Skocz do zawartości
Grimlock

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Grę już mam w wersji pudełkowej. Są dołączone płyty DVD(dwie) i klucz do nobox.pl. Oczywiście aktywowałem na Steam. Teraz tylko czekać na odblokowanie. Pobrało się 18GB.  Jutro na 6 do roboty to zagram sobie po południu.  Co do optymalizacji to miałem takie przeczucie że może być kiepsko. Oczywiście spadki do 50 klatek mnie nie zrażają  chociaż przy karcie za ponad 3 tysiące złotych to niezła przesada. Chociaż mogłobyć gorzej. No nic trzeba czekać na łatki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda skalowanie w SLI brawo dla twórców gry jak i nvidii za świetnie wykonaną pracę premie się należą. To był oczywiście srakazm hłehłehłe cieszę się że się pozbyłem 2x970

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem szczerze że wygląda to bardzo przyzwoicie. Wszystko na max co się da  z Purehair na bardzo wyoski, 1920x1080 FXAA i HBAO+  i na dzień dobry ok 100 FPS i powyżej. Średnio ok 80, ale lokacja w górach raczej mało obciążając. Potem może być gorzej. Pare screenow. Powiem krotko w ruchu to wyglada znacznie lepiej niz na screenach.

 

 

EDIT. Dodam tylko że po ok 30 minutach gry doszedlem do sybierii i przez ten cały czas było średnio ok 70-80FPS, spadku poniżej 70 nie uświadczyłem. Czesto mam ok 100 i więcej. Gra jest bardzo dynamiczna. W zasadzie dla mnie to czysta rozgrywa bo w fabułe specjanie się nie zagłębiam. Lara i inne postacie wyglądają bardzo ładnie. Sporo szczegółów, włoski też ciekawe, ale bez jakiegoś wow. Tekstury bardzo ładne. Ciężko mi porównać grafikę do jakiejś gry, ale jest na wysokim poziomie. Zobaczymy jak wypadnie Uncharted 4 na PS4, bo po filmikach wcale to gorzej nie wygląda od TR. Przynajmniej względem werji na XO.

post-15334-0-79937500-1454002729_thumb.jpg

post-15334-0-04878700-1454002764_thumb.jpg

post-15334-0-09349500-1454002931_thumb.jpg

post-15334-0-75778400-1454002939_thumb.jpg

post-15334-0-40947000-1454003670_thumb.jpg

post-15334-0-99229900-1454003988_thumb.jpg

post-15334-0-36016200-1454004365_thumb.jpg

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, gierka wciąga od początku, a tymczasem praca jeszcze na stole leży i co tu zrobić ;-) Chwilkę pograłem - ustawienia wysokie / średnie (cienie) - i naprawdę dobrze to chodzi na moim złomku, wygląda na to, że optymalizacja raczej dobrze zrobioną jest ;-)
Coś czuję, że nocka pójdzie na grę, dobrze że dzieciaki chore i nie trzeba ich do szkoły rano prowadzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że xone działa w 25-30fps w 900p to spokojnie na komputerze za około 2k (i3+gtx960) jest to do osiągnięcia na tych samych bądź lepszych ustawieniach. To coś nowego?

to czyli xbox one za 1200, jak się developer przyłoży jest w stanie wygenerować grafikę jak komputer za 3k beka

Bardziej jak sie developer przyłoży to może s[ciach!]lić optymalizacje tak że gra nie będzie działać na komputerze za 10k (np. batman).

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też odpaliłem na chwilę i początek trochę nudny, jakby żeńska wersja uncharted, grafika nie szokuje, jakieś mało ostre tekstury i ogólnie wsio na max nie wygląda jakoś super ostro. Zobaczymy jak gameplay po kilku godzinach, póki co idę spać, bo jakoś mega chcicy na granie nie ma. :P


No i chodzi jak g*wno na amd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Fantastyczna jest ta stronka Nvidii z opisem co i jak :)

 

Wszytko pokazane jak na dłoni i nawet można sobie inne gry pod ten opis poustawiać :)

 

