Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a tak w ogóle to warto się pakować w któreś z tych mda poza Vario? chodzi mi o compacta 1, 2 i 3 MDA 2 i 3 ? i czy można do nich dokupić jakiś moduł wifi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Comapct III ma wi-fi, tylko nie wiem w jaki sposób te z Ery mają go zablokowanego. Skoro HTC Artemis ma wi-fi, to nie wiem czemu MDA Comapct III go nie ma. Zastanawia mnie to właśnie, bo sam być może będe brał coś tego typu w Erze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę musiał poszukać jeszcze w jakich cenach są moduły wifi do mda 2i 3 i compacta 2, w razie czego (jeśli w ogóle takie rzeczy są O.o) ale do listopada jeszcze czas :], pewnie sierpniu sobie o mnie przypomną ;p

 

 

edit: przylazł mail z ery ;p

1. nowe oferty z abonamentem dostane 4 miechy przed końcem obecnego

2. nowe oferty telefonów - 2 miechy przed końcem

 

chyba będę brał era MDA 2 :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do nokii 6131.

Czy ktoś może coś o niej powiedzieć?

Jakie ma funkcje to każdy może sobie przeczytać, ale czy dobrze działa to wie już tylko ktoś kto ją ma.

Czy klapka nie łapie za szybko luzów?

Ile mniej więce trzyma bateria? Zapewne zależy od tego co się robi, ale może jakiś opis w przypadku wytrzymywania bateria podczas zabawy jak i nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mi lepiej mowcie czy warto brac tego LG za 1pln w PLAY w cyro na 2 lata.

Abo 50pln, tel LG KU311 za 1pln - 143 minuty lub 466 sms, za 2 min. wchodzacych dostajemy 1 min. na konto.

100%, ze te 140 minut bedzie przegadane wiec nie martwic sie tym, ze nie przechodza na nastepny miesiac.

Generalnie zalezy na wielu minutach w abo do 50pln MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do nokii 6131.

...ok, 6131 w moich łapach od połowy grudnia i tak:

 

- Klapka ma zero luzów, chodzi pięknie, mimo, że noszona jest pół na pół na smyczy/w kieszeni ciasnych spodni. Niestety czarny pasek wewnątrz zaraz pod wyświetlaczem łapie małe rysy, na szczęście jest to jedyna widoczna oznaka używania.

 

- Bateria - nie jest idealnie. Dwa kolorowe wyświetlacze trochę ciągną i bateria trzyma około 2 dni przy bawieniu się telefonem. Przy ostrej zabawie telefonem - słuchanie non-stop mp3 (tak parę godzin), oglądanie długich filmów, ostre granie, potrafi w jeden dzień zejść. Jedna bardzo wkurzająca rzecz, to to, że przy założonym zestawie słuchawkowym po kliknięciu przyciskiem do zmiany utworu (na smyczosłuchawkach), momentalnie podświetla się zewnętrzny wyświetlacz, co szybciej rozładowuje baterię (przydała by się opcja wyłączenia tego "efektu") Na osłodę jest tryb samolotowy, który wyłącza wszystkie funkcje radiowe telefonu (GSM, Bluetooth), dzięki czemu można na przykład słuchać mp3 nie tracąc baterii na bycie dostępnym w GSM.

 

- Wyświetlacze - bardzo ładne, bardzo wyraźne, oczywiście pod warunkiem, że oglądany obrazek ma rozdzielczość wyświetlacza, a nie przeciętnej tapety z pc.

 

- Aparat robi dosyć fajne, ładne zdjęcia....... na zewnątrz, w pomieszczeniach nie jest już tak idealnie, wyraźnie brakuje lampy błyskowej.

 

-Menu i inne opcje - co tu dużo mówić, wszystko jest na miejscu, wszystko intuicyjne, bardzo przejrzyste, obsługuje się bardzo szybko.

 

Hmmm, nie wiem, co jeszcze pisać, napisz co dokładnie Cię interesuje. Dobrą rzeczą jest gniazdo microSD, a w chwili obecnej karty 1G kosztują grosze, nic tylko brać. Bardzo polecam ten telefon, jeżeli miałeś wcześniej nokię i wahasz się czy kupić 6131, to moim zdaniem bierz śmiało, jest naprawdę niezły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na pytanie o problem z t9 w symbianie odstałem taką odpowiedź:

 

Jest program NaSMS.

Mam teraz takie pytanie.

Czy ktoś z was kto używa/używał tego programu może potwierdzić, że działa on tak jak powinien czyli zamienia np. błąkać na blakac ?

 

p.s.

