Skocz do zawartości
Corsini

MOBO CPU GPU RAM za 2000-2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, rok temu wymagałem mobilności i kupiłem laptopa którego teraz chcę sprzedać, dołożyć nieco kasy i kupić zestaw.
 
Zestaw bez peryferiów, i bez systemu.
Potrzebne mi są CPU + płyta, GPU, RAM
Komputer chcę wykorzystywać do symulatora FSX - jest krytyczne zapotrzebowanie na CPU mniejsze na GPU.
 
Ze starego zestawu zostają:
HDD SAMSUNG 500GB 7200 OBR SATA/300 NCQ 16MB CACHE SPIN POINT F3 HD502HJ
MONITOR BENQ LCD 21.5 G2220HD WIDE FULLHD BLACK DVI
ZASILACZ DO OBUDOWY OCZ MODXSTREAM PRO 600W (FAN 140MM)
 
GPU RADEON HD4850 raczej już się nie przyda, zresztą zależy mi na grafice Nvidia
 Procesor z rodziny intela.
 
Chciałbym kupić dobrą MOBO i dobry CPU, tak aby nie wymagały zmiany w okresie 4 lat
GPU powinna być średniej jakości (na tym chcę oszczędzić) - może po roku zmienię
Dysk chciałbym zostawić, po jakimś czasie może zdecyduję się dokupić SSD
 

 

Z polecanych zestawów złożyłem coś takiego:

Pamięć Crucial Ballistix Tactical DDR3-1600 CL8 - 8GB
Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL
Płyta główna ASRock Z97 EXTREME4 Z97 LGA1150
Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho - Black White

 

Proszę o pomoc w doborze GPU z wymaganiami jak wyżej - aby było znośnie, a ekonomicznie i od Nvidia.

 

Do wszystkiego będę jeszce potrzebował nowej obudowy.

 

powyższe to już 1825zł z obudową wyjdzie nieco ponad 2000zł, czyli mój limit a to bez grafiki

Mogę dorzucić 500zł tylko czy w tej cenie znajdę pasujące GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci wersja Ex4 ?

 

Będziesz planował CF/SLI i/lub potrzebujesz dużo portów SATA/USB ?

 

Wystarczą zwykłe płyty na Z97 , pomijam samą zasadność brania płyt na Z97 .

 

Starsze chipsety serii 8 sprawdzą się równie dobrze a to to samo co seria 9 .

 

A płyty są bardziej dopracowane i często tańsze .

 

Na wstępie proponuję Asrock H87 Fatalyty za 345 zł .

 

Dobra i tania płyta - sensowna sieciówka i audio , możliwość OC , do tego dobra sekcja zasilania a płacisz ~150 zł mniej .

 

Jak masz 500 zł tylko na grafikę to bierz albo Asus R7 260X 1GB DC2 albo dołóż do Asus R7 265 2GB DC2 za 583 zł .

 

Lub po dołożeniu tych ~150 zł co wyżej polować na R9 270 - MSI R9 270 2GB  Gaming jest za 629 zł .

 

Ceny z morele.net .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, H87 jest na tyle dobra, że przy rozsądnym budżecie chyba nie ma sensu dopłacać do innych konstrukcji. 

A co do GPU, jak masz teraz kupować średniej jakości a po pół roku zmieniać i sprzedać pół roczny sprzęt z dużą stratą , to chyba nie ma sensu. Może warto jeszcze przemęczyć na hd4850 a za pół roku już kupić lepszy sprzęt. A i okazja będzie lepsza, bo wiedźmin 3 się zbliża:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 500 zł tylko na grafikę to bierz albo Asus R7 260X 1GB DC2 albo dołóż do Asus R7 265 2GB DC2 za 583 zł .

 

Lub po dołożeniu tych ~150 zł co wyżej polować na R9 270 - MSI R9 270 2GB  Gaming jest za 629 zł .

 

Ceny z morele.net .

 

Wszystko odpada bo to Radeony, a potrzebuję Nvidia 

 

Dokładnie, H87 jest na tyle dobra, że przy rozsądnym budżecie chyba nie ma sensu dopłacać do innych konstrukcji. 

A co do GPU, jak masz teraz kupować średniej jakości a po pół roku zmieniać i sprzedać pół roczny sprzęt z dużą stratą , to chyba nie ma sensu. Może warto jeszcze przemęczyć na hd4850 a za pół roku już kupić lepszy sprzęt. A i okazja będzie lepsza, bo wiedźmin 3 się zbliża:)

Nad płytą rzeczywiście się zastanowię, bo można przyoszczędzić.

 

Co do GPU, ja nie pisałem pół roku, a rok, i pewnie przedłuży się do 2 lat jeśli GPU będzie w miarę wydajne i za rok będzie dawać radę na ustawieniach ok. medium-high ;)

 

Jeszcze zastanawiam się czy nie poczekać na i5 4690k bo wyczytałem że o wiele mniej się grzeje a cena nie powinna być wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koniecznie ma być overclocking, to widziałbym tu taki zestawik:

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 

Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) ( Z97 PRO4 ) 

Pamięć Kingston 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Beast Series (KHX24C11T3K2/8X)

Karta graficzna Asus GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256bit) DVI/HDMI/DP OverClock (GTX760-DC2OC-2GD5) 

 

Cena: 2422 PLN. Jest i5-4670K, do tego płyta z chipsetem Z97 (możesz ustawić wyższe taktowanie pamięci niż na H87/H97).

Wklej sobie do koszyka takie coś: http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/

i wpisz kod: H1733RBE4M. Dostajesz gratisik za darmo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam się za grafiką GTX760. Myślę że zaoszczędzę 300zł i popoluję używaną na allegro. Może uda się GTX770 w dobrej cenie.

 

W każdym razie w związku z promocją na zestawy MOBO ASUS Z97 i i5-4670k (zwrot 150zł), czy płyta ASUS Z-97-C będzie ok? Jest to jedna z najtańszych płyt dostępnych w tej promocji. W takim wypadku bym nie czekał na 4690k. Licząc to w promocji wychodzi nieco ponad 10% rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...