Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje jakiegos najtańszego telefonu zeby sie nadawał do pisania smsow miał czytelny duzy wyswietlacz (spokojnie moze byc czarno biały) i zeby był w miare wytrzymały i niezawodny. Telefon będzie dla mamy, na wyjazd do Niemiec do pracy na dwa miesiace. Myśle o Nokii 3210 za grosze mozna na allegro kupić, czy moze ktoś ma jakies inne propozycje? Chodzi o to że był łatwy w obsłudze i dobrze działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem identyczny problem z tym, ze ja potrzebowalem tylko do rozmow.

Wzialem Sony Ericsson T200.

Wyglada jak nowy - nowa obudowa, nowa klawiatura, nowka bateria.

Troche maly wyswietlacz ale za to male literki wiec jezeli mama ma dobry wzrok to pomiesci tyle samo albo nawet wiecej linii niz N3210.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mi powiedzcie konkretnie, u kogo mam wziąć tel na karte - tzn chodzi mi o samego operatora, telefon sam znajdę :)

 

Ma być tanio i tak, żebym mógł tanio gadać ze swoją dziewuchą. Chyba skuszę się na Plusa, ale kurde mać. Wchodzę na ich stronkę i nic a nic nie rozumiem w całych tych taryfach i ogólnie ehh... Może ktoś pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźcie mi powiedzcie konkretnie, u kogo mam wziąć tel na karte - tzn chodzi mi o samego operatora, telefon sam znajdę :)

 

Ma być tanio i tak, żebym mógł tanio gadać ze swoją dziewuchą. Chyba skuszę się na Plusa, ale kurde mać. Wchodzę na ich stronkę i nic a nic nie rozumiem w całych tych taryfach i ogólnie ehh... Może ktoś pomóc ?

W sumie Plus ma najbardziej pokrecone regulaminy na swiecie.

Ale jezeli masz dziewczyne w Plusie (tak sugerujesz) to bralbym wlasnie Simplusa.

W nim sa teraz pakiety za 10pln.

Po piatym doladowaniu masz minute za 5gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna ma w Orange ale to podobno najgorszy wybór pod słońcem, z czasem też kupi sobie starter w plusie i bedzie chyba ok? Własnie ta dycha za bezpłatny numer kusi. Bo w Orange słyszałem nie warto sie pchać? Czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jeszcze jakiś czas temu wszyscy mówili że Orange sucks... ale ok. Lepiej wziąć POP czy Go ?

 

I sorki za te pytanie... ale nie zapyam to nie bedę wiedział - gdzie kupić starter :| ? Na www oranża widzę dosyć ciekawą opcję że można sobie samemu wybrać numerek hmm nice. Od nich brać ? Ze strony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że mój SE T610 umarł ( a dokładniej utonął - dopiero woda go zabiła, a naprawdę dużo przeszedł ) potrzebuję nowego telefonu. Może być używany z allegro. Mam ~300 zł. Fajnie by było jakby miał mp3 i karty pamięci. Myślałem o W800i. Co polecacie jeszcze w tej cenie? Telefon może być pozdzierany bo wygląd mnie w ogóle nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola odpada. Nie mam zaufania do tej marki. Chciałbym wybierać spośród se, nokii i ew. samsunga. Aha jeszcze miło by byo gdybym mógł do tego telefonu podpiąć moje słuchawki ( koss porta pro ) przez jakąś przejściówkę. Da się tak?

 

P.S. Wybaczcie, ale w temacie telefonów to jest zielony całkowicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze najlepszym wyborem w tej cenie bedzie W800i lub K750 z CID36 (wtedy przerobisz na W800i sam). Przelotke mozna kupic na allegro, a jej cena oscyluje w okolicach 5zl. Sam mam taka i gra bardzo dobrze na sluchawkach Panasonica.

Samsunga moze tez trafisz w tej cenie ale on ma jedna wade jesli chodzi odtwarzacz mp3 - nie da sie go zminimalizowac w oryginalnym sofcie. Trzeba wgrywac soft zmodowany. No i bardzo krotko trzyma bateria przy sluchaniu utworkow. 3 godziny max i po baterii w sumie.

Jesli nie masz nic przeciwko telefonom typu clam shell to fajny rowniez jest W300i.

