Skocz do zawartości
Grimlock

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast pokazywać figurkę z każdej strony, to oni bawią się zdręblami :D

 

 

 

Miałem nadzieję, że z drugiej strony steelbook będzie zawierał motyw z okładki RoTR. W tej cenie powinien być w zestawie mini artbook. Notatnika Lary nie otworzyli, ciekawe jaka jest zawartość.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie ma co sobie psuć zabawy. Po za tym wrzucasz to dla nielicznych i większośc jak będzie chciała to i tak obejrzy. Czyli ledwie garstka osób znając ruch na naszym forum.  Wiemy jak jest. Wiemy jak wygląda gameplay i grafika.  Zamiast trailerów mamy tu walkthrough w odcinkach ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Grimlock gierkę już przeszedłeś chyba ze 2 razy? ;)

 

TR2013 na XO tak ;)

 

Na powyższym walkthrough owszem można poznać nowe sceny, ale są to urywki klika lub kilkanaście sekund do przodu lub do tyłu ze znanych już materiałów. Które dają jakieś mgliste pojęcie co się wydarzy, ale nie zdradzają całości fabuły.

 

Najbardziej "groźne" było opublikowanie przez Crystal Dynamics 40 czy 50 szkiców artystycznych z których można już domyślić się konkretów. Jeśli ten zestaw miałby podobne pokrycie co ten w artbooku TR2013 - http://www.amazon.com/Tomb-Raider-Art-Survival-BradyGames/dp/0744014549/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1446105993&sr=8-1&keywords=art+of+survival+Tomb+Raiderto faktycznie marketing w CD strzelił by sobie w stopę ;)

 

Meagan Marie poinformowała, że poza powyższym klipem "Woman vs. wild p.2" ma być jeszcze jeden o grobowcach. Tam pewnie będzie się roiło od spoilerów. Pozostało 12-15 dni do premiery więc możemy spodziewać się jeszcze jednego zwiastuna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie dla tej gry pożyczam 360tkę pomimo iż zarzekałem się, że granie na 360tce to psucie sobie zabawy. Dlaczego zmieniłem zdanie ?

1) Granie po świętach traci 50% ze swojego klimatu

2) Wersja pecetowa najszybciej w kwietniu, nie chcę mi się na nią czekać a do jej pecetowej premiery i tak wszystko zapomnę

3) Będę grał w końcu w okrojony produkt, więc z chęcią później zobaczę pełny i w 60 klatkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę, ale tylko dlatego, żeby mieć ciągłość fabularną. Obecnie gram po raz drugi w TR2013, tyle, że teraz gram na HMZcie w pełnym 3D (a nie okrojonym z przyciemnionym ekranem względem 2D) i detalami na full i kompletnie nic z tej gry nie pamiętam. Co prawda od premiery minęło 2.5 roku, ale wersja pecetowa na pewno będzie inaczej przeze  mnie odebrana i będę czerpał z  gry taki sam fun jak teraz na X360 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież norma. Większość gier tego typu ląduje parę dni wcześniej na X360. Nie ma sensu o tym wspominać.  Dzisiaj na Allegro miałem przez chwilę słabość i miałem juz kliknąc kup teraz. Cena 1289 zł 500 GB ,ale na szczęście się powstrzymałem. Nie powiem że nie zależy mi na tej grze, ale nie dam M$ zarobić tylko ze względu na jedną grę. Kiedyś się jarałem tą serią jak dziecko, ale są też inne gry, które nie ukończyłem. Tak to w kwietniu sobie przejdę na PC, a nieco wczęśniej Uncharted 4 na PS4. Także najlepsze mnie dopiero czeka.

 

Zapytam tylko z ciekawości. Gra na XOne działa w 1080p i 60 FPS ?

 

EDIT ok doczytałem że jednak w 30 klatkach. Nie jest to spory problem, ale jednak da się odczuć te 30 FPS.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej 1080p dla rozgrywki i 900p podczas przerywników filmowych.

