Skocz do zawartości
CarpeDiem

Dylemat - i5 + 4gb ram czy i3 + 8gb ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Przejdę od razu do sedna - składam komputer, na początku chciałem mieć maszynę do 2000 zł, jednak poczekałem chwilę i budżet zwiększył się do 2400zł. Wybrałem już dysk, obudowę, napęd, zasilacz i płytę główną, ale dalej nie mogę się zdecydować na resztę. Waham się pomiędzy zestawem z Intel Core i5, R9 270 i 4gb ram, a zestawem z i3, GTX760 i 8gb ram. W najbliższym czasie raczej nie będę mógł dołożyć. 

Co będzie lepszym i bardziej wydajnym zestawem do gier? 

Edytowane przez CarpeDiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 270 jest znacznie tańszy i nie tak bardzo wolniejszy. Zależy od gry ,ale różnica nie jest wielka.  Inna sprawa że  Geforce'y słabo sobie radzą z prockami dwurdzeniowymi czyli i3. Lepiej wyjdziesz na tym jak weźmiesz i5. R9 270 spokojnie wystarczy na jakiś czas. Ew dozbieraj do 6 GB Ram. Aż tak dużo to nie jest przecież. Weź tańsza obudowę. Albo podaj cały konfig. Może coś uda sie złożyć.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Inna sprawa że  Geforce'y słabo sobie radzą z prockami dwurdzeniowymi czyli i3.

No, tak nie do końca...

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jaki_procesor_do_geforce_i_radeon_test_sterownikow_33750_beta

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już komponenty za 2399zł (i3, GTX760, 8gb ram DDR3), ale mam możliwość zmiany treści zamówienia do poniedziałku. Tak jak wspomniałem, jestem pewien co do wszystkich podzespołów poza RAMem, kartą i procesorem. Dzisiaj kiedy ponownie to przemyślałem, to pojawił się pomysł zamiany i3 na i5, 8gb ram na 4gb i GTX760 na R9tkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że to przekracza budżet. Więc musiałby zrezygnować z jednej kostki 4GB i wtedy mógłby sobie pozwolić na mój zestaw + ten R9 280. Ja złożyłem zestaw z myślą o 8GB. Bo widzę, że chyba autorowi na tym też zależy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał korzystać tylko z waszych opinii, to na 100% wybrałbym zestaw z i5, ale z drugiej strony znajomy informatyk który pomagał mi ten zestaw złożyć, twierdził, że za te pieniądze lepiej zainwestować w kartę graficzną zamiast w procesor, a bez 8gb ramu ani rusz.

Edytowane przez CarpeDiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarpeDiem

W tej cenie zestaw Devila jest najlepszą opcją. Od razu masz tam 4-rdzeniowy procesor i 8GB RAMu. Te kilka fpsów mniej na radeonie nie boli. W razie zbyt małej ilości fpsów zmniejszyłbyś nieco opcje graficzne i wychodzi na to samo, grafika by się nie dusiła. A jak to dopadnie procesor, to co zrobisz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał korzystać tylko z waszych opinii, to na 100% wybrałbym zestaw z i5, ale z drugiej strony znajomy informatyk który pomagał mi ten zestaw złożyć, twierdził, że za te pieniądze lepiej zainwestować w kartę graficzną zamiast w procesor, a bez 8gb ramu ani rusz.

Bzdury opowiada ten "informatyk". Gracze wiedzą lepiej na czym się gra niż koleś co pewnie biurowe komputery w firmach obsługuje... więc posłuchaj ludzi z doświadczeniem w konkretnej dziedzinie

 

MInimum to jest 4GB ram i da się z tym żyć i łatwo uzupełnić. 8GB to optimum ale zdecydowanie ważniejsze jest i5 w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

r9 270 to jest to samo co 270x tylko z niższym taktowaniem. Przesuwasz 2 ssuwaki i masz tą samą wydajność. Zestaw z i5 jest zdecydowanie lepszy, kupowanie i3 do gier to jakieś nieporozumienie. Jak chcesz oszczędzać to przejściowo kupuje się Pentium 2core i potem przesiadka na coś mocniejszego albo od razu i5. Słuchaj informatyka a jeszcze kupisz jakiegoś FX

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc - zdecydowałem się na zestaw podobny do tego, który proponował Devil z tym, że RAM zamierzam dokupić dopiero poźniej. 

 

Teraz zapytam czysto teoretycznie, czy z płytą i zasilaczem z tego zestawu mógłbym podkręcić kartę graficzną? http://www.morele.net/inventory/info/iuZPz4/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...