Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy w D900 zdejme simlocka domowym sposobem ? Jesli nawet by sie udalo to trace gwarancje ?

Nie, nie tracisz, jak sciągniesz to wysyła się sms bez Twojej wiedzy do samsung polska i przysyłają Ci drugi D900 za darmo. :huh:

A na poważnie,

Jasne, że tracisz, jakakolwiek ingerencja w hardware/software jest równoznaczna z utratą gwarancji...

 

PS. Mam bluetooth z EDR na USB i coś słabe transfery osiągam (miałobyć ~~3mb/s). Ile powinno być zazwyczaj realnie?

Jak masz "NAJLEPSZY BLUETOOTH USB, 3mb/s, EDR, JEDYNY ORYGINALNY NA ALLEGRO" za jakieś 3 dyszki to raczej w nim tkwi problem ;) Kiedyś kupiłem coś podobnego i plułem sobie w brodę, bo żałowałem każdego grosza wydanego na to :( Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6280 nie ma symbiana, co radzicie n73 czy n93?

Miałem n93 , i jestem najbardziej szczęśliwym człowiekiem że sie pozbyłem tego klocka, może miał od gwizdka bajerów ale wymiary, waga i klapka od złącza kart na tyle mnie w nim denerwowały że pozbyłem jej sie, a zakupiłem 8800 którą uważam chyba za telefon idealny mały elegancki, i taki pancerny :D

 

Zdecydowanie n73 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem n93 , i jestem najbardziej szczęśliwym człowiekiem że sie pozbyłem tego klocka, może miał od gwizdka bajerów ale wymiary, waga i klapka od złącza kart na tyle mnie w nim denerwowały że pozbyłem jej sie

Zdecydowanie n73 :)

dokladnie, nie mialem N93 ale mam N73 i narazie nie chce innego telefonu, jedyny aprat ktorym bylem tak podekscytowany, jak teraz n73, to nokia 6310i kiedy miala czasy swietnosci (i chyba ma do dzisiaj ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem telefonu. Mój SE K508i już się wysłużył i pora na zmiany. Do dyspozycji 850pln (powiedzmy +- 100 zl).

Czego oczekuję?

W obecnym telefonie na pewno brakuje mi BT i wymienych kart pamięci.

Jakość wykonania samego aparatu również nie poraża (trzaski przy ściskaniu, czasem przycinający się joy), więc skłaniałbym się ku czemuś solidniejszemu.

Aparat jak to w telefonie: jest - ok, nie ma- też dobrze. W sumie przy takim jak obecne VGA to chyba lepiej jakby go nie było, więc: albo wcale albo coś >= 1M.

hmm, coś jeszcze? Obecny wyświetlacz ma 128X160pix - coś większego i czytelniejszego mile widziane.

 

Lektura forum, choć pomocna, nie rozwiazała moich problemów. Np nokia E50, która jako jedna z nielicznych w MM wydawała się solidna, zebrała bardzo różne opinie dlataego nie wiem co o niej myśleć. (Głosy mówiące, ze to brzydki kloc pomijam, bo akurat myśle inaczej).

 

Jest jeszcze opcja zainteresowania się czyms pokroju Wizarda, gdzie WiFi i duży dotykowy ekran kuszą, a straszą wymiary(max to właśnie Wizard) i czas pracy na bateriach...

 

Krótko mówiąc, jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I kolejne rozdroze moge kupic ta 6230 ale tata zaoferowal mi telefon na abonament i tu pytanie jaki telefon do 100zl a abonamencie za 35zl?

W erze

Z tego co patrzylem na ulotce kaszana sama ;(

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I kolejne rozdroze moge kupic ta 6230 ale tata zaoferowal mi telefon na abonament i tu pytanie jaki telefon do 100zl a abonamencie za 35zl?

W erze

Z tego co patrzylem na ulotce kaszana sama ;(

 

Pozdro

umowa na 2 czy 3 lata??

nie możesz wybrać abo za 40zł?? np na 3 lata? wtedy masz do wyboru za 99zł 6230i, albo k750i lub w ostateczności w300i za 1zł. W najtańszym abo na 2 lata do wyboru masz tylko podstawowe modele, w których nic szczególnego nie znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo możesz zrobić tak jak ja. W sobote przedłużałem w Erze umowe. W abonamencie 2x Komfort, czyli 40 pln, wzięłem Samsunga E250 i zostawiłem od razu w salonie. Niby zapłaciłem za niego 69zł a dostałem do ręki 430, czyli jakby kupili go za 500. (nie wiem czy allegro łatwo byłoby znaleźć kupca za tą cenę).

