Skocz do zawartości
HeavenGamingPL

Zestaw do 7k z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy cos zmieniac w tym pc do 6,5-7 k

bo zalezy mi na ultra wydajności. ;)

i potrzebuje dosyć bardzo silnego sprzetu conajmiej 65-70 fpsow w np. Battlefield 4 na Ultra albo COD Ghosts 70-80 FPS.

 

 

 

 

 

Komputer ;) : http://www.morele.net/inventory/info/YMboPQ/

Jeśli mam coś zmienić to proszę pisać w komentarzach

Edytowane przez HeavenGamingPL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień tytuł wątku na regulaminowy .

 

Jak masz zamiar jednocześnie nagrywać i grać to zmień procka na I7 4770K ( albo poczekaj na I7 4790K ) i dołóż ramu .

 

Kartę zmień na R9 290/290X ,  szczególnie pod kątem BF4@Ultra.

 

Twój zestaw po zmianach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wspomniał o nagrywaniu, więc i7 zbędny. Weź normalnie i5 4670K + resztę zestawu Reydena. Różnicy dużej nie odczujesz. Gier korzystających z HT jest mniej niż palców na jednej dłoni .

 

Zmień tylko dysk na WD Blue 1TB. Daj sobie spokój z awaryjnymi Seagateami. Płyta Extreme4 jest dedykowana bardziej dla osób co kupują zestawy dwóch i więcej kart graficznych i łączą je w SLI/CF. Jak nie masz zamiaru tego robić to weź coś tańszego. Proponuje jednak wstrzymać się z zakupem na razie do czasu wyjścią i5 4690K. Powinien się pojawić w ciągu 2 tygodni i ceny mogą byc podobne do I5 4670K. Wg pierwszych testów procki mniej się grzeją  i lepiej kręca.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym youtuberem to mój syn sie dopisal do postu. Chce zainwestować w sprzet przyszlosciowy tzw wielozadaniowy i do dobrego grania i do wykorzystania w innych celach. Do kolegi Kaijitsu ta ironia jest tu calkowicie zbedna.

Kolegom którzy podeszli do tematu poważnie dziekuje za pomoc.

Innym panom proponuje nie oceniac ksiazki po okladce. Nie ladnie sie naśmiewać z dziecka,co traktuje cos jak zabawe. Pozdrawiam wszystkich. Ojciec "malego youtubera"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

@HeavenGamingPL - ach te pociechy.... mój syn dla przykładu gry uwielbia/wychwala pod niebiosa, ale kiedy

rozkładam komputer do czyszczenia i proszę go o nazywanie poszczególnych podzespołów wtedy już tak ładnie nie śpiewa....

BTW Ludzkie oko tak naprawdę  jest w stanie zauważyć różnice w klatkach na sekundę do 60-70,

a powyżej to już tylko benchmarki;)

 

Co do tematu, ot moja propozycja ("lekka modyfikacja zestawu kolegi reyden'a)

post-202145-0-22999600-1403780381_thumb.jpg

 

Moje uwagi co do wyboru podzespołów:

Dyski WD również uważam za trwalsze i bardziej bezawaryjne (własne doświadczenia), 

tak jak panowie wcześniej wspomnieli możnaby poczekać jeszcze chwilę na sklepową premierę 

nowych procesorów, ale ze względu na brak znaczących zmian zdecydowałbym się  pozostać przy i7-4770K.

Tak jak widzicie starałem się stworzyć zestaw "i wilk syty,i owca...." + bardzo płynna praca podczas korzystania z aplikacji i gier (BF,CoD)

plus dobre (?!) chłodzenie procesora i karty graficznej.

 

Konstruktywna krytyka mile widziana.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym 16:10 nie nadaje się do grania. 

 

Możesz wyjaśnić ? Skąd Ty bierzesz takie teorie ? :D Przecież podczas gry robi się 16:9 (na dole u i góry mamy czarne pasy) i absolutnie w niczym to nie przeszkadza. Z kolei przy pracy w windowsie te 120 pixeli więcej w wysokości jest zbawienne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ac4 robił pasy ale np skyrim, bf4 i Fc3 mi pasów nie robiły tylko się pole widzenia zawężało. stąd te rewelacje. 120x jest zbawienne ale jakoś na kolana mnie nie rzuciło. bardziej mnie wnerwiało srebrzenie tego u2412m i to że nic na nim nie było widać w ciemnych lokacjach gier.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ac4 robił pasy ale np skyrim, bf4 i Fc3 mi pasów nie robiły tylko się pole widzenia zawężało. stąd te rewelacje. 

 

Istotnie, pole się zawęża, ale w ustawieniach wszystko można zmienić. :) Pomijam tu dyskusję czy ten Dell jest dobry, czy nie, bo ja mam lekko inne standardy, mówię wyłącznie o 16:9 vs 16:10. 

 

DSC_0436.JPG

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@up

za 30 zł więcej masz już i7-4790k :3

@Memento Mori - ok! zawsze można poczekać..., jak dla mnie obydwa procesory proponują TĄ SAMĄ efektywność.

@ zaodrze244 - rozumiem twoje zdanie, ale gusta są różne:) Jakieś lepsze propozycje co do monitora w tej cenie?   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Memento Mori - ok! zawsze można poczekać..., jak dla mnie obydwa procesory proponują TĄ SAMĄ efektywność.

 

Efektywność może i mają taką samą, ale po dobrym OC różnica w temperaturach jest zauważalna ... I śmiało dołożył bym 30zł w zamian za lepsze spoiwo między IHSem a rdzeniem ... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...