Skocz do zawartości
andrew777

Alien: Isolation

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba będzie umawiać się na sesje grupowe przy dziennym świetle. Inaczej trzeba będzie postawić koło kompa wiadro do wytrzymania gaci.

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie zapowiada się niesamowicie. Jakieś 1,5h grania za mną, z czego dosłownie godzinę z minutami zwiedzam i oglądam praktycznie w każdy zakamarek. Ludzie tworzący tą grę skopiowali większość rzeczy z filmów (głównie jedynki, np. Skrzydło szpitalne z Nostromo jest tu odźwierciedlone 1:1)

 

Sama oprawa graficzna niesamowita. Gra świateł i dźwięków nawet u mnie powodują "gęsią skórkę".

Choć zauważyłem parę baboli, np. brak cienia głównej postaci - wszystkie inne cienie są, ale jak mijamy lampę która świeci nam w plecy nie uświadczymy cienia postaci przed sobą. Głupie to to. No i parę błędów w samej grze, np. nie można wyprzedzać faktów. Przed chwilą zaczęły mi szeptać jedna postać do drugiej w odległości paru ładnych metrów, oczywiście mając między sobą przeciwników. :)

Ogółem polecam - ja się jak na razie świetnie bawię, choć gry Single Player przestały mnie bawić już jakiś czas temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma niesamowity klimat Obcego. Izolacja jest trafnym tytułem, bo faktycznie moża się poczuć odizolowanym. Do tego potrafi budować napięcie. Jako fan Obcego uznaję tą część za jedną z lepszych. Gra  czerpie garściami  z filmu. Jak wspomniał poprzednik głównie z Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo. Lokacje są podobne i mamy zdaje się do czynienia z jednym Obcym, (jeszcze nie spotkałem bo grałem raptem 15 minut u znajomego).Myślę że warto kupić. Grafika jak na PS4 wygląda bardzo ładnie, więc na PC może być lepiej lub podobnie.  Z pewnością  się skusze i zakupię po wypłacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alien_isolation_horror_screen_17m.jpg

Alien w reżyserii Ridleya Scotta to bezapelacyjnie jeden z najlepszych horrorów wszech czasów, genialne oddający uczucie autentycznego przerażenia i bezradności, jakiego musieli doświadczyć członkowie felernej ekspedycji na pokładzie kosmicznego holownika Nostromo. Obrazowi zawdzięczamy również wprowadzenie do popkultury nietuzinkowej ikony - ociekającego śluzem bezlitosnego potwora, który na zawsze zmienił definicję istoty pozaziemskiej. Drapieżnik doskonały wielokrotnie atakował ekrany monitorów, jednak nie doczekał się rasowego survival horroru na miarę filmowego oryginału. Alien: Isolation będzie próbowało nadrobić haniebne zaległości. Cóż... Suchym deklaracjom koncernów wydawniczych wierzą tylko naiwniacy, a ponieważ od przeszło dekady nie widziałem nawet solidnej strzelaniny z Obcymi, miałem prawo obawiać się najgorszego.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plus (...) uczucie bycia ofiarą :D

 

Heh, jak w ZUS-ie :>  Bo US to już grubszy horror i chowanie do szafki na nic :wisielec:

Ogólnie zgadzam się z Twoimi wnioskami. Gra świetna, zwłaszcza na "bezrybiu" w uniwersum, nie pozbawiona wad i chyba przedobrzona ilościowo. Jak mawiali puzoniści z orkiestry wojskowej -nagrasz się aż się porzygasz :biggrin:

Licząc gameplay na PLN mocno opłacalny produkt, rzecz jasna licząc z przymróżeniem oka.

Przeszedłem ponad połowę szukając odmiany i...nie znajdując ale też nie narzekając, potem brakło czasu i dwa dni z ciągu wyleciały, teraz ciężko mi do niej wrócić z powodu widma szafek  :sad:

Zdecydowanie gra na zimę w moim odczuciu. Nasiadówki z dużym pokładem cierpliwości i zacięciem starego "skradankowca".

 

Podejście do tematu Obcego przełomowe, warto pomyśleć, czy będzie to jakiś wyznacznik dla podobnych gier.

Biorąc pod uwagę trudność w przeniesieniu grozy do świata gier, całościowy efekt pokusiłbym się o 7/10.

 

Z braków dla mnie to niedostatki graficzne(braki w cieniowaniu, odbiciach, monortonność lokacji), braki w zachowaniu Aliena(brak czajenia, agresywnych przeszukiwań, nieco drętwe poruszanie, błedy w AI), ogólne sztuczności sytuacyjne(opuszczanie szafki na huzara, skrypty), drętwizna nielicznych dialogów z pogranicza "sztuki na letnisku".

 

Grało(grac będzie) się super, można było to zrobić lepiej, mogło jednak być duuużo gorzej. Nie żałuję kasy :-D

 

Aaaaa -ogromny plus za brak QTE! Brrrrrawo.

No i pytanie -czy Xenomorphy boja się androidów?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorują je, chyba że wejdą im w drogę. W komiksach często androidy są wykorzystywane do pracy w ulach. Zmęczyłem dzisiaj podstawkę - 26 godzin wyszło przez szukanie znajdziek. A i tak zabrakło mi po pięć dog tagów i logów. Niestety jest to gra do której człowiek nie będzie chciał wracać.

 

Evil within czeka w kolejce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczone.

Gra nierówna.

Na plus klimat, klimat, klimat i uczucie bycia ofiarą :D

Na minus...monotonia.

Od 15 misji modliłem się by się już skończyło

Dla mnie 7/10

 

Gra potrafi przynudzac. Przeszedłem już sporo i  jakoś nie pali mnie by szybko ukończyć. Owszem grywalność jest, ale czegoś tej grze brakuje. Za to androidy bywają upierdliwe. Niektóre zagwozdki z komputerami również. Jest też parę innych smaczków. Ale klimat przede wszystkim. Można się poczuć jak w uniwersum Obcego . Lepsze to niż bezmyślne strzelanie do całej hordy Obcych i byle do przodu. Jak dla mnie 8/10 za klimat i tematykę Obcego. Na tle ostatnich gier z tą tematyką to wypada zdecydowanie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...