Skocz do zawartości
Sliwka69

Laptop IBM T40 - problem z rozszezeniem ramu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tak sie  składa, że ja nadal posiadam IBM T40... Wcześniej nie posiadałem zadnego sprzętu komputerowego, a T40 podarował mi kolega.... Jak na razie działa, ale chciałbym rozszeżyć Ram i dodac dodatkowy dysk ?zamówiłem na allegro Dysk 80 GB Toshiba HDD Ata i kieszeń dla niego 9.5 mm? Otworzyłem klapkę na spodzie laptopa i wyjąłem kość Ram... Jednak na płytce dane wskazują, że jest to Ram 256MB DDR333Mhz.... Laptop informuje o pamięci Ram 512 MB... Ile więc w laptopie jest slotów na Ram?  Gdzie jest drugi Ram 256MB? Czy aby go zlokalizować należy rozebrać laptopa? Poza tym w sklepie komputerowym znalazłem pamięć Ram 1GB DDR bo 2 GB DDR nie mozna znależć... Czy więc wystarczy jedynie wymienić kości i laptop zacznie działać nieco szybciej? Będę wdzieczny za odpowiedż na moje pytania... Pozdrawiam!

Edytowane przez Sliwka69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest oparty o 855PM  obsługuje do 2 GB pamieci ( 1 Gb na slot )  ddr 200/266/333. 

2 kośc znajduje się pod klawiaturą ( jest koło CPU ) 2 znajduje się na spodniej czesci płyty i  do tej masz dostęp.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest oparty o 855PM  obsługuje do 2 GB pamieci ( 1 Gb na slot )  ddr 200/266/333. 

2 kośc znajduje się pod klawiaturą ( jest koło CPU ) 2 znajduje się na spodniej czesci płyty i  do tej masz dostęp.

Witam! Dziękuję Kolego za odpowiedż lecz muszę z rozpaczą wyznać, że jestem w tej kwestii "zielony"... Przed godziną sciągnąłem Podręcznik Użytkownika IBM T40, ale tam nic o tym nie ma... Nie wiem więc co to jest CPU... I nie wiem jak dostać się do owej drugiej kości bez zbędnych ceregieli nic nie uszkadzając... Rozumiem jedynie, że mogę dokupić dwie pamięci Ram 1GB DDR i obie je wymienić usuwając poprzednie pamięci Ram 256 MB DDR... Wówczas uzyskam pamięć Ram 2 GB prawdaż ? Czy orientyjesz się Kolego w jakim stopniu, procentowo, zwiększy się szybkość pracy systemu ? Bedę wdzięczny za odpowiedż... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak : Sam jade na podobnym sprzęcie : Pm 1.6 GHz I 915 1Gb DDR2 przy kosci 512 Mb odczuwałem brak ramu a przy  1GB znikły dla mnie wszelkie dolegliwości.. 

 

Zwykle : Chrome / jakas muza / pdf-y itd... zwykła praca.. i 512 to było miernie... 1 GB spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak : Sam jade na podobnym sprzęcie : Pm 1.6 GHz I 915 1Gb DDR2 przy kosci 512 Mb odczuwałem brak ramu a przy  1GB znikły dla mnie wszelkie dolegliwości.. 

 

Zwykle : Chrome / jakas muza / pdf-y itd... zwykła praca.. i 512 to było miernie... 1 GB spoko

Czyli rozumiem, że jeśli wymienię obie kości po 256MB na dwie kości po 1GB to polepszy mi się dość znacznie... ? Będę miał wówczas limit pamięci 2GB...  A czy dużym problemem i ryzykiem jest grzebanie w laptopie aby dostać się do tej drugiej kości pod klawiaturą czy tez lbezpieczniej jest zlecić to serwisowi ? Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że IBM/Lenovo udostępnia trochę bardziej zaawansowane instrukcje obsługi, możesz w jakiejś mierze sam ocenić czy podołasz wymianie ramu pod klawiaturą. Poniżej link do takiej instrukcji dla Twojego modelu.

 

http://support.lenovo.com/en_US/detail.page?LegacyDocID=MIGR-46464

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie panikuj, jedynie zapamiętaj gdzie która śrubka, w T40 gwinty nie są oznaczone jako 1-2-3 o ile pamiętam. ALe masz je oznaczone ikonami, zobacz przy której śrubce jest obrazek kostki pamięci i klawiatury i wykręć te. Zdejmiesz wtedy palmrest i klawiaturę i masz slot na pamięć na widoku :) Elementy te schodzą praktycznie same. Palmrest jest zaczepiony haczykowo o czoło laptopa, więc najpierw trochę do siebie a potem do góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...