Skocz do zawartości
Grimlock

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nawet nie chodzi o spadki FPS, bo one nie są stałe. Są to irytujące szaprnięcia jakby coś doczytowało. Teraz doszedłem jeszcze dalej. Zdobyłem shotguna i po prostu nie idzie grać. Ciągłe spadki animacji do 30 klatek po czym wraca do normy w tym samym miejscu. Zmniejszyłem nawet tekstury na High gdzie gra pożera tylko 3GB VRAM i jest troszkę lepiej, ale szaprniecia dalej występują. WIęc dławienie się pamieci w grze nie jest problemem. Potestuje jeszcze. Wyłacze purehair i pare innych efektów i zobaczymy czy to cos poprawi. Jak nie to zostawiam grę do czasu aż coś z tym Nvidia/Square nie zrobią.   Ostatni raz kupiłem grę przed premierą. Wystarczyło zrobić grę bez udziału Nvidii jak to miało miejsce w TR 2013 i byłoby o wiele lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa niby, ale jest przy tym kombinowania. Niektórym nie wchodzi drugi klucz seryjny. No i jak już wcześniej rejstrowaleś kartę na stronie MSI to zapomnij. Wywali komunikat że numer seryjny jest już zarejstrowany. ASUS daje oficjalnie grę dla posiadaczy. A MSI nie. W sumie nawet nie wiem o  co chodzi z tą Australią.  Można jedynie liczyć że MSI oficjalnie zrobi tak jak ASUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~ -35 klatek przy włączeniu Tress FX było takie fajne ?

Nie przypominam sobie na moim hd7950 1150/1550 i i5 4690k@4.5Ghz przez zdecydowaną większość gry było 50-60fps. Gdzieś w jakiejś lokacji były sporadyczne spadki do 45fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie na moim hd7950 1150/1550 i i5 4690k@4.5Ghz przez zdecydowaną większość gry było 50-60fps. Gdzieś w jakiejś lokacji były sporadyczne spadki do 45fps.

Wystarczy poczytać co ludzie pisali na tym forum w okolicach premiery o Tomb Raider 2013. Co mnie w ogóle nie dziwi, narzekano na identyczne rzeczy co w przypadku RotR tj. poprzedniczki były lepsze, za duża sandboxowość, klimat nie ten... Z klatkażem były z tego co widzę znacznie większe problemy, cytuję "Gra bez TressFX potrafi zwolnić do 40 klatek na karcie za 1.5 K złotych".

 

Z własnych doświadczeń pamiętam, że miałem jeszcze GTX 280, gdzie TressFX z 40 klatek zbijał do 1-3 przy zbliżeniach. Na GTX 480 nie było dużo lepiej, dopiero na GTX 760 było w miarę, ale i tak przy zbliżeniach szarpało widocznie, czyli spadało na pewno poniżej 30kl/s.

 

Podsumowując, dawniej na pięcioletnim GTX 280, za którego w 2009r. dałem ~1,5tys z TressFX gra była niegrywalna i spadała do 1-3 klatek. Dzisiaj na czteroletnim GTX 760 za którego dałem 1000zł gra z kłakami na b.wysokie, i nie spada poniżej 18fps. Co prawda to była technologia AMD, ale czy dzisiaj czerwoni mają 1-3 klatki po włączeniu włosów ? Chyba nie. Według mojej teorii nVidia trochę bardziej wysiliła umysł poddając renderingowi tylko część włosów, która na prawdę ma prawo się ruszać, a nie wszystkie, do tego każdy oddzielnie. A efekt końcowy, praktycznie taki sam, o ile nie lepszy, jako że włosy zyskały sprężystość i zachowują się naturalniej, nie ma problemów ze spóźniającym się cieniem itp.

 

Kilka cytatów z wątku o TR 2013:

 

Mario 2k

Gry nie posiadam i niemam zamiaru na nia kase wydawac ale mialem mozliwosc pograc 30 minut u kumpla na Radku 7970 wszystko na maxa chyba ultimate czy cus

czasami chwilowe spadki do 35 fps pozatym nonstop 60fps widac ze engine pisany na kolanie ;)

 

Krzychu G

W sumie srednio o 10-15, ale zabawne jest, ze ten feature nie dziala zbyt dobrze na kartach AMD smigajacych w Crossfire. Efekt jest taki, ze albo cien nie nadaza za wlosami zostawiajac brzydkie slady albo klatki spadaja o polowe przy wyzszych rozdzielczosciach. Widac AMD nie potrafi poprawnie wprowadzic i przetestowac wlasnej technologii na wlasnym sprzecie ;P