EDIT: ehhh... szkoda, że nie ma demka :(

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem, ugrałem tyle co na pierwszym pokazie E3 i trochę więcej w lesie. Powiem tyle, myślałem że na moim sprzęcie będzie duużo gorzej. Najpierw odpaliłem na tym co system sam podobierał, o dziwno nie niskie, nie średnie, a nawet wysokie detale, jakieś HBAO się załapało, FXAA, wysokie tekstury i takie tam. Grało się zupełnie płynnie i komfortowo, a grafika na takich ustawieniach i tak robiła wrażenie. Kłaki nie masakrują tak wydajności jak w poprzedniej części, powiedziałbym że nawet różnice między wysokimi, a bardzo wysokimi nie są tak znaczące. Tak jak podejrzewałem mniej włosów jest w ruchu, niektóre są "posklejane", a i tak prezentują się naturalniej niż to co AMD wymodziło. Po co renderować to co i tak leży nieruchomo przy skórze i bezmyślnie każdy włos oddzielnie. Po przełączeniu wszystkiego na maks oprócz oczywiście tekstur, wcale nie ma takiej tragedii na jaką się nastawiłem. Jako posiadacz takiej a nie innej karty, jaką jest GTX 760, mogę powiedzieć, że optymalizacja jest przynajmniej dobra. Fabularnie lekkie drewno, przynajmniej na początku, ale jestem przekonany, że się rozkręci. O polskim dubbingu jak zwykle można powiedzieć tyle, że aktorka Lary się stara stwarzać pozory, ale na szczęście po kilku godzinach gry człowiek zaczyna wtapiać się w akcje i zapomina o ściskaniu pośladów z zażenowania. Ogólnie jest i tak mega dobrze z tą grą jak dla mnie. Zapowiada się rewelacyjnie.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5h za mną i póki co nic nie wciągnęło ani na tyle zaintrygowało, że chcę grać dalej także na razie przerwa. W tej grze w ogóle ciężko jest cokolwiek zrobić źle, wszystko tak podane na tacy, że aż za prosto. :)

Znowu biedna, zmęczona, przemoczona lara walczy o życie, w TR 2013 to jeszcze było w miarę świeże ale chyba co za dużo to nie zdrowo. Tak krytycznie trochę ale oczywiście przejść trzeba, choćby z sentymentu do serii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przespaniu nocy szczerze to też jestem troszke zawiedziony fabuła i jakby mmiej dynamicznie. Czegoś mi w grze brakuje. Może potem się rozkręci.  Za bardzo poszli w Sandbox'a i tworzenie przedmiotów. Nie to że złe, ale liczyłem na co innego. Gra nie ma 3D jak w TR 2013. Moze dodadzą z jakimś patchem.  Ogólnie źle nie jest, ale za dobrze też nie.  Oczywiście fun z wspinania się, skakania dla mnie zawsze jest i zawsze byl również w serii Uncharted. Ale co za dużo to nie zdrowo. Musi być jakaś fabułą, a ta jest drętwa jakaś. Nie mieli za bardzo pomysłu. Zresztą w TR 2013 też nie była nie wiadomo jaka. Szczerze bardziej wolałbym z taką grafiką remake TR2 lub TR 4 od Core Design.  No nic przejdę i liczę że się rozkręci. W marcu jeszcze Uncharted 4 przecież i myśle że wygra z TR. Przynajmniej u mnie ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest w końcu z obsługą DX12 ? W zapowiedziach szumieli, że tylko Windows 10 i tylko DX 12. Tymczasem na pudełku widnieje napis DirectX 11. Obiło mi się też o uszy, że karty projektowane pod DX11 wykorzystają tylko część efektów DX12. Ktoś mógłby przybliżyć temat ? Z góry sor za niewiedzę jeśli wyskoczyłem z wałkowanym tematem, ale nie znalazłem wstępnie żadnych informacji po premierowych nt. DX.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jakąś plotę puścił o DX12 i do dziś widać ktoś się upomina. Miałbyć jakiś efekt (VXAO zdaje się) odpowiadający za okluzje otoczenia. Czyli lepszy odpowiednik HBAO. Niby ma to być wykorzystywane również w DX12 w przyszlości, ale TR będzie w DX 11. Zapomnij o DX12. Gra jest ladna wg. mnie, ale niedakwatna do wymagań. Warto zmniejszyć cienie nieco. Daje to troszkę więcej FPS, a różnica nie taka duża. Po dojściu do Syberii i pograniu nieco zaczęły się spadki do 55-65 FPS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...