 

 

Poprawka: dla przerywników filmowych 1440x1080.

 

Game director Brian Horton reached out to Power Up Gaming earlier today to clarify that cutscenes in the game will be rendered at 1440 x 1080, not the 900p we previously reported via gaming outlet Gamersyde.

 

 

http://powerupgaming.co.uk/2015/11/06/crystal-dynamics-clarifies-rise-of-the-tomb-raiders-resolution-cutscenes-not-true-1080p/

 

 

To chyba najlepszy zwiastun Rise'a:

 

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie unikam czytania i oglądania wszelkich recenzji i gameplay'ów aby nie psuć sobie zabawy :) Staram się wyłapać jak najwięcej nawiązań do Trinity (Trójcy) w TR2013 DE - ale jest tego bardzo mało: meldunek radiowy, w którym pada nazwa okrętu (Trinity) z którego wysłano śmigłowiec ratunkowy oraz notatka szpiega Trójcy odnaleziona przez Larę w bazie wojskowej zbudowanej wokół grobowca generała Himiko ;)

 

Trochę dziwi mnie zachowanie oficjalnego sklepu Square-Enix (europejskiego). Zamierzają wysłać przesyłkę tak, że dotrze w dniu premiery tj. 13 listopada. Sama przesyłka ma trwać trzy dni (DHL), a jeśli będzie opóźnienie? Od kilku dni widnieje status "Order sent to warehouse". Skoro to pre-order, a gra jest "zabezpieczona" przed wcześniejszym uruchomieniem na XBOX One, to dlaczego nie mogą uruchomić wysyłki wcześniej? Płatnością obciążyli kartę już 3 listopada (zamówienie z 27 sierpnia) :D Sama dywersyfikacja dat premier w USA i Europie to też lekkie nieporozumienie... Ech, nawet nie wiem od kiedy mam wziąć urlop i z delegować opiekę nad projektem (na dodatek mam szkolenie w tym tygodniu).

 

Tylko nieliczni otrzymali edycję kolekcjonerską wcześniej:

 

 

 

Reszta czeka​

 

PS. W tej chwili d​ostałem maila, że wysłali paczkę, ale bez numeru przesyłki...

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie unikam czytania i oglądania wszelkich recenzji i gameplay'ów aby nie psuć sobie zabawy 

 

Mówi to ten, który przeszedł już grę z 10 razy oglądając wszystkie możliwe filmiki jakie się ukazały. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie paczka dotarła przed raptem 20 minuatami. Nareszcie :D

 

Zdjęcia tego nie oddają, figurka i notes są świetnie wykonane (detale!) :)

 

NESb038.jpg

 

KTXv1F9.jpg

Gu0mcKn.jpg

q8XdVR6.jpg

 

 

Efekty graficzne i sama grafika wywołują opad szczęki. Pięknie wykonane krajobrazy i otoczenie. Lara wygląda i porusza się tak jakby była żywa. Patrząc na ruch ciała, zachowanie materiału ubrania, mimikę twarzy - ma się wrażenie prowadzenia żywej osoby. Majstersztyk. Coś niesamowitego. Crystal Dynamics wyciągnęli z XO pełnię możliwości. Syria prezentuje się wspaniale. Wspinaczka na Syberii także.
"TR2013 Definitive Edition" przy RoTR wygląda... biednie :)

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten tytuł to praktycznie must have, choć w recenzjach piszą, że jest odrobinę gorszy niż TR 2013.

 

RoTR jest rzeczywiście inny od TR2013.

