Skocz do zawartości
kupiec414

zestaw komputerowy do 5500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.morele.net/inventory/info/rhLyH7/ - razem ~4250 PLN czyli zostaje 1250 PLN na budę, monitor + system.  

 

GTX 780 możesz wymienić na tańsze R9 290. Niedługo będą też nowe procesory Core i5-4690K, więc jak Ci nie spieszno to się chwilę wstrzymaj. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o gpu to z wyższej półki , dałbym najlepszą obecnie w relacji cena/wydajność - Asus ATI Radeon R9 290 4GB DDR5/512bit DVI/HDMI/DP + 3 gry GRATIS!!! / 1350zł

Obudowe proponuje solidnego Fractala - Fractal Design Arc r2 Midi / 309zł

Zasilacz przemyślałbym modularke od Cooler Master , z regulacją DC-DC - CoolerMaster GM

Mony w kwocie np. 500/600zł często polecane na forach są np:
AOC 23" i2369Vm
LG 23" 23MP55HQ-P
LG 23.8" 24MP55HQ-P
BenQ 24" GW2450HM
BenQ 24'' GW2460HM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok poczekam ale czy to nie jest zestaw pod oc ? Nieznam się na tym (oc) więc wole nie ryzykować. A i jaką obudowe ?

To jest tak proste że nie trzeba się "znać". Co i jak przeczytasz tu: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje taki zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/flBjan/

 

Procesor jest z nowszej gen Hanswell Refresh , jezeli nie planujesz OC to ci w zupelnosci wystarczy. Dozucilem do niego cooler FERA 2 , sam mam taki i moge ci polecic w stresie spadly mi temp ok. 22 C . Jezeli bys chcial jeszcze taniej o 500 zl bude to wes proponowanego od GANDO R9 290 , tez bardzo wydajna karta. Z wyborem karty jest tak ze od ciebie zalezy ,a szczegolnosci w jakie gry bedziesz chcial pograc ( Osobiscie bym bral GTX780Ghz, z przyczyn takich ze jestem wielbicielem serii wiedzmina akurat wychodzi za jakis czas 3 czesc i bedzie wspomagana przez Nvidie, na dzien dzisiejszy mam sam Radeona i bardzo go chwale) .

 

Co do monitora, moge ci polecic BenQ XL2411Z bardzo dobry monitor 120/144Hz , jak grasz duzo w strzelanki CS,BF itp to jak ulal , ale zawsze mozesz wybrac monitor standardowy 60Hz do 600 zl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyślałbym jeszcze i5+4690+R9 290+Corsair 300R z dobrym monitorem:

 

Płyta główna ASRock H97 PRO4 H97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) (H97 PRO4)
Procesor Intel CORE I5 4690 3.5GHz LGA1150 BOX BX80646I54690 - Haswell Refresh - Nowość!
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094)
Karta graficzna MSI R9 290 4096MB DDR5/512 D/H PCI-E gaming 4G - R9 290 Gaming 4G
Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA SH-224DB/BEBE
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
Dysk SSD Crucial M500 120GB SATA3 2.5' 500/130 MB/s 7mm+9.5mm adapter CT120M500SSD1.PK01
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)
Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)
Obudowa Corsair Carbide Series 300R Compact Black (CC-9011014-WW)
Monitor LED Eizo 23" FS2333 (FS2333-BK), Wide (16:9), seria Foris, IPS, czarny + MAGIX PHOTO&GRAPHIC 5lat GWARANCJI
Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 PL 64-bit OEM (GFC-02737)
5500zł

 

Wydajnościowo wyjdzie tak samo jak ze sporo droższym gtx780 , a zyskujesz porządny monitor .

