Skocz do zawartości
NowyZielony

Kupno z Amazon.com bezpiecze?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zakup ps4 z serwisu Amazon.com jest bezpieczny? Na yt pojawiło się kilka filmów przedstawiających niedziałające ps4 z tego sklepu. Jako że nigdy nie kupowałem elektroniki, a nie chciałbym stracić kasy albo czasu na wysyłanie reklamacji, wole poradzić się bardziej doświadczonych użytkowników czy wszystko będzie działało w Polsce i czy nie będę potrzebował jakiś dodatkowych rzeczy ( nie orientuje się czy w USA mają inne wtyczki do gniazdka niż my ). Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Edytowane przez NowyZielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest bezpieczne to moze i jest, ale sprowadzanie PS4 z USA nie jest najlepszym pomysłem. Sony realizauje gwarancję tylko w USA jeśli tam była kupiona. No może jeszcze w Kanadzie. Co nie zmienia faktu że się nie opłaca.  Konsola w USA ma inną wtyczke zasilania. Są przejściówki do kupienia, ale nie wiem jak z zasilaczem w konsoli. Czy na pewno będzie działać pod napięciem 220v.  Sam mialem okazję obadać konsolę z takim zasilaczem i nie było tam podanego zakresu do 220v, więc może być problem. A jak nawet by działało to i tak nie warto ze względu na gwarancję.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 produkty mógłby mi ktoś powiedzieć co to oznacz "cuh-1004A" ?

Konsola Sony PlayStation 4 500GB EU (CUH-1004A)   Widziałem również inną z końcówką "cuh-1001A" :  Konsola Sony PlayStation 4 500GB US + EU Plug (CUH-1001A) - Gdzie ta jest o ponad 100 zł tańsza.  

 

http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=playstation+4

Edytowane przez NowyZielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego chyba był by problem z obsługą gier - u nas gry są w standardzie PAL , w USA natomiast jest standard NTSC .

 

Gra kupiona u nas może nie zadziałać na konsoli sprowadzonej z USA i vice versa .

 

Reyden z całym szacunkiem. Nie ma podziału NTSC i PAL od czasu PS3. W PS4 tez nie ma. Sam sprowadzałem gry  zza wielkiej wody i działały normalnie na  moim PS3.  Na PS4 jest to samo. Nie wiem jak z Xbox One. Ale tam też zdaje się nie ma już podziału. Wiem ze w X360 były.  

 

Zielony  PS4 nie posiadam. Jedynie PS3. PS4 badałem u szwagra za granicą i był tam zakres zdaje się od 100-120 v czy jakoś podobnie. Więc stąd wniosek że może konsola nie odpalić po podłaczeniu do gniazdka.  Konsola jest tańsza, bo w Walmarcie mogłem mieć za 390 $ CAD, ale szybko oprzytomniałem, że gwarancja to jednak podstawa. Zwłaszcza że to pierwsze  modele konsol. Nie wiadomo jak z ich awaryjnością. Poszukaj jakiś używek na Allegro. 1/4 ceny nie jest warta bawienia się w odsyłanie do USA konsoli.  Więcej by Cie to wyniosło.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, z linka który wkleiłeś nie wysyłają do Polski. A darmowa wysyłka powyzej $35 z promocji Amazona jest tylko na terenie USA.

A z gwarancjami jest roznie, teoretycznie gwarancja bedzie wazna tylko w USA i tam musialbys odsylac.

W praktyce ja jakis czas temu sprowadzalem Nexusa 7 2013 z amerykanskiego Amazona, w przypadku Asusa jest podobnie, a w praktyce po wyslaniu na RMA do serwisu w Polsce nie robili zadnych problemow i naprawili.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy nie stanieje? Jutro, za tydzień czy za rok? Stanieje, ale kiedy i o ile to możesz równie dobrze wykrecic 0700 i wroz Maciej ci powie. Kupowanie konsoli z USA przy założeniu ze nikt ci jej nie przytarga mija się z celem, bo i problem z gwarancja i problem z wtyczka i przede wszystkim zerowa opłacalność po doliczeniu transportu i opłat celno-skarbowym. Ja ostatnio kupilem Vite na Amazonie i oszczedzilem raptem jakieś 150 złotych i tylko dlatego ze ktoś to przywiózł. Bez tego byłbym w plecy w sensie bardziej opłaca się zakup w PL. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem 2 produkty mógłby mi ktoś powiedzieć co to oznacz "cuh-1004A" ?

Konsola Sony PlayStation 4 500GB EU (CUH-1004A)   Widziałem również inną z końcówką "cuh-1001A" :  Konsola Sony PlayStation 4 500GB US + EU Plug (CUH-1001A) - Gdzie ta jest o ponad 100 zł tańsza.  

 

 

mógłby ktoś odpowiedzieć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy nie stanieje? Jutro, za tydzień czy za rok? Stanieje, ale kiedy i o ile to możesz równie dobrze wykrecic 0700 i wroz Maciej ci powie. Kupowanie konsoli z USA przy założeniu ze nikt ci jej nie przytarga mija się z celem, bo i problem z gwarancja i problem z wtyczka i przede wszystkim zerowa opłacalność po doliczeniu transportu i opłat celno-skarbowym. Ja ostatnio kupilem Vite na Amazonie i oszczedzilem raptem jakieś 150 złotych i tylko dlatego ze ktoś to przywiózł. Bez tego byłbym w plecy w sensie bardziej opłaca się zakup w PL. Tyle w temacie.

 

Tak oO wysylkowo to by bylo za latwo ;) Najgorsza jest gwarancja, a raczej jej brak w wiekszosci przypadkow.

 

mógłby ktoś odpowiedzieć ? 

 

Pińć sekund u wujka pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...