 

Rozwój postaci, broni i wyposażenia pozostał oraz sprytne wykańczanie oponentów (dirty tricks, stealth kill etc.) ale zmieniła się jedna konkretna rzecz. Czuć klimat Tomb Raidera. Nie kierujesz już słabą dziewczyną-rozbitkiem, która walczy o przeżycie. Masz w rękach zdeterminowaną kobietę-wojownika, która plądruje grobowce (które teraz wymagają pogłówkowania, są większe i ciekawsze) z żądzy wiedzy, a nie próby przeżycia. Same lokacje i przeciwności na jakie natykamy się, są bardziej "Tomb Raider" niż "Survivor".  Na razie dotarłem do radzieckiej bazy (11%) i jestem mile zaskoczony. O ile przy TR2013 miałem wątpliwości - niby nowa Lara (ale już nie ta dawna), niby Tomb Raider ale jakiś taki klimat rodem "Lost". W TR2013 czasem litowałem się nad bohaterką (do momentu zdobycia wszystkich umiejętności i wymaksowania broni - wtedy grałem Larą jak czołgiem :D) , ale już w RoTR czerpię prawdziwą przyjemność z grania. W Syrii i po przemierzeniu fragmentu syberyjskiej krainy misia (którego trzeba popsuć po drodze ;) ) można poczuć się jak w dawnych Tomb Raiderach. Do tego piękna grafika - nieraz zatrzymywałem się i podziwiałem widoki. Poza Syrią, polecam jaskinie lodowe - gra świateł przeświecających się przez lód. To robi wrażenie. Kurcze, zupełnie nie żałuję zakupu Xboxa One (zresztą na niczym innym i tak bym nie zagrał).

 

PS. Co do akcji promocyjnej. Crystalsi tak wymiksowali poszczególne sceny i fragmenty zwiastunów, że pomimo ich znajomości raczej nie popsuje się sobie dobrej zabawy. Czasem bywa to nawet zaskakujące... "zaraz, zaraz, na zwiastune było tak, a w grze jest inaczej" ;)

 

PS2. Aby nie było tak "och, ach" dorzucę jeden mankament. Musimy czasem nabywać umiejętności, które Lara poznała w poprzedniej części. Trochę to dziwne ;)

Polski dubbing w wykonaniu Karoliny Gorczycy nadal trzyma wysoki poziom, choć odrobinę brakuje w nim emocji w porównaniu do TR2013. Ale to zostało wyjaśnione - Karolina miała dostęp tylko do wybranych scen i tekstu pisanego zamiast całej gry jak to było w przypadku TR2013.

 

PS3. W poprzedniej części było "kurde i cholera", a w tej padło z ust Lary jeśli mnie słuch nie mylił "ty skur...". :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać, że przy ostatnich dwóch odsłonach czerpali garściami z serii uncharted i bardzo dobrze, bo na pc i xboxa dali grę, która jest niejako konkurencją dla wspomnianej serii no i oczywiście wzbogacili róznymi dodatkowymi elementami po swojemu.

Czytałem opinie, że nawet na starusieńkim x360 gra wygląda super także jak ktoś nie chce wydawać 1,5k to używaną 360-kę można kupić za grosze, 200-300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie troszkę uspokoilem co do gameplaya. Balem sie ze za bardzo przekombinuja. A ze poszli w strone Uncharted to bylo juz widac w TR2013. Dla mnie lepiej. Duzo wspinaczki, sztrzelania i do tego zagadki. Taka mieszanka mi pasuje.

 

Ladne te figurki. Chociaz nigdy takie cos mnie nie interesowało to chetnie bym przygarnal. Co do X360 to niektore komentarze to chyba od osob co nie grali. Wyglada to bardzo dobrze. Ale i tak poczekam na wersje PC.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rise of Tomb Raider wciąga jak nie wiem co :D Nie wiem jak podejrzeć statystyki na XO - ponoć można przez przez inne urządzenie wspierające SmartGlass, RoTR jest znacznie dłuższy niż poprzednia część przygód panny Croft.

