Skocz do zawartości
kawka0

Lenovo Y510P z i5 czy i7 do grania?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na model Y510P z pojedyńczą kartą Nvida GT755M 2GB, zastanawiam się tylko czy opłaca się dołożyć aż 600zł do wersji z i7 czy i5 będzie wystarczające? Nie gram dużo, ale chciałbym żeby laptop dał radę GTA V, któro wychodzi w listopadzie na PC i praktycznie to tyle z gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie nie jest aż taka duża, skąd taka oferte znalazłeś ?

Do gta Lepiej kupić i7, oczywiście w konfiguracji z matrycą HD >>KLIK<<

bo jest promocja na i5, tylko za 2550 a i7 najtanszy 3100. Hmm wlasnie chyba zamowie juz tego z i7 tymbardziej ze to ma byc laptop na dluzej, nie bedzie problemu ze jak na i7 karta troche za słaba? bo z tego co czytalem i5 + 755m to tez dobra konfiguracja i kazdy poleca, a o i7 z pojedyncza 755m jakos nikt nie pisze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak karta graficzna może być za słaba w stosunku do procesora? i5 do gier to słaba konfiguracja, 2 rdzenie stają się nie wystarczające. Sam posiadam y510p z i7 + GT755

 

Jak chcesz taniej to masz jeszcze

http://www.x-kom.pl/p/182663-notebook-laptop-17-3-acer-v3-772g-i7-4702mq-4gb-1000-dvd-rw-gt750m.html?partnerid=100180188&sm12=MTI=&ts=1403278798&token=76b459e07850d08c4df82d3513ec26dd

karta graficzna to to samo co 755 tylko z niższym taktowaniem (można sobie podnieść). 

 

Do laptopa z niewiele mocniejszą kartą musisz dopłacić 800zł

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gt750 ma ddr3 ( to samo co gt 640) a gt755 ma ddr5. Aczkolwiek w linku od szczesliwego Lucka jest napisane ddr3... moze dlatego tak tanio. Zdecydowanie bym tez dolozyl do FHD, rozdzielczosc mozna zmniejszyc w grach jak zapraknie mocy a sama matryca duzo lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@kaijitsu fajna propozycja ale interesują mnie tylko 15,6'', ale dzięki ;) Właśnie wezmę w końcu chyb a i7 bo ma być na dłużej a te 2rdzenie za jakieś 2-3lata mogą się już okazać niewystarczające.. właśnie czytałem że lepiej wziąć HD a nie FHD bo właśnie tak jak mówiliście może zabraknąć mocy z tą kartą graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też biorę z i7 i SLI, i FHD - bez sensu brać HD, do tego błyszczące, najwyżej sobie zmniejszyć rozdzielczość w grze jak nie będzie śmigać do HD albo 1600x900.

btw. te laptopy sa już oznaczone w dystrybucji jako end of life, czyli niedługo ich nie będzie, jest też gość na allegro z Bytomia co sprzedaje za 3150 w tej konfiguracji nowe maszyny z niemiec, z francji i z innych krajów (pewnie z marketów) z 12 miesięczna gwraancją, nowe w pudełku + naklejki na klawiature, ale mi dla 300 zł nie chciało się rzeźbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie y510p z jedną słabą kartą gt755 i matrycą fullhd aby zmniejszać rozdzielczość to jakieś nieporozumienie. Grając w natywnej rozdzielczości HD obraz jest lepszy niż skalowany z FHD w dół. Laptopowe matryce słabo radzą sobie ze skalowaniem co objawia się beznadziejną jakością obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony 1366x768 przy takiej przekątnej to nieco lipa do używania na co dzień. Na 13.3" mnie irytuje, a co dopiero przy większych sprzętach.

Złotym środkiem byłaby zapewne natywna 1600x900 :).

 

@Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ok, biore na pewno HD z jedną kartą bo na lepszą opcje mnie nie stać ale jak radzicie z tym prockiem, opłaca się dopłacać 600 do i7 skoro praktycznie będe grał tylko w GTA V i do internetu czy i5 też powinno dać radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA IV ledwo działa na 2 rdzeniach, 4 rdzenie to minimum aby było płynnie jako tako. O GTAV nic nie wiadomo jeśli chodzi o wymagania i optymalizację. Ja bym brał 4 rdzenie 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam z i7 SLI i nie narzekam. jedynie jest problem z Battlefield 4 - ta gra i ten laptop to jakiś dramat. Walka z migającymi teksturami, crashami, wyłączaniem DX11 tudzież inne zabawy a koniec końców i tak stracił mi się zapis kampanii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...