 

Pytanie zamieszczone tu bo od odpowiedzi zależy czy będę zainteresowany kupnem telefonu :)

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program wyswietla polskie znaki ale podczas wysylania smsa obcina tzn. wyswietli błąkać ale kiedy dasz na send zrobi sie automatycznie blakac i tym samym w takiej formie zostanie wyslane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja z dosyc nietypowym pytaniem: czy istnieje obecnie na rynku dobrze wyposazony telefon (mp3, min. 1,3Mpix, karty pamieci itp) ktorego bateria jest w stanie wytrzymac 6 dni lub dluzej przy intensywnym uzytkowaniu? Przez lata uzywalem nokie 6310i - byl to dla mnie sprzet idealny, ktory ladowalem raz na 10 dni. Zachcialo mi sie jednak "nowej technologii" i kupilem nokie e50 - telefon super ale bateria starcza mi ledwie na 2 dni, i to bez wiekszego "bawienia sie" funkcjami typu mp3 czy aparat :damage_wall: Z racji charakteru pracy musze sie rozstac z e50-telefon ten nie daje mi pewnosci, ze nagle bateria nie padnie, a codzienne ladowanie to nie dla mnie. W zwiazku z tym mam pytanie: czy istnieje podobnie wyposazony telefon, ktory bedzie trzymal choc te 6 dni (rozmawiam kilka minut dziennie+ok 30SMS) w cenie do 700zl? Interesowalem sie N6230i - czy wiecie jak spisuje sie w nim bateria? Jestem otwarty na wszelkie propozycje - wlasciwie nie jestem przywiazany do zadnej marki :)

Dzieki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem po trzykroćzły interes biorąc mimo przyrzeczenia danego sobie, że nigdy więcej SE :( i wziąłem jednak.

 

Pierwszy, chyba T610 wykańczał baterie po dwóch dniach, a po upływie pół roku zjadał ją w pół dnia.... padła elektronika. Co z tego, że był na gwarancji jak serwis sobie nie poradził z problemem. Oddali kasę - kupiłem jakąś ceglastą nokie w komisie i byłem bardzo zadowolony. Drugi tel to przywieziony z anglii K608i - niestety poszedł z niewielkiej wysokości na podłoże i szlag trafił wyświetlacz i obudowę. Obudowy nie ma nigdfzie na serwisie więc padaka bo nosze obklejony taśmą żeby znów wyświetlacza nie trafiło. Trzecia sztuka to taki fikuśny walkman W300i... to w zasadzie jedyna fajna funkcja tego telefonu. Zaraz po właczeniu przez 3 minuty nie da się skorzystać tak długo się ładują pier.dó.łki. Lepsze jest to, że zestaw słuchawkowy jest na rachitycznej wtyczuni, bo inaczej tego nazwać nie sposób :( która po upływie 3 tygodni od rozpoczęcia użytkowania wspomnianej funkcji walkman po prostu przestała łączyć prawy kanał. Wkurzyłem się i oddałem na serwis. Wrócił po 2 tyg. i tak: prawego kanału brak ; szukanie sieci non stop; gubienie zasiegu podczas rozmowy (szarpana konwersacja na powtórzenia ), widzi karte 256 MB raz jako 32 raz jako 64 a innym razem poprawnie; rozkiwana klapka; soft który po serwisie uruchamiał telefon UWAGA: 10 minut - z zegarkiem w ręce!!!! Skandal : tel poszedł znów na serwis tym razem na śląsk : jak mi zwrócą znów spieprzony to kieruję sprawę do wyjaśnienia : zwrot kasy i wymaz z umowy albo sprawny telefon natychmiast do wyboru w tej samej kwocie. Telefon jest bardzo fajny i udany w odróznieniu od serwisu SonyEricssona i dlatego nie polecam tej firmy. Nie z takim serwisem. No i oczywiscie dupiasty Orange, który jedzie po kosztach i olewczosci klienta, ale to inna bajka i w innym dziale.

 

Jednak trzeba się trzymać przyrzeczeń : następny telefon = Nokia.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

...

Interesowalem sie N6230i - czy wiecie jak spisuje sie w nim bateria?

Z tego co wiem to rewelacji nie ma - ok 2 dni. Relacja 3-4 osób, które w firmie przesiadły się z 6310i.

 

Co do Nokii E50, oficjalnie to powinna prawie 9dni trzymać... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: czy istnieje podobnie wyposazony telefon, ktory bedzie trzymal choc te 6 dni (rozmawiam kilka minut dziennie+ok 30SMS) w cenie do 700zl? Interesowalem sie N6230i - czy wiecie jak spisuje sie w nim bateria? Jestem otwarty na wszelkie propozycje - wlasciwie nie jestem przywiazany do zadnej marki :)

Dzieki i pozdrawiam!

Akurat używam/łem N6230i, i wiele dobrego można powiedzieć o tym telefonie , ale na pewno nie to, że ma dobrą baterię.Średnia autonomia pracy, to ok.3 dni , także następca 6310i raczej żaden-choć podobno tak był pozycjonowany.Mam go na najnowszym sofcie, stan baterii oceniam na ok.80% początkowej pojemności.

Obecnie używam od ok. 2 tyg. N6630, stosunkowo stary model na symbianie , ale wybrałem go z uwagi na stosunek cena/możliwości.Smartfon jest dość szybki i z tego co zaobserwowałem, wytrzymuje 3dni, choć w porównaniu do N6230i ma 2x szybszy CPU i znacznie większy wyświetlacz.

