Skocz do zawartości
berbel007

Laserowe urządzenie wielofunkcyjne do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

 

Poszukuję urządzenia wielofunkcyjnego laserowego za 500zł. Zależy mi na ksero oraz mile widziane jest wifi. Będzie używane sporadycznie tj do 10 stron druku miesięcznie dlatego chcę laser. Znajdzie się coś w tej kwocie?

 

Jeszcze pytanko jedno, w drukarce HP P1102W trzeba wymieniać bęben czy jest on zintegrowany z tonerem i wystarczy wymienić toner na nowy? W Brotherach z tego co wiem trzeba wymieniać osobno bęben i osobno toner. Jak jest w HP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozeznałem się po forach internetowych i tak...

Samsungi problemy z chipami i awaryjne produkty,

Brother to wymiany bębna i tonera osobno,

HP to bęben zintegrowany z tonerem ale wysoka cena... Ideałem dla mnie byłoby HP M1132 ale nie ma wifi ;/

Znajdę urządzenie spełniające moje wymagania do 600zł? Jeśli nie to kupię HP P1102W i osobno skaner.

Edytowane przez berbel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych cenach to tylko Brother, Samsungi mają drogie tonery i problemy z zamiennikami. W Brotherze bęben na troche starcza, nie jest tak źle, zamienniki też można dostać w dobrej cenie. Wszystko zależy od tego ile drukujesz. Jak 10 stron miesięcznie to bez zastanowienia bierz Brothera.

 

Jeśli chodzi o HP, w takiej cenie z wifi to będzie ciężko. Ja posiadam HP p1102W i jestem zadowolony. Zamienniki też działają bez problemu. Bęben jest razem z tonerem, chyba wszystkie HP tak mają. Jedyne większe problemy to uszkadzająca się folia teflonowa, ale przy takiej ilości druku to raczej minie wiele lat :P.

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brothera nie chcę, bęben teoretycznie na 12 000 stron ale kto wie czy niedlugo na studiach nie zacznę drukować masy materiałów dlatego bardziej skłaniam się ku HP. Wychodzi na to, że muszę wybrać pomiedzy HP P1102W, a HP M1132. W sumie to brak wifi nie jest dla mnie jakimś wielkim problemem ale znowu rezygnować z niego i dopłacać 100zł za możliwość skserowania paru kartek rocznie? Zawsze mogę zrobić zdjęcie. No nic, muszę przespać się z wyborem :)

 

Edit: Czy Brother DCP-7055W ma zamknięty podajnik na papier? Chodzi mi o to czy papier nie jest na wierzchu i się nie kurzy? Jeśli tak to biorę, nawet przeboleje ten bęben, który kosztuje stówke w zamienniku ;p

Edytowane przez berbel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, posiada podajnik zamknięty na dole. Ten górny to do ręcznego dupleksu i do nadruku na kopertach/kartkach a5 itd. Jeśli chodzi o bęben to można spokojnie kasować go z menu serwisowego, jak nie pozostawia "duchów" na kartce to po resecie będzie działał ok. W serwisówce od drukarki będzie wyjaśnione jak to zrobić, informacje do znalezienia w internecie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc wybór padł na Brother DCP-7055W. Jak przyjdzie to zdam relację, zamówię jednak z allegro, autoryzowany sprzedawca Brothera sprzedaje za 499zł :)

 

Możecie polecić zamienniki tonera dobrej jakości? Myślałem o używaniu Activejeta, nie chciałbym zepsuć sprzętu przez oszczędności na tonerach tak jak zrobiłem to w przypadku atramentowego Epsona DX7400 ;/

Edytowane przez berbel007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tego brothera, daje rade ale ostrzegam przed zamiennikami firmy expression - przez nie drukarka musiała do serwisu trafić!

 

kupiłem za 465zł tutaj http://www.centrumdruku.com.pl/brother/dcp_7055w.cd

 

activejet nie  znam ale teraz jadę na innej firmie, lambda i wyglada, ze jest ok - https://www.google.pl/search?q=Lambda%20TN-2010%20%28black%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zamienniki firmy Drekker, sam ich używam. Czasami trafi się sypiący toner (raz na kilkadziesiąt sztuk), ale takie problemy mają nie tylko zamienniki, oryginalne tonery też potrafią być uszkodzone. ActiveJet też nie jest zły. I taka uwaga, warto fizycznie obadać toner przed włożeniem do drukarki, jak jest taka możliwość to można pokręcić kołami zębatymi i sprawdzić czy nie stawiają zbyt dużego oporu (porównując ze starym tonerem). Taki "zblokowany" toner może uszkodzić zębatki na kołach w drukarce, a wtedy pozostaje tylko serwis.

Edytowane przez OCM4n14k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre urządzenia w rosądnej cenie robi brother, większość zamienników na nich działa. Ja mam atramentówkę brothera i dokupuję do niej zamienniki actis, całkiem niezłe i w rosądnej cenie, nigdy nie było problemów z zasychaniem czy rozlewaniem się tuszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...