 

No a teraz zastanawiam się na co tą kase wydać, ale bliżej sytualcja opisana jest kilka postów wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja muszę czekać do listopada na nowy gadżecik od ery :] - MDA Vario albo MDA Vario II dlaczego - Wlan i klawka qwerty :] jak myślicie ile w abonamencie chcą za te kombajniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Szczerze powiedziawszy, pakowanie się w abonament z tanim telefonem to IMO porażka.Dlaczego?

Nie tak dawno , gdy ERA,IDEA,i Plus były na etapie budowania swojej pozycji,panował ogólny zachwyt nad telefonią komórkową, telefon za przysłowiową złotówkę był nie lada atrakcją.Najtańsze komórki z podstawowymi funkcjami kosztowały 700-1200zł, wtedy można było mówić ,że operator subsydiuje nam aparat, więc można zrozumieć zachwyt nad zakupem, i jakoś przeboleć 2 lata umowy.

Nie pisze tutaj o ofercie biznesowej ,bo to inna bajka.

A teraz?Osobiście telefony za złotówkę traktuje jako ofertę dla łosi.Ceny low -endowych(czy wręcz starych modeli) są obecnie b.niskie , i wpakowanie się w dwu letnią umowę z takim czymś jest dla mnie niezrozumiałe.

Słuchawki w rodzaju np. SE k310i/510i , N6070 itp. kosztują w granicach 400zł na allegro-nowe.Więc sens płacenia, przez 2 lata ok.40zł co miesiąc za taki fonik, jest żaden.

Pomijam osoby przedłużające umowy ,czy biorące telefon po to, by od razu go opchnąć.Lub takie które wiedzą co kupują.

Od dłuższego czasu obserwuje oferty opów i raczej nie widzę niczego ciekawego-tzn.jeśli dobry telefon ,to znowu starawy model,jeśli nowy, to low-end ,który niebawem będzie w pre-paidach.

Chciałbym ,żeby oferty choć trochę zbliżyły się do tych z UK, czy Irlandii-gdzie nie dość ,że oferty są atrakcyjniejsze, to telefony na abonament, są impulsem i zachętą na związanie się z opem-np. Nokie serii N/E ,słuchawki Blackberry czy inne z wyższej półki.

U nas wciąż znajdują sie naiwniacy ,który łykają wszystko jak młode pelikany np. "mistrzowska" oferta Orange o nazwie Zetafon, czyli jak opchnąć tandetę(w rodzaju N6030),i związać ludzi umowami(2-3lata) ,i niech jeszcze myślą ,że mają telefon na kartę.

To tak, jak z ogólnym przekonaniem ,że SMSsy są tanie.Teraz są -to fakt.Ale jeszcze nie tak dawno kosztowały sporo więcej.Mógłby ktoś powiedzieć ,że 20-30 groszy za esa to OK.

Szkopuł w tym, że dzwoniąc do kogoś płacimy za zajętość sieci- np. minuta 60gr.czyli każda sekunda to jeden grosz.Tymczasem wysyłając smsa, zajmujemy sieć przez ok. sekundę .I za tą sekundę jesteśmy/byliśmy łupieni na 20-60gr.Tanio co?

Swoim postem chciałem tylko zwrócić uwagę by nie robić z siebie łosia idąc do operatora, i dobrze przemyśleć czy warto wiązać się na dwa lata biorąc fona za przysłowiową złotówkę.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pozbywam swojego SE K310I i sie zastanawiam nad : 6630,6600,6230i,N70 ......

co polecacie ??

Jako, że 3 z podanych przez Ciebie telefonów to smartfony radzę zastanowić się jeszcze nad E50.

Jest tańsza od N70 a przy tym działa dużo szybciej (nowy Symbian).

Na screenach prezentuje się średnio, ale postaraj się wziąć ją do ręki (np. w jakimś MM) i zobaczysz, że jest całkiem przyjemna i co ważne, solidna. :)

 

 

Edyta: literówki...

Edytowane przez _piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ja chętnie zasięgnę rady ;)

Poszukuje jakiegoś low-endowego telefonu. Będzie używany przez starszą osobę i koniecznością jest wyraźny wyświetlacz, a jak wyraźny to i przydałby się jakiś nienajmnejszy. Do tego wygodne i tylko potrzebne w codziennym użytku klawisze.

Pierwsze co przychodzi na myśl to Motka F3, ale ona z kolei ma płaskie, połączone klawisze i ogólnie jest raczej nieporęczna jak na telefon komórkowy. Potem coś z Nokii typu 1600 czy 2600, jednak ich wyświetlacze wcale nie są niczym szczególnym i ciężko byłoby mi się zgodzić z tym, że są wyraźne.

Tak więc jakoś ciężko znaleźć coś odpowiedniego. Cena priorytetem nie jest, najważniejsze to co napisałem powyżej i żeby to był telefon nowy.

