Skocz do zawartości
konkurs

Problem z GA-H81-D3 i i3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po prawidłowym złożeniu nowego komputera system uruchamia się na sekundę i wyłącza i uruchamia ponownie na 1s i wyłącza i tak w kółko macieja. W takcie tej sekundy zdąży się odezwać napęd DVD, uruchomić wiatraczek obudowy i zasilacza, ale wiatraczek od CPU zanim zatrybi robi pół obrotu.

 

Płyta główna: Gigabyte GA-H81-D3 rev. 1.0

CPU: Intel i3 4150 (Haswell Refresh?)

PSU: TT Smart SE 630W.

DDR3: Crucial Ballistix Sport 2x4GB 1600MHz

GPU: GeForce 750TI

 

Co zastosowałem:

- wywalenie wszystkiego i pozostawienie tylko płyty i cpu

- zabawa z kupionym ramem i ramem z innego komputera

- podłączenie zasilacza z innego komputera (ten sam model)

- reset cmos - zworka i bateria.

- uruchamianie przez zwarcie pinów a nie przyciskiem.

 

Zakładam, że gdyby to był procesor to w ogóle nie byłoby reakcji na uruchomienie komputera? Może bios nieaktualny tylko jak ja zaktualizować jak nie mam sprzętu pod intela pod ręką?

 

Jakieś pomysły, czy tylko zostało wysłanie na gwarancję (Cpu?, Mobo?, czy obie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wersji F5 jest obsługa, a jaka jest wgrana teraz to nie mam pojęcia, bo płyta nowa. To zostaje mi wysłanie na serwis z taką głupotą, bo pod ręką mam tylko amdki :/

 

Edit:

Zaktualizowanie BIOSu nic nie dało, nadal na nowym i3 nie rusza, więc procek leci na gwarancję.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy tak w ogóle zasilacz TT Smart SE 630W lub OCZ Fatality 550W obsługują nowego Haswella? (TT nalepkę Haswell ready ma, ale nalepka nalepką...)

 

A jakie są objawy niekompatybilnego PSU? Możliwe, że nowe stany są uruchomione i przez to może nie wstać?

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stanów które masz na płycie ustawione.

 

Kompatybilność wstecz - nie ma znaczenia czy zasilacz obsługuje czy nie haswella, będzie w pełni działał.

Stany C6/C7 włączone - podczas uśpienia PC, przy wybudzeniu nie wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...