Skocz do zawartości
Caleb

PurePC obchodzi ósme urodziny! Zmiana szaty strony i konkurs

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie zaczną pojawiać się informacje prasowe to raczej nie ma sensu tego trzymać. Przez ponad rok tylko 8 wpisów. Najstarszy jest z kwietnia 2013.

 

Tutaj będą pojawiać się wpisy agencji PR, na razie dopracowujemy szczegóły działu prasowego.

Edytowane przez Arkad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dorzucić swoich parę groszy odnośnie nowego wyglądu purepc.pl

 

Od zawsze wchodziłem tutaj głównie po rzetelne informacje i newsy ze świata pc. Wchodziłem do tej pory codziennie i w ciągu kilku chwil wyłapywałem ciekawe newsy do przeczytania. Wybór interesujących mnie artykułów spośród wszystkich trwał sekundy. Teraz to wszystko się zmieniło.

 

Popełniliście ten sam błąd, który kilka lat temu popełnił benchmark.pl - zbudowaliście portalową stronę, która ma pełno sekcji, kolumn, działów i [ciach!] wie czego jeszcze. Teoretycznie to dobry krok celem uatrakcyjnienia serwisu. Jednak wydaje mi się, że czytelnicy purepc.pl tak samo jak ja wchodzą tutaj tylko i wyłącznie z jednego powodu - powodem tym jest fantastyczna treść, a nie po to, żeby gubić się po zawiłościach serwisu.

 

Związany jestem z tym serwisem od przed wojny i ciężko mi sobie wyobrazić codzienną prasówkę bez purepc.pl, ale obawiam się, że może być tak jak z benchmark.pl, na który nie zaglądam już praktycznie wcale.

 

Jestem świadomy, że moje żale nie mają żadnego wpływu na wygląd serwisu i o starej wersji ( w jakiejkolwiek formie ) mogę zapomnieć, ale może jest coś, co ułatwi takim jak ja przeglądanie? Może wersja mobilna będzie chociaż trochę przypominać starą wersję?

 

Wchodz przez ten link  http://www.purepc.pl/newsy i będzie prawie jak po staremu =], Mi za to nie podobają się kolorowe komentarze rozowo, niebieskie kolory dokładnie. Fajnie jakby nicki zostały jak są pogrubione, ale czarne, a napis Nowe z mniejszą czionką i czerwone pasujące do purepc(czerwona). Teraz to jakieś rózowe jest i doniczego nie pasuje, a lubie czytać co tam ludzie wypisują =]

Edytowane przez marib
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na jakąś jedną gufniana reklamę, podpierając się konkurencją, a proszę bardzo - ile na pclabiku widać po wejściu na główną :lol: Naliczyłem 6 wpisów reklamowych i żadnego autorskiego. Dlatego siedzę na PurePC :>

post-166925-0-19196800-1402648071_thumb.jpg

Edytowane przez Silvana
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na jakąś jedną gufniana reklamę, podpierając się konkurencją, a proszę bardzo - ile na pclabiku widać po wejściu na główną :lol: Naliczyłem 6 wpisów reklamowych i żadnego autorskiego. Dlatego siedzę na PurePC :>

 

Argument tak płytki, że aż ręce opadają, to, że ktoś robi źle, nie usprawiedliwia nas z tworzenia mniejszego zła. Reklama w tle na PCLol wciąż jest mniej upierdliwa niż na PurePC. Reklama na PPC stała się ciut mniej upierdliwa, ale wciąż tworzenie elementów reklamy odpowiadające wielkością elementom portalu to zło. 

 

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argument tak płytki, że aż ręce opadają, to, że ktoś robi źle, nie usprawiedliwia nas z tworzenia mniejszego zła. Reklama w tle na PCLol wciąż jest mniej upierdliwa niż na PurePC. Reklama na PPC stała się ciut mniej upierdliwa, ale wciąż tworzenie elementów reklamy odpowiadające wielkością elementom portalu to zło. 

Postaramy się przekonać klientów, żeby przygotowywali tła szersze z mniejszym zagnieżdżeniem elementów, wtedy problem powinien się rozwiązać. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro juz mowa o wchodzeniu przez http://www.purepc.pl/newsy to po co po prawej zaraz pod polecanymi artykulami powtarza sie lista newsow? (to samo tyle ze grafika + tytul).

 

Co do glownej, to zostawic 5 najnowszych artykulow (1 duza grafika po lewej i 4 male na pawo od niej). Pozniej dac liste newsow jak teraz, tyle ze 12-14 artykulow.

 

Usunac ten fragment z wiecej artykulow na purepc. A na gore dac waski pasek z ostatnimi kilkoma wpisami na forum.

 

Samemu nie widze tez sensu na te tabele Info prasowe, popularne, naj. komentowane. O ile piszecie ze przerabiacie Inf prasowe to zrobic pasek na samym dole, zaraz nad stopka. Ogolnie strona jest za dluga wg. mnie i newsy podzielone na 3 czesci niepotrzebnie.

 

Co do reklam mi nie przeszkadzaja dopoki sa w ciemnej kolorystyce i nie maja za bardzo nackanego tekstu (ostatnio sie zdarzyly 2 takie reklamy)

 

I jak pisalem w komentarzach do urodzinowego newsa - przyciemnic ten czerwony. Stary layout mial ciemniejszy odcien co lepiej sie prezentowalo wg. mnie :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 u mnie bez problemów jeśli chodzi o reklamy... w oóle serwis ma 8 lat, a ja dopiero dzisiaj odkryłem... a jest naprawdę fajny i łatwo znaleźć potrzebne info, jakoś tak czytelniej niż gdzie indziej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka forma tła strony jak teraz (ASUS) jest do zaakceptowania?

 

Zdecydowanie czytelniej niż poprzednio, mimo, że płyty są większe. Jakby jeszcze były pod kątem to już w ogóle fap-fap, ale i tak jest już czytelnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wrzuciłem właśnie betę OSX 10.10 z Safari 8.0, i strona główna otwierana jest w formacie mobilnym. System wychodzi w październiku, ale może już warto to poprawić? :) Pozdr.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego UA nie ma prawa wbijać na mobilną.

Czyżby przeglądarka synchronizowała się z jakimś iPadem lub iPhonem kopiując także sesję (ciasteczka)?

Wyczyść dane tymczasowe przeglądarki i sprawdź, czy nadal jest mobilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...