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Remy ja sobie nie wyobrażam ani k750, ani tym bardziej w800i za 300zł :D przecież to musi być rozjechane przez walec i z zerowym dodatkowym wyposażeniem

dla Ciebie najlepszym wyborem byłby telefony, które zaproponował lukmek. E1 w tej cenie możesz kupić w przyzwoitym stanie, z kartą i może z gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a za ile mozna teraz sprzedac K800i, prawie noweczka, bez slocka, polskie menu, caly zestawik, oczywiscie bez gwary ktora stracila swoja waznosc w momencie sciagniecia slocka, telefon wyglada jak igielka

bede niebawem mial ale nie wiem czy zostawic dla siebie czy sprzedac (jezeli tak to za ile) i dokupic E50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro jakieś 700zł, u "żyda" coś koło 600zł. Jakiś miesiąc temu pytałem w komisach za ile odkupią nowe k800, nawet nie rozpakowane i z bólem dawali 700zł, bo ten telefon zalega im na półkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam mały problem. Powoli zbieram się do zmiany mojego telefonu i zaczynam się zastanawiać jaki wybrać. Moje wymagania są dosyć jasno sprecyzowane:

 

- Standardowy telefon (nie jakieś klapki, zasuwki czy inne "cuda wianki" tylko zwyczajny "jednobryłowy" telefon)

- Wyświetlacz 262 tyś kolorów

- Slot na karty pamięci

- Aparat foto min 1.3 Mpix

- Radio FM (odtwarzacz MP3 też zresztą ;) )

- Regulacja jasności wyświetlacza (wiem że brzmi dziwnie, później wyjaśnię ;) )

- Porządna bateria (żebym nie musiał ładować co drugi dzień, wprawdzie "nie wiszę na telefonie" ale za to lubię sobie pograć w jakieś gierki albo posłuchać muzy czasem)

- Na Symbianie mi nie zależy (ale może być)

- Minimum Bluetooth (+ Irda ale nie sama Irda)

- Cena max 550 zeta, nówka sztuka nieśmigana z gwarancją (najlepiej producenta, komisy czasem dają swoje)

 

Resztę podam w spoilerze bo nieco długawe jest ;).

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Ogólnie na razie mam dwa typy: SE K750i i Nokia 6151. Oba telefony chodzą teraz na allegro w podobnych cenach. Teoretycznie SE ma lepsze parametry (2MPix vs 1.3, lepszą rozdziałkę; 176x220 vs 128x160, lepszą batrię; czuwanie 400h vs 250; rozmowy 9h vs 4.5) ale też jest kilka minusów (SE ma Joya a Nokia nie, Nokia to już telefon 3G a SE nie, Nokia ma slot na karty microSD a SE na MS [Pro] DUO - eSDeki są tańsze chociaż teraz i tak ceny są niskie więc..., no i....hmmm...ten SE jest już nieco pospolity, jak go kupię to będę czwartą osobą z moich znajomych która go ma...).

 

Bardzo zależałoby mi na baterii i dlatego podałem parametr "regulacja jasności wyświetlacza" (zmniejszając jasność matrycy można zaoszczędzić nieco na baterii co w przypadku Nokii miałoby niebagatelny wpływ podejrzewam). Wiem że SE ją ma, nie wiem czy ma Nokia. Teoretycznie powinno być ale praktycznie już niekoniecznie. Przykład z życia. Moja siostra ma Nokię 6131, kosmiczny wyświetlacz QVGA 240x320 punktów i 16.2 mln kolorów i niestety brak regulacji jasności!! (albo nie potrafimy znaleźć...od prawie roku :lol:). Efekt jest taki że telefon trzyma króciutko (ok 3 dni, oczywiście na "normalnym" użytkowaniu), nawet pisanie SMS'a to pełna moc podświetlenia co jest IMO głupotą. Może ktoś wie zatem czy Nokia 6151 ma tą opcję czy nie?

 

Co do Joya to mój kumpel ma K750i od kilku miechów i niestety Joy zaczyna padać ("góra" nie zawsze wchodzi). IMO jednak zwykłe przyciski są jednak lepsze. No i wyświetlacz, w Noki jest tylko 128x160 punktów co wydaje mi się nieco małą liczbą. Czy ktoś miał styczność i mógłby powiedzieć jak ten wyświetlacz sprawuje się "w akcji"? SE się bawiłem i wiem że to klawy fonik ;). Z Nokią nie miałem styczności jeszcze.