 

Monitor można również dać polecany przez @Volhir - Monitor LED BenQ XL2411Z , faktycznie czas reakcji jest niezły , troche szkoda że matryca TN , na forach wśród monitorów z lepszymi matrycami polecany jest Monitor LED Eizo 23" FS2333 , czyli ten którego dałem w zestawie , zbiera bardzo dobre opinie za kolory i z ocen użytkowników wynika że dobrze sprawuje się w grach , natomiast z tańszych monów polecane są: z matrycą AMVA+ Monitor LED iiyama XB2483HSU-B1 (30 dni bezpłatnej gwarancji na badpixele) dobrze oceniany przez osoby oglądające sporo filmów jak i graczy , dobre noty w  recenzjach , i jeszcze ewentualnie Monitor LED Dell U2414H , jeżeli wybrałbyś troche tańszy monitor , to zaoszczędzone pieniądze można by przeznaczyć na najnowsze dziecko od Cruciala - Dysk SSD Crucial MX100 256GB SATA3 2.5" 550/330 MB/s 7mm przelicznik cena/szybkość/pojemość to obecnie najlepszy zakup , albo dać MX100+Eizo 23" FS2333 czy też BenQ XL2411Z zestaw wyjdzie 5600zł i masz wszystko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zależy w co grasz. Jeśli w gry bardzo dynamiczne, typu FPS-y to lepiej pójść w kierunku 120/144Hz , czyli Benq XL2411Z będzie lepszą opcją aniżeli EIZO. Z tańszych monitorów to rzeczywiście Delle P2314H, P2414H czy też wspomniany wyżej U2414H. Jednakże w mojej opinii poniżej tego poziomu w Twoim budżecie nie ma sensu schodzić, bo monitor to zwykle nie jest inwestycja na 5 minut. Jeśli nie będziesz mógł dopiąć budżetu, to zawsze można odpuścić sobie na starcie SSD albo chłodzenie i pośmigać na boxowym przy zablokowanym CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mocne zacięcie w FPS , to faktycznie wówczas lepiej Benq XL2411Z , chociaż z tego co czytam to Eizo jest tutaj też dobrym wyborem , ale oczywiście Benq najlepszym , ale znowu matryca TN , no ale coś za coś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jaką byś chciał przy 120/144Hz za ~1200zł? ;) Zresztą nie po to się gra w FPS-y żeby kolorki podziwiać, kąty widzenia też mają mniejsze znaczenie.

 

Ale tu już autor musi się określić czy wyższa częstotliwość odświeżania będzie dla niego przydatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie zasiłke brałbym Cooler Master GM , solidna konstrukcja z odpinanymi kablami i regulacją DC-DC , i obudwowe jedną z najczęściej polecanych czyli Corsair Carbide Series 300R , post nr. 14 .

 



 80 klatek w np. Bf4 na b.wysokich/ultra ?

 

Tutaj dla świętego spokoju brałbym R9 290  , na której w tandemie z i5-4690 z MANTLE , wyciągniesz  więcej niż te 80fps , poniżej porównanie 290X vs gtx780Ti , ( na zwykłej 290 będzie jakieś ~10fps mniej , czyli i tak bardzo dobrze ) :

 

Test procesorów i kart graficznych: Battlefield 4 Mantle vs DirectX

 

beznbsptytu1420u_zps7cd46936.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie : czy gry które nie dostały patha aktualizującego (przystosowującego do mantle) też będą działać płynnie ? Tesel podał zestaw z opcjonalnym r9 290x, opłaca się inwestować kosztem monitora czy nie ?

Edytowane przez kupiec414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mantle dopiero stawia pierwsze kroki http://twojepc.pl/news30680/CryEngine-z-natywna-obsluga-Mantle.html ,,  http://www.thinkcomputers.org/list-of-upcoming-games-to-support-amds-mantle-api/ , obecnie masz BF4 i Thief , więc jeżeli Battlefield nie jest kluczową dla ciebie grą ,  to na pewno na chwilę obecną , można to traktować jako taki plusik , a nie jako jakiś bardzo duży atut przemawiający za wyborem gpu , no chyba że planujesz dość długo grać w BF4 .

 

Co do zestawów to obecnie na morele nie mają już SSD MX100 http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-256gb-sata3-2-5-550-330-mb-s-7mm-ct256mx100ssd1-645069/ , więc jak nie będzie za szybko dostawy to bierz M500 .

