Skocz do zawartości
Hanu

Najwydajniejszy wentyl 80 x 80 do obudowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję maksymalnie szybkiej odpowiedzi na taki problem. Coolermaster, Thermaltake, Noiseblocker, Sunon, Vantec czy może coś innego? Ewentualnie jaki model? "Szukanie" na forum już przyprawiło mnie o nerwice, bo wszędzie różne poglądy. Zależy mi przy tym na względnej ciszy. Mam trochę wolnego od pracy i chcę zamontować coś konkretnego, toteż niech mi wybaczą Ci , którzy ten problem mają z głowy i zapragną potraktować mnie papieskim "SZUKAJ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwydajniejszy ? jeśli hałas Cie nie interesuje to wybierz wentylator everflow.... taki jaki jest sprzedawany jako thermaltake smartFanI/II również jako CoolerMaster (na X81 Dream czy coś)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Zależy mi przy tym na względnej ciszy...

niestety wydajnosc i cisza nie ida w parze :(

 

masz 2 rodzaje halasu:

- ten ktory wydaje lozysko

- ten ktory wydaje przeplywajce powietrze

 

jak kupisz wentylator dobrej firmy to na 99% wyelimniujesz 1 zrodlo a co do 2 zrodla to juz trzeba indywidaulnie do tego podchodzic - przyklad ten sam wentylator przy obrotach 1600rpm jest cichy jak zamontujesz go w obudowie a jest glosny jak zamontujesz go w zasilaczu (duze opory) - dlatego najlepiej kupic taki wentylator ktory ma gwarantowany (lub sprawdzony organoleptycznie) start na jak najnizszym napieciu (potem np wlutowanie dobranego rezystora to koszt liczony w groszach)

 

jak bedziesz kupowal to sprawdz jak dany wnetylator zachowuje sie przy zmniejszaniu napiecia - bo czesto jest tak ze na 12V slyszymy tylko szum powietrza a po zwolnieniu szumu nie slychac ale za to wtedy daje znac o sobie lozysko albo buczy albo swiszczy (wydaje nieprzyjemny metaliczny dziwiek SPIRE) albo co gorsza jest jakby wybite tzn im mniejsze obroty tym wentylator bardziej sie trzesie (norma w SUNONie a ostatnio zdaza sie nawet w CoolerMasterach) :( jak taki trzesacy wentylator przykrecisz do blachy (obudowa) to dopiero bedziesz mial kocia muzyke :P

 

co do konkretnej firmy - lozysk i jakosci PAPSTa nic nie przebije - IMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na przykład weźmy takiego x-drema na najnizszych obrotach cały się trzesie, a na najwyzszych to tylko z szuszaką da się do porównać , słynna delta wysiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu papsty są drogie u mnie w cheftecu taki byczy kosztuje 35zł z grilem to drogo a gdzie urzywane można dostać bo cennik ściągam dopiero z dacpolu benek-> gdzie mają może cennik czy cza dzwonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu papsty są drogie u mnie w cheftecu taki byczy kosztuje 35zł z grilem to drogo a gdzie urzywane można dostać bo cennik ściągam dopiero z dacpolu benek-> gdzie mają może cennik czy cza dzwonić

tak trzeba zamawiac via telefon/mail :!:

 

a czy dorgo - wcale nie biorac pod uwage ze to noweczki sztuki - wczesniej widzialem najtaniej za 80zl (koszt samego wentylka) a norma to bylo powyzej 100zl wiec 55zl brutto to tanio (jak na nowe PAPSTy) - a skoro pytasz o ceny to dlaczego np Mercedes jest taki drogi w koncu ma to samo co Polonez (6 kolek :P , silnik a calosc obudowana blacha/plastikiem) :?:

 

zawsze przeciez mozesz kupic slizgowego SUNONa 80mm za 12-15 zl tylko potem nie placz ze sie trzesie i buczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu kupwac papsty drogo i roznicy sie nie zobaczy. Sunon to dobra firma, everflow taka sama, wiem bo mam. Bede miał jeszcze wentylatorki ADDA, zobacze co sa warte. Mam vanteca na cpu, niezle daje ale i głosne jak odkurzacz narazie chodzi na 4600 RPM z 6800 RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu kupwac papsty drogo i roznicy sie nie zobaczy.

faktycznie zobaczyc moze i nie zobaczy ale uslyszy na pewno

jak pisalem bez sensu kupowac Merca skoro Polders tez samochod :P

nikogo nie zmuszam tylko pisze jakie sa IMO najlepsze wentylatory (lozysko nie do zdarcia itd)

 

rownie dobrze mozna kupic (tanszego) CoolerMastera ale jak pisalem trzeba odsluchac bo trafiaja sie wibrujace "rodzynki"

 

Sunon to dobra firma, everflow taka sama, wiem bo mam.

:lol:

no to sie posmialismy a teraz serio - mam SUNONy w domu wiec wiem co pisze tanie badziewie (kiepskie lozysko, duze wibracje - pewnie przez ta ilosc gumowych podkladek w srodku - 5 o ile pamietam - caly "wirnik" paracuje niestabilnie) - obecnie mam:

- 4x KDE1208PTS3

- 2x KDE1208PTB3

- 1x KDE1209PTS1

- 1x KDE1212PMS3-6A

zaden znich nie jest dobry a mam je od nowosci - spowlanianie, robieranie i samrowanie nic nie pomoglo na wibracje - zeby ich uzywac trzeba niezle odizolowac od blachy :!: i tyle

 

Bede miał jeszcze wentylatorki ADDA, zobacze co sa warte.

te akurat sa niezle :!: mam w zasilaczach a w Germanii (kiedys) z tymi wentylatorami sprzedawane byly Zalmany (do nas z tego co sie orientuje przychodza niestety z RuilianScience - obecnie XinRuilian)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha spoxik na Sunonach to długo nie pracowałem wiecej na everflow ale jak narazie ida dobrze zobaczymy co pozniej. Modele jakie mam to:

Sunon

KD1209PTS1

KD1208PTS2

Everflow

F128025SH

Adda

AD0812HS-A76GL

 

Te ostatnie sa najmocniejsze ale i najgłośniejsze. Nie robiąc sobie reklamy powiem ze mam je na sprzedaz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAPST to zdecydowanie super jakos i super cisza (benek mial link do super strony w ktorej bylo porownanie roznych firm).

 

Wykonanie jest pierwsza klasa.

Nowe 120mm kosztuja ok. 20E, dobry 172mm 100E :)

 

Sam mam 4 PAPST'y i chyba sobie kupie jeszcze 3 80x80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie chłopaki, nareszcie jakaś jasność. Nie ma to jak odpowiedzi ludzi, którzy mieli z tym do czynienia. Wspominaliście o linku do porównania.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papsty są ultra ciche 12 dB ale ultra drogie ok 70 zeta :(.

Juz bylo to podawane. Nie wiem czy Ci to pocieszy, ale kosztuje 55 PLN :)

Mozna tez znalezc taniej ;) -> patrz gielda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...