Skocz do zawartości
Grimlock

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Org zainstaluj najnowsze sterowniki. Był problem z ścinaniem na niektórych sterownikach.  Ja mam 364.51 i nie mam ścin od dawna. 

Rzucę okiem bo w międzyczasie po nowych driverach wszedł kolejny preview W10... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 października wraz z premierą RotTR na PS4 pojawią się nowe DLC: "Więzy Krwi" i "Koszmar Lary".

Zaimplementowanie zostanie też wsparcie dla Playstation VR.

1018big.jpg

Więcej info na www.laracroft.pl

4:12 - Więzy Krwi itd.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pytanie wydaje się absurdalne, ale tylko z pozoru. We wrześniowym numerze brytyjskiego Official PlayStation Magazine pojawiły się nowe informacje o nadchodzącym DLC do Rise of the Tomb Raider pt. Więzy Krwi, w którym będziemy biegać po Croft Manor i odkrywać tajemnice rodu Croftów.

Wrześniowy numer jest już dostępny dla subskrybentów, którzy donoszą, że Więzy Krwi będą rozgrywać się w obrębie gry RotTR pomiędzy przygodą w Syrii, a Syberią. Jak już wcześniej informowaliśmy, brat matki Lary, Atlas DeMornay, będzie chciał pozbawić swojej krewnej prawa do posiadłości Croftów. Jego niechęć do Lary i jej ojca Richarda ma wynikać z tego, że pierwotnie Amelia Croft z domu DeMornay miała wyjść za mąż za... hrabiego Farringdonu. Nie zrobiła tego i jej rodzina na nią się obraziła. W artykule pojawia się też informacja, że Amelia zaginęła w tajemniczych okolicznościach, gdy Lara była dzieckiem.

Hrabia Farringdonu - mówi Wam to coś? Zacytujmy pierwszą wersję życiorysu Lary z 1996 roku (pełen tekst znajdziecie w dziale Lara Croft): "Jej rodzina w krótkim czasie wydziedziczyła ich uzdolnioną córkę, mając nadzieję, że w końcu wyjdzie za mąż za hrabiego Farringdonu". W społeczności fanów zawrzało, bo może to oznaczać, że nowa Lara ze zrestartowanej linii czasowej okaże się... córką klasycznej Lary Croft. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że informacja o Amelii Croft, która była zaręczona z tym samym hrabią co "stara" Lara, ma być po prostu ciekawym easter eggiem z okazji 20-lecia serii i symbolicznie, a nie dosłownie pokazać, że nowa Lara jest spadkobierczynią, czyli niejako córką klasycznej Lary z lat 90-tych.

Źródło: laracroft.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie za cholerę nie mogę uruchomić wyświetlania OSD podczas grania w tego Tomba (zarówno MSI Afterburner, jak i EVGA Precision). W innych grach mi go normalnie wyświetla. Spotkał się ktoś z tym wcześniej??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W opcjach MSI AB musisz zaznaczyć opcję kompatybilności z aplikacjami czy jakoś tak (pierwsza zakładka - 1 opcja na górze) i będzie działać. Czasem nawet to nie pomoże jak używasz jakiegoś moda typu SweetFX.

edit//

Zakładka Ogólne -> Synchronizuj ustawienia dla podobnych procesów graficznych

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fragmenty rozgrywki z nadchodzących DLC: Więzy Krwi, Koszmar Lary i Trybu Wytrzymałości (tryb współpracy):

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajna gierka muszę przyznać,która jednak jest kopią TR z 2013 roku. Na razie jestem w kopalni i muszę przyznać, że bardziej mi przypadł do gustu klimat feudalnej Japonii z samurajami. Może tutaj też pojawią się jacyś średniowieczni wojownicy??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tym razem zwiastun "Więzów Krwi" i "Koszmaru Lary":

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że posiadacze PS4 dostaną te dodatki gratis wraz ze swoją wersją ?    Ja tam odpuszcxzam bo wersje PC już mam i przeszedlem. Ogólnie po drugim podejściu dalej jestem zdania że gra wypada średnio na tle TR 2013. Graficznie ładniej owszem, ale dynamika gdzieś uciekła. DO tego wątek główny również średni.  Za bardzo w Sandbox'a poszłi i głównie fun jest ze zbierania i modyfikowania.  W TR 2013 było znacznie ciekawiej jeśłi chodzii o wątek główny. Do tego dynamika na wysokim poziomie. Niczym w Uncharted 2.  Cóż mimo to jak wyjdzie kolejna część to zagram, ale raczej z sentymentu do serii. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc choćby na ofertę Amazonu: https://www.amazon.com/Rise-Tomb-Raider-PlayStation-4/dp/B013HMN66M/

wynika, że edycja na PS4 - "20 Year Celebration" będzie już zawierała nowe DLC. Na "Więzy Krwi" czekam. Nad "Koszmarem Lary" zastanawiam się - jak to będzie coś w stylu "Cold Darkness Awakened" to sobie podaruję.

