Skocz do zawartości
ath

Fifa 15 - silnik IGNITE wreszcie na PC

Rekomendowane odpowiedzi

526324722.jpg

 

"Benjamin Franklin mawiał, że na świecie pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Oczywiście jako gracze wiemy, że od 1994 roku pewnik jest jeszcze jeden – to kolejna część serii FIFA od EA Sports. Zapowiedzi tegorocznej odsłony nie można więc w żadnym wypadku nazwać zaskakującą.Dowiedzieliśmy się za to już paru szczegółów, które szczególnie ucieszą posiadaczy PC– wśród nich wymagania sprzętowe i nowy silnik."

 

 

"ierwszy, trwający zaledwie dwanaście sekund zwiastun FIFA 15 został udostępniony za pośrednictwem oficjalnego konta EA Sports na Twitterze. Klip prezentuje urugwajskiego napastnika Liverpoolu FC, Luisa Suareza, oraz zapowiada publikację dłuższego trailera na 9 czerwca, podczas konferencji firmy na E3. Dodatkowo w filmiku wspomniano na razie wyłącznie pięć platform docelowych: PlayStation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One i PC.

Najważniejsze wiadomości dotyczą wersji na komputery osobiste. Przede wszystkim w planowanej najprawdopodobniej na koniec września grze zaimplementowany zostanie nowy silnik o nazwie IGNITE. Posiadacze Xboksów One oraz PlayStation 4 mogli cieszyć się nim już przy okazji zeszłorocznego wydania najpopularniejszej piłkarskiej serii i – jak pisał ElMundo w swojej recenzji – ulepszona szata graficzna rzeczywiście zrobiła różnicę."

 

źródło: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=85688

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się tłumaczyli, że pc tego nie uciągnie, obecna generacja konsol w dniu premiery już była daleko za pecetami jeśli chodzi o wydajność także głupie wymówki by tym razem by nie przeszły. ;p Chociaż to EA a oni słyną z niedorzeczności. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na E3, EA chwali się, że podciągneli grafikę. Chciałbym to zobaczyć... najlepiej w meczu gdzie mam ustawioną deszczową pogodę lub śnieg. W Fifie 14 na ps4 przy takich ustawieniach murawa wyglądała jak podłożona tekstura z Playstation 2. Grafika tylko ładna w ładną pogodę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście jako gracze wiemy, że od 1994 roku pewnik jest jeszcze jeden – to kolejna część serii FIFA od EA Sports.

 

Nie tylko FIFA , także NFS-y czy inne tasiemce w rodzaju BF czy CoD / MoH , dziś możemy być pewni że wyjdzie kolejna gra z pod znaku NFS czy CoD .

 

Co do wypowiedzi że gry PC-ty niby nie pomogą - z którego roku to wypowiedź .

 

Choć porównując PC klasy I3 + HD7790 czy słabsze vs. PS4/ X0 pod kątem powyżej wypowiedzi - to nie koniecznie może być głupia wymówka .

 

To co ledwo chodzi na PC to na konsoli o podobnych parametrach może zapierdzielać przy identycznych ustawieniach i identycznej grze bez specjalnego cięcia kodu pod konsole .

 

Zamknięta architektura konsol robi swoje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w FIFĘ od lat, ale patrząc po gameplayu z czternastej części wiele nie straciłem. Grafika się oczywiście trochę poprawiła, natomiast animacje, fizyka i AI jak widzę nadal na miarę 1998 roku. Ciekawe ile lat potrzeba, żeby ta gra przestała wyglądać tak sztucznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim sprzęcie  wiadomo, że dobrze :)

 

Zaraz ściągnę i pyknę na sporo słabszym.

 

Wtedy się dowiemy, jak jest z optymalizacją na słabych komputerach :P

 

EDIT: no i lipa :(

 

Odpalam Demo, wchodzę w wybór zespołu, klikam Enter i "program przestał działać" :(

 

Tak już od godziny kombinuję i lipa.

