Skocz do zawartości
elena

Podzespoły do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka
Zamierzam wraz z rozpoczęciem wakacji zakupić komputer( sama zawartość obudowy). Chodzi mi o konfiguracje jak najtańszą, aby w lutym pograć w wieśka 3 na ustawieniach wysokich w FHD.
Z tego co czytałam, to na prezentacji na E3 Geralt śmigał na i5 i gtx 770. ( jakie to wg was było i5)
Teraz moje pytanie czy wystarczy np. 4460, czy jednak bez 4690k się nieobędzie? grafa wiadomo jaka, dysk ssd ofc. Tylko pytanie jaki proc i płyta pod niego.
 

Edytowane przez elena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytuł tematu na zgodny z regulaminem. (podaj w nim kwotę)

 

 

Niestety tego nie wiemy, bo gra jeszcze nie wyszła. Kupisz teraz I5 4460 + R9 290 i może pójdzie na max detalach.  Możemy Ci złożyć zestaw, który tylko w teorii sobie poradzi z tą grą. Podaj budżet maksymalny

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój złowieszczy plan to wstępna konfiguracja:
proc: 4460;
płyta: h87 Pro4;
ram: Hyperx 2x4GB 1600
zas: Deus G1 600W
dysk: mx100 256Gb
do tego na teraz gtx 660 aby ogrywć sobie skyrima, a w marcu dokupienie gtx'a 770 i zabawa z Wiesławem
budżet na dziś MAKSYMALNIE 2500zł i najchętniej w komputroniku bo mam do niego najbliżej w razie serwisowania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw tylko wyżej brakuje jeszcze zasilacza. Cóż w tym budżecie trzeba zrezygnować z ssd.

Najwydajniejszą do gier 'Zawartość obudowy' jaką można kupić za te pieniądze, to :

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJyNj00OwiAQhe8y68Yw$JTWOxiXLowL0rIgIDXQxqjx7gKpprqxi!FlvjczLzzgEoZ!siNsjyAkQ6hAtJIkeRfHtggT9UyEbGQWXvPF3P86VWDcELuclYNw4S77X2$V5U57VQ43GdVfX0CeX4qfHkkBZH3CnBKnc0oBKspqUKPa26BjQkhnsDM6Gt3dfRlkbMNYcq7Wqf7gVPS3hAk8X1edTPU*

R9 280x ma zbliżoną wydajnośc do gtx770.

Przy okazji premiery wiedźmina trzeba będzie jeszcze dołożyć RAM, kolejną kość 4gb. Teraz szkoda na to wydawać pieniądze, bo trzeba by brać słabszą kartę przez to. Pamięc zawsze łatwiej dołożyć niż zrobić coś z kartą za ok 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnetyczny dysk jest mi zbędny bo zostawiam ze starego zestawu, a ssd 120, który podałeś to trochę mało. Poza tym jak już wspomniałam wcześniej, wolałabym, aby to był zakup z komputronika, bo ten sklep mam u siebie w mieście i w razie napraw/serwisowania jest do kogo iść, a taki internetowy sklep może serwisować mi to bardzo długo do tego dochodzi wysyłanie części itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz. Komputronik i tak będzie musiał daną rzecz odesłać do serwisu. Nie zrobi tego u siebie. Nachodzenie co kilka dni siedziby z pytaniami o termin naprawy może być bardziej męczące niż pisanie maili czy dzwonienie.

 

Zmień MX100 128GB na M500 240GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu się mylisz. Komputronik i tak będzie musiał daną rzecz odesłać do serwisu. Nie zrobi tego u siebie. Nachodzenie co kilka dni siedziby z pytaniami o termin naprawy może być bardziej męczące niż pisanie maili czy dzwonienie.

 

Zmień MX100 128GB na M500 240GB.

Chodzi mi o sam fakt przyjęcia na serwis. W komputronie przy mnie to sprawdzą i powiedzą, że przyjmują na serwis, albo nie , od razu. Do moreli musiałabym wysłać, czekać na to, czy przyjmą na serwis, a jeśli nie to ponieść koszta przesyłki.

Edytowane przez elena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym złożył taki zestaw: http://prntscr.com/3vrvvf

 

Ewentualnie zamienił Crucial M500 240GB na Crucial MX100 256GB (nie ma go na liście bo w tym momencie nie jest dostępny w Komputroniku).

 

Ale - budżet został przekroczony. W związku z tym sprzedałbym kody dołączone do procka (może za 50 pln by poszły) albo poszukał używanego GTX660 (z gwarancją) na forum lub allegro, albo dozbierał te 60 pln.

EDIT: widzę, że GTX ma kupon na Watch Dogs, a to oznacza dodakowe ~50 pln ze sprzedaży (albo i więcej) i problem budżetu zostaje rozwiązany.

EDIT: no i zawsze można się o te 50 pln potargować ;)

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...