Skocz do zawartości
Hawki

Zakup płyty głównej LGA775 pod c2d E6600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W moim wieloletnim już komputerze wysiadł zasilacz i prawdopodobnie pociągnał za sobą płytę główną (po wymianie zasilacza, komputer wciąż się nie uruchamia). 

 

Niestety w sklepach praktycznie nie można już kupić płyty pod tą podstawkę. Komputer będzie służył typowo jako maszyna biurowa (również jako serwer). Szukałem czegoś wśród używanych płyt i moją uwagę zwrócił ASUS P5E WS PROFESSIONAL oraz P5B Premium.

 

Proszę o rady i sugestie jaką płytę kupić. Ze względu na zastosowanie liczy się dla mnie niezawodność. Jeśli ktoś zna sklep w którym można jeszcze nabyć nową- godną uwagi płytę pod LGA775 będę wdzieczny za wskazanie.

 

Pozdrawiam,

Damian

Edytowane przez Hawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czego oczekujesz od płyty , jaki masz ram oraz ile możesz dać .

 

Jak ważne jest dla ciebie kupno płyty z gwarajancją to szukaj lowendowych płyt na G31/G41 etc.

 

Niektóre mają już gniazda DDR3 .

 

Jak chcesz mieć stabilną choć mającą już swoje lata płytę to szukaj gołego Asusa P5B .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

jesli to ma być do pracy i jako serwer 24/7 to poszukaj ewentualnie też p5e 64 ws evolution lub p5k 64 WS (obsługują DDR3) lub p5K WS (DDR2).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram mam DDR2 4x1GB. Co do ceny to po prostu chcę ponownie uruchomić komputer bez ponoszenia zbędnych kosztów, ale jednocześnie nie chcę kupić "byle czego".

 

Goła P5B tzn. bez żadnych premium, deluxe itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądniej byłoby kupić płytę + cpu na lga 1150. Trochę drożej, masz jednak 3 lata gwarancji. Na 775 wywalisz 150-200zł na płytę i nie wiesz ile wytrzyma.

Albo płyta będzie działać, padnie ci grafika i będziesz dalej pchał kasę w ten złom.

Na lga1150 możesz zrezygnować z osobnej grafiki, oszczędzisz na energii elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...