Skocz do zawartości
Grimlock

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 10)

Rekomendowane odpowiedzi

11 października wraz z premierą RotTR na PS4 pojawią się nowe DLC: "Więzy Krwi" i "Koszmar Lary".

 

Zaimplementowanie zostanie też wsparcie dla Playstation VR.

 

1018big.jpg

 

Więcej info na www.laracroft.pl

 

 

4:12 - Więzy Krwi itd.

 


Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wydaje się absurdalne, ale tylko z pozoru. We wrześniowym numerze brytyjskiego Official PlayStation Magazine pojawiły się nowe informacje o nadchodzącym DLC do Rise of the Tomb Raider pt. Więzy Krwi, w którym będziemy biegać po Croft Manor i odkrywać tajemnice rodu Croftów.

 

Wrześniowy numer jest już dostępny dla subskrybentów, którzy donoszą, że Więzy Krwi będą rozgrywać się w obrębie gry RotTR pomiędzy przygodą w Syrii, a Syberią. Jak już wcześniej informowaliśmy, brat matki Lary, Atlas DeMornay, będzie chciał pozbawić swojej krewnej prawa do posiadłości Croftów. Jego niechęć do Lary i jej ojca Richarda ma wynikać z tego, że pierwotnie Amelia Croft z domu DeMornay miała wyjść za mąż za... hrabiego Farringdonu. Nie zrobiła tego i jej rodzina na nią się obraziła. W artykule pojawia się też informacja, że Amelia zaginęła w tajemniczych okolicznościach, gdy Lara była dzieckiem.

 

Hrabia Farringdonu - mówi Wam to coś? Zacytujmy pierwszą wersję życiorysu Lary z 1996 roku (pełen tekst znajdziecie w dziale Lara Croft): "Jej rodzina w krótkim czasie wydziedziczyła ich uzdolnioną córkę, mając nadzieję, że w końcu wyjdzie za mąż za hrabiego Farringdonu". W społeczności fanów zawrzało, bo może to oznaczać, że nowa Lara ze zrestartowanej linii czasowej okaże się... córką klasycznej Lary Croft. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że informacja o Amelii Croft, która była zaręczona z tym samym hrabią co "stara" Lara, ma być po prostu ciekawym easter eggiem z okazji 20-lecia serii i symbolicznie, a nie dosłownie pokazać, że nowa Lara jest spadkobierczynią, czyli niejako córką klasycznej Lary z lat 90-tych.

 

 

Źródło: laracroft.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie za cholerę nie mogę uruchomić wyświetlania OSD podczas grania w tego Tomba (zarówno MSI Afterburner, jak i EVGA Precision). W innych grach mi go normalnie wyświetla. Spotkał się ktoś z tym wcześniej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach MSI AB musisz zaznaczyć opcję kompatybilności z aplikacjami czy jakoś tak (pierwsza zakładka - 1 opcja na górze) i będzie działać. Czasem nawet to nie pomoże jak używasz jakiegoś moda typu SweetFX.

 

edit//

 

Zakładka Ogólne -> Synchronizuj ustawienia dla podobnych procesów graficznych

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna gierka muszę przyznać,która jednak jest kopią TR z 2013 roku. Na razie jestem w kopalni i muszę przyznać, że bardziej mi przypadł do gustu klimat feudalnej Japonii z samurajami. Może tutaj też pojawią się jacyś średniowieczni wojownicy??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że posiadacze PS4 dostaną te dodatki gratis wraz ze swoją wersją ?    Ja tam odpuszcxzam bo wersje PC już mam i przeszedlem. Ogólnie po drugim podejściu dalej jestem zdania że gra wypada średnio na tle TR 2013. Graficznie ładniej owszem, ale dynamika gdzieś uciekła. DO tego wątek główny również średni.  Za bardzo w Sandbox'a poszłi i głównie fun jest ze zbierania i modyfikowania.  W TR 2013 było znacznie ciekawiej jeśłi chodzii o wątek główny. Do tego dynamika na wysokim poziomie. Niczym w Uncharted 2.  Cóż mimo to jak wyjdzie kolejna część to zagram, ale raczej z sentymentu do serii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc choćby na ofertę Amazonu: https://www.amazon.com/Rise-Tomb-Raider-PlayStation-4/dp/B013HMN66M/

wynika, że edycja na PS4 - "20 Year Celebration" będzie już zawierała nowe DLC. Na "Więzy Krwi" czekam. Nad "Koszmarem Lary" zastanawiam się - jak to będzie coś w stylu "Cold Darkness Awakened" to sobie podaruję.