 

Oczywiście jestem otwarty na propozycje ale uwzględniające moje założenia (może coś przeoczyłem :unsure:) . Na razie mi się nie spieszy z wymianą ale warto się tym już teraz zainteresować.

 

BTW: Sorka za dłużyznę ;). Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam nokie 6680 (takie coś : http://allegro.pl/item211388339_nokia_6680...ka_poznan_.html )

 

Korzystan obecnie z oferty OrangePop,jednak odkąd zaczolem pracować postanowiłem kupić telefon na abonament gdyż kupowanie zdrapek mijało sie z celem...

 

Ujmę to tak : brakowało mi niezależności :)

 

Postanowilem wybrać oferte Orange Nowy Twój Plan za ok 160 złotych,bezplatne sms/mms i połączenia z 3 numerami,dużo minut w abonamencie itp itd,zastanowiam sie również nad zakupem pakietu internetowego bo zamierzam kupić Laptopa i przydał by sie Mobilny internet :)

 

Co myślicie o Noki N70 ??? Myśle jescze nad Nokią E50 ale zastanawia mnie fakt że jest droższa od N70 a na allegro jest na odwrót.... ale mniejsza oto.

Wymagam Dobrej jakości zdięć,dobrze żeby był Symbian,Karty pamięci,telefon powinien być szybki i nie mulić,mp3,odtwarzanie filmów divx tak jak na mojej obecnej Noki,łatwość obsługi,Bluetooth,dobrze żeby była Irda...i Wlanem nie pogardze ale to już dramatycznie by zwiększylo koszty telefonu :(

 

I najważniejsze...Musi to być Nokia...Może mnie zbluzgacie za to Co teraz powiem ale mam wyrobione jedno zdanie ..Nokia To Nokia ;)

 

ps. Co sądzicie o : SPV E650 ??? : http://allegro.pl/item210687123_nowy_spv_e...lep_krakow.html ??? Bo W abonamencie który chce <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> by było niewiele drożej od N70(199zł) bo by kosztowało 329...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez badboy88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam teraz bede zmienial fona i sie zastanawiam nad tym SPV E650 (czyli w sumie HTC S710 Vox jakby ktos nie wiedzial ;]).

Fajny sprzecik, ma wiekszy ekran niz nokie, smiga na WM a nie symbianie i nie jest taki drogi...

Narazie przeczesuje net w poszukiwaniu recek i opisow modyfikacji :P (dzieki temu wybralem Motke E398 z jej genialna podatnoscia ma mod softu).

Jak cos sie ruszy w temacie (na dniach) to dam znac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje dość nietypowego telefonu, bo dla starszej osoby, która ma problemy ze wzrokiem. Telefon musi posiadać superczytelny ekran z dużymi literkami, jak najłatwiejszy w obsłudze (chyba najlepiej Nokia?) i w sumie żadnych zbędnych bajerów. Czekam na Wasze propozycje, bo ja nie mam pojęcia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno też chciałem kupić taki telefon- niestety na naszym rynku nie ma nic sensownego. Prosta Nokia o ile rzeczywiście jest prosta, to ma mały i niewyraźny wyświetlacz. Motka F3 ma duże liczby, ale co z tego skoro dla starszej osoby używanie takiego płaskiego telefonu nie będzie wcale wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku skończyło się na jakimś SE, bo okazało się że dziadek sobie będzie radził na nim spokojnie.

Natomiast pamiętam, że ktoś mówił mi o telefonie EmporiaLife. Z tym, że chyba na naszym rynku, to on dostępny nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Nokia 3510i ?? Wyświetlacz nie jest może extra wielki, ale moja znam starsze osoby, które z niego korzystają. Nic innego mi nie wpada do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Nokii 2610? Tania i podobno bateria długo trzyma. Ma ktoś jakieś inne spostrzeżenia?

 

Chciałem już kupować Ben Siemens EL71 ale jak poczytaem że bateria w stanie czuwania trzyma dobę to dzięki. Prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Nokii 2610? Tania i podobno bateria długo trzyma. Ma ktoś jakieś inne spostrzeżenia?

Gniot, szrot, zaczekaj obetre piane z kacikow...BAAADZIEW.

No chyba, ze wyrywasz nowke z gwara za 99pln.

 

...Ben Siemens EL71 ale jak poczytaem że bateria w stanie czuwania trzyma dobę to dzięki. Prawda to ?

NIE. Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...