Skocz do zawartości
Caleb

Jakie pamięci RAM wybrać? Test DDR3 1333-2400 MHz w grach

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z powyższym artykułem zacząłem zastanawiać się czy lepsze będą dla mnie:

 

1) 2400 MHz CL 11-13-13-31

http://www.morele.net/pamiec-kingston-2x4gb-2400mhz-ddr3-cl11-dimm-xmp-beast-series-khx24c11t3k2-8x-534115/

 

2) 2400 MHz CL 11-13-13-35

http://allegro.pl/ddr3-team-group-vulcan-8gb-2x4gb-2400mhz-orange-i4363365517.html - raczej odpadają bo Kingstony minimalnie lepsze

 

3) 2133 MHz CL 10-11-11-30

http://allegro.pl/ddr3-a-data-8gb-2x4gb-2133mhz-cl10-gaming-xpg-i4363366547.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2133 z mniejszymi timingami (jak do tej płyty) nie koniecznie te z linka. Na tej płycie wykorzysta chyba max 2133. Na Sandy różnica 1600 a 2133 w grach będzie niezauważalna. A druga sprawa że CPU może nie chcieć się podkręcić na 4.7 na szybszych pamięciach i wyjdziesz gorzej.

Jak już kupisz to chyba udostępnisz jakieś testy przed i po zmianie na forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co brednie opowiadasz różnicę są takie same jak na haswellu , a nawet nieco większe. Jedynie na sb raczej nie wyjdziesz poza 2200mhz.

 

Różnice na podstawce 1156 są jeszcze większe :lol2: , ignorancja nie zna granic.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś osobiście na SB różnice w grach między 1600 a 2133 ? Nawet gdyby się opierać na internecie to jest pół na pół jedni pokazują że jest 5-10-15% różnicy a inni że 0-1-2%.


Czytałem twoje wpisy na innych forach o wielkiej różnicy w Watch Dogs. Muszę przyznać że testowałem tylko różnice między 1333 a 1600  ale za to wiele razy różnych miejscach. Wielokrotnie żeby się upewnić , bo nie było absolutnie żadnej różnicy, a na purepc była i to  jakoś 3.5 klatki/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WD jest bardzo odczuwalna różnica w płynności obrazu i w dropach klatek. U mnie na 1600 cl9 gra była prawie nie grywalna (często spadało do 20 fps). Na 2133 cl10 nie spadało nigdy poniżej 35 fps. Różnica ogromna na plus. A i to na 3570k @ 4.7Ghz.

 

Tapatalk @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupisz to chyba udostępnisz jakieś testy przed i po zmianie na forum ?

 

Zamówiłem A-daty 2133 CL10, spróbuje je dać na CL9 i zrobić jakieś porównanie do 1600 CL9, ale to za parę dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb

 

Mam na stole poskładany sprzęt dla kumpla:

4690K + Z97 Extreme4 + G.Skill TridentX 2400 z twojego testu

 

Zauważyłem, że w UEFI dostępne są dwa profile XMP. Na pierwszy rzut oka te same, ale np. w CPU-z pokazuje że drugi profil różni się parametrem Command Rate (2T vs 1T). Jednak pomimo wybraniu tego drugiego profilu dalej jest 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem - G.Skill RipjawsX DDR3 2x8GB 2133MHz CL9 (wiem 16gb trochę na wyrost na ten moment) ,myślę że taktowanie i opóźnienie najbardziej optymalny wybór na ten moment ,myślałem o TridentX ale pod moje chłodzenie Noctua za duże są (tzn wcisnąłbym ale musiałbym radiatory ściągać).

Przy wyborze Profile1 lub Profile2 nie widać różnic , o co biega w tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź od Gskilla na moje pytanie:

 

 

Dear Customer,

 

CPU-Z sometimes reads and detects incorrect values for XMP. So it might be unreliable. However, for operating timings, please do refer to the “Memory” tab.

 

For the memory kit, 2T is correct for Command Rate. Please use Profile 1 when possible, as that is the updated version 1.3 XMP.

 

If you have any further questions, please feel free to contact us at any time. Thank you.

 

Best Regards

 

Euro Tech Support Team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się timingami w moich pamięciach i memtest odpalony w trybie UEFI (wygląda całkiem ciekawie), bardzo powtarzalnie w jednym teście (chyba 4 albo 6) zawsze wywalał błędy. Nawet nie musiałem puszczać wszystkich po kolei tylko ten konkretny test i jak coś było nie tak to były błędy. Do szybkiego wyszukania ustawień nadaje się idealnie.

 

Przykładowy obrazek:

 

memtest_mainmenu.png

Edytowane przez radiergummi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wymiana podyktowana zdrowym rozsądkiem ;) Obudowa mnie zaczyna denerwować (bo jest w cholere wielka) i będę robił jakiegoś Cube'a jak skończe mini-test zetki którą teraz mam pożyczoną.

 

Coś w stylu Node 804 + Z97M Gaming + i5 albo i7 + 8GB tridentów 2400CL10+GTX 770.

 

Ale na razie przyjechał Pentium G do zabawy+ pamięci+ MX100 + Phantex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam chodzą te G.Skill TridenX? Czy są stabilne?

 

Mam zamiar se kupić nowego kompa z tymi własnie pamięciami: http://forum.purepc.pl/topic/361183-komputer-za-oko%C5%82o-4000z%C5%82-dla-programisty-cena-bez-dysku-i-grafiki/

 

Interesuje mnie stabilność, bo to komputer głównie do pracy, ale i wydajność też ważna. Za G.Skill jeszcze przemawia jedna kluczowa rzecz: po odkręceniu radiatora zmieści się pod moim radiatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...