Skocz do zawartości
Robek

Modernizacja komputera do gier i photoshopa - 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Pomożecie zmodernizować komputer?

 

 

Obecny zestaw:

 

Procesor: Intel i5-750 (2.66 GHz, 8 MB Cache, 2.5 GT/s)
Płyta główna: Intel DP55WB (obsługa max 16GB pamięci)
Zasilacz: Modecom Premium 400W
Grafika: Nvidia GF GTS250
Pamięć: Ram 2x2 DDR3 1066MHz
Dysk: 500GB 7200 obrotów

 

Chciałbym wymienić, dokupić

 

Dysk, wybrałem Crucial M500 240GB (450zł)

Pamięć ram, dodatkowe 2x4GB (300zł)

 

Zostaje na wydanie ~1200zł

 

No i nie wiem jak z zasilaczem i kartą graficzną, doradzicie coś? nie chcę brać na 'pałę', bo wyjdzie, że procesor nie wykorzysta maks karty graficznej, albo kupię 'za mały' zasilacz i spalę całość.

 

Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez Robek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile % to będą gry a ile praca w PS ?

 

Jak większość czasu zajmują gry to zmienić zasilacz i ew. płytę ( jak nie da się na niej robić OC lub ledwo daje radę z tym ) i kręcić tego I5 ile wlezie .

 

I5 750 to nadal mocny procek .

 

Potem zmiana karty na np. R9 270X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podkręcanie raczej bym się nie bawił, bo to już wyższa szkoła, do tego bym musiał wymienić obudowę i wiatrak na procek (obecne to standard i pewnie by się mocno grzał).

 

Czy przy tej karcie R9 270X, trzeba zmieniać płytę? Czy to konieczność? Nie ukrywam, że nie chcę jej wymieniać, tylko czy mocno grafika dostanie po 'tyłku' przez to ?

Jakiś konkretny model/producent tej Ati wchodzi w grę?

 

Co do %, wydaje mi się że będzie 70% PS, 30% gry, ale zasilacz ma około 4lat, wolę dla bezpieczeństwa go wymienić.

Edytowane przez Robek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużym użyciu PS-a proponuję całkowitą zmianę platformy .

 

Na początek procek i płyta, ew. ram :

 

CPU : Xeon E3 1230V3 - 909 zł .

 

MB : Asrock B85 Pro4 - 245 zł

 

RAM : Geil EVO Laggera 16GB (2*8GB) 1 333 mhz CL9 - 499 zł / Integral 16GB DDR3 1 333 mhz CL9 ECC * - 299 zł .

 

PSU : Corsair VS 450W - 145 zł

 

Razem : 1 798 zł / 1 598 zł , ceny z morele.net .

 

* - Jak płyta pozwoli na uruchomienie pamięci typu ECC .

 

Obecny procek , płytę i ram sprzedajesz , potem kupujesz SSD i ew. kartę .

 

Xeon to wydajny , 4 rdzeniowy procek wspomagany HT - nie dość że zachowuje się jak by miał 8 rdzeni , to ma sporo wyższe takty i dużo lepszą architekturę .

 

Nowe ramy 16GB pozwolą na uniknięcie ew. problemów z różnymi kościami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o całkowitej wymianie, ale chcę uniknąć kupna tego, sprzedaży tego, kupna kolejnej rzeczy, bo gdyby do tego doszło, to bym nie sprzedawał obecnego procesora i płyty głównej bo mam dla niej kolejne wykorzystanie, w jeszcze starszym komputerze.

 

Tak więc wrócę do tego o co poprosiłem, zasilacz i karta graficzna. Jak będzie więcej gotówki, to wymienię procesor i płytę główną.

Pamięci pokazują w programie AIDA napięcie 1.5V, więc dobiorę kingstony, które mam obecnie.

 

:)

 

p.s. nie gniewaj się, że ja tak usilnie pnę się do tego obecnego procka, ale jak sam wspomniałeś, to nadal wydajny sprzęt i dobrze to przemyślałem, na razie zmodernizuję to co podałem, będą dodatkowe finanse, to się znowu odezwę w sprawie zmian ;)

Edytowane przez Robek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu, bo chcę to jutro zamówić,

 

czy podacie mi jaką kartę graficzną wziąć

 

Ati R9 270X - jakąś konkretną firmę, by nie była za głośna itp ? czy coś ze stajni Nvidii ?

 

dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej polecane http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/asus-ati-radeon-r9-270x-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express,42063.html , i http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-r9-270x-gaming-2gb-ddr5256bit-dvihdmimdp-pci-express,40873.html ,  myślę że MSI będzie miała troche lepszą kulturę pracy , ale tak to obie będą dobrym zakupem .

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wklikałem msi, do 850zł, czy to da radę?

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-876925.html?utm_content=876925&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie

 

Wolę wykorzystać kasę, którą mam na maksa, bo akurat tyle mogę.

 

Sugerowałem się też tymi danymi :

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r7-260x-r9-270x-r9-280x-test/strona/21001.html

Edytowane przez Robek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX100 jest lepszy pod każdym względem od M500. Predkosciowo, cenowo i pojemnościowo. Tutaj masz porównanie: http://www.anandtech.com/bench/product/1221?vs=807

 

Z 270x najcichsze są karty msi. Aczkolwiek po jakimś czasie mogą się wentylatory zatrzeć - u mnie się w 1 karcie zatarł jeden. MSI wymienia takie coś oczywiście bez problemu na gwarancji, aczkolwiek wtedy zostajesz na 2 tygodnie bez karty.

 

A co do karty graficznej to używane 270x z gwarancją na allegro w okolicach 550 zł znajdziesz. A r9 270 w okolicach 500 zł. Nie opłaca się zbytnio dopłacać do nówki. No ale jeśli musi być konkretnie z agito to nic nie poradzisz.

 

EDIT:

 

Z drugiej strony jak wymienisz SSD na MX100 to zaoszczędzoną kasę możesz dołożyć do tego 280x, którego wyżej zaproponował gando i nawet lepiej cenowo.

Edytowane przez Lanc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...