 

Devil

Gra ciekawa, ale nic po za tym. Klimatu Tomb Raidera to próżno tu szukać. Gra troszką zalatuje Sandbox'em i sporo tu różnych znajdek. Do tego durne wciskanie klawiszy na czas i ciągłe przerywniki. Często Lara sam gdzięś podąża i tracimy nad nią kontrolę co doprawadza czasem do lekkiego podkur.. Ja tam do tej gry od początku podchodziłem z dystansem. Jeden poważny minus to tytuł Tomb Raider, który nie powienien się znajdować gdyż Tomb Raider to nie ma nic wspólnego poza panienką z kitkiem. Co do samych włosów to oczywiście na Geforce'ach nie ma co tego właczać, bo gra spada do 5 klatek na sekundę.

Gra jest dostosowana do obecnych graczy. Poziom trudności w grze jest marny wg mnie. Grywalnosć niezła, klimat jakis tam jest, ale daaaaleko tej grze do pierwowzoru. Dlatego ocena jaką ludzie jest wystawiają jest zdeka przesadzona. Jak na obecne czasy daje jej 8/10. Gdybym miał porównywać z 1 i 2 dałbym pewnie niżej. To po prostu inna gra z tytułem i główną bohaterką. Co do grafiki to jest ładna, ale nie aż tak by miała takie wymagania. Gra bez TressFX potrafi zwolnić do 40 klatek na karcie za 1.5 K złotych.

Wrażenie robią oczywiście włoski w ustawieniu TressFX, ale zabijało to wydajność nawet do 28 FPS, więc w połowie gry wyłączyłem.

TressFX skutecznie zabija wydajność. Przynajmniej na kartach od Nvidii. Bo to zdaje się technologia AMD.  W niektórych momentach FPS potrafi spaść do 25. Np podczas cutscenek jak są pokazane Lary włosy z bliskiej odległości. Do tego jak jeszcze powiewają na wietrze. Ja tam grałem z wyłaczonym TressFX, bo jakoś to mi nie było potrzebne.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam po raz 3. Nie chodzi o spadki FPS do stałej liczby jak te Twoje 35 z TressFX w TR2013. Ja mówie o szarpaniu i dławieniu się gdzie sobie normalnie biegnę i jest zwiecha (30 FPS) i po chwili wraca do 80. Co tak naprawdę nie jest spadkiem do 30 tylko do zera. Gra łapie czkawke. Na ustawieniach tekstur high jest z tym lepiej, ale wciaż problem występuje. Nie wiem może u mnie coś jest nie tak, ale żadna gra tak nie działa. Zarówno GTA V  czy Wiedźmin 3 ze wszystkim na maxa. Spadki poniżej 40 są w W3, ale nie ma tych szarpnięć. Gry działąją o wiele lepiej.

 

 

Strasznie to irytujące. Sprawdze na starszych sterownikach, ale wątpię by to pomogło . Różnica w teksturach między high a v.high jest znikoma, więc niech zostanie high. Dla mnie spartolona optymalizacja gorzej niż w TR 2013 z TressFX.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi śmiga zaskakująco dobrze, w ogóle ostatnie gry trochę uratowały 780 w moich oczach bo już przeglądałem oferty 980Ti, ale niestety życie nie pozwala na takie kaprysy :-p Promocja Asusa działa, więc mam dodatkową gre jak ktoś reflektuje w promocyjnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy ludzie mają tak zjeb... systemy czy co, ale u mnie na ustawieniu wszystko na max poza cieniami i włosami mam średnio 45-60FPS, Jak odpale wszystko to mam konsolowe 30FPS i nie spada poniżej tej wartości na leciwym GTX780. Aha gram w 1440p, żadnych przycięć i tego typu historii, Division tak samo, just cause 3 śmiga lepiej, ale też wygląda gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie obecnie się znajdujesz w grze ? Problem zacznie się później. Gra pobiera ponad 6 GB z teksturami na Very High. Zacznie Ci ciąć obraz po dojściu do kompleksu radzieckiego. Jak nie to sam nie wiem, bo sporo osób to potwierdza. Pamiec się dławi i są cięcia.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam spadki ale nie ścinki o jakich piszesz. Mi spadnie do 45fps max ale na poczatku zaraz po uruchomieniu gry potem trzyma 60fps. Gram w 1440p wszystko na mxa z fxaa.