 

W sumie jest to "segment", który nigdy mnie nie interesował, więc nie wiem czy rzeczywiście ciężko coś dobrać, czy moje myślenie jest nie ten teges ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, też o tym myślałem. Ale z tego co pamiętam, jak go kiedyś macałem to klawiatura nie była zbyt wygodna.

 

Heh, wychodzi na to że łatwiej byłoby wybrać telefon z masą bajerów, etc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że 3 z podanych przez Ciebie telefonów to smartfony radzę zastanowić się jeszcze nad E50.

Jest tańsza od N70 a przy tym działa dużo szybciej (nowy Symbian).

Na screenach prezentuje się średnio, ale postaraj się wziąć ją do ręki (np. w jakimś MM) i zobaczysz, że jest całkiem przyjemna i co ważne, solidna. :)

Edyta: literówki...

 

 

Cena E50 i N70 jest taka sama ...720 złotych za nówke ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ma ktoś z was lub miał bliskie spotkanie z tym telefonem BENQ-SIEMENS EL71

Bardzo proszę o opinie bo mam w planie go kupić w allegro są do szarpnięcia za około 400zł

icon_biggrin3.gif

Na dole wpisz nazwę firmy i dowiesz sie że nie warto... Firma upadła/zbankrutowała czy coś tam takiego. Nie warto brać tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawiam nad tym fonem (BENQ-SIEMENS EL71) bo jego parametry sa bardzo dobre jak na ta cene. Rozdzialka 240:320, slot na micro-sd itd.

Czytalem duzo komentarzy na temat tego telefonu i niestety nie byly one dobre np "telefon sam sie wylacza, zawiesza sie bardzo czesto, zdjecia to juz mialem lepsze w telefonach 0.3MPx, bateria stardza na jeden dzien... itp,itd. " :blink:

Ale niektorzy pisza, ze tez tak mieli, ale po zmianie softwaru (na nowszy) w telefonie juz im sie nie zawiesza i jest ok.

Czy ktos mial ten telefon, bawil sie nim?

Bo nie wiem czy to ci ludzie sa 'zboczeni' na punkcie noki i nie potrafia obsluzyc telefonu innego niz ich ukochana i jedyna nokia... <_<

...czy po prostu telefon jest taki beznadziejny ze naprawde sie nie oplaca go kupowac.

Ten telefon na allegro kosztuje 330zl nowy...

Jezeli porownac cena do ilosci funkcji to cos tu smierdzi...

A to ze BENQ-SIEMENS juz nie sprzedaje telefonow na rynku europejskim to mnie nie specjalnie obchodzi bo jak bede kupowal na allegro telefon to od komisu ktory daje mi gwaracje na telefon (1miesciac do 2lat).

Prosze o pomoc! :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja muszę czekać do listopada na nowy gadżecik od ery :] - MDA Vario albo MDA Vario II, dlaczego - Wlan i klawka qwerty :] jak myślicie ile w abonamencie chcą za te kombajniki?

 

ktoś odpowie? ktoś kupował w abo któryś z tych telefonów (niekoniecznie w erze)? bo ludki z ery oczywiście nie chcą odpisać na maile...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś odpowie? ktoś kupował w abo któryś z tych telefonów (niekoniecznie w erze)? bo ludki z ery oczywiście nie chcą odpisać na maile...

Wystarczy sobie poszukać na stronie ery

http://era.pl/index.php?id=dsa_cen&section=indy

Są compact II i compact III

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie - jeśli zależy mi na ilości softu, jego szybkości, ilości gier itd, a także na bardzo dobrym wyświetlaczu, a zupełnie niezależy mi na jakości fotek to którą z Nokii brać?

E50

N73

N91

A moze dołozyć jeszcze te 100-200zł do N80? Choć trochę by już mi było szkoda 1200zł na fona ;/

Uwzględnijcie proszę to, ze E50 jest 300zł tańsza ;)

PS. W grę wchodzi tylko Nokia, bo chcę mieć wreszcie SymbianOS...

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na aparacie nie zalezy to pewnie ze E50, a co do softu to jest jeszcza malo konkretnych aplikacji pod symb 9.x

osobiscie polecam N73, mam i nie chce lepszego telefonu :)

chyba ze chcesz wifi to N80 ale to juz wiekszy telefon, niektorzy nawet mowia ze straszny kloc ale nie mialem jeszcze tego w rekach,

N91 ma slaby wyswietlacz w porownaniu do w/w bo tylko 176 x 208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki telefon opłaca się przywieść z UK do ok 60 funtów? Mowa oczywiście o nówkach, narazie przeglądałem oferty orange i vodafone jakie są jeszcze sieci w uk?

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...