 

Sprzęt w sygnaturce, system aktualizowany na bierząco.

 

Sterowniki najnowsze.

 

Macie jakieś sugestie ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: no i lipa :(

 

Odpalam Demo, wchodzę w wybór zespołu, klikam Enter i "program przestał działać" :(

 

Tak już od godziny kombinuję i lipa.

 

Sprzęt w sygnaturce, system aktualizowany na bierząco.

 

Sterowniki najnowsze.

 

Macie jakieś sugestie ?

 

Kup konsolę  :wink2:

 

Ja muszę przyznać, że nowa Fifa mi się całkiem podoba. Szkoda tylko, że zawodnicy wciąż ruszają się jak roboty - widoczne zwłaszcza na cut-scenach. Grafika ładna acz nie powala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo w fife14 na ps4 nie pograłem ale po kilku meczach w demko fify15 nie odczuwam jakichś znaczących zmian względem wersji 14. Koniec końców gra się dobrze i ważne, że jest ten engine na PC a nie pierdzenie, że kompy za słabe jak to kiedyś tam było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się najfajniej grało w 11 - to chyba była pierwsza odsłona fify na nowym silniku na pc, była super dynamiczna, można było ładne strzały z dystansu walić a teraz często sam na sam bramkarz broni takie pewniaki, które wcześniej wchodziły. Rozumiem poprawę skilla ale nie zrobienie z niego ściany nie do przebicia. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram tylko w multi i tam ustawia się najwyższy poziom, żeby nie było wyników dwu cyfrowych. :)

Za to strzał finezyjny jest OP i bardzo duża szansa, że wpadnie - bramkarz jest za daleko wysunięty, jak tego nie naprawią w pełnej wersji to multi będzie skopane już na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko poinformować, że demko u mnie nie chciało ruszyć, ponieważ miałem uruchomionego Afterburnera.

 

Po wyłączeniu AF, demko działa normalnie.

 

 

Piszę o tym, bo nie jestem jedyny, który miał taki "nieoczekiwany" problem.

 

Poza tym, demko działa całkowicie płynnie na I3 + 750ti, gdyby ktoś pytal.

 

Za to  bez HT nie da się grać... strasznie się przycina.

 

 

p.s... próbowałem ogarnąć grę, ale na klawiaturze nie mam szans :P

 

Tam jest tyle kombinacji, że to jest praktycznie nie możliwe do opanowania, a granie paroma kombinacjami nie może dać frajdy :(

 

 

Sami zobaczcie manual:

 

http://d2ro3qwxdn69cl.cloudfront.net/manuals/fifa-15-manuals_PC_uk.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, dzisiaj grałem z kumplem co całe życie jedzie na klawie i spoko dawał radę nawet bez tricków czy wyrafinowanych zagrań. Doświadczenia + tysiące godzin w menadżerach mogły nie pójść na marne. :P

Pankracy666, bugów trochę jest, nieraz zawodnik stanie i nie wie co zrobić z piłka, nieraz bramkarz obserwuje lecącą piłkę zamiast do niej ruszyć itp. ale takie błędy były w każdej fifie i raczej nie wyeliminują tego do końca, ja gram od początku i tragedii nie ma, trzeba trochę przymknąć oko na niektóre rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa FIFA jest świetna moim zdaniem. Olbrzymi przeskok pomiędzy 14 i 15. Jedynym problemem z jakim się spotkałam, to była niemożność doładowania coinsów do FUT przez Origin, ale ciężko powiedzieć, że to jest problem FIFY.

Edytowane przez april*s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też miałam z tym problem, bo dość mocno w moim odczuciu różni się to od poprzednich części gry. Teraz coraz lepiej sobie z tym radzę i już coraz rzadziej zdarza mi się zostać zaskoczoną przez jakieś długie podanie bez składu i ładu, tylko dlatego, że nie potrafiłam bronić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...