 

Ustawiona mam synchronizacje na adaptacyjna w panelu nvidii. Gdy korzystalem tej z gry też FPS mocno falował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany. Usunałem DDU całkowicie 361.75 i wgrałem 361.43.  Odpaliłem grę z teksturami na vhigh i zero scinek póki co. Jeszcze wróce do starych obozow by to potwierdzic, ale chyba jest ok.  Obecnie jestem w dolinie geotermalnej i jest płynnie bez scinek. Spadki FPS do 55 min. Moge spokojnie skupic sie na grze poki co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany. Usunałem DDU całkowicie 361.75 i wgrałem 361.43.  Odpaliłem grę z teksturami na vhigh i zero scinek póki co. Jeszcze wróce do starych obozow by to potwierdzic, ale chyba jest ok.  Obecnie jestem w dolinie geotermalnej i jest płynnie bez scinek. Spadki FPS do 55 min. Moge spokojnie skupic sie na grze poki co ;)

 

No to zrobię to samo, bo u mnie tez po dojściu do kompleksu radzieckiego zaczęło ścinać i jakbym nie obniżył jakości grafiki, to i tak zacina ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie obecnie się znajdujesz w grze ? Problem zacznie się później. Gra pobiera ponad 6 GB z teksturami na Very High. Zacznie Ci ciąć obraz po dojściu do kompleksu radzieckiego. Jak nie to sam nie wiem, bo sporo osób to potwierdza. Pamiec się dławi i są cięcia.

Jak wierzyć stanowi gry to 32% skończyłem, jestem w soviet instalation cały czas, mam wbić sie na górę dołączyć do typa z którym uciekłem z więzienia, tylko robie wszystko powoli szukam skrzynek, krypt i takie tam. Tekstury musiałem na high ustawić bo mój gtx ma tylko 3gb ale zamykam sie w tym przedziale

post-195531-0-97084800-1454510196_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie silnie dokuczliwe freezy gry i spadki fps do wartości 0-5 fps pojawiły się właśnie po instalacji najnowszych sterowników...
Na poprzednich sterownikach komfort gry jest znacznie wyższy a sytuacje gdzie spadki fps drażnią występuje rzadziej;

Ogółem, za frapsem:
1920x1200, v-sync (podwójne buforowanie), wyłączony eksluzywny pełny ekran, wygładzanie FXAA, anizo x16, reszta ON / na max:
Końcówka gry (czyli więcej przycięć i freezów):

Min 20, średnio 48FPS;
Biegając po samym terenie zewnętrznym min ~18, średnio ~42FPS;

 

Sterowniki  361.43, eksluzywny pełny ekran wyłączam: bez niego gra działa sprawniej;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli się potwierdza to co pisałem. Nie sprawdzałem dokładnie bo musiałem do roboty jechać i po 12 godziniach nie mam za bardzo ochoty grać. Jutro po testuje i potwierdzę czy jest ok. ALe po ok 15 minutach gry jest znacznie lepiej. Wracałem do poprzednich obozów w kompleksie radzieckim i jest ok. Zresztą w dolinie geotermalnej też miałem niezłe ściny. Normalnie śmiech że stery, które były robione specjalnie pod nowy TR działają gorzej niż te poprzednie czyli 361.43

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mistereco22

U mnie silnie dokuczliwe freezy gry i spadki fps do wartości 0-5 fps pojawiły się właśnie po instalacji najnowszych sterowników...

Na poprzednich sterownikach komfort gry jest znacznie wyższy a sytuacje gdzie spadki fps drażnią występuje rzadziej;

Ogółem, za frapsem:

1920x1200, v-sync (podwójne buforowanie), wyłączony eksluzywny pełny ekran, wygładzanie FXAA, anizo x16, reszta ON / na max:

Końcówka gry (czyli więcej przycięć i freezów):

 

Min 20, średnio 48FPS;

Biegając po samym terenie zewnętrznym min ~18, średnio ~42FPS;

 

Sterowniki  361.43, eksluzywny pełny ekran wyłączam: bez niego gra działa sprawniej;

W opie masz informację, że posiadasz 970, więc posiadasz kartę ze średniej półki i ustawiasz tak wysokie ustawienia, która ta karta ze względu na swoja pozycje rynkową nie powinna i nie ma prawa uciągnąć. Więc wszystko jest dobrze z Twoim komputerem i z tą grą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...