Zaznaczam , że wg.testu Nokii(serwis) bateria ma 78% początkowej pojemności -jest do wymiany-a dodatkowo, jest to BL-5C w starszej wersji 870mAh(nowe wersje tej baterii mają 970mAh).

Fonik automatycznie wygasza podświetlenie klawiatury gdy jest jasno, oferuje też regulację jasności podświetlenia.

Na tym polu N6230i odpada- odebranie telefonu w nocy grozi wypaleniem siatkówki-brak jakiejkolwiek regulacji a tel daje po oczach.Nie wspominam już, jaki to ma wpływ na długość pracy.

Model nieco nowszy model- N70- z tego co wiem pracuje krócej, kuzyn ładuje go co 2 dni -bywa że codziennie.

 

Podsumowując -godnego następcy 6230i chyba nie znajdziesz, większość wszystko-mających i zaawansowanych telefonów, nie ma autonomii pracy sięgającej realnie 6dn.Chyba ,że wybierzesz model Nokii z niższej półki- typu 6020/21 ewentualnie 6070/80(lub co gorsza 6030).Dobrze wypada też SE k750i-ma solidną baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja z dosyc nietypowym pytaniem: czy istnieje obecnie na rynku dobrze wyposazony telefon (mp3, min. 1,3Mpix, karty pamieci itp) ktorego bateria jest w stanie wytrzymac 6 dni lub dluzej przy intensywnym uzytkowaniu? Przez lata uzywalem nokie 6310i - byl to dla mnie sprzet idealny, ktory ladowalem raz na 10 dni. Zachcialo mi sie jednak "nowej technologii" i kupilem nokie e50 - telefon super ale bateria starcza mi ledwie na 2 dni, i to bez wiekszego "bawienia sie" funkcjami typu mp3 czy aparat :damage_wall: Z racji charakteru pracy musze sie rozstac z e50-telefon ten nie daje mi pewnosci, ze nagle bateria nie padnie, a codzienne ladowanie to nie dla mnie. W zwiazku z tym mam pytanie: czy istnieje podobnie wyposazony telefon, ktory bedzie trzymal choc te 6 dni (rozmawiam kilka minut dziennie+ok 30SMS) w cenie do 700zl? Interesowalem sie N6230i - czy wiecie jak spisuje sie w nim bateria? Jestem otwarty na wszelkie propozycje - wlasciwie nie jestem przywiazany do zadnej marki :)

Dzieki i pozdrawiam!

k750i będzie idealny dla Ciebie. Spełnia wszystkie wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w zasadzie jestem juz zdecydowany (powiedzmy..., ze dosc mocno przekonany) do kupna SE K750i. Lecz moje pytanie jest .. niezbyt własciwe do tego tematu, ale..:

Czy owy telefon, badz raczej wszystkie aktualnie sprzedawane aparaty tego modelu, maja juz bluetooth w wersji 2.0? Jesli nie, to .. w 1.2?

edit: Bluetooth Yes, v2.0

 

Maciag: Ten telefon to taka perełka ;) Sa lepsze, ale prawde mowiac, do 600 zł bije kazdy inny... a przeciez rozwazac trzeba wybor w telefonach do okreslonej i tak niemałej kwoty.

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce sobie kupic jakis telefon do okolo 600zł myslalem nad SE K750I ale nie wiem czy nie ma czegos ciekawszego w tym przedziale cenowym...

Mnie osobiście w tym telefonie wkurza joystick, ale może po prostu nie jestem przyzwyczajony... Moja dziewczyna ma taki telefon i jedno co na pewno powiem to, to że pokonuje on moją Nokie 6280 pod względem jakość lampy błyskowej... Ma naprawdę dobrą lampę, przy tym praktyczną, bo skutecznie może służyć jako latarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zbliża się koniec jednej z umów w Orange, a ja sprzedałem swoją "cebulę/gruszkę" - 6630. Musze kupić w jej miejsce.

 

http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/1418/1452441.pdf - Do 1000 zł w MIX 20 DLA FIRM. Upatrzyłem sobie:

 

SE K800I

NOKIA 6280

NOKIA E50

I niestety za droga N73.

 

 

Który z nich wybrać? I jaka jest różnica miedzy tą najlepszą z pierwszych trzech, a n73? Warta dopłaty?

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem wiele i jestem w kropce. E50 ma Symbiana, ale aparat szajski, a 6280 ma tata, też aparat szajski, ale fonik fajny. K800i ma kolega, fon idealny, ale brak Symbiana. A N73? Jaką ma przewagę, po za tym, że ma Symbiana i robi gorsze fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam angielskiego na tyle dobrze. Po za tym, proszę o pomoc w wyborze, a nie okazję do nabicia sobie postów.

to bierz słownik w łapę i heja... przy okazji się poduczysz wyspiarskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...