 

Mam cichą nadzieję, że tuż po premierze wersji na PS4 pojawi się zwiastun trzeciej części :)

Oby zwieńczenie przygód nowej Lary zakończyło się z odpowiednim rozmachem (tj. Pratchettowa niech lepiej skupi się tylko i wyłącznie nad komiksami). Grobowce przesłały być opcjonalnymi, więcej eksploracji powiązanej z głównym wątkiem fabularnym (ale nie takiej wymuszonej aby nabić jak najwięcej godzin opartej na szukaniu znajdziek), żadnych zombie oraz zmiana lokalizacji na bardziej (np. tropikalną Meksyk, Kostaryka etc.) i odróżniającą się od obecnych "ponurych". A i żeby dało się zdjąć ten ... tłumik.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kompletna wersja będzie też na PC? Chodzi mi o to wydanie z kilku postów wyżej z albumem itd? Potrzebowałbym na prezent.

 

Przeglądając oferty największych sklepów jak i oficjalnego Square-Enix Store - edycja "20 Year Celebration" obecnie jest tylko na PS4.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak, w sklepie Cenega jest wersja "20 years celebration" w wersji PC:

 

http://cenega.pl/pc/akcja/rise-of-the-tomb-raider-20-rocznica-serii/2978

 

 

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii zawiera:
 

  • nowy rozdział w kampanii „Więzy krwi"
  • nowy tryb wytrzymałości w trybie współpracy
  • dodatek „Koszmar Lary"
  • nowy poziom trudności „Mistrzyni surwiwalu" w ramach kampanii głównej
  • wszystkie stroje, bronie i karty wyprawy, które były dostępne w ramach przedsprzedaży
  • nowy strój na chłodne dni i broń inspirowane grą Tomb Raider III
  • pięć klasycznych modeli Lary Croft - zagraj, wybierając ulubione wcielenie
  • wszystkie opublikowane dotąd elementy zawartości do pobrania:
  • Baba Yaga: Świątynia Wiedźmy - 3 godziny nowej fabuły
  • Tryb wytrzymałości
  • Przebudzenie zimnej ciemności - walka z kolejnymi falami zarażonych wrogów
  • Dwanaście nowych strojów i siedem nowych broni
  • Ponad 35 kart wyprawy

Wydanie premierowe, dostępne do wyczerpania zapasów zawiera:

  • Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii
  • limitowany Artbook
  • ekskluzywne, limitowane opakowanie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając na FullHD z wszystkim wymaksowanym gierka żużywa 8 GB pamięci VRAM w dolinie geotermicznej. Nieźle.

 

Systemowym RAMem też nie gardzi ....

 

Obecnie dla testu w systemie mam 16GB RAMu i zauważyłem, że w DX12 gra zużywa go więcej. FHD w benchmarku  6,8 GB - DX11 i 8,3 GB - DX12. Gra działa mi najlepiej w trybie DX 12 z double bufferingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam spodobało się DLC: Pack 20 Year Celebration: Więzy Krwi i Koszmar Lary?

 

O ile Koszmar Lary nie przypadł mi do gustu (Tomb Raider to nie Świt Żywych Trupów czy inne L4D), o tyle Więzy Krwi były całkiem fajne. Trzy ciekawe łamigłówki, sporo nawiązań do klasyków jak i trylogii LAU oraz oczywiście duża garść informacji o rodzinach Croftów i De Mornay. Odnoszę wrażenie, że z Atlasem jeszcze spotkamy się w trzeciej części TR. Tym bardziej, że

był przychylny wobec Any i z nią współpracował - jednocześnie szkodząc Richardowi i Amelii.

Możliwe, że to on odwołał snajpera w jednej z ostatnich scen na Syberii. Nowe Croft Manor też nawiązuje po części do tego z klasyków i LAU, choć jest zdecydowanie bardziej kameralne.

Nie było żadnego niesamowitego zwrotu - może to i dobrze. Połączenie dwóch linii czasowych byłoby dość trudne i w pewnym stopniu naciągane. Poza tym mam nadzieję, że wątek rodzinny został już wyczerpany.  

 

PS1. Rozbroiły mnie porządki Lary - ale róże znalazły się wazonie ;)

PS2. Po cichu liczyłem na mały zwiastun lub nawiązanie do trzeciej części - ale do takowego pewnie będzie poczekać na E3 2017.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...