Skocz do zawartości
Me$$iah

PC, Adobe Premiere CC ~4200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przymierzam się do zakupu zestawu za niewiele ponad 4k PLN. Za tę kwotę myślę że można już mieć całkiem optymalny zestaw. 
Komputer głównie do montażu w CC, ale dojdą jeszcze takie programy jak - DaVinci Resolve ale nie jest to priorytet, After na poziomie początkującym, oraz turystycznie Lightroom i PhotoShop. Nie gram w gry.
To co wg mnie powinienem mieć:

i5-4690K (~860zł)

Poczekam na niego. Co prawda i7 w moich zastosowaniach wypada lepiej, ale zamierzam na początku przyszłego roku wymienić na nowego Broadwella. Oczywiście będzie OC, ale bezpieczne w granicach 4.3-4.5GHz.

 

ASRock Z97 Extreme4 (510zł)
Tu się jeszcze zastanawiam nad Asusem Z97-A. Czy warto dopłacić? Lub coś innego? Płyty 'gejmingowe' mi się w sumie nie podobają, ale jak mają zaoferować więcej to bardzo chętnie. Zależy mi na stabilności, ogólnej wydajności i zestawie złącz.
 

Crucial Ballistix 16GB CL9 1600MHz (520zł)
16gb to takie optimum, później dojdzie pewnie drugie tyle.

 

Przy karcie graficznej mam chyba największy problem. Niby CUDA jest do Adobe wskazana, ale z tego co widzę to Radeony też są wspierane. Dodatkowo w OpenCL Radeony wypadają sporo lepiej. Myślę kupić GTX760, albo już dołożyć do R9 290. Co wybrać? Korzystać będę z Mercury Playback Engine, no i DaVinci też dobrej karty wymaga. Zdania się podzielone, niby Radki wspierane, ale z tego co widzę to każdy do tych zastosowań kupuje NVidię.

WD RED 1TB (240zł)

Trochę mało, ale w tym momencie mi wystarczy.

Crucial MX100 256 GB (370zł)
lub dołożę do M550.

 

SilentiumPC M40 (200zł)

cena/jakość rewelka.

Corsair CS 650W (340zł)

 

Do tego Raijinter EreBoss; napęd mam. Oprócz tego co wymieniłem chciałbym dorzucić w przyszłym roku przestrzeni dyskowej w odpowiednich Raidach - głównie pod ochronę danych (mniej wydajności).
Co sądzicie o tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się jak Twoje programy wykorzystują HT?

Jeśli ma to być praca głównie w PS i After na poziomu początkującym, to można pozostać przy GTX 660:

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670K) 

Płyta główna Asus Z97-A Z97 LGA1150 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) mATX (Z97-A) 

Pamięć Kingston 2x4GB 2400MHz DDR3 CL11 DIMM XMP Beast Series (KHX24C11T3K2/8X) 

Zasilacz Corsair CS550M modular 80 PLUS Gold CP-9020076-EU 

Karta graficzna Asus GeForce GTX 660, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DP, BOX (GTX660-DC2OCPH-2GD5) 

Obudowa SilentiumPC Gladius M40 Pure Black ATX/USB3.0/SSD ready/3x120mm bez zasilacza (SPC077) 

 

+ SSD, którego nie ma na morele. Tak mógłby wyglądać zestaw. Oczywiście niepotrzebny do takiego zestawu jest zasilacz za 300 PLN, możesz go wymienić na 450W jednostkę CoolerMastera o oznaczeniu G450M.

 

Cena takiego zestawu z SSD zamknie się w kwocie 3400 PLN. Poczekaj jeszcze na wypowiedź kogoś dobrze orientującego się w temacie CUDA vs. OpenCL. Ostatnio spotkałem się z dyskusją, że jednak standard AMD pozostaje w tyle za NVIDIA.

 

PS. Asusa Z97-A z racji obowiązywania promocji. Wpisz w google cashback Asus. 150 PLN pozostaje w kieszeni.

Edytowane przez piterr3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzą tylko odświeżone Haswelle, więc zarówno Xeon jak i płyta Asusa odpada (bo tak zrozumiałem główny argument kupna). Korzystać będę głównie z Premiere, nie Aftera i PS. Porównując nowe Haswelle to IMO max 20% mogę zyskać kupując i7-4790K (zamiast i5-4690K), a cena 50% większa. No i planuje wymianę w przyszłym roku na Broadwella.
8GB ramu to za mało, ale pamięci fajne. Zdecyduje się na takie w wersji 16GB.
Z zasilaczem dzięki, zastanowię się. Może zaoszczędzę jeszcze trochę i wezmę jakiegoś Deusa od SilentiumPC.

A karta graficzna?
Dalej nie wiem co robić. Ten GTX660 może trochę wąskie gardło robić w Afterze i DaVinci. Skoro chcę zmieniać procka to GPU już pewnie zostanie (przynajmniej przez dłuższy czas).
Z tego co się sam rozglądam po zagranicznych forach to OpenCL przechodzi teraz na prawdę spory boom (nie tylko w Adobe). Jeszcze w CS5 w grę wchodziła tylko CUDA, ale teraz jest oficjalnie wspierana i można na kartach odpalić Mercury w Premiere na którym mi zależy. R9 290 trochę za drogi, ale 280x ma już cenę do przyjęcia. 
Jeśli ktoś posiada wiedzę jak wygląda teraz rywalizacja Nvidia vs. AMD w moich zastosowaniach to byłbym wdzięczny jeśli by się z nią podzielił.

Edytowane przez Me$$iah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...