Skocz do zawartości
Grimlock

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie z opublikowanych gameplay'ow wynika, że grobowce zostały zaprojektowane z większym rozmachem niż w pierwszej części. Zagadki są bardziej wymagające. Trzeba się troche nabiegać, jak dawniej ;) Zdecydowanie bardziej czuć klimat Tomb Raidera,niż niedawnej walki o przetrwanie. Syberia jednak od razu przywodzi na myśl bazy i bunkry z Yamatai. RoTR jest bardziej przygodowy, a Lara twardsza. Wygląda to dobrze. Mam nadzieję, że główny watek nie będzie zbyt krótki, ale za to ciekawy, wciągający i wolny od niepotrzebnego "roztkliwiania" się oraz nie będzie wymagał zbyt intensywnej eksterminacji siły żywej ;)

 

PS. Na innych forach można poczytać jak wśród niektórych emocje budzi wybór sweterka. Czy to takie istotne? Zreszta stroje poza czerwona i szara kurtka oraz bluza z kapturem są takie sobie. Np. zbroja strażnika czy strój lowcy wygląda co najmniej komicznie. Może chodzi o to aby przeciwników zabić śmiechem? ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na strój jak i postacii nie zwracam przesadnie uwagi.  Fakt lepsza Lara niż Drake z Uncharted, ale dla mnie liczy się gameplay, grywalność i klimat. Takie rzeczy jak  nowy strój są dla mnie mniej istotne dlatego nawet jak jakiś odblokuje to z tego nie korzystam. Co do zagadek to im więcej tym lepiej. Tomb Raider z tego słynie. Strzelanie, wspinanie się owszem, ale czasem trzeba pomyśleć by nie wpaść w monotonnie. W każdym razie po gameplay'ach jestem bardzo zadowolony. Ogólnie staram się unikać sklepów z elektroniką typu MM bo mogę wyjść z nową konsolą. Cóż planu nie zmieniam i raczej zagram na X360, ale szkoda bo bardzo mnie kusi by zagrać przy tak ładnej grafice. A kupno konsoli tylko dla jednej gry cóż.  W TR'a  2013 na dużym ekranie (PS4) zagrałem po raz pierwszy rok po tym jak zagrałem na PC, więc wciąż mam cichą nadzieję że i na PC pojawi się jakoś w 1Q tego roku. Dziwie się M$ tak olał. Dałbym się nawet namówić na zmianę systemu na Win10 gdyby ten był niezbędny do odpalenia nowego Tomba. Bo nic mnie by to nie kosztowało z racji posiadania Win7.  Widać jednak M$ bardzo zależy na promowaniu nowych konsol. Zbliżają się święta, wiec pewnie się pojawią oferty XOne z nowym Tomb Raider'em w "promocji" za 1699 zł czy coś podobnego. Dla mnie to sporo za dużo jak za możliwość zagrania w jedną grę. Zwłaszcza że mam już PS4.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrotranzakcje mają być podobno tylko dla niecierpliwych. Z różnych źródeł wynika, że większość rzeczy da się wypracować w grze. Mam nadzieje, że umiejętności nie będą wymagały mikropłatności jako ekskluzywne. Ciekawe jak będzie z grobowcami - ale w tym przypadku wspominali o DLC np. Baba Yaga.

 

http://www.gram.pl/news/2015/10/07/baba-yaga-przestraszy-lare-croft-w-season-passie-rise-of-the-tomb-raider.shtml

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi, czy mógłbyś potwierdzić poniższy wpis?
 

 

Gdy zapytaliśmy kilka osób o wrażenia z gry, wszyscy zgodnie odpowiadali, że trzyma ona najwyższy poziom. Sam gameplay nie różni się znacznie od Tomb Raider z 2013 roku, choć gra na najnowszej konsoli Microsoftu wygląda zdecydowanie lepiej od poprzednika. Model Lary jest bardzo realistyczny - bohaterka ubrudzona krwią wygląda jak prawdziwa. Z kolei po kontakcie z wodą jej skóra błyszczy, a podczas wspinaczki można przysiąc, że widać napinające się mięśnie. Otoczenie, woda i oświetlenie są na bardzo wysokim poziomie - ogromne wrażenie robi gra kolorów, gdy Lara automatycznie zapala flarę. W demie nie brakuje okazji do podziwiania widoków. Jeśli chodzi o pływanie - potwierdziło się niestety, że pod wodą nie można swobodnie nurkować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już w poprzedniej części Lara była nieźle zrobiona, więc pewnie teraz tylko dopieścili temat, zresztą przy obecnej technologi co to za problem, wystarczy spojrzeć jak zrobiony jest Gerald w Wiedźminie

