Skocz do zawartości
Passt

Mistrzostwa świata w piłce nożnej - Brazylia 2014

Rekomendowane odpowiedzi

Już jutro zaczyna się święto dla fanów piłki nożnej. Aż się cieszę, że mam urlop do końca czerwca :)

Kogo typujecie do zwycięstwa.

Ja stawiam, że mistrzostwa wygrają Niemcy albo Brazylia, w drugim szeregu jest Argentyna z Hiszpanią i Portugalią. Poza tym kibicuję Włochom (od zawsze).

 

 

Póki co najwięcej zwycięstw na swoim koncie mają:

1. Brazylia - 5x

2. Włochy -4x

3. Niemcy -3x

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy pamietam kibicuje Angolom (nie wiem czemu, chyba dlatego ze lubie ich lige) ale juz od dawna nie wierze w ich zwyciestwo na MS (ani zadne inne wysokie miejsce). Mysle ze Iberia ma najwieksze szanse.. znowu. Wiele osob typuje.. Belgie choc powiem szczerze, ze nie bardzo rozumiem dlaczego.

 

Swoja droga Brazylijczycy tacy wielcy a mistrzostwa Polski nigdy nie zdobyli. Polska mistrzem Polski!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy pamietam kibicuje Angolom (nie wiem czemu, chyba dlatego ze lubie ich lige) ale juz od dawna nie wierze w ich zwyciestwo na MS (ani zadne inne wysokie miejsce).

Ale jak na razie powtarza się historia z 66' (Austria wygrała Eurowizję, Atletico Madryt w LaLiga, Real w LM) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brazylia- Chorwacja.

 

Jak dla mnie rzut karny wykorzystany przez Neymara to jakiś żart. Tego karnego nie było !!!

Gdyby nie błędna decyzja, Chorwaci mogliby dowieźć wynik 1:1 do końca spotkania.

Natomiast pierwsza bramka Neymara palce lizać :biggrin:

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie błędna decyzja, Chorwaci mogliby dowieźć wynik 1:1 do końca spotkania.

 

Gdyby nie błędna decyzja to i tak prędzej, czy później by im na 2:1 wbili. Nie ma co się czarować, Brazylia pokazała więcej w tym meczu i swoje z pewnością by "odrobiła", chociaż Chorwacja... wow, nie spodziewałem się takiej dyspozycji. :D Większe gratulacje dla Chorwatów, bo bardziej mnie zaskoczyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos zapomnial gwizdka sedziego przy dosrodkowaniu kiedy niby bramkarz byl faulowany cos kolo 70min. Faulu nie bylo, bramkarz nie mial tej pilki w rekach i nie bylo kontaktu... Chorwaci powinni prowadzic 1:2 i mecz moglby wygladac inaczej.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie błędna decyzja to i tak prędzej, czy później by im na 2:1 wbili.

Może by wbili , a może to Chorwacja by wbiła jak Brazylijczycy by się bardziej otworzyli próbując strzelić zwycięską bramkę. Decyzja sędziego skrzywdziła Chorwację i tyle, niestety piłka nożna to archaiczny sport jeżeli chodzi o sędziowanie i wykorzystanie technologii by je usprawnić. Sędziowie w Korei już pokazali jak można gospodarzy "dowieźć" do półfinału, oby nie było powtórki. :(

 

N5&tt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i zapomnialem o sytuacji kiedy chorwaci zrobili kontratak i bylo praktycznie 1:1 z bramkarzem.

 

Chorwat zostal wytracony z rownowagi w czasie sprintu po kontakcie, przez co potknal sie o wlasna noge po wslizgu... Tam byla czerwona kartka dla brazylijczyka. Cos na poczatku drugiej polowy.

 

Bramki brazylijczykow ladne, ale inaczej gra sie wygrywajac lub grajac w 10 tak jak powinna brazylia... Mozemy tylko jasnowidzic, po tych glupotach sedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie, chyba nie spodziewaliście się, że nagle sędziowie z pola ryżowego czy innej dżungli nagle zaczną gwizdać na poziomie europejskim? Mistrzostwa Świata zawsze będą pośmiewiskiem sędziów :lol2:

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyluzujcie, chyba nie spodziewaliście się, że nagle sędziowie z pola ryżowego czy innej dżungli nagle zaczną gwizdać na poziomie europejskim? Mistrzostwa Świata zawsze będą pośmiewiskiem sędziów :lol2:

Czekam az rewolucyjne "goal line technology" pokaze pilke w bramce, a sedzia pomimo to nie uzna gola, jak to bylo kiedys z Angolami na mundialu w RPA. Skruszy sie wtedy ten beton i cos sie ruszy w kwestii analizy wideo. Czy wyobraza sobie ktos final np. Roland Garrosa bez hawk-eye? Przeciez taka farsa ma wlasnie miejsce na tym mundialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dwa mecze i znowu aż trzy błędy sędziowskie, 2 nieuznane bramki dla Meksyku oraz jedna bramka dla Holendrów po faulu na hiszpańskim bramkarzu. Nie przypominam sobie mundialu, w którym już na początku byłoby tyle błędów ze strony sędziowskiej.

 

Natomiast Holandia pokazała klasę światową wczoraj. Pretendent do tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem dużych szans Holandii, na papierze nie prezentują się jakoś super. A tu proszę takie miłe rozczarowanie. van Gaal to bardzo dobry trener pojechał rutyniarzy kolesiami z Eredivisie. Niech się kibice United cieszą bo wyrwali najlepszego dostępnego trenera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko sie zdziwili ;]

No i dobrze... Nie byla to druzyna krora zaslugiwala na tytul 4 lata temu, tym bardzie teraz na to nie zasluguje

Niektorzy za bardzo przygwiazdozyli

I te komentarze... "Casillas 500h bez straty gola"

Yhyyym to w tym meczu nawet jednego asystowal ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w sumie były trzy takie "piękne dośrodkowania" w tym meczu :)

 

Nie mniej jednak mecz był bardzo ładny. Myśle że Włosi dołączają do grona poważnych kandydatów.

 

Czekam co pokażą Niemcy, Portugalia i Argentyna. Hiszpanie też mogą się przebudzić po takim zimnym prysznicu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się podobało wczorajsze upokorzenie Urugwaju... wystarczy przy dobrych wiatrach Kostaryce remis... dzisiaj kibicuję Szwajcarom, Hondurasowi i Bośni... nie dlatego, że ich lubię - po prostu nie lubię ich przeciwników, zwłaszcza Argentyny

Jedyny zespół z ameryki południowej, któremu kibicuję to Chile, mam nadzieję, że wyjdą razem z Holendrami z grupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie póki co jest czterech faworytów:  Brazylia, Holandia, Niemcy i Włochy.

 

 

Finał Holandia-Niemcy? Bardzo bym chciał ale nie ma się co podniecać po pierwszym meczu. Ale Muller znowu idzie na króla :>

Mam podobne odczucia choć Brazylia jeszcze nic nie pokazała w zasadzie :)

Myśle że bardziej po drugich meczach się to wyklaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...