Skocz do zawartości
mameos

Internet Plus LTE na potrzeby stacjonarne?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, otóż w sierpniu kończy mi się mega powolny internet Orange do 2 MB/S. Jest to internet stacjonarny. Szukałem więc nowych ofert i Orange jest mi w stanie zaoferować jakiś tablet (mało ważne), internet mobilny za darmo (fajnie) i internet stacjonarny 10 MB/S za ... 79 zł czyli kupa hajsu za dość wolny internet. Niestety na ulicy nie mam okablowania innego niż Orange (ani Neti, ani UPC ,ani Vectry), no więc zainteresowałem się internetem LTE zwłaszcza w Plusie gdyż tu oferują mi ten LTE do 150 MB/S (nawet jak będzie osiągał połowę to i tak dobrze) za 49 zł (przy fakturze online) z nielimitowanym transferem o ile jestem  w strefie LTE wewnętrznej ,a jestem (tylko ,że niedaleko mnie przechodzi granica więc... nie wiem czy coś będzie nie tak). Jestem ciekaw czy tego internetu można używać jak stacjonarnego (ruter na 2-3 komputery w domu) i czy ma jakieś poważniejsze wady? Np. gubi transfer, nie ma zasięgu czy wariuje?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie to lte do testu i sprawdź sam. Z tego co mi wiadomo to aktualnie chyba każdy operator oferuje opcję przetestowania na tydzień czy dwa tygodnie za jakąś symboliczną opłatę. Osobiście bym tego nie brał. Z doświadczenia wiem, że nawet lekkie załamanie pogody może strasznie popsuć prędkość netu. Do tego pingi skaczą jak głupie, a te 150 mbit to w bajkach ;)

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w nowym miejscu zamieszkania nie mam zadnej mozliwosci podpiecia internetu przewodowo - nic. Zostaje tylko i wylacznie 3G/LTE. W niedziele zamowilem wiec LTE od plusa za 69.99 miesiecznie (minus 10 za fakture online co daje finalnie 59.99 miesiecznie). Jutro lub pojutrze mam dostac paczke od kuriera (z routerem HUAWEI E5372 LTE). Przy kurierze mam podpisac umowe i oddac mu ja i w ciagu 10 dni SIM powinien byc aktywowany. Od aktywacji (to jest wazne - od momentu kiedy to Plus aktywuje karte, nie od momentu otrzymania paczki ani od momentu kiedy pierwszy raz wlaczysz router) mam 7 dni na zwrot. Podobno jedyne koszty to 9pln za aktywowanie karty - okaze sie jak dostane umowe do podpisania. Zdam relacje jak tylko bede w stanie sie podlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać bo jeśli jest on kijowy to już teraz przedłużę umowę. Co do 150 mbs to wiadomo że tyle nie osiąga ale nawet 1/5 tego jest ok... Co do pingów i łączności to się tego obawiałem ale w testach nic o tym nie pisali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłeś na infolinię Netii? Mi też wydawało się że nie mam ich okablowania, ale zadzwoniłem i okazało się że jednak działają i u mnie (także zdziwiłem się ładnie). Ale mam już neta, działa sprawnie  :) Mobilny też oferują, ale to wszystko na ich stronie, także obczaj sobie i ich mobilny  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na łączu symetrycznym, to może warto zainteresować się lokalnymi dostawcami internetu radiowego.

W moim miejscu zamieszkania właśnie internet radiowy jest najbardziej popularny, choć większość posiada linię telefoniczną. 

 

Obecna umowa, to moja druga podpisana na internet radiowy i jestem bardzo zadowolony. Mimo ostrzeżeń o braku stabilności i skoków parametrów ze strony niektórych ludzi, nic takiego nie ma miejsca. Za internet 10Mb/10Mb  płacę 49zł. Parametry downloadu i uploadu zawsze są wymaksowane, a w nocy nawet przekraczają zapisane w umowie parametry, co mi niezwykle odpowiada, bo większość swoich operacji z wykorzystaniem szybkości łącza wykonuję właśnie w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego potrzebujesz takiego internetu. Jeśli o mnie chodzi to jeśli bym miał korzystać z niego wyłącznie w domu to zdecydowałbym się na internet stacjonarny, najlepiej od dostawcy lokalnego. Powodem tego jest przede wszystkim o wiele lepsza stabilność takiego internetu. W przypadku mobilnego wystarczy często gorsza pogoda, by łącze przerywało, a jeśli mamy stacjonarny to takie sytuacje nie mają miejsca. Sam posiadam internet od lokalnego dostawy (Elbonet) i jestem bardzo zadowolony - za nic nie zamieniłbym go na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci mówię jak zrobisz. Idziesz do sklepu spożywczego lub kiosku. Kupujesz sobie karty prepaid internetu od każdego operatora, czyli wydasz ~20zł. Na miejscu Ci je zarejestrują. Wkładasz te karty w Smartphone LTE/modem, ale minimum LTE cat 6. Testujesz w czasie obciążenia sieci, czyli między 16:00, a 21:00. To co daje najmniejsze pingi i największy transfer wybierasz i podpisujesz umowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...