a tu jeszcze prościej bo jest mniej postaci i można skupić sie tylko na głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle to fakt. Ale na PC i tak będzie tylko lepiej, więc nie ma co się tu oszukiwać. Planu nie zmieniam wcale. Jak gra nie wyjdzie na PC w 1Q w co wątpie to do końca roku sprzedaje kompa i kupuje lapka, bo granie na PC u mnie i tak jest mocno ograniczone prawie że do minimum. A zagrać i tak chcę na dużym ekranie. Nawet bez kombinowania w podłączanie pada i PC. Co i tak bym zrobił gdyba gra wyszła na PC. Więc wyjście są dwa. Albo pożyczenie X360 lub XOne. Kupno konsoli którejkolwiek nie wchodzi w grę.  Dopiero zagram sobie ponownie już na lapku jak ta gra wyjdzie na PC. Ale to pewnie pod koniec 2016 roku. Szkoda bo tytuł zapowiada się cudnie, ale z drugiej strony najpewniejsze to to że zagram pierw na X360 i tak pewnie będzie.  Bo u mnie to prawie wszyscy mają X360 lub PS4. Nie znam nikogo kto ma XOne.

 

  Co do kur to zdecydowanie dali tu plame. To raczej jakiś ich żart czy dzwine poczucie humoru  twórców. Chyba za dużo ktoś spędził czasu na Angry Birds.  ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi, czy mógłbyś potwierdzić poniższy wpis?

 

Ogólnie to kuła mnie w oczy niska rozdzielczość i taka sobie płynność, ale na to się trzeba godzić marnując pieniądze na zakup tych pseudo nextgenów. Ta przytoczna przez Ciebie opinia będzie prawdziwa w wersji PC.

 

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olśniewająca Syria od momentu kiedy została zaprezentowana budziła moje wątpliwości co do jakości działania na XO. Skoro Lara wygląda na demie świetnie, a oponenci są "ząbkowani" to zdecydowanie nie jest to kwestia wykorzystanych telewizorów na pokazie.

Syberia już tak piękna nie jest - widzieliśmy to na różnych materiałach udostępnionych na YT. Pokazujące realne możliwości XO.

Do premiery zostało raptem 24 dni.

 

 

Podobno są to nowe screenshoty z XBOX 360:

 

7uqyhRl.jpg

 

LNsTglm.jpg

 

0TPCtc6.jpg

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę wersja na PC ma się pojawić w kwietniu. Tak jest napisane na GOL. Czyli dla mnie to jest prawie pół roku czekania.

Czy to naprawdę tak długo? Sam od kiedy upowszechniły się DLC praktycznie przestałem kupować gry w dniu premiery. Teraz nigdy nie czuje, że przepłaciłem za niekompletny produkt. Czasem nawet dostaje w zamian coś lepszego np. jeśli gra ukazuje się potem w wersji GOTY.TR ze względu na mikropłatności pewnie nie kupię dopóki cena mocno nie spadnie, a do tego czasu pewnie pojawi się mnóstwo innych okazji na Steamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli spokojnie mogę poczekać. Jak będzie podobny do jedynki, czyli dużo latania, główkowania, szukania, to może skuszę się.

Wyjdzie Dishonored 2 pociupie, potem może dodatek Wieśka Krew i Wino... 