 

Mobo jeżeli masz jakieś dobre głośniki , to można przemyśleć tą którą dał tesel czyli http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-performance-h97-lga1150-pcx-dzw-galn-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-performance--640931/ z Purity Sound 2 , nie wiem czy to będzie jakaś przepaść w porównaniu z dźwiękówką z tej płyty http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h97-pro4-h97-lga1150-pcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-h97-pro4-640930/ z mojego zestawu , jeżeli zapewnienia prod. są prawdziwe , to powinny zapewnić lepsze doznania akustyczne , jeżeli jednak dźwięk planowałbyś i tak w przyszłosći kupić coś porządnego na PCI , to wówczas obie płytki będą tak samo dobrym wyborem .

 

Co do zakupu karty , to 290X masz za ~1750 http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290x-oc-4gb-gddr5-512bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290x-dc2oc-4gd5-626653/ , moim zdaniem najlepszym zakupem w cenie 1400zł jest zwykła R9 290 http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r9-290-4gb-ddr5-512-bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9290-dc2-4gd5-633517/ , dzięki temu zaoszczędzone pieniądze  można przeznaczyć na lepszy monitor , karte graficzną i tak zapewne będziesz zmieniał za jakieś 2 lub 3 lata , natomiast  monitor kupuje sie na dłużej , co najmniej 5 lat , a myślę że posłuży pewnie jakieś 7 do 8 lat , dlatego tutaj brałbym wspomniane BenQ XL2411Z lub Eizo FS2333 .

 

R9 290 to wysoka pułka , wydajność gtx780 ,   starczy ci praktycznie na  tak samo długo jak 290X

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290/1.html

perfrel.gif

 

 

Moim zdaniem wybór 290 i lepszego mona , to  mądrzej wydane pieniądzę , oczwywiście każdy z w/w zestawów jest ok , ale najlogiczniej będzie brać taki zestaw , w tym budżecie , który daci mozliwie jak najwyżsżą wydajność , a jednocześnie nie trzeba będzie za mocno ciąć na innych podzespołach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wezmę twój zestaw tylko wymienię dysk na mx100 jak będzie, i tego benq.

Dzięki wszystkim za pomoc :)

A co do płyty to mam średnie głośnik 2.1 od logitecha i słuchawki creative draco więc chyba wezmę tą płyte z trochę gorszą kartą dzwiękową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można wziąć i5-4670K + Z97 od Asusa i skorzystać z promocji. W końcu zwracają za zakup takiego tandemu 150 PLN. Można dostać całkiem ciekawe modele Z97 za kwotę 330 PLN. Chyba nie muszę mówić o zyskach płynących ze zmiany pamięci taktowanych zegarem 1600 MHz na 2133/2400.

 

A co do OC... może kiedyś autor zmieni na ten temat zdanie. W końcu to tylko +/- 150 PLN dopłaty. Cena płyty pozostaje bez zmian.

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 

Płyta główna Asus Z97-C, Z97, DualDDR3-1600, SATA3, RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (Z97-C) 

 

+ wpisz w google Asus cashback. Sporo o tym piszę na różnych forach, bo masa osób o tym nie wie, a jest to naprawdę fajna opcja do przemyślenia.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przemyśleć solidnego Fractal Design Arc Midi R2 , z tym że jeżeli za bardzo nie zależy na ochronie przeciwkurzowej , to podany wcześniej Corsair Carbide 300R też się tu dobrze sprawdzi , co do pamiątek to za 150zł masz 4GB , ale nie wiem czy jest sens , ciężko stwierdzić jak szybko te 8GB przestanie być wystarczające , ale raczej jeszcze dość długo , jak cpu z K to można dać lepsze chłodzenie np. Thermalright HR-02 - Macho - Black White , lub SilentiumPC Grandis XE1236 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up to wezmę twój zestaw tylko dodam macho bw. Dzięki za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie : teraz podkręcać czy zaczekać i jak wydajność spadnie to podkręcić ? Na ile podkręcać żeby wszystko było stabilne ?

Aha, mógłbyś mi wszystko skompletować w jeden zestaw ? Tyle tego było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbym w powyższym zestawie DCUII zamiast Gaminga, jeśli chodzi o R9 290. Nie znalazłem bezpośredniego porównania tych kart, ale obie powinny być na zbliżonym poziomie. Asus jest za to 100 PLN tańszy.

 

Poza tym do zmiany idą pamięci, z 1600 MHz na Kingstony 2400 MHz. Podobna cena, a zawsze ułamek wydajności więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...