitkat - 5.0 można na nim mieć tylko z nieoficjalnymi romami.

S5mini to już droga impreza.

 

Jest jeszcze Asus, HTC ale tam projektowanie leży i kwiczy, bo telefon z ekranem 4.5 cala ma wymiary podobne do tych, co mają 5 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce coś robić więcej poza dzwonieniem to niestety, ale 4,5" to jest niepraktyczne.

 

Gwarancji nie masz, ale rekompensują ci to cena i możliwości. Generalnie jakoś masowo dzisiejsze komórki nie padają same z siebie, a najczęściej jak po upadku zostaje zniszczony ekran to i tak gwarancja ci tego nie załatwia.

 

Poza tym są dostępne oficjalnie na naszym rynku firmy, jak Oneplus, Meizu, Jiayu, gdzie za uczciwe pieniądze masz mocny sprzęt.

 

Z bateriami jest różnie, ale ostatnio Bluboo w modelu X550 zastosował rozwiązania Amprius'a. Chińczycy błyskawicznie się rozwijają.

 

Mediatek sprzed roku to zupełnie inna bajka niż to co oferują teraz. Rok 2015 stoi pod znakiem rewelacyjnych SoC serii 67XX. Za pasem już produkty z linii Helio. Qualcomm jest w czarnej [gluteus maximus] bo po udanych, ale drogich Snapach 800/801 zrobili kupę w postaci 810.

 

Na początku kwietnia przesiadłem się na Mlaisa M52 i wydajnościowo MT6752 jest nie do zajechania. Za 525 zł i po 2 tygodniach czekania telefon bez problem dotarł do Polski. Wszelkie informacje o zakupach w chinach czerpałem z forum telchina.pl bo mają świetnie napisane FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przy 5" robi się wybór. O 4,7" mówi się w kontekście Jiayu S4, ale zanim pojawi się na rynku to jeszcze sporo czasu minie.

 

Gizchina jest dobrym miejscem by śledzić nowości z tamtego rynku.

Zakupów dokonałem w http://www.gearbest.com/i byłem w szoku jeśli chodzi o jakość obsługi. Dość powiedzieć, że dostajesz zdjęcie przesyłki, gdzie możesz odczytać swoje dane. Ogólnie czasami handlarze, cebularze z alledrogo nie mają tak zorganizowanego systemu sprzedaży.


http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_182273.html


W necie nie brakuje unboxingów, testów wideo, recenzji. Polecam nie napalać się na pre-ordery, tylko dokonywać zakupów sprawdzonych modeli, by czasem nie wpaść na minę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange jest obecnie dobra promocja, nazywa się 'Tniemy ceny' i będzie trwać do 16 czerwca i teraz się zastanawiam co wybrać. Czy HTC M8s czy jednak Sony Xperia Z3 Compact? Koszt obu jest taki sam w tej promocji. 

 

Tylko ta promocja wydaje mi się jakaś 'nadzwyczajnie za dobra'. Niedługo będą tanieć te modele, że coś takiego jest organizowane? U innych operatorów oferty nie są aż tak korzystne. 

 

Wychodzi na to, że jedyny minus to niepotrzebny soft od Orange no ale to chyba można przeboleć biorąc pod uwagę cenę całości. 

Edytowane przez Neris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te są w dobrej cenie w promocji Orange. Myślałem o G3 - w testach nie widziałem braku płynności itp., natomiast ponoć faktycznie się grzeje.

 

Jeśli polecisz jakieś alternatywy - chętnie wysłucham

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach na youtube tego nie zauważysz bo obraz jest w 99% przypadków w 30 fps'ach natomiast animacje na androidzie są w 60.

Najlepiej podejdź do rtveuroagd albo mediamarktu czy Saturna, mają je tam na wystawie i pobaw się nim. Niektórzy będą widzieć ze animacje klatkuja a inni nie, tak samo jest z grami, niektórzy mówią ze wystarczy im 30fps.

Jak będziesz się decydować na G3 to warto pamiętać że są dwie wersje, jedna z 2gb ram a druga z 3gb (wersja z 16gb i 32 gb pamięci). Jak wiadomo lepiej wybrać ten drugi.

Inne telefony, motorola moto x 2014, samsung note 3, sony xperia z3, HTC one m8.

 

Tapatapatap Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...