Pewnie będzie w co pograć w czasie czekania. Ja to jeszcze muszę zacząć AC Rogue i Unity :P a nie ma bardzo kiedy.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhh, kliknąłem to już obejrzałem do końca :D

 

W skrócie: jest trochę nowych scen i miejsc: lasy, jaskinie, skały w znanej nam Syberii oraz sposoby wykorzystania terenu do zyskania przewagi. Mieszkanie Lary w Londynie. Zaprezentowali także:

 

- umiejętności Lary i ekwipunek;

- broń Lary: łuki, strzelba, karabin, rewolwer oraz rodzaje amunicji;

- zwierzęta i walkę z nimi;

- interakcje ze zorganizowanymi tubylcami (to pewnie będzie istotne z punktu widzenia fabuły);

 

 

 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób walki i pokonywanie terenu są w zasadzie takie same (poza tym, że Lara skacze teraz po drzewach jak wiewiórka). Rozszerzeniu ulegl ekwipunek: pojawiła się linka (z hakiem?) i nóż oraz apteczki (Lara sama je przygotowuje). Przeciwnika można unieszkodliwić nożem (np. w połączeniu po efektownym skoku), butelką lub czekanem (kryjąc się w wodzie). Znacznie większy nacisk położono na cichą eliminację niż prowadzenie "otwartej wojny". Broń palna i łuki raczej te same tylko inaczej wyglądają. Pojawiły się nowe rodzaje amunicji np. trująca czy jednoczesny strzał z łuki do dwóch różnych celów stojących blisko siebie. Można też budować ładunki wybuchowe i mołotowy. Na pewno rozszerzony zostanie zestaw umiejętności.

 

Wprowadzili więcej poziomów trudności np. w najtrudniejszym nie będzie regeneracji zdrowia, a obozy będzie trzeba zakładać (zbierać surowce).

 

Jeszcze bardziej urealniono poruszanie się Lary, wyrażanie emocji, napinanie mięśni, nawet marszczenie i przesuwanie się materiału ubrań (okolice kolan, bioder, barków, łokkci) podczas ruchu. To wszystko po obejrzeniu zdjęć i animacji oraz blogów od Crystal Dynamics świadczy o dość dużym rozmachu tej części.

 

Zastanawia mnie piękna grafika, znacznie lepsza niż w TR2013 Definitive Edition (z XO). Zwiastuny i gameplaye udostępnione przez wydawcę są tak efektowne, że trudno uwierzyć, że są one z XO, a nie np. PC z Fury. Z kolei osoby, które miały okazję zagrać w demo zwracają uwagę na ząbkowane krawędzie i inne niedoskonałości.

 

Ciekaw też jestem czy kamera będzie bardziej podążać za plecami Lary w RoTR niż w TR2013 DE. Celowanie z bliskiego dystansu padem to dla mnie mordęga (sprawdzę jeszcze inne ustawienia czułości). Dobrze, że można w bliskim starciu szyko odepchnąć przeciwnika i unieszkodliwić czekanem.

 

PS. Dostałem wczoraj maila od MS z informacją o planowanym wdrożeniu Windowsa 10 na XO w okolicach zimy.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie ktoś na warsaw games week? Ma być przedpremierowy pokaz nowego TR.

 

Podejrzewam, że poza znanym demem (z którym jeżdżą po świecie) raczej nie pokażą nic nowego w Warszawie. Po ostatnim wysypie grafik i szkiców koncepcyjnych, gameplay'ów zdradzających istotne elementy fabuły, screenshotów, wideo blogów czy o 40-50% przecenionych książek, sprawia wrażenie, że "przed-sprzedaż" jest słabsza niż przewidywali. A premiera tuż tuż. Czyżby skutki ekskluzywności? Podczas promocji TR2013 aż tak dużo nie zdradzali.

 

Trudno mi uwierzyć, że wersja PC pojawi się dopiero w połowie roku. Marzec, najpóźniej kwiecień są bardziej realnymi terminami. Kto miałby kupić XO aby zagrać w RoTR już kupił lub kupi w listopadzie albo grudniu (pod choinkę i może RoTR przy okazji). Nie ma sensu tak bardzo odwlekać premiery wersji PC, którą oglądamy na oficjlnych gameplay'ach ;)  Im dalej od premery wersji na XO, tym Crystal Dynamics / Square-Enix będą musieli bardziej napracować aby zachęcić jak największą rzeszę graczy. Już nie wspominając o PS4. Wydawca dostał aż tyle pieniędzy od Microsoftu, że nie zależy mu na porządnych wynikach sprzedaży?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...