Mam cichą nadzieję, że tuż po premierze wersji na PS4 pojawi się zwiastun trzeciej części :)

Oby zwieńczenie przygód nowej Lary zakończyło się z odpowiednim rozmachem (tj. Pratchettowa niech lepiej skupi się tylko i wyłącznie nad komiksami). Grobowce przesłały być opcjonalnymi, więcej eksploracji powiązanej z głównym wątkiem fabularnym (ale nie takiej wymuszonej aby nabić jak najwięcej godzin opartej na szukaniu znajdziek), żadnych zombie oraz zmiana lokalizacji na bardziej (np. tropikalną Meksyk, Kostaryka etc.) i odróżniającą się od obecnych "ponurych". A i żeby dało się zdjąć ten ... tłumik.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta kompletna wersja będzie też na PC? Chodzi mi o to wydanie z kilku postów wyżej z albumem itd? Potrzebowałbym na prezent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grając na FullHD z wszystkim wymaksowanym gierka żużywa 8 GB pamięci VRAM w dolinie geotermicznej. Nieźle.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta kompletna wersja będzie też na PC? Chodzi mi o to wydanie z kilku postów wyżej z albumem itd? Potrzebowałbym na prezent.

Przeglądając oferty największych sklepów jak i oficjalnego Square-Enix Store - edycja "20 Year Celebration" obecnie jest tylko na PS4.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jednak, w sklepie Cenega jest wersja "20 years celebration" w wersji PC:

http://cenega.pl/pc/akcja/rise-of-the-tomb-raider-20-rocznica-serii/2978

Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii zawiera:

• nowy rozdział w kampanii „Więzy krwi"
  • nowy tryb wytrzymałości w trybie współpracy
  • dodatek „Koszmar Lary"
  • nowy poziom trudności „Mistrzyni surwiwalu" w ramach kampanii głównej
  • wszystkie stroje, bronie i karty wyprawy, które były dostępne w ramach przedsprzedaży
  • nowy strój na chłodne dni i broń inspirowane grą Tomb Raider III
  • pięć klasycznych modeli Lary Croft - zagraj, wybierając ulubione wcielenie
  • wszystkie opublikowane dotąd elementy zawartości do pobrania:
  • Baba Yaga: Świątynia Wiedźmy - 3 godziny nowej fabuły
  • Tryb wytrzymałości
  • Przebudzenie zimnej ciemności - walka z kolejnymi falami zarażonych wrogów
  • Dwanaście nowych strojów i siedem nowych broni
  • Ponad 35 kart wyprawy

Wydanie premierowe, dostępne do wyczerpania zapasów zawiera:

• Rise of the Tomb Raider: 20. Rocznica Serii
  • limitowany Artbook
  • ekskluzywne, limitowane opakowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grając na FullHD z wszystkim wymaksowanym gierka żużywa 8 GB pamięci VRAM w dolinie geotermicznej. Nieźle.

Systemowym RAMem też nie gardzi ....

Obecnie dla testu w systemie mam 16GB RAMu i zauważyłem, że w DX12 gra zużywa go więcej. FHD w benchmarku  6,8 GB - DX11 i 8,3 GB - DX12. Gra działa mi najlepiej w trybie DX 12 z double bufferingiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Wam spodobało się DLC: Pack 20 Year Celebration: Więzy Krwi i Koszmar Lary?

O ile Koszmar Lary nie przypadł mi do gustu (Tomb Raider to nie Świt Żywych Trupów czy inne L4D), o tyle Więzy Krwi były całkiem fajne. Trzy ciekawe łamigłówki, sporo nawiązań do klasyków jak i trylogii LAU oraz oczywiście duża garść informacji o rodzinach Croftów i De Mornay. Odnoszę wrażenie, że z Atlasem jeszcze spotkamy się w trzeciej części TR. Tym bardziej, że

był przychylny wobec Any i z nią współpracował - jednocześnie szkodząc Richardowi i Amelii.

Możliwe, że to on odwołał snajpera w jednej z ostatnich scen na Syberii. Nowe Croft Manor też nawiązuje po części do tego z klasyków i LAU, choć jest zdecydowanie bardziej kameralne.

Nie było żadnego niesamowitego zwrotu - może to i dobrze. Połączenie dwóch linii czasowych byłoby dość trudne i w pewnym stopniu naciągane. Poza tym mam nadzieję, że wątek rodzinny został już wyczerpany.  

PS1. Rozbroiły mnie porządki Lary - ale róże znalazły się wazonie ;)

PS2. Po cichu liczyłem na mały zwiastun lub nawiązanie do trzeciej części - ale do takowego pewnie będzie poczekać na E3 2017.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi