Skocz do zawartości
Grimlock

Rise of the Tomb Raider (Tomb Raider 10)

Rekomendowane odpowiedzi

zhFH45P.jpg

 

 

Na targach E3 została zapowiedziana, nowa część przygód Lary Croft - "Rise of the Tomb Raider" :D

 

 

WlFicA4.jpg

 

 

yP9PBUR.jpg

 

 

Prawdopodobna data premiery:

 

13.11.2015r. - XBox One / 360

 

Początek 2016r. - PC

 

Koniec 2016r. - PS4

 

 

Zwiastuny "Rise of the Tomb Raider":

 

 

 

 

 

Gameplay:

 

 

Edytowane przez Grimlock
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazując na tym co wydarzyło się w ostatniej cut-scence gdy Lara wraz z pozostałymi ocalałymi płynęła statkiem. Trzymała w ręku notatnik. Zbliżenie pokazywało stronę z narysowaną mapą i podpisaną osadą Roanoke (Croatoan) – znajdującą się w Ameryce Północnej - http://pl.wikipedia.org/wiki/Roanoke_%28kolonia%29

 

Lara także wymawia: "Nie zamierzam wracać do domu".

 

croatoann.jpg

 

Biorąc pod uwagę pierwszą część zwiastunu, znajduje to swoje potwierdzenie. Las jak i ucieczka przed niedźwiedziem przywodzą na myśl lesiste tereny Ameryki Północnej. Przy czym z ostatnich informacji jakie do nas dotarły, akcja „Rise of Tomb Raider” będzie toczyła się w kilku lokacjach rozsianych po całym świecie. Można przypuszczać tak po obejrzeniu drugiej części – ruiny w grocie skalnej, jaskinii nie są już charakterystyczne dla obecnych terenów Stanów Zjednoczonych. A może Lara uciekała przed niedźwiedziem w lesie położonym na Syberii?

Sam początek zwiastunu przywodził mi na myśl „Angel of Darkness”. Tam też był pokój, podobny wystrój, krzesła i rozmowy Lary z Von Croyem. Przy to ten drugi potrzebował pomocy, a swoistym psychologiem była szamanka o imieniu Putai (usunięta z oficjalnej fabuły, pasjonanci TR odnaleźli tą postać w dialogach i teksturach). Szamanka pomogła wrócić Larze „do żywych” po traumatycznych przeżyciach gdy o mało nie została pogrzebana żywcem w zawalającej się piramidzie w Last Revelations. W Rise of the Tomb Raider twórcy najprawdopodobniej sięgną po podobny wątek tj. Larę walczącą z traumatycznymi przeżyciami jakich doznala wraz z przyjaciółmi na Yamatai. Z jednej strony uraz psychiczny, z drugiej brak adreanliny jak widać popycha Larę do igrania z życiem i poszukiwania przygód.

Mam cichą nadzieję, że w tej części, twórcy przywrócą dawną Larę. Bezkompromisową, nieustraszoną, twardą bohaterkę , o zadziornym charakterze i niestrudzenie dążącej do osiągnięcia celu. Skończy się to roztkliwianie, dylematy i nadmierna troska, a wróci za to „twarda baba” znan od 1 do 5 części. Chciałbym też aby położyli nacisk na eskplorację, więcej elementów zręcznościowych, zagadek niż masową eliminację „wrogo nastawionej fauny” ;)

 

PS. Oba tytuły „Rise of Tomb Raider” i „Lara Croft and Temple of Osiris” zostały zapowiedziane tego samego dnia. Więc uznałem, że jeden temat wystarczy. Zapewne najwięcej wpisów będzie dotyczyć głównych przygód Lary.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damą to ona nigdy nie była...  Wcześniejsze Tomb Raidery były też dobre po za Angel Of Darkness. Kiedyś byłem sporym fanem tej serii.

 

 

Ta seria z kolei to jest zupełnie co innego. Jest tytuł i bohaterka. Zamiast plądrowania grobowców czy poszukiwania artefaktów, skupiamy się na przeżyciu. Sam miałem spore obawy co do ostatniego Tomb Raidera, ale na całe szczęście się nie sprawdziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to co czytam. Tylko na XBOXa? Czy oni oszaleli do reszty? Mam specjlnie kupić konsolę dla jednej gry?

 

Już wystarczy, że wydali Beneath of Ashes i Lara's Shadow i nie dali szansy na zagranie w nie na PC...   

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal - IMO będzie to co najwyzej czasowy ex, bez wzgledu na to co teraz beda twierdzic. Ja juz nie wierze w exlusivy chocby szli w zaparte.

 

PC z iskem się 'trochę' zazębia. Bad Company 1 ex, 2 też na PC. GoW po latach na PC, reszta serii - ex. Halo ( mój największy ból ) - tylko dwie części. Mam dziwne wrażenie że ta część będzie badaniem rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie raczej na pewno wersja na PC. Pytanie po jakim czasie od premiery. Swoją drogą takie zabiegi nie wróżą dobrze na rzecz naszej platformy. Bardzo często takie powolne wprowadzanie pewnych nawyków kończyło się wprowadzeniu ich na dobre, nie zważając na zdanie ludzi. Świat idzie do przodu, prawie wszyscy dzisiaj wybierają laptopy na których nie da się grać, zamiast komputerów stacjonarnych. Starzy wyjadacze kurczowo trzymają się blaszaków (jak ja), ale według mnie za x lat wszystko się zmieni, komputery w ogóle mogą przestać nimi być. Dzisiaj blaszaki mają wydzielony swój mikroskopijny kącik w hipermarketach, gdzie znajdują się symboliczne 2 góra trzy ich sztuki, natomiast laptopów jest kilka ogromnych rzędów. Tak jak na przełomie wieków kasety magnetofonowe miały tylko wydzielony mały dział w tłoczniach, tak samo teraz dzieje się z PC. Oby tak się nie stało, ja sam bardzo kibicuje pecetom, pocieszające są nadal informacje że rynek PC się odrodził i obecnie ma się całkiem dobrze.

 

Na nowego TR oczywiście czekam, po świetnej "jedynce". Mam od dawna w planach, żeby zabrać się za całą serię od początku, jako że z tego co pamiętam w całości przeszedłem jedynie piątkę i Aniversary albo Legend, no i wspomnianą ostatnią "jedynkę", a resztę mam pozaczynaną. Nie wiem czy starczyło by mi na to życia ale myślę że fajnie było by wciągnąć się w fabułę od początku do końca.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja nowych konsol jest tak bardzo PCtowa, że przeniesienie po jakimś czasie pewnie nie będzie kosztowało producentów zbyt wiele wysiłku i czasu, pytanie tylko kiedy im się zachce. Sam Microsoft pewnie chce sobie tym "exclusivem" podreperować sprzedaż X One, bo niektórym fanom raczej nie będzie się chciało czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie ja jeden uważam że magnetowid od Microsyfu jest tą gorszą konsolą i tą zagrywką to udowadniają. Sprzedaż klocka idzie źle, więc spece z M$ musili się dogadać z  Squarę Enix.  Podejrzewam że sytuacja się zmieni z czasem.  Swoją droga Tomb Raider był dobry, ale to nie COD, który sprzedawał się w wielomilinowym nakładzie. Na tej grze zbytnio nie nakręcą sprzedaży. Co innego gdyby wydali tylko wspomnianie COD. I najlepiej z nexgenową grafiką tylko na XOne. Wtedy mogliby liczyć na sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...