Szkoda, że dobrnąłem już do końca wątku fabularnego i to już koniec :( Najnowsze przygody Lary zostały stworzone z takim rozmachem, że aż trudno pozbierać myśli. A dzieje się tyle, że najlepiej przechodzić te przygody na raty wraz odkrywaniem grobowców i innych "znajdziek" ;) Tempo akcji, intensywność potyczek, ogrom terenów, wspaniałe budowle, które przemierzamy są czasem trudne do ogarnięcia. A najlepsze jest to, że pomimo splądrowania wszystkich grobowców, jaskiń, przetrząśnięcia pudełek, odczytania monolitów i innych form przekazu oraz wykonania kilku zadań podobnych - jeszcze przed ukończeniem głównego wątku, nadal mam ukończone tylko 80% gry. Poprzednia część była dość uboga w eksplorację, a sama liczba grobowców mała - zresztą trudno je było nawet tak nazwać, ot starożytne budyneczki lub jaskinie. W "Rise..." grobowce są duże, ciekawe i nie tak prymitywne. Jest też sporo jaskiń na które można sięnapotkać kompletnym przypadkiem - wejścia do nich są ukryte w rozpadlinach lub przysłonięte np. drzewami, a do niektórych potrzeba dopłynąć pod wodą z aparatem tlenowym. Eksploracja i podziwianie widoków sprawia chyba większą przyjemność niż danie się porwać wydarzeniom z głównej osi fabularnej. Sama historia nie jest może wielce wymyślna, ale zaczyna się tajemniczo (warto odnajdywać wszelkie dokumenty aby poznawać kolejne wydarzenia - świetnie buduje to klimat) i zawiera elementy związane z osobą Proroka, które mogą urazić uczucia religijne nie jednej osoby.

Początkowo, ponieważ później jest to bardziej szczegółowo wyjaśnione jak i pochodzenie samego artefaktu oraz jego natury.

Warto też zwrócić uwagę na głównego oponenta - Konstatina. Jest z nim związana pewna ciekawa nabyta cecha -

posiada on stygmaty, które okażą się jednak fałszywe. W jaki sposób jego siostra je wywołała lub jaka siła je spowodowała - nie zostało wyjaśnione. Ale mały one wpływ na postępowanie tego bohatera. Gdy stygmaty okazały się fałszywe, fabuła jednak straciła spotęgowany efekt tajemniczości

.

 

Początkowo sceptycznie byłem nastawiony do sklepiku (Supply Shack) - za złote monety jakie odnajdziemy można zakupić wyposażenie. Od razu radzę zbierać monety na karabin szturmowy (przypominający H&K G36K) i granatnik podwieszany oraz strzelbę policyjną. Przydają się szczególnie gdy po przebrnięciu przez Planetarium zmierzamy do Kitieżu. Takie gadżety jak wciągarka czy celownik laserowy można sobie odpuścić. Wciągarka służy tylko do szybkiego przemieszczania się po linach i niczego więcej, a celownik laserowy daje fajny efekt we mgle czy pośród rozrzuconych granatów dymnych. 

 

Warto też rozwijać umiejętności związane z wytwarzaniem przedmiotów: apteczek, amunicji standardowej i specjalnej oraz ładunków wybuchowych i zapalających. Z zebranych zasobów od pokonanych oponentów i skrzynek można odnawiać zapasy. Podczas walki jest to często nieoceniona pomoc.

 

Momentami "Rise of Tomb Raider" trochę dłuży się, dlatego warto nie przechodzić go na raz (mam na myśli wątek fabularny). Albo zrobić sobie przerwę na zwiedzanie okolic i grobowców - zdobywana w nich z ksiąg wiedza daje nowe przydatne umiejętności. Zagadki z nimi związane nie są skomplikowane, ale potrafią sprawić czasem sporo radości w trakcie ich rozwiązywania.  

 

Tuż po zakończeniu napisów końcowych jest krótki przerywnik filmowy

z którego dowiadujemy się, że nadal Trójca będzie deptać Larze po piętach. W kolejnym z kolei na mapie możemy zobaczyć Honduras jako domniemane przyszłe miejsce przygód sympatycznej pani archeolog. Choć w przypadku TR2013 miały to by Stany Zjednoczone i osada Roanok, a wyszło tak jak wyszło czyli trafiliśmy do Syrii i na Syberię.

 

 

Szczerze polecam! To jedna z najlepszych